Jak se zbavit akné?

8.1.2011 v Poradna 64

Otázka:
Milá Alue,

Christian Riese Lassen

jako drtivá většina těch, kteří Ti napíší dotaz, i já bych Ti chtěla velice pochválit Tvé stránky. Je z mého pohledu až neuvěřitelné, co někdo dokáže svým hledáním a pátráním, či jen prostým naslocuháním objevit za pravdu. To, co Ty píšeš na Tvé stránky dává mnohým lidem sílu do života, sílu, která je nutí jít dál a říká jim, že na tomto světě je tolik věcí potřeba udělat a že právě oni mohou změnit byť i maličkost k dobrému. Patří Ti velké dík.

Myslím, že můj problém není nutné sáhodlouze popisovat. Mám prostě akné. Není to jen pár pupínků, je vlastně dost rozšířené. Téměř třetí stupeň. Mám červené skrvny nebo i regulérní pupínky. Někdy se stane, že mi třeba brada od jednoho takového pupínku oteče a dost to bolí. Vypadám strašně, vím to sama. Někteří lidé to řeknou taktně, někdo zase že bych se měla před tím než vyjdu na ulici podívat do zrcadla.

Neskutečně mě to trápí, vím jak vypadám a je mi z toho nanic. Mívám období kdy se to někdy maličko zlepší a pak je to zase mnohem horší. Trvá to už téměř čtyři roky, od mých 9 let.

Kupuji jen kvalitní kosmetiku (aspoň doufám) co mi doporučí lidé které znám. Taktře třeba Vichy, Nivea atd. Všechno pro mladou aknozní pleť. Bohužel to nepomáhá. Bojím se experimentovat s přírodní protože nevím co to semnou udělá a už nechci vypadat hůř.

Zkoušela sem jíst i různé potraviny, které by měli údajně prospět ale nějak to na mě nezabíralo, ty vitamíny a minerály moc nepomohly, nejspíš jich mám dostatek. Chodím ke kožní která mi předepsala mastičku, říkala že to do půl roku zmizí ale já jí používám přes půl roku a nezaznamenala sem žádné zlepšení.
Nemáš nějakou radu, cokoliv co by se dalo vyzkoušet? Ikdyby bylo zlepšení o 1 procento budu nesmírně šťastná.
Předem Ti děkuji a přeji krásný rok 2011.


Odpověď:

Ahoj,

Pokud máš tak akutní problém, bude hlavní příčina v duši a určitě to bude infekce, ne obyčejné uhry. Takže ti doporučuji hlavně něco antiseptického, k tomu se ještě dostaneme, ale psychická příčina by mohla být v nějakém tvém vnitřním konfliktu.

Nemáš třeba pocit, že ti někdo ubližuje? Chceš, aby tě někdo nechal napokoji? Snažíš se někdy nebýt vidět? Jaký máš názor na sebe? Můžeš o sobě v klidu říct, že jsi pěkná a že se máš ráda? Měla bys popřemýšlet, protože kůže představuje něco jako bariéru mezi tebou a tvým okolím. Pokud se na ní objeví problémy, dává ti jasné znamení, že máš potíž v oblasti kontaktů.

Jaký je tvůj pohled na sex? V pubertě příchází do tvého života nový element, který bys měla umět zpracovat a zdravě přijmout. Je to součást vnitřního vývoje. Nebojíš se toho? Možná, že tvá kůže se zhyzdila, protože se podvědomě snažíš tomu uniknout. V knize Nemoc jako symbol se o tomto dokonce říká, že bys měla chodit na sluníčko a nebát se projevit svoje nově objevené choutky. Asi nemusím ve tvém věku vysvětlovat, jaké to jsou. Nemusíš hned někoho uhánět, na různé věci si stačíš sama. Pokud právě tohle potlačuješ a najednou se tomu poddáš, může to tvůj problém zlepšit, nebo odstranit.

Na obličej bych ti doporučila vícero věcí, které se osvědčily mě.
Nebudeš tomu věřit, ale úžasně hojivá je měsíčková indulona na ruce a taky mastičky a pleťové vody od firmy Saloos. To je přírodní kosmetika, kterou používám.
Ty bys ale měla začít něčím, co dezinfikuje. Můžeš si vybrat několik věcí.

Švédské kapky

Přípravek / Švédské kapky / Schweden bitter
Původně určené na střevní obtíže, ale prakticky je to silná bylinná směs v lihu. Jednu dobu jsem si s tím potírala obličej a nejhorší pukavce byly do čtyř dnů pryč, protože alkohol zabije breberky, to právě potřebuješ a bylinky léčí. Pokud si to vybereš, měla by sis to natírat na obličej navečer. Budeš potom vypadat jako žlutá obluda, ale rychle to zaschne, ráno to jenom umyješ vlažnou vodou. Už první den uvidíš, že to bude lepší. Švédské kapky rychle hojí, já je používám úplně na všechno.

Tea tree oil

Je olej ze stromu, má silné aroma. Pokožku vysušuje a zabíjí breberky. Je hojivý a do týdne by měl zabrat. Můžeš si s ním natřít celý obličej, nebo jenom problematické části. Podle toho, jestli máš hodně mastný obličej celkově, nebo jen místy. Když se natřeš, jeho aroma je nepříjemné na oči. Nepálí, nedráždí, neslzíš po něm, ale je nepříjemný, takže bys po jeho aplikaci měla deset až patnáct minut počkat, ideálně zavřít oči, posedět a počkat, než se vsákne. Dá se koupit v lékárně. Tento nápad mám z Německa, zabral tenkrát na jiné puberťáky, tak proč ne na ty české?

Koloidní stříbro

V ČR je zakázáno stříbro k vnitřnímu užití, povolené je jen kosmetické, to má asi 16 ppm. Je drahé a pokud máš tak velké problémy, 16 ppm je na tebe málo. Pokud ti to někdo bude nabízet, ber raději švédské kapky, nebo tea tree oil.

Na mastičky se zatím můžeš vykašlat. Ty máš s největší pravděpodobností infekci, potřebuješ dezinfikovat. Kdyby ti někdo nabízel stříbro darem, dá se i doma vyrobit, ale jeho maximální síla je 25 ppm. Lepší něco, než nic. Pro větší sílu potřebuješ laboratorní podmínky. V opačném případě je to jen podpůrná vodička, se kterou velkou akné nezdoláš.

Co se výživy týče, neměla bys vůbec žádnou čokoládu, co nejméně chemie a pít hodně vody, která z tebe vyplaví toxiny. Zaneřáděný organismus má špatnou pleť. Snaž se vypít 2-3 litry čisté chladné vody denně.
1. / Přednáška o Vodě / autor: ,,To-máš Marný“

Hodně štěstí 🙂
Alue

A co byste poradili vy?

Christian Riese Lassen - New Hope

Další obrazy od Christiana Riese Lassena – ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho j 2011-01-08 09:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Raz počas dňa a raz pred spaním = 2x denne.

Ikona diskutujiciho Mitsu 2011-01-08 09:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak tento problém znám. Vyzkoušela jsem kdeco. Pomohlo mi nastavovat tvář na sluníčko, kosmetika garnier, přírodní masky (např. droždí s medem, vyšlehané bílky s citronem) a asi i to, že puberta pomalu přechází a na obličeji mám už jen několik černých teček, občas malý pupínek. Měsíčková mast taky byla dobrá, stejně jako Tea tree oil, ale po něm mi plet úplně hořela.

Ikona diskutujiciho F. 2011-01-08 10:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě se taky osvědčil postup podobný tomu od j… Používala jsem různý věci od garnier ale já jsem tu pleť potom měla jenom kvůli tomu krému nebo co to je asi týden takovou mastnou a lesklou, jedna holka z tábora si tím mazala pleť pořád a vypadala jak já, když jsem to zkusila a stejně to nikdy nepomohlo, tak jsem to po nějaké době přestala používat… Jednu dobu jsem pupínků měla moře, hlavně na čele a bradě, teďka se to začíná zlepšovat. Maximálně pomáhá voda nebo mydlo, a co vůbec nepomáhá tak jsou přípravdy od Avonu, Oriflame (nevim, jakej je vztah mezi Avonem a Oriflamem, ale jsou si podezřele podobný) a Garnier.

Ikona diskutujiciho Lady Rovena 2011-01-08 10:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud používáte esenciální oleje nebo silice, v tomto případě tea tree olej, tak jen místně (na jednotlivé vřídky), ale ne celoplošně (na celý obličej). Pokud je chcete použít celoplošně, tak se musí ředit. Tyhle oleje nebo silice jsou hodně agresivní.

Ikona diskutujiciho Petr Pan 2011-01-08 11:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jedno z nejlevnějších řešení, který zároveň můžou mít úžasnej efekt, jsou právě bylinky. Alue doporučuje Švédské kapky, já zas bylinné čaje na játra a ledviny, případně jiné orgány… Když budeš mít čisto uvnitř, nebude nutno si něco potírat vně… Hodně štěstí.

Ikona diskutujiciho ivan 2011-01-08 12:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

….mám takú skúsenosť, že celý tento "problém" ide z vnútra. Záleží hodne na tom ako máte nastavený "spaľovací" systém. Ak pri tom vnikajú škodliviny a neodchádzajú prirodzeným spôsobom, alebo ich je odrazu veľa, vylučovací systém to nezvláda a hento je ďalšia z možností ako ich dostať von. Pripúšťam aj psychickú príčinu, ktorá naruší metabolizmus prejaví sa to tak ako píšem….

Ikona diskutujiciho Atlas 2011-01-08 12:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přes kůži se čistí krev takže pokud jsou pupínky tak hodně pít vody a čistit krev (třeba 5 kuliček jalovce – koření dá se koupit v obchodě) nechat 15 minut vylouhovat v horké vodě a vypít. Jak již bylo řečeno čisti játra a ledviny, omezit sladké dopoledne ovoce a odpoledne zeleninu. Hodně štěstí

Ikona diskutujiciho Eli 2011-01-08 12:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj,ráda poradím,mně akné trápilo od 13 do 23,až ted jsem konečně přišla na to proč tomu tak bylo,a už akné nemám.Zevní léčba-vyzkoušela jsem úplně všechno,nic nepomohlo.Pořád jsem oddalovala dermatologa,takže jsem používala vše od bylinek po nejdražší značkové krémy z lékarny.Na pleti jen přibývaly jizy,většinou mým nešetrným mačkáním.Pak jsem konečně šla k dermatologovi,dostala jsem antibiotika v masti-Duac gel,ten hned zabral, ale jakmile jsem ho vysadila, akné se vrátilo.Takže celkově zevní léč:střídání teplé a stud.vody,ale jen ráno a večer-dobré na pory,prokrvení.Pokud to budeš dělat častěji,budeš jen stimulovat vyšší produkci maz.žláz.Krémy-Bioderma,řada na akné(jako jediná má speciální složení i proti černým tečkám, to nemá ani Vichy.Dále Vichy,Avene,La Roche-Posay,všechno řady na akné, jsou kvalitou nejvýš a podobně.Každému vyhovuje něco jiného.A od každé firmy je víc typů krémů,např.na pory,na zanětlivé akné,hydrataci akné,na pleť s akné ale přesušenou kvůli léčbě.. atd..musíš vykoušet.Tyto drahé krémy májí v lékarně ve vzorcích.Bylinky-tea tree,heřmánek,měsíček,švédské kapky.Vše v nemastné formě,kapky,gely.Občas slunce,nepřehánět,jizvy mohou hnědnout natrvalo!(můj případ)Nemačkat,nerýpat-pokud možno.Při nejhorším napíchnout sterilní jehličkou,pak vypáčknout,a jen napařenou plet.Zabráníš tak jizvení!Vyhýbat se zrcadlu,aby tě to nelákalo.Samozřejmě před aplikací krémů důkladné čistění pleti plet.gelem(mýdlem) a plet.vodou-a to od stejné značky jak je krém.Při různorodosti značek zatěžuješ pleť.Dále značky měň nejdřív po 3 měsících ze stejného důvodu.Pokud nic z toho nezabírá-velmi rádím dermatologa-ušetříš si strašně moc trápení,jizev na celý život a taky peněz.Nejlepší je ten Duacgel,antibiotikum,hodně vysušuje,není to přírodní,ale opravdu hned zabírá.Poslední možná forma,po mnohaletém léčení je těžký lék Roaccutan,což je svinstvo největší,ale zabere na pořád,a po ukončení léčby,je bez následků.Ale to jen při nejtěžším akné a od speciál.dermatologa.Já ho měla a akné se nevrátilo.A lituju, že jsem nešla k doktorovi dřív.Mám zjizvenou mladou pleť na celý život.A teď k NEJDŮLEŽITĚJŠÍ léčbě-VNITŘNÍ postoje.Část může být i karmická,ale i to se odvíjí od stejných duchovních příčit.1)-narovnat názor na sexualitu.Čistota myšlenek.Správný pohled na vztahy a druhé pohlaví a na sex!2) neméně důležité,snažit se přestat příliš poutat k materiálnímu.S tím souvisí i nezdravý pohled na sex.To si týká i masturbace a podobných praktik.Lidé příliš lpící na hmotě mají mnohem více zvýšený mazotok,včetně maštění vlasů,uší,ale nejvíc to jde vidět na pleti.Často trpí přejídáním,nebo různými jinými ZÁVISTLOSTMI dnešní doby,což vše je jen hmotařství.3)přijetí vzhedu vlastního těla.Mít se rád.A uvědomit si, že nic není náhoda,a máme přesně takové tělíčko,takový obličej a postavu,jaké si zasloužíme,jaké jsme si svými minulými skutky přichystali.Dokázat to přijat a děkovat za něj.Všechny tři body souvisí se správným postoujem k hmotě.Přestat se poutat jakýmkoli způsobem.Na Zemi jsme jako ve škole,máme se tu učit a zdokonalit,ale to jediné, co si můžeme odnést na druhou stranu,je opravdové prožití a jemnohmotný šat našeho ducha.Stav našeho nitra.Nic víc.Jakmile jsem se dopracovala k udržování čistých myšlenek a správného pohledu na sexuální život, a přestala lpět na hmotě,a přijala své tělo,akné zmizelo,plěť se přestala strašně mastit, a já jsem normální šťastný člověk a s partnerským životem.Ale trvalo mi to 10 let, než jsem to pochopila a jizvy mi toto težké a nešťastné období budou připomínat celý život.Ale i tak jsem za to vděčná,protože jinak bych nikdy nemohla dojít k pochopení a prožití.Hoodně štěstí:)

Ikona diskutujiciho Katrin 2011-01-08 15:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky jsem s tím měla problém a jediný co mi funguje je kosmetika od Avene (drahý) a koloidní stříbro (to pomohlo i kámoškám). Tea tree oil mi pomohl jenom trošku. Sebepřijetí, sebevědomí a sexuální stránka v tom hraje taky roli.

Ikona diskutujiciho Janiccka 2011-01-08 15:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, myslím, že jediné, co na akné pomůže je to, že si zajdeš ke kožní lékařce. Já mám akné již 7 let a jediné co mi na něj pomáhá je líh od kožní a nějaké mastičky. Opravdu nemá cenu zkoušet nějaké přípravky z drogerie apod. jedině od doktorky. Aspoň já mám potom jistotu, že se ráno neprobudím a neuvidím hnusný žlutý beďar. Vím co to je na psychiku vyjít ven s takovou tváří, když ji všechny holky mají hebkou a pěknou. Vím, že stres je také velká příčina, proč se akné dělá, ale abys nevypadala tak jak vypadáš, vynitřní vyrovnanost nepomůže. Také je dobrý pravidelný pitný režim, pití bylinkových čajů (já piju kopřivu a mátu)a chození ke kosmetičce, která ti pleť pokaždé odborně vyčistí. Přeju hodně zdaru v boji proti akné:-))

Ikona diskutujiciho etznab 2011-01-08 16:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj. S akném taky bojuji od puberty a nepomohlo mi téměř nic, kožní lékař ani mastičky. Problém jsem pochopil až když jsem se začal zajímat o zdravou výživu. Kožní potíže jsou totiž zřejmě jen průvodním jevem špatné funkce střev. Jakmile jsem přešel na syrovou stravu, akné začalo postupně mizet až jsem ho neměl vůbec. Až když jsem začal syrovou stravu flákat tak se začalo zase objevovat. Takže moje rada zní: zkus na týden radikálně změnit svůj způsob stravování. Doporučuji jíst pouze čerstvou tepelně neupravovanou stravu – třeba zeleninové saláty se semínkami (sezam, slunečnice, tykev, dýně apod.), ovocné saláty třeba s tvarohem nebo kvalitním bílým jogurtem a pít jen čistou vodu. A taky žádné pečivo – u toho jsem zjistil že mi akné způsobuje značně. Hodně štěstí.

Ikona diskutujiciho Petr Pan 2011-01-08 17:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Proti Roaccutanu silně varuju, akorát si člověk rozhází vnitřní prostředí a o to víc se pak bude muset věnovat jeho čištění… Neřeší to příčinu.

Ikona diskutujiciho Auri 2011-01-08 17:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojky =)

Ikona diskutujiciho Auri 2011-01-08 17:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Baj d uej, hodne me zaujala myslenka, ze akne muze byt zpusobeno i pohledem na sex. Rada bych se zeptala, co si muzu predstavit pod "spravnym pohledem na vztahy, sex a druhe pohlavi"?

Ikona diskutujiciho webgirldiary 2011-01-08 18:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

nejak extra broblem z akne nemam :D

Ikona diskutujiciho kurenarskadieta 2011-01-08 18:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

je nepreberné množstvo spôsobov ako sa zbaviť problémov. V prvom rade si treba uvedomiť, že zmena k lepšiemu sa dosiahne zmenou životného štýlu. Je tým myslený spôsob rozmýšľania a vnímania sveta, zmena stravovacích návykov, ako úprava jedálnička tak, aby neboli konzumované vyslovene škodlivé jedlá. Medzi ne patria: údené výrobky všetkého druhu, rafinovaný cukor, prehnané množstvá mäsa všetkého druhu, biele pečivo, margaríny, mäkké syry… To sú jedlá, ktoré nás neustále zásobujú škodlivinami. Môžeme používať akékoľvek lieky, masti či čaje, všetko pôsobí len dočasne. Ak odstránime príčinu problému, ten sa vyrieši sám. Telo má úžasnú schopnosť regenerácie. Len mu treba dať možnosť vyčistiť sa.

Ikona diskutujiciho Katka 2011-01-08 20:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue má pravdu, že je to ve vztahu k okolí, opačnému pohlaví, sexualita. Když se zmákne tohle, akné zmizí. Ale určitě bych to podpořila i na fyzické úrovni a jako první bych ti doporučila očistu střev. Bylinkové čajíky a taky bych ti doporučila přestat používat kosmetiku z běžných krámů. Přejdi na přírodní kosmetiku. Mohu doporučit Nobilis Thilia, vynikající česká kosmetika, která nepoužívá živočišné složky, parabeny, chemii atd.

Ikona diskutujiciho Alue 2011-01-08 20:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Neměla bys mít obavu se zamilovat a souložit. Neměla bys ani vnímat masturbaci jako něco zlého. To je vše.

Ikona diskutujiciho Radka 2011-01-08 22:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Akné je nepříjemné a mně pomáhá tato domácí tinkturka – kterou si může vyrobit každý, kdo má doma zahrádku. V létě si nasbírám květy měsíčku a okvětní lístky naložím  do domácí slivovice nebo jiné přírodní lihoviny (pokud není stačí i čistá vodka). Naplním celou sklenici lístečky a zaliji  tímto lihem, aby vše bylo potopeno.  Nechám louhovat nejméně měsíc. Osvědčilo se i častné protřepávání. Po vylouhování se tinktura přecedí přes gázu a uchovává v tmavé lahvičce. Každý večer po mytí se pak používá pár kapek na navlhčený tamponek a potírá se obličej.  V případě velkých boláků se může použít i jako obklad několik minut, nebo místně použít neředěnou tinkturu – jako desinfekci.  Na takto vyčišťěný obličej jsem pak používala třezalkový olej – lze vyrobit podobně z třezalkových kvítků a kvalitního za studena lisovaného oleje – nebo lze koupit v lékárně. Vždy nanesu trochu oleje na umyté ruce a tam jej rozetřu a teprve tyto ruce přiložím jemně na obličej, aby si s znich vzal to správné množství, které potřebuje. Obličej pak není přemaštěný a pupínky  mohou dýchat a léčit se. Pozor však v létě, třezalkový olej je fotosensitivní – v reakci se sluncem může pleť podráždit.

Ikona diskutujiciho Rajka 2011-01-08 23:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Uzasne vysledky ma kozmetika Mary Kay. Je prirodna, redukcia akne po 3. dnoch az 50%. Ale predava sa len na priamy predaj cez kozmeticke poradkyne, mozete si ich najst cez internet. Vyskusanie je zadarmo.

Ikona diskutujiciho Otevřená mysl 2011-01-09 00:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám vyzkoušený Tea tree oil a můžu ho určitě doporučit. Když to bylo potřeba, natíral jsem si s ním celý obličej a výsledky úžasné. :-)

Ikona diskutujiciho Hans 2011-01-09 03:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K akné (tedy tomu při dospívání, ne nějakému chronickému) mám takovou ač nepodnětnou, ale zajímavůstku:

Ikona diskutujiciho Katrin 2011-01-09 11:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: to by docela souhlasilo, v pubertě jsem měla akné hlavně na nose a ten mi trochu vyrostl a změnil se

Ikona diskutujiciho Kateřina 2011-01-09 18:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavé, jaká diskuze se seběhla zrovna na toto téma…asi každý má s akné zkušenosti. Jen krátce, v pubertě jsem na akné netrpěla, kromě pár pupínků jsem nezažila co je. Nemyslela jsem si, že by mě mohlo kdy potkat. Ale potkalo, ale to takové, které víceméně popisuješ ty…naštěstí jsem jej měla jen na čele, ale v hrozném zánětlivém stavu (rozhodně ne pár pupínku). Přesto, že zastávám názor, že každá nemoc má svou příčinu, bohužel nikdy se mi nepodařilo vypátrat, jaká přičina byla u mě…osobně si myslím, že změna antikoncepce, možné nějaká duchovní přeměna, možná jsem jej měla zkusit, abych se v jistém směru stala k lidem empatičtější. Co však chci říct, každý má nějaký svůj důvod a taky tisíce rad, které zabraly jemu. Také jsem byla na kožní (nepomohlo), chodila ke kosmetičce na hloubkové čištění a přírodní kosmetiku (nepomohlo), vyzkoušela jsem řadu dalších věcí. Nic. Jedině nemůžu vynachválit Glyco A od Isispharma, nastartuje regenerační proces, spustí odlupování kůže. Zabral i mé sestřenici, která měla akne ve stavu, jak popisuješ ty, stále to není uplně ok, ale myslím, že je to takový normální průměr. Každému zabere něco jiného. Vím, jaký záhul je to na psychiku, člověk koupí přípravek, nezabere a znovu a znovu. Jediné co mě napadá, poprosit anděly, ať ti pomůžou odhalit přičinu a najít správné řešení. Ať je to v postoji k sama sobě, přirozenému přerodu k dospělosti, stravě, kosmetice. Se srdce přeju vyřešení a sílu.

Ikona diskutujiciho Kateřina 2011-01-09 18:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A ještě bych dodala, že očistou těla bylinkovými čaji a nejedením salámů čokolády či čeho, akné nezmizí. To spíš očistou duchovní…akné není nemoc, na kterou by zabralo (alespoň ve většině případů) drhnutí obličeje (nejde o onemocnění nečistotou) nebo neustálé pročišťování těla. To že má někdo zanešené tělo se projeví spíše několika pupínky nebo vyrážkou, než zánětlivým akné třetího stupně…

Ikona diskutujiciho Myshoolka 2011-01-09 20:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Někde jsem slyšela… že akné se tvoří, když se člověk hodně rozčiluje a tak… proto je taky v pubertě, kdy se rozčilujeme nejvíc… mám to i odpozorované na svých kamarádkách… a já se třeba skoro vůbec nerozčiluju, a tak jsem měla za svůj život jen dva beďary(ještě k tomu na místech, které nejsou vůbec vidět, např spodní část kolene), a to je mi 15… ale souhlasila by u mě i Hansova (22) teorie, protože už čtyři roky vypadam skoro stejně… takže mě všichni typujou mnohem mladší…

Ikona diskutujiciho ok 2011-01-09 23:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

nevím jak akné, ale pupínky jsou ze škrobu a cukru – gezicht masakrující kombinace! Typicky sušenky, čokoládička…

Ikona diskutujiciho Marty 2011-01-10 00:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kosmetika nevyřeší akné, je to asi jako když natíráte rezavé auto, vždycky ta rez znovu prorazí, prostě to jde zevnitř. Je to velmi slušný business pro kosmetické firmy :-))

Ikona diskutujiciho Marty 2011-01-10 00:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Očista jater je například zde : http://www.zdravi-az.cz/Dalsi_druhy_ocisty00.php

Ikona diskutujiciho Jana 2011-01-10 15:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mohu Ti vřele doporučit i konopnou kosmetiku Cannaderm více na http://www.cannaderm.cz/cs/. Seženeš i v lékarně. J*

Ikona diskutujiciho amanita 2011-01-10 16:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na akné jsem trpěla přes 10 let, asi 4 roky z toho jsem měla dost těžkou formu. Jsem lékárnice a zároveň mám opravdu hodně odzkoušeno a výsledek je ten že: Kosmetika Mary Kay opravdu zabírá, ovšem ještě ÚŽASNĚJI zabírá čistě bylinný krém a tonikum Cytovital firmy Energy – už nevyměním za nic, jak Mary Kay tak Energy mají kosmetiku bioinformační – působí do hloubky a dává organismu i energetickou informaci (Cytovital působí na hormonální sféru-moc důležité v pubertě), obsahuje taky lipozomy, které jsou moc důležité aby krém vůbec prošel do podkoží – ovšem na tento fakt spousta kosmetických firem kašle. Co je ale nejdůležitější je léčba duše a to SEBEPŘIJETÍM!!!!! Říkej si PŘIJÍMÁM SE, ODPOUŠTÍM SI, DŮVĚŘUJI SI. Mám se ráda a beru se taková jaká jsem. Na té sexuální příčině může něco být, ale já jsem měla odjakživa sex ráda a užívala jsem si ho od začátku a akné tam bylo stále. Můj problém byl že jsem si nepřipadala dost dobrá, vždycky se mi ostatní zdáli lepší a důležitější než já a často jsem se nechávala jimi potlačovat – protože jsem jejich názorům přikládala větší význam než sobě. Kosmetika mi hodně pomohla, ale vyhrála jsem právě díky tomu že jsem se začala považovat za bytost hodnou lásky sebe sama – a tím i ostatních. Připadáš-li si uvnitř ošklivá a méněcenná, ukáže se to i navenek, např. právě jako akné. Psala jsi že se trápíš když ti ostatní připomínají tvůj vzhled. To je taky ono – dáváš příliš velkou důležitost okolí, jako tehdy já. Léč duši i kůži pro sebe, ne pro ostatní. TY jsi důležitá. Jakmile si to uvědomíš a začneš s tímto pocitem žít, vyhraješ. Nejdřív si to budeš muset omílat uměle, ale nakonec tomu uvnitř opravdu uvěříš stejně jako tehdy já! A taky se zkus věnovat častěji věcem které tě vnitřně rozzáří, u mě to byl např. tanec nebo nezištná pomoc ostatním. Držím ti moc pěsti abys to zvládla, kdybys chtěla cokoliv vědět, ozvi se mi na e-mail, moc ráda ti pomůžu!

Ikona diskutujiciho saila 2011-01-10 18:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj predem se omlouvam jestli to tu bylo, necetla jsem ty slohovky..:-)

Ikona diskutujiciho 22 2011-01-13 02:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tiez musim varovat pred Roaccutane, Accutane, Isotretinoin-om a inymi retinoidmi (derivaty vitaminu A), bral som ich a zbavil som sa akne ale nie je to bez nasledkov. Nestoji to za to. Navyse upchate pory ostanu a kozni lekari tvrdia ze takato liecba aj tak nie je dlhodoba.

Ikona diskutujiciho Pavla 2011-01-13 10:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Za úporné akné, které nereaguje na léčbu někdy může nesnášenlivost lepku, jinak taky celiakie. Lékaři s ní počítají jen u malých dětí, ale může se projevit i v dospělosti (poruchami, které s jídlem na první pohled nesouvisí) -  a to ví bohužel jen hrstka imunologů. Tuhle informaci mám o své kosmetičky. Zkus krevní testy na protilátky proti lepku u praktického lékaře. Nenech se odradit, oni to většinou nevědí. 🙂

Ikona diskutujiciho Jusa 2011-01-13 10:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když už se zde v souvislosti s daným tématem probírá i ten sex, je důležité upozornit na nesmírně efektivní působení hormonální antikoncepce. Akné je do značné míry podmíněno hormonální disbalancí v těle a právě antikoncepční pilulky účinkují skrze regulaci hladiny hormonů. Dělají se i preparáty určené přímo na léčbu akné – jde konkrétně o přípravek značky Diane a každý gynekolog ti ho na zažádání bez problémů předepíše.

Ikona diskutujiciho Pavla 2011-01-13 10:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[35]: Užívání hormonální antikoncepce na akné je z louže pod okap. Jen se potlačí skutečné příčiny, které k němu vedou. Gynekologové bez problému předepisují antikoncepci hlavně proto, že je to pro ně finančně zajímavé. Jejich vlastní manželky ji většinou neužívají, protože hormonální antikoncepce tzv.HAK je pro tělo obrovská zátěž, ať už si farmaceutické firmy říkají, co chtějí.

Ikona diskutujiciho Alue 2011-01-13 11:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[35]: To snad nemyslíš vážně! Víš, co dělají hormony s tělem? Stokrát lépe uhrovatá, než zničit játra, štítnou žlázu a pak být tlustá jako almara. Antikoncepce je sebevražda.

Ikona diskutujiciho Jusa 2011-01-13 11:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Škodlivost HA je věčné téma, jedni říkají to, druzí zase pravý opak.. Mé informace jsou takové, že současné preparáty již neobsahují takové množství hormonů, které by pro organismus představovalo nějakou zvláštní zátěž (Jako tomu v minulosti skutečně bylo. Bohužel řada vedlejších účinků preparátů pocházejících z prvopočátků hormonálních antikoncepčních metod se v pověrách dochovala do současnosti). Užívám HA téměř sedm let, mezitím jsem měla pár kratších období, kdy jsem užívat přestala a neměla jsem (a nemám) s tím sebemenší potíže.

Ikona diskutujiciho Jusa 2011-01-13 12:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pardon, špatně jsem si přečetla to s tím tloustnutím.. Oprava: Odkud pochází informace, že má HA vliv na změny hmotnosti. Spíše než k úbytkům váhy může dojít k mírnému zvýšení, neboť po HA někdy dochází k zvětšení prsní tkáně (což mohu potvrdit).

Ikona diskutujiciho Pavla 2011-01-13 15:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[38]: Pověry o HAK jsou pověrami do té doby, dokud se žena na vlastní kůži nepřesvědčí, že je to svinstvo. Jsem jedna z nich. Nechci tady rozebírat své zdravotní potíže, ale léčím se právě se štítnou žlázou a HAK mi lékařka na endokrinologii "velmi doporučovala" okamžitě vysadit. Informace o tom, že ji manželky gynekologů neužívají mám od gynekologa, možná bych to jen opravila na termín "manželky zkušených gynekologů". Tohle se ale nedá vysvětlit pár větami. Kdo chce vědět, hledá i jiné informace než na příbalovém letáku. Kdo věři jen alopatické medicíně, nepřesvědčí ho nic.

Ikona diskutujiciho Jusa 2011-01-13 15:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pavla: A užívání antikocepce je hlavní příčinou/jednou z hlavních příčin tvých potíží?

Ikona diskutujiciho Pavla 2011-01-13 15:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano. Ale i kdyby byla vedlejší příčinou/jednou z vedlejších příčin/jednou z mnoha vedlejších příčin mých potíží, pořád je to svinstvo. Chtěla bych vidět neškodnou metodu, která blokuje ovulaci. Promiň, ale tvoje rakce mi připomínají komerční prezentaci.

Ikona diskutujiciho Jusa 2011-01-13 16:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V pohodě.. Podle mě je tohle vážně spíš otázka názoru a zkušenosti. Já si stojím za tím co jsem řekla, protože obecně se o biologii člověka hodně zajímám a mám blízké přátele mezi mediky, takže hlavním podkladem mých argumentů nejsou informace z příbalových letáků a reklam či od gynekoložky, jak to zjevně působí. Věřím tomu, že ti hormonální antikoncepce zadělala na zdravotní potíže, ale jsem přesvědčena o tom, že jsi spíše výjimkou. Nemyslím si, že ženy užívající HA jsou jejím přímým působením automaticky odsouzeny ke zdravotním problémům. Přecijen kdyby tomu tak bylo, kdyby byla prokázána přímá škodlivost HA, nebude její užívanost tak vysoká. Jak říkám – tohle je věc názoru a zkušenosti. V mém okolí není nikdo, komu by HA způsobovala potíže, já sama jsem dlouholetou uživatelkou a veškeré její účinky shledávám jedině pozitivními.

Ikona diskutujiciho Jusa 2011-01-13 16:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě bych ráda dodala, že jakékoli závažnější potíže spojené s užíváním HA, jsou zpravidla zapříčiněné vrozenými dispozicemi pro vznik těchto potíží a HA už pak funguje pouze jako spouštěč. Příkladem jsou ženy s vysokým krevním tlakem, těm HA problémy způsobit může. Zdravý jedinec však většinou HA snáší bez problémů.

Ikona diskutujiciho Alue 2011-01-13 17:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Menstruace je přirozená detoxikace těla, vyplavuje se při ní baryum a jiné toxiny. Když se blokuje, tělo se otravuje. To je druhý problém. Mám chuť tady tu diskuzi promazat, propagace antikoncepce je mi těžce proti srsti.

Ikona diskutujiciho Alue 2011-01-13 17:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[43]: A výjimka rozhodně není, já znám zástupyy co to musely vysadit. Jestli věříš doktorům, tak na to dojedeš.

Ikona diskutujiciho Jusa 2011-01-13 17:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Užíváním HA přeci nepotlačuješ menstruaci.. Normálně jednou měsíčně menstruuješ, tak jako bez HA.

Ikona diskutujiciho Pavla 2011-01-13 19:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[47]:Každý podle svého, jestli ti hormony nevadí, máš štěstí. Ohledně neškodnosti antikoncepce jde ale opravdu o lež. Nemyslím si, že lékaří lžou, ale jejich oficiální postoj musí být vždycky v souladu s tím, co říkají "vědecké studie". A ty v případě HAK říkají to, co chtějí farmaceutické firmy, ne to, jaké důsledky má její užívání. V lidském těle všechno se vším souvisí, ale v alopatické medicíně nikdo souvislosti nehledá. To, že mou poruchu štítné žlázy a kamarádčiny deprese způsobila antikoncepce, se v žádné statistice neobjeví, to jsou naše soukromé informace od osvícených lékařů. Tak blbý je ten systém, ve kterém musí lékaři pracovat. Pak už záleží na tom, kdo má úctu k přirozeným procesům a mu jasné, že o neškodnosti nemůže být řeč, a kdo jimi opovrhuje (protože poručíme větru, dešti) a pak s ní nemá problém. Těch druhých je k naší škodě víc a tak polykáme "neškodné" hormony a pak se divíme. Ty neznáš nikoho, komu dělá HAK problémy, já nás znám hodně.

Ikona diskutujiciho kersee 2011-01-14 00:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Promiň Alue, ale musela jsem tom sem vložit.

Ikona diskutujiciho Secret 2011-02-20 18:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Znáte někdo nějaké dobré krémy s měsíčkem lékařským? Já totiž znám jen klasickou Indulonu.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek