Podrobnosti o chodu stránek Aluška.org

8.5.2009 v Aluška.org 0

Aneb aktuálně pro čtenáře a hlavně nové příchozí 🙂

1. Diskuze

Proč jsou moderované?

Možnost volného diskutování jsem zrušila, protože odmítám každý den promazávat desítky spamů a výhružek lidí, že mi udělají to či ono. – Zveřejňuji pouze komentáře, které jsou slušné a nějakým způsobem obohatí téma článku. Pokud máte potřebu si se mnou něco vyřizovat, napište mi do e-mailu.

Filtrace spamů a blokace lidí co mi nadávají víceméně v systému který mám nefunguje, řešila jsem to 3 roky a moderované diskuze byly poslední možnost.

Pokud vám vadí že si tady nemůžete otevírat pusu, založte si své stránky a pište si tam co chcete. Moje diskuze budou slušné, bez hádek a rozhodně nestojím o narušování příjemné atmosféry, kterou si zde snažím udržovat.

Uvědomte si, že jste na stránkách, které dělám zadarmo pro lidi, kteří mají podobné smýšlení jako já. Moje snaha a práce záleží pouze na mě a nikdo další nemá právo mi určovat, jak budu a nebudu vést své stránky. Já si umím svoji práci organizovat sama, tak aby to pro mě bylo co nejvhodnější a nepotřebuji, aby mi do toho někdo kafral.

Nemám povinnost poslouchat vaše narážky, ani výhružky, nemám povinnost poslouchat vaše soudy které nade mnou vynášíte a už vůbec nemám povinnost vaše jedy u mne zveřejňovat, natož na ně reagovat. Smiřte se s tím, tady nejste na placeném serveru, tohle je moje osobní iniciativa, moje práce a já si nenechám od vás neustále kazit náladu kvůli tomu, že se neumíte chovat vůči mně slušně ani ohleduplně. Je jednouché kritizovat někoho a jeho práci, když jste skrytí pod anonymitou.

Já u nikoho nespamuji, nikomu nenadávám, takže bych stejné chování očekávala i od vás, ale očividně to možné není. – Moderované diskuze jsou z důvodu neschopnosti čtenářů chovat se slušně.

Jak pracovat s moderovanými diskuzemi?

Po odeslání jakéhokoliv vašeho příspěvku do diskuzí prosím počkejte, než ho schválím, teprve potom se objeví pod článkem,

Pokud váš příspěvek nebyl zveřejněný, byl posouzený jako nevhodný z těchto důvodů: Příspěvek byl hrubý, úrážející / Příspěvek obsahoval nevhodnou reklamu / Příspěvek byl nesrozumitelný, jeho účel nebylo možné pochopit.


2. Dotazy a reakce na ně

Veškeré důležité dotazy adresované mě, prosím směřujte do e-mailu, ne do diskuzí. – Většinou na vaše dotazy v diskuzích nereaguji.

– V e-mailu odpovídám na všechny dotazy, výjimkou jsou hrubé narážky a spamy. Pokud jste tedy ode mě nedostali žádnou odpověď a nebyli jste hrubí, zkuste prosím dotaz poslat znovu, pravděpodobně jsem ho nedostala. – Systém občas zlobí.

– Najdou se mezi váma takoví, kteří neustále kritizují, že nepodávám vždy dostatečná vysvětlení. Těmto bych chtěla opět zdůraznit, že ne všechny věci je bezpečné rozebírat po netu, některé věci se nesmí ani naznačit. Dbejte prosím na tuto důležitou věc a nenadávejte mi, že to nevím, že vás nemám ráda, nebo že skutečné vědomosti teprve nabudu.

– Některé z vás dokonce vyvede z míry, když jsem občas velice stručná a nepřidávám smajlíky. Nabudou dojmu, že jsem na ně naštvaná, nebo že jsem povýšená a kdoví co ještě. Vám speciálně bych chtěla říct, že ne vždy se mi chce všechny složité věci rozebírat celé odpoledne a ne vždy mám na to čas, či povolení. Nikdy se za nic na nikoho nezlobím, to už si někteří mohli všimnout a povyšovat se nad ostatní nemám potřebu. A kdo má ze mě takový dojem, nechť si jde první vyléčit svůj komplex méněcennosti, který takovéhle pocity způsobuje.

3. Tempo stránek

Rychlost přibývání nových článků závisí na mnoha faktorech. (vaše dotazy a podněty, míra mého času) – Za normálních okolností se však snažím každý důležitý článek udržet nejaktuálnější dva dny, méně důležité články jsou nejaktuálnější jeden den, doplňující texty se zvěřejní pouze pár okamžiků před hlavními články, tedy nikdy nebývají stoprocentně aktuální.

– Článků je veliký nadbytek. Pokud jste mi poslali příspěvek a týden se nedostal na řadu, nezoufejte, je to normální. Pravděpodobně mám příliš mnoho jiných článků ke zveřejnění, které tu byly dříve.

4. Mazání článků a diskuzí

Své články normálně nemažu. Je tu ale jedna výjimka a to jsou různé dotazy čtenářům. – Články tohoto tipu jsou aktuální pouze krátkou dobu, kdy potřebuji za pochodu něco vyřešit se čtenáři. Jakmile se to vyřeší, článek mažu, protože již nemá žádný význam. – Nezlobte se tedy za to, že vám takový článek zmizí.

Pokud pod nějaký článkem chybí diskuze, je záměrně zrušená, protože komentáře nejsou potřebné, nebo se tam lidé hádali.


5. Jak se můžete zapojit?

Krom toho, že vám zde nabízím data, která jinde nenajdete, máte možnost vymýšlet nové nápady na článek, ba dokonce sami nějaký napsat. – Pokud bude pěkný, není problém ho u mě zveřejnit.

Plus, pod každým nadpisem článku máte automaticky vytvářenou linku, kde máte zleva datum a čas zveřejnění, potom autora – tedy toho kdo text psal, kde bývám automaticky já a napravo je napsáno, ve které rubrice se článek nachází, pokud byste třeba hledali jeho pokračování, tak budete vědět, kde ho hledat. – Mnoho lidí si této linky vůbec nevšímá a pak v tom má zmatek, dívejte se na ni prosím.

Komentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek