Jak se zbavit ,,vnitřního pláče” a najít cestu sama k sobě?

1.1.2012 v Poradna 25

Dotaz:

Milá Alue,
na tvoje stránky mě přivedla moje sousedka a úžasná kamarádka Gábinka, která taky už kdysi měla pár dotazů a skvěle jsi jí poradila. Tvoje stránky jsou úchvatné, moc moc mi tu moji kamarádku připomínáš, stejné vlasy, stejný úsměv, stejné rady prostě jako byste byla dvojčata.
Proč píši, můj problém spočívá v mém minulém životě. Na hodně věcí už jsme přišli, ale nedokážu vyhrát nad svým VNITŘNÍM PLÁČEM, vnitřním špatným já, které mi nedovolí abych se milovala.


V minulém životě jsem asi utopila svoji dceru, protože byla postižená. Můj muž byl také postižený a neměli jsme peníze takže jsem se jako lehká děva musela starat o rodinu. A právě tomu jsem řekla dost. Utopila jsem svoji dceru, abych mohla žít život pro sebe a být šťastná a nic jsem si nevyčítala.

A to je ten problém proto se nedokážu v tomto životě milovat, nedokážu si přiznat, že si zasloužím všechno co chci a nedokážu si odpustit.

Nedávno jsem si dělala meditaci, kde se vidím u řeky, jak vhazuji svoji dceru do vody a jen co tam vpadne, její dušička vyskočí nahoru a mává mi a děkuje že jsem ji vysvobodila, a já tam sedím u řeky a jsem na sebe hrdá a miluji se, jenže vzápětí se objevím znovu – jako by já z tohoto mého současného života a dívám se na to a pláču a je mi hrozně.

Přijde ke mně ta hrdá a nechá anděly odnést tu smutnou a moje tělo tam stojí jako prázdná ulita, do které vstoupí ta, co je na sebe hrdá, ta co si sama sebe váží a miluje se, ta co se neobviňuje.

A tančí, nádherně tančí, jenže tam pořád cítím nějaké ale, pořád se otáčím i když tančím k řece a koukám a něco uvnitř mě ještě bolí.

A já nevím, jestli je to mé Ego, které se prostě nechce vzdát, nebo jestli to musím udělat ještě jinak. Ale přeji si moc moc vyřešit svoji minulost a opustit ji.

V tomto životě jsem už trpěla dost a zasloužím si klid. Moje dcera, kterou jsem utopila, se mi narodila v mojí sestře a ta mi svým Egem a svým postojem, že jí musím být za něco vděčná moc ubližovala. Ale s mojí sestrou už cítím klid, dala jsem jí v meditaci nový krásný život a nedávno se mi zdál sen, který mě ujistil že já a moje sestra se už jen milujeme.
Ale ten pláč v sobě pořád cítím a ničí mě to a nevím co s tím.

Moc moc děkuji za tvoje rady
Lucie

Odpověď:

Ahoj,

Nechápu, proč řešíš minulé životy. Všechno pro řešení tvých současných problémů máš k dispozici v současnosti a já nevidím smysl rýpat se v tom, co bylo v minulém životě. Také když člověk přihlédne k tomu, že málokdo minulost vidí tak dobře, aby poselství byla spolehlivá. Regresní terapie má smysl, ale není všelék.
– Začni žít v přítomnosti a neřeš něco, co se možná v minulosti stalo, ale teď už to neovlivníš.

Celá ta nesmyslná konstrukce, kterou sis postavila na svém problému sebepřijetí, tě jenom brzdí a ubíjí. – Zbav se toho.

Přestaň žít minulým životem a přestaň se litovat. Uvědom si, že pokud sama sebe nemiluješ, potom je to komplex méněcennosti. – Komplex méněcennosti nejčastěji vzniká v dětství prostřednictvím okolních vlivů, tj rodina, přátelé, škola.

Čili pro tebe je teď důležité zavzpomínat a zjistit, z čeho pramení tvůj problém, že se nedokážeš mít ráda. – Na dotyčné osoby a situace se zaměř, přijmi je, uvědom si to, odpusť a potom začni budovat sama sebe.

Sebeláska není zadarmo. Ani sebepřijetí, sebevědomí. – Sama sebe začneš mít ráda, až v sobě objevíš něco, co je toho hodno. Takže musíš v životě na sobě zamakat, něco dokázat a někam sama sebe dotáhnout, abys na sebe mohla být hrdá. Musíš sama sebe ,,objevit” a vyzdvihnout. Nikdo druhý to za tebe neudělá.

Fňukáním o tom, že jsi utopila v minulém životě svou dceru to fakt nevyřešíš a nikam to nedotáhneš, tím si buď jistá, to je to ALE. – Když ti ta konstrukce minulého života nepomohla, evidentně je to špatná cesta a já ti to můžu jenom potvrdit. Ještě jsem v životě nepotkala nikoho, kdo by vyřešil svůj současný problém tím, že řešil něco z minulého života. Proč dělat něco jednoduše, když to jde složitě? 🙂

Můžu ti k tomu doporučit četbu.

Na uvědomění o čem vlastně život je, na co se zaměřit a jako takový základ, ti doporučím knihu Čtyři dohody.
Starší recenzi najdeš zde: ,,Čtyři dohody od Don Miguel Ruiz”
Zdarma je celá k dispozici zde: ,,Z knihy: Čtyři dohody”

Dále pokračuj touto knihou: ,,Láska, vztahy a přátelství od Don Miguel Ruiz”
Aby sis uvědomila, o čem jsou mezilidské vztahy, když evidentně řešíš svoji sestru. Může být zdrojem tvého problému. Typická konstrukce je, že jedna sestra se vyvišuje nad druhou, ta slabší žárlí, je jí to líto, v dospělosti se pak nemá ráda a nese si to celý život.

Jako třetí knihu si přečti radikální odpuštění:
,,Radikální odpuštění / Autor: Colin C. Tipping”
Tahle kniha je opravdu jako zázrak. Mě hodně pomohla a pomůže i tobě. – Funguje geniálně na mindráky z minulosti, na odpouštění lidem a sobě.

Až to všechno absolvuješ, pokračuj kurzem sebelásky. Máš tam praktické rady z mého života, které už pomohly desítkám lidí. V podstatě to člověka učí mít se rád, ale je dobré mít prvotní průpravu z těch knih nahoře, abys měla čistý stůl.
Je to odzkoušené mými čtenáři:
,,Kurz Sebelásky: Seriál”

Takže znovu opakuji, neřeš minulost a nelituj se. Jenom si ubližuješ a nikam to nevede. – Když se chceš mít ráda, začni tím, že se nebudeš zbytečně stresovat a terorizovat. Chceš klid, dopřej si ho.

Hodně štěstí 🙂
Alue


Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna: Životní směr” pro další otázky a odpovědi – ZDE

Další obrázky od Soanala: ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Míša 2012-01-01 06:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zní to trochu drsně, ale vypadá to tak nějak rozumně. Hodně štěstí Lucii. I mně teď došlo, že je blbost házet něco na minulý život. Což je to, jak jsem tak trochu "vyřešila" jednu věc, ale i jiné tak chtěla vzdát. Budu se nad tím teď muset zamyslet, díky 🙂

Ikona diskutujiciho KSM 2012-01-01 08:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Zdravím… a přestože je nepravděpodobné že by rok 2012 byl lepší než roky předcházející…přesto přeji jen to nejlepší…a především vnitřní pohodu a to nejen tobě ale i všem na internetu i mimo internet…

Ikona diskutujiciho vivien.viv 2012-01-01 10:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc hezky jsi to, Aluško, napsala. Ano, zní to trochu drsně, ale i to pomáhá. Taky jsem s Tebou něco podobnýho řešila a mně to pomohlo moc, já svůj smysl u našla :). Držím Ti, Lucinko, palce. Nemůžeš s sebou vláčet břemena minulých životů, to skutečně ne. Věřím, že jsi bezva člověk, tak si to taky uvědom! :o)

Ikona diskutujiciho Kiki 2012-01-01 10:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na jednu stranu, když už se jí ta vzpomínka vrátila, tak je dobrý se s ní vyrovnat, ale pitva se v ní, když žijeme tady a teď je zbytečný…ale byla to fakt tvrdá rada od Alušky 🙂

Ikona diskutujiciho Salvia 2012-01-01 12:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný Nový rok všem! 🙂

Ikona diskutujiciho Bezejmenná 2012-01-01 12:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Promiň, ale trochu se mýlíš.

Ikona diskutujiciho Salvia 2012-01-01 12:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

(6) no ale tady se přece nejedná o nějaké všeobecné názory a o to abychom tady nad nimi filosofovali. Jedná se o konkrétní odpověd na konkrétní dopis. A Alue píše že regresní terapie má smysl, ale není všelék. A to je pravda. To hrabání se v minulých životech může být past. Navíc nevíme, kdo ji minulým životem prováděl, jak se jí to vybavilo, nebo jak pracovala a pracuje. V tomto světle se dá říct jen jedno: pust to, nechto jít a zamysli se, co můžeš udělat ted nebo v budoucnu. Že knihy které doporučuješ jsou fajn, o tom není pochyb.

Ikona diskutujiciho Leona 2012-01-01 13:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

já jsem právě o tomhle dostala knížku k vánocům. Moc zajímavý.. a článek se povedl 🙂

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2012-01-01 16:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem měla taky hrozný jeden ze svých minulých životů.

Ikona diskutujiciho bigbiz 2012-01-01 17:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, s tím souhlasím. Taky jseem měl problém, pocházející z minulého života. Když jsem se k tomu dopídil, byla mi spousta věcí hned jasnějších a teď už jsem klidnější a nemám ze všeho takový strach.

Ikona diskutujiciho hel 2012-01-01 17:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Lucie je ukázka toho, jak se dá s prominutím blbnout s "minulými životy", Alue odpověděla skvěle…jasně  a přímo vnesla do té mlhy světlo…ps. jen to slovo "vyvišuje" v této podobě trochu zatahalo za "uši"…hezký nový rok všem:)

Ikona diskutujiciho os 2012-01-01 18:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

existuje metoda, jmenuje se RUŠ a jejím autorem je Čech (k. nejedlý). funguje to tak, vnitřní problémy vznikají v dětství. během sezení se projdou traumatizující události a vše se vyčistí. je to něco jako regresní terapie, ale rychlejší. po vyčištění prvotních událostí se problém již neprojevuje. např. něco mi je odporné, hledám kdy mi něco bylo poprvé odporné, najdu to , zpracuji a mám klid… na čtení se vykašli, to není intelektuální problém

Ikona diskutujiciho Salvia 2012-01-01 18:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro Lucii – jeste mi to nedalo abych si ten článek znovu neprečetla. A napadá mi, jestli ten vnitřní pláč někdy pouštíš ven. Slzy léčí a často s úlevou přináší i odpuštění. Sobě nebo druhým. hodně štstí.

Ikona diskutujiciho ko3 2012-01-01 21:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Míša 2012-01-01 22:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: :D Jojo, zrovna na to tady kliknem všichni

Ikona diskutujiciho Lenka K. 2012-01-02 01:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, díky za zveřejnění tohoto dotazy i Tvé odpovědi, hodně jsem si z toho vzala.

Ikona diskutujiciho Alenka 2012-01-02 01:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já bych řekla, že hrabáním v minulých životech se dá vyřešit hodně věcí, ale často je třeba prohrabat i tenhle život 🙂

Ikona diskutujiciho ali 2012-01-02 10:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

musím říct, že po přečtění všeho souhlasím tak i tak. hodně toho čtu a řešíme hodně podobných věcí, a vím že když má v sobě člověk něco co si donesl z minulého života musí to vyřešit pokud mu to prostě nedá spát. Takže rada od Alue nehrabat se v tom je opravdu dobrá, ale pokud člověk musí odpustit nejdřív sám sobě musí vědět co má odpustit. mám podobný problém s mým otcem, kartářky, vědmy, moje meditace prostě všude mám něco co musím odpustit svému otci, jenže v tomto životě ho neznám a tento život jsem mu odpustila, takže co jiného to může být něž minulost a taky se do ní musím vrátit a zjistit o co jde, musím poprosit otce aby mi to ukázal abych si z toho vzala poučení a měla klid.

Ikona diskutujiciho ali 2012-01-02 10:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

a také vím, a hodně se to píše a říká že z minulého života si berete ponaučení a žijete přesně naopak, tzn. pokud lucie ublížila v min. životě svojí dceři protože byla postižená, vybrala si vlastně sebe protože chtěla mít klid ona sama věděla že dceři pomůže jen takto takže milovala i sebe, tzn. v tomto životě se milovat jen tak sama nebude a musí se tomu postavit čelem pochopit proč to udělala a jít znovu do té situace kde si vybrala sama sebe aby ty stejné energie přenesla i do tohoto života

Ikona diskutujiciho katrin 2012-01-03 09:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Teď čtu dobrou knížku:

Ikona diskutujiciho cajovnaprozeny 2012-01-03 21:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

POtvrzuju, že rýpání se minulém životě mi odkrylo souvislosti, logiku a padlo to do sebe. Ale řešení nenabídlo. To stojí, to musím sama a TEĎ….

Ikona diskutujiciho vestec 2012-01-13 04:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Ikona diskutujiciho Ali 2012-01-21 23:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky mi v hlavě poslední dobou chodí minulý život. Vím že to má co dočinění se sestrama a s mámou.Poznávém své příbuzné v tomhle živote, ale nevím co změnit ani jak jim pomoct. Snad na to přijdu, nevím to dlouho. Ale vím že mě to brzdí dostat se dál v živote. Snad tomu přijdu na klob :-)

Ikona diskutujiciho Minulé životy alá současnost 2014-04-01 20:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sice jsem nečetla celý článek ani komentáře ale ,,věci" z minulých životů se novým zrozením nemažou.

Ikona diskutujiciho mark.123 2015-06-30 08:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím všechny,

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek