Jak to dopadlo s marného okénkem?

7.11.2014 v Aluška.org 18

Jak většina z vás ví, na Osud.cz se před nedávnem nějak hejbly vody a tomáš marný tam náhle ukončil své okénko.

Důvody ponechme stranou, protože je to celkem zbytečné rozebírat. Čím víc se v ho*ně rýpete, tím víc smrdí. Zaměřme se tedy jenom na to podstatné:

Nějakou dobu se nevědělo, co bude dál… A to napětí bylo místy docela zábavné 🙂

Se mnou to hnulo taky, speciálně v případě, kdy jsem se zděšením zjistila, že tomáš marný zvažuje veřejně možnost, že by se zájemci o jeho okénko hlásili soukromě zvlášť v mém e-mailu, který k tomu není určený a který je už tak plný zpráv. (Samozřejmě jsem se ozvala, protože nic takového absolutně nepřipadá v úvahu.) Pak mě začali bombardovat někteří čtenáři marného okénka, ve víře, že okénko bude u mne…. A ještě si párkrát přihřál polívčičku i Jirka Mašek, který se s tím vyrovnával jaksi v tom svém klasickém stylu… Inu, ten tajfun se přehnal i přeze mě, přestože s tím prakticky nemám vůbec nic společného.

Tomáš marný mě skoro vzápětí prosil, jestli by si mohl to své okénko přesunout ke mně. – Neřekla jsem hned ano, ale neřekla jsem ne, protože on na to ani vlastně nenaléhal. Naopak s tím přišel jako s prosbou a sám navrhl, ať to nechám tak týden-dva vyhnít, než se uklidní vody a necháme si to oba v palici rozležet.

A řekli jsme si, že pak dáme hlavy dohromady a stanovíme si podmínky v případě, že se okénko u mě otevře.

Moji – snad už stou – nabídku, že mu kompletně postavím jeho vlastní stránky, aby se nemusel neustále spoléhat na někoho druhého a řešit problémy s tím spojené, odmítl.


Už jsem měla v administraci předchystané oznámení, že se marné okénko přesouvá na moji Aluška.org (i jsem mu to v přestihu dala přečíst), ale měla jsem z toho trochu starosti, protože jednak není v technických možnostech blogu.cz to, co mohl mít TM na Osud.cz – a to je vlastní účet, vlastní heslo, vlastní přístup do okénka… A já bych v životě nikomu heslo ke svým stránkám nedala, čili vkládání jeho příspěvků by bylo zdlouhavé, a asi občas trochu problematické, když by chtěl něco ,,teď hned okamžitě“ a já zrovna nebyla k mání…

Další moje starost byla ohledně toho, co by tak v tom svém okénku publikoval (… a jak bych mu to v případně nutnosti filtrovala? Přežili bychom to oba ve zdraví?), protože nemám zájem dostávat zase nějaké nálepky o tom, že publikuji extrémy, nebo – a s takovými kecy jsem se bohužel setkala i tak už v minulosti vícekrát – že mi TM (nebo někdo jiný) píše stránky. Taky bych docela nerada podráždila některé čtenáře, kteří moc TM nemusí (vím o vás a respektuji to, všichni nemůžeme mít rádi všechno) a mohli by další přidané okénko nést s nevolí… Nechce se mi prostě řešit žádné žabomyší spory. Nota bene bych nerada zase objevila nějaký vydrážděný kidanec o sobě na Osud.cz, už mi to i tak stačilo dost.

No přesto jsem byla rozhodnutá, že to s TM zkusíme a když to náhodou nebude realizovatelné tak, aby ani jeden z nás neřešil problémy, tak že mu udělám jeho vlastní stránky a tam ho nějak taktně odklidím. Měla jsem v plánu mu je postavit tak, aby až je uvidí, zapomněl na to, že nikdy žádné svoje nechtěl. Udělat design tak monstrozně krutopřísný, že by se do těch stránek na první pohled zamiloval.. muhehe!

TM se mezitím náhle ,,přerozmyslel“, asi se mu to v hlavě uleželo nějak jinak, a bez předešlé domluvy se mnou, požádal o pomoc Jirku Woodmana. Což mě na jednu stranu dost překvapilo (a zamrzelo), na druhou stranu mi to připadá vlastně rozumější.

Jednak Jirka Woodman očividně nemá problém svěřit mu přímý přístup, tím pádem odpadá problém který vzniká u mne a to je předchystání obsahu, který se musí později znova vkládat.

Dále mi odpadá starost ohledně některých, co by TM okno neradi viděli zrovna tady, dále mi odpadá starost o jeho občasný radioaktivní obsah, který bych nebyla ochotná u sebe publikovat…. Inu, je to tak pro všechny lepší. A já nemusím mít práci ani starosti navíc.

Taky TM mi sám potvrdil, že by nerad na Alušce.org vířil nějaké stojaté vody, nerad by mi sem lákal nové trollíky a nerad by mi dával radioaktivní obsah, když ví, že si musím dávat pozor.

Teď mu tak maximálně ukážu nějaké funkce které v adminu Woodmanova blogu má a dál si to může mrskat sám za sebe, bez toho, že by mu do toho někdo zasahoval. Ale vzhledem k tomu, že blog.cz má jednodušší systém než Osud.cz (fakt že se s tím naučí každý blbec), to taky nebude práce na dlouho. Když se naučil ve složité spleti administrace Osudu.cz, tak Blog.cz, který dělají i malé děti, prostě nebude pro něj problém, tohle jde jako po másle…

Okénko TM je tedy aktuálně umístěno na http://prvopodstata.blog.cz/, jsem přesvědčená o tom, že je to nakonec nejlepší řešení pro nás všechny.

… A tak teď schválně, kolik minut bude trvat Osudu.cz, než na tento můj článek stvoří prudkou veřejnou reakci a začne polemizovat nad každým použitým slovem, hledat náznaky a vytvářet hlubokomyslné a psychologické rozbory všech zúčastněných? Mrkající

Kam dál:

– Otevřít rubriku ,,Oznámení“ – ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

– Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Mára 2014-11-07 04:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No za mě jsem rád že Aluška zůstane Aluškou a tomáš tomášem. Udělala jsi dobře.

Ikona diskutujiciho Luz 2014-11-07 04:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Znamená to, že jste se nějak rozkmotřili s osud.cz (dle toho, co je napsané v závěru)? Mě osobně zajímají některá témata u tebe, ale už ne osud ani TM (jsem z těch, kdo jejich témata považují za extrémní a taky nedostatečně podložená), takže toto mi nijak nevadí.

Ikona diskutujiciho BE 2014-11-07 07:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobré ráno Aluško, tvoje rozhodnutie a tvoj článok vítam. Ponechme osud osudu, chlapov chlapom, :-), ideš po svojom, choď ďalej. Muhehe :D

Ikona diskutujiciho Alue 2014-11-07 09:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Já jsem vlastně nic neudělala, rozhodlo se to beze mě. Jen uznávám, že je to fakt lepší.

Ikona diskutujiciho Spiiiidy 2014-11-07 09:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem za to rád, hlavně Prvopodstata to oživení potřebovala jako sůl a vypadá to, že i Jirka Woodman je správně "nakopnutý" ke psaní.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-11-07 09:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Jirku jsem po delší době díky tomu zase potkala a šlo vidět, že má z toho radost. 🙂

Ikona diskutujiciho lenka f 2014-11-07 09:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to je fajn. Prvopodstatu taky sleduju a už to chtělo, aby se to tam rozjelo. Těším se na prvopodstatě na příspěvky obou pánů.

Ikona diskutujiciho Jindra 2014-11-07 10:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Dopadlo to výborně. Tady bych to okénko neviděl moc rád, mohlo by to změnit  atmosféru k horšímu. Je to úplně něco jiného, vzbuzuje často kontroverze, strach, musela bys odrážet další útoky a osočování. Taky to tady čtou určitě stovky dětí a těm nepatří všechny informace. Vím dobře, jak některé informace působí depresivně a vyvolávají přesvědčení, že nic nemá smysl. K Osudu to tak nějak patřilo a četl to jen, kdo si to zaplatil. To je něco jiného, tam to smysl mělo. Ale depresivní fází jsem si kvůli tomu i tak prošel. A co se týká JM, tak to jasně napsal. Nebude jednat diplomaticky a v rukavičkách, ale jde do všeho naplno a o všem vždy detailně referuje. Tam nemůžeš čekat, že bude něco tutlat. Prostě to napíše, jak to cítí. Proto Osud má rádo tolik lidí. A hodně taky nerado. Okénko TM budu dál pravidelně sledovat, ať už je kdekoli. Myslím, že Woodmanovi to ještě přinese hodně starostí. Jako dlouholetý majitel konspiračních stránek na to je ale asi připravený.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-11-07 10:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Stovky dětí? … Hm, no tak můžeme si to spočítat:

Ikona diskutujiciho Lucy 2014-11-07 11:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobra zprava o prvopodstate 😉 Kez by ti troulove a stouralove zustali na osudu.

Ikona diskutujiciho Jindra 2014-11-07 11:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: vždyť já vím, že neděláš web primárně pro děti. Ale díky té veliké návštěvnosti to i tak bude nějaká ta stovka dětí a mládeže. O nějaký přesný počet ani nejde.

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2014-11-07 12:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

osud.cz nečtu. Nikdy jsem k tomu nějak nenašla cestu. A to ani ne proto, že jsem články zpoplatněné. Nějak jsem k tomu nenačla vztah. Ale na prvopodstatu se podívám. Kdyby mi náhodou něco uniklo :-)

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2014-11-07 20:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sem sa márneho okienko nehodí, niesu to data pre každého, len pre otrlejších, ktorý nepanikaria keď sa dozvedia o nanobotoch a podobne. Inak zaujalo ma že tm píše namiesto šestky 5-5. Nemalo by to byť skorej 7-1 ?

Ikona diskutujiciho VS 2014-11-07 20:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chtěl bych se vás zeptat Alue , myslíte že se vám podaří z něj vydyndat ten článek?

Ikona diskutujiciho Alue 2014-11-07 22:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Nikdy se mi z něj nic vydyndat nepodařilo. Nepomáhají ani argumenty ani svádění na nedočkavé čtenáře. Prostě až napíše tak napíše…

Ikona diskutujiciho Mára 2014-11-08 18:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prej ani svádění…. :D

Ikona diskutujiciho Alue 2014-11-08 20:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: No občas se to snažím hodit na vás, že vy jste vlastně ti co to chtějí, ale nepomáhá to.

Ikona diskutujiciho lady Lianna Ellusive 2014-11-08 21:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Radioaktivní obsah:-) Pro trolly možná:-). Já mám Prvopodstatu ve čtečce už nějakou dobu a jsem ráda, že Tomáš pokračuje:-).

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek