Jak využít jednotlivé fáze měsíce?

10.12.2014 v Zajímavosti 4

Našla jsem velmi zajímavý (lehce čarodějnický) článek, který by vám jistě neměl uniknout.

Stojíte o lásku, úspěch v práci, příval energie či snížení váhy? To všechno vám může přičarovat Luna. Jakým rituálům nahrávají jednotlivé fáze měsíce?

Luna je magické těleso, které prosvětluje temnotu noci. Odjakživa byla spojována s ženským elementem, právě ženy při jejím svitu vždy prováděly magické rituály. Přečtěte si o tom, kdy kouzlit na prosperitu či početí a kdy se nejlépe začínají nové projekty.

Novoluní

Chvíle naprosté temnoty, kdy je Luna skryta. Nazýváme ho též panenským měsícem. Síla novoluní je čerstvá a neklidná. Zmítají vámi nové touhy a přání, energie, kterou je nejlepší investovat do nových projektů.

Pokud chcete dosáhnout něčeho, co jste dlouho odkládali, připravte si kus papíru, propisku, červenou obálku a červenou svíčku. V klidu se usaďte, do detailů si představte váš cíl. Poté ho pomocí několika klíčových slov zapište na papír, vložte do obálky. Červená barva je aktivní, ponese vaše přání vpřed. Zapalte svíčku a až trochu roztaje, několika kapkami obálku zapečeťte. Tu noc ji nechte pod polštářem. Druhý den obálku spalte v oné svíčce, soustřeďte se na výsledek. Věci se dají do pohybu.

Novoluní je ideální k meditacím, kdy přijdou nejlepší nápady. Tvořivou atmosféru nových projektů podpořte pálením vonných svíček a olejů se svěžím aroma. Nejvhodnější doba pro očistu organismu, které můžete napomoci jednodenním půstem, detoxikační kúrou nebo si alespoň zajít do sauny.


Přibývající měsíc

Doba naděje, rovnováhy a motivace. Když je Luna ve tvaru D, začíná se kumulovat energie. Ideální čas k regeneraci a výživě organismu, kdy je třeba se rozmazlovat a hýčkat třeba na masáži nebo v kosmetickém salonu. S Lunou může růst i váha, což je důležité pro ty, co chtějí nabrat svalovou hmotu – nebo jen obyčejně trochu přibrat. Jde o období plodnosti, kdy je nejsnadnější počít miminko.

Nejlépe je vykonávat rituály zcela pozitivní, například právě na početí dítěte. K tomu potřebujete růžovou a zelenou svíčku, kousek papíru, propisku, vyfouknuté slepičí vajíčko a mandlový olej. Obě svíčky zapalte, papír rozpulte a napište jméno pro holčičku a pro chlapečka. Papírky stočte nebo přeložte, dírkou protáhněte do skořápky. Soustřeďte se na svůj cíl, početí, vajíčko chvilku držte nad plameny a dobře uschovejte.

8 fází měsíce

Fáze měsíce nemusí být čtyři – můžeme rozlišovat i trojici, Pannu, Rodičku a Stařenu, nebo uplatnit systém osmi fází podle pohanských svátků. Pak mluvíme o Yule – novoluní, Imbolc – srpek, Ostara – první čtvrť, Beltine – vypouklá Luna, Litha – úplněk, Lughnasad – rozsévající Luna, Mabon – poslední čtvrť, Samhain – moudrá Luna.

Úplněk

Při úplňku citlivější jedinci vnímají neklid a nervozitu. Ve vzduchu jiskří příliš mnoho energie. Přináší touhu zažívat něco nového, speciálního. Napětí investujte do nového koníčku, tance, malování, tvoření. Během úplňku jsou kouzla velmi silná, ale nestálá, doporučuje se provádět rituály až den po něm, kdy jsou nejvhodnější ty léčivé.

Jednoduché je vytvořit léčivou magickou vodu na vzpružení organismu. Ve vodě svařte šalvěj a mátu, když nápoj vystydne, ponořte do sklenice s ním na noc křišťál a růženín. Druhý den vodu vypijte, energie vám vydrží na několik dní.

Ubývající měsíc

Doba přehodnocování vašich životů, vztahů, rozhodnutí. Ideální čas na hubnutí nebo zbavování se zlozvyků, pro úklid v životě i v domácnosti. Dochází k uklidnění a smíření, nejsnáze se vyrovnáváte s porážkou. Bolest je utlumena, vše se lépe hojí.

Pokud chcete snížit váhu o nějaké to kilo, připravte si svíčku s vůní máty, sklenici s vodou, kopřivu, kontryhel a březové listí. Svíčku zapalte, vdechujte vůni a představujte si sami sebe o něco lehčí. Do sklenice vhoďte připravené rostliny a postavte na parapet. Druhý den nápoj přeceďte a zastudena vypijte.

zdroj: http://www.prozeny.cz/magazin/zdravi-a-zivotni-styl/tajemno/39713-kdy-hubnout-uklizet-nebo-pocit-miminko-faze-luny-vam-napovi

linka

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Zajímavosti“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Spiiiidy 2014-12-11 09:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já si pamatuju výborný rady pro zahrádkáře, týkající se fází Měsíce.

Ikona diskutujiciho moudravrba 2014-12-11 11:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem teď 6.12, kdy byl úplněk, držel jednodenní půst. Zkombinoval jsem to s párou a bazénem. Na druhý den jsem měl o 1,5 kg míň.

Ikona diskutujiciho Spiiiidy 2014-12-11 12:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Co se týče novoluní, tak bych doporučil třídenní půst, kterej by měl novoluním skončit; neměl bys půstem přesáhnout do doby, kdy už Měsíc začne dorůstat. A nebo to stejně udělej s jednodenním – začni 21.12. o půl třetí a skonči druhej den taky tak.

Ikona diskutujiciho Jan 2014-12-16 20:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám dotaz: moje malá vnučka se mne ptala, jestli andělé používají křídla, když se přemisťují. Nedokázal jsem jí odpovědět, ale anděla s mávajícími křídly jsem na obrázcích nenašel.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek