Jak vydržet ve třídě, kde se mnou nikdo nemluví?

7.7.2012 v Poradna 16

Dotaz:

Ahoj Aluško,

potřebovala bych od tebe radu v tom co mám dělat, nebo jak se změnit.

Jsem ve třetím ročníku na OA a nikdy jsem moc nezapadala do třídy. Všichni jsou aktivní, trochu povrchní a pomlouvají. Kdo je víc falešný a zkažený vyhrává. Nakonec jsem měla dvě kámošky a nějak to šlo.

Tento týden jsme jeli na turisťák. Sama jsem věděla, že to asi nedám, ale až tak jsem si to nepředstavovala.

Holky mnou najednou opovrhovaly, pomlouvaly a já byla vyvrhel, který jen přebývá. Jsem až moc velká cíťa, tak jsem jen brečela a vymlouvala se na 250 věcí. Nakonec jsem vzala roha a odjela domů.

Teď přemýšlím jak vydržet ve třídě, kde se mnou nikdo nemluví a jak reagovat. Vím, že je to z velké části má vina, protože záleží co vyzařuju a jak se chovám, ale nevím jestli to teď dokážu překonat.


Mám moc chutí utéct a najít si jinou školu.

Prosím Aluško, řekni mi svůj názor.

Moc Ti děkuji! E.

Odpověď:

Ahoj,
No, mě vůbec neměli rádi pro změnu na základní škole.. na střední už jo, ale to je jiný příběh.
Heleď, povznes se nad to. Jestli jsi tam něco pořádně pošmudlila a pokazila si u celé třídy reputaci, tak skutečný kamarád se proti tobě neotočí. Když jo, je to falešník a žádný skutečný kamarád. – Je to tak? – A o falešné kamarády nestojíš… nikdo rozumný o ně nestojí.

Zalomit to ve třetím ročníku, to je věčná škoda, kolik to je práce, sedět tam tři roky a pak kvůli tomu, že ti nesedí lidi ve třídě, utéct? – To je nesmysl. Zkrátka jsi neměla štěstí na kolektiv, to se stává, já to měla devět let, no to alespoň byla katastrofa.. umíš si to představit, devět let chodit do jedné třídy, kde na tebe všichni koukají, jakobys spadla z marsu? A to do toho nepočítám tři roky školku, to jsem myslela, že mě třefí šlak… no to už máš 12! let 🙂
– Kdežto ty vydržíš ještě červen (pozn. dotaz je z května 2012), pak se na to přes prázdniny zapomene a ještě jeden rok a pak už ti to může všechno hladit záda, bude po všem.

Nekoukej na to tak černě, bude líp 🙂
Máš nějakou opravdovou kamarádku? – Nebo hodnou babičku? Maminku? – Svěř se s tím někomu, kdo tě má rád a kdo tě pohladí. To je nejlepší terapie, já tě bohužel přes e-mail pohladit nemůžu, ale věř tomu, že to není tak zlé. Minimálně přes prázdniny všechny konflikty ochladnou a hrany se obrousí.

Mimochodem podobné potíže, si ve větší či menší míře, zažije většina lidí, to tak nějak patří ke školním a studentkým létům. Za pár let se tomu možná ještě budeš smát, jací byli všichni tydýtové. Hlavní je to vydržet, nezakysnout a najít si něco jiného, co tě bude těšit, aby ty ostatní věci byly potom menší, aby sis je tak moc nebrala k srdci.

Moc se v tom nepiplej, ono se říká, že čím víc se v hov. rýpeš, tím víc smrdí, a je to fakt… 🙂

Hodně štěstí 🙂
Alue

Kam dál:

Další obrázky Víl – ZDE

Otevřít rubriku ,,Poradna: Životní směr” pro další otázky a odpovědi

Máte otázku, se kterou vám mohu pomoci? Ptejte se do ►mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Tammy 2012-07-07 09:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já měla na základce jediné dvě kamarádky za celou dobu, ostatní mě pomlouvali a mohlo mi to být fuk – co je mi po lidech, se kterými nemám nic společného? Ve školce jsem byla za vyvrhela úplně, ale do puberty mi to bylo úplně jedno, co si o mně kdo myslí. Napadá mě – zkus si najít kámošku v jiné třídě. Hodinu nějak přežiješ a o přestávce bys chodila za ní 🙂

Ikona diskutujiciho Hanyuu 2012-07-07 10:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Měla jsem to podobně, ke mě se ale mé dvě "kamarádky" otočily zády na konci třeťáku, ale podle toho, jak se ke mě začly chovat jsem jim sama dala najevo, že o ně už nestojím, když jim nejsem dost dobrá.

Ikona diskutujiciho UzMeToVymysleniPrezdivekNebavi:) 2012-07-07 15:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dost možná to je indigo, na mě to řvala už ta první věta. Možná ZASE vidím, to, co chci vidět. Možná by si Alue mohla vzpomenout, jak jsem ji psal s dotazem, zda nesjem vlkodlak :D.

Ikona diskutujiciho A.D. 2012-07-07 17:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá E.

Ikona diskutujiciho Míša 2012-07-07 18:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dost možná indigo, jako já. Školka, základka i celá střední (obchodka), šikana, nezapadala jsem, vyzařuju prostě úplně jinak… Až pak na vyšší odborný se to začlo lepšit, teď na vysoký na mne sice ostatní vidí, že jsem jiná, ale hodně jsem zmoudřela a už vím, jak na to. Hlavní je být sama sebou! Mít se ráda… 🙂 Hodně štěstí a lásky posílám, milá E.

Ikona diskutujiciho martina 2012-07-07 20:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

u mě to bylo naopak,byla jsem oblíbená ve třídě, takže si budeš myslet, to se ti to radí.Ale nemysli si , holky maj partičku, ale jakmile jedna chybí, drbou se navzájem.Kdybys odešla ze školy, udělala bys táákovou chybu, které by si jednou moc litovala. Až se vrátíš do školy, tak na všechny hod bobika, o přestávce si dej nohy na lavici a v hlavě si řekni skočte mi na hrb, dyt už to máš vlastně za pár a uvidíš , že se vše obrátí, hodně štěstíčka a pevných nervů s lidma kterým se nedá říkat kamarádi.

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2012-07-07 21:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem taky kvůli základce duševně zmrzačená. A rány na duši se hojí pomalu. Ale ty to zvlázneš. Máš už jen jeden rok. Na tebe přece spolužáci nekřičí, nebo ano? Neboj, to vydržíš.

Ikona diskutujiciho Nasgol 2012-07-07 22:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Mě to tedy vůbec nepoznamenalo :))

Ikona diskutujiciho Mirek 2012-07-08 12:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue hezky jsi to napsala.

Ikona diskutujiciho Veronika 2012-07-08 21:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám podobnou zkušenost jak ze základky, tak ze školky. První týdny učňáku jsem každé ráno zvracela, jak jsem byla nervozní, protože jsem nevěděla, jak se mám k novým lidem chovat a co od nich čekat. Pak jsem se ale obrnila takovým způsobem, že si do mě každý zkusil rýpnout jen jednou a znovu to neudělal. Takový respekt jsem nečekala ale přežila jsem téměř bez konfliktů až do třeťáku. Možná to bylo i tím, že jsem se bavila pouze s kluky, i když ve třídě byli poze tři. Má rada je nevtírat se vypatlaným vyflenám, které zajímá jen odstín laku na nehty a donutit je zastydět se za své jednání… později už mi na to stačil jen výraz v obličeji =D A když v kolektivu není nikdo s IQ vyšším, než má opice, tak si na přestávky dones knížku a hoď na všechny bobek…

Ikona diskutujiciho G. 2012-07-09 10:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá E., neztrácej naději. Je tu pro všechny, kteří v ní věří. Hlavu vzhůru! :-)

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2012-07-09 18:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já si myslím, že ve třídě máme dobrý kolektiv… Skoro všichni jsme na stejné vlně. Občas se sice poškádlíme, ale to jen tak pro radost 🙂

Ikona diskutujiciho Teri 2014-01-13 23:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky se ve třídě o přestávce s nikým nebavim. Mám tam pár kamarádů ale ti semnou trávit přestávky nechtěj. Jsou s těmi s kterými je větší řeč a sranda.Cítim se strašně sama. Vubec nevim co dělat třeba o 10 minutové přestávce. Je to celkem peklo.

Ikona diskutujiciho nik 2017-02-18 19:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj Aluško,

Ikona diskutujiciho Divná holka 2017-09-10 20:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně také ve škole šikanují…

Ikona diskutujiciho monda 2018-12-02 14:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek