Jak zlepšit můj smysl pro humor?

7.7.2013 v Poradna 15

Dotaz:

Milá Alue,
na Tvé stránky chodím prakticky denně. Obdivuji Tvé vědomosti a jsem ti vděčná, že stránky píšeš, jelikož mi už mockrát pomohly.
Mám takový problém. Je mi 12 let a začal mne trápit můj smysl pro humor, totiž že je jen velmi malý. Obvykle můj pokus o vtip skončí tak, že se jenom ztrapním.

Ptala jsem se již v jedné poradně, tam mi však bylo řečeno, že potřebuju hlavně velkou inteligenci a slovní zásobu.

Nemám-li smysl pro humor, znamená to, že jsem hloupá?

Snažím se hodně číst, abych si rozšířila tu slovní zásobu, ale zkrátka mi to tak rychle a dobře nemyslí, abych dokázala rychle vtipně zareagovat. Trápí mně to, protože se ráda směju a chtěla bych pobavit i lidi kolem sebe.

Je možné, že je to jen období, které skončí? Spraví se to s rostoucím věkem?

Pokud ano, proč mám pocit, že mí vrstevníci jsou vtipnější než já?
Děkuji, Janča


Odpověď:

Ahoj,
Já s tímto nemám většinou problémy. Mám v zásobě pár set vtipů co znám zpaměti a jak je vykládám pořád dokola celý život, tak už mám odzkoušené, které vtipy nejvíc pobaví které lidi. Muže, ženu, staršího, nebo dítě…. Je v tom trocha citu a trocha zkušeností.
Možná by sis mohla zkusit koupit nějaký tlustší špalíček vtipů a číst. – A když se dočteš k nějakému, u kterého se fakt nahlas zasměješ, udělej si u něj tečku, nauč se ho a pak ho zkus někomu říct. Třeba někomu koho máš doma a počkej na reakce… Pak to podej i venku kamarádům.

Když neumíš sama improvizovat a něco prásknout za pochodu, prostě se nějaké vtipy nauč. Lidé je mají rádi a když je dobře podáš, určitě je pobavíš. Já taky ráda rozesmívám lidi okolo.
Nemyslím si, že to je o tom, jestli je někdo hloupý, ale pohotovost a schopnost rychle reagovat, to jsou povahové vlastnosti, které se dají i nacvičit. Někdo k tomu přirozené vlohy má a někdo ne.

Nejsme všichni stejní, každý je dobrý na něco jiného.

Hodně štěstí 🙂
Alue

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna: Nezařazeno“ – ZDE

Máte otázku, se kterou vám mohu pomoci? Ptejte se do ►mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE


Přispějte na stránky Aluška.org

Komentáře

Ikona diskutujiciho Belis 2013-07-07 08:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten gif na začátku! :DDDD

Ikona diskutujiciho kaktus 2013-07-07 09:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nikdy jsem si nepamatoval žádný vtip. Jednou jsem to zkoušel a dospěl jsem k názoru, že je mi to úplně k ničemu, lidi se baví… já se možná taky bavím, ale jakej je většinou důvod toho, že se musím naučit vtip a pak ho někomu říct? Většinou (ne vždy, ale u mě to tak bylo) to je tak, že máte podvědomý nutkání aby vás měli rádi, když vás nebudou mít rádi, tak nebudete šťastní.

Ikona diskutujiciho Lori 2013-07-07 11:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

popravde, ja ak chcem niekedy niekoho rozosmiať, obvykle sa začnem smiať, takže sa ľudia automaticky začnú usmievať takisto a potom im už príde vtipné skoro hocičo, čo je vtipne podanné :D

Ikona diskutujiciho Lady Rovena 2013-07-07 12:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jančo, nedělej nic na sílu … každý má smysl pro humor, jen je třeba najít lidi, který ten tvůj smysl pro humor ocení. Někdy je to lehčí, někdy těžší. Také znám lidi, kteří mi svým humorem nesedí a pak znám takové, kteří ano. Pokud jde o hloupost, tak každý je svým způsobem hloupý. Každopádně si s tím nedělej moc velkou hlavu. Někdo je vtipnější a někdo méně. Nejde o to naučit se pár vtipů. Také znám jednoho takového co má v záloze několik set vtipů a … pomalu se tomu už nikdo nesměje. Jen on sám. To už je pak k pláči a ne k smíchu. Někdy je lepší mlčet a poslouchat a někdy zase se zasmát. Občas rozveselí i trapné historky z vlastního života, akorát se nesmíš bát se také tomu zasmát. Tedy, občas si udělat i legraci sama ze sebe 😉

Ikona diskutujiciho Alue 2013-07-07 12:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když člověk zná pár dobrých vtipů a párkrát se mu podaří s nimi někoho pobavit, získá větší sebedůvěru a pak mu to už může jít samo. Mně to tedy fungovalo v životě perfektně, doporučuji z vlastní zkušenosti.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-07-07 12:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Já mám takových hezkých spoustu, akorát málokdy se mi tématicky do nějakého článku hodí.

Ikona diskutujiciho Lady Rovena 2013-07-07 12:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: samozřejmě, že pár dobrých vtipů se hodí. Ono je také důležité, aby to ten dotyčný (dotyčná) uměli ve vhodný okamžik použít 🙂

Ikona diskutujiciho lenka f 2013-07-07 14:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No asi sebedůvěra bude tvůj největší problém Jano. Proto ti taky může připadat, že všichni okolo tebe jsou skvělí, pohotoví a chytří, jenom ty ne. Chtěla by si možná i lépe zapadnout a proto se o to tolik snažíš a pak jsi z toho nešťastná. Až si budeš víc věřit, tak budeš daleko spontánější a přirozenější v hovoru a nebudeš se tak podceňovat. Pak ani třeba nebudeš muset vykládat vtipy a zjistíš, že jsi lidmi okolo sebe daleko lépe přijímána.

Ikona diskutujiciho cats-and-angels 2013-07-07 16:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Proč  píšeš Tomáš Márný s malými písmeny ? (na začátku jména i příjmení) viz. horní box blogu a i články.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-07-07 16:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Sám si to tak přeje v rámci přezdívky. Proč chce malá písmena, vysvětluje na svých přednáškách… a já to respektuji.

Ikona diskutujiciho hel 2013-07-08 08:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

na humor jsem měla docela výrazný talent a od dětství dokázala rozesmívat lidi a bavit lidi kolem sebe a to i lidi jinak vážné a morousy…humor a smích dokáže skvěle rozpouštět napětí a nervozitu, lidé, kteří se spolu smějí, jsou k sobě vlídnější…ale i mně jaksi došly zásoby, nevím, zda postupujícím věkem nebo vážnými životními okolnostmi, ale prostě mi to v té hlavě už tak samozřejmě a zlehka nesepne ke vtipnému komentáři…i já jsem příliš zvážněla…ale díky za připomenutí, pokusím se zase vrátit do svých přirozených kolejí

Ikona diskutujiciho Karel 2013-07-09 16:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vtipy jsou dobré, ale pokud se někoho opravdu snažím pobavit, vždy použiju nějaký ze života, ty jsou nejlepší. Zvlášť, když se hodí k danému tématu ap. A souhlasím, jak už tu bylo řečeno, pro každého je dobrý jiný vtip.

Ikona diskutujiciho Cherryna 2013-07-09 17:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No ono záleží do jaké skupiny lidí se dostaneš. Já si myslím že když jsem s lidma co dost dobře znám, nebo stačí jen že mi ten člověk sedl, nemusím ho ani znát dobře, tak se směju pořád…vzájemně se rozesmíváme. Ale jakmile jsem někde ve skupince lidí kterou neznám, tak nejdřív testuju vodu. Pokud mi sednou, tak dokážu být vtipná, pokud ale ne, anebo pokud prostě mám strach (stačí že v té skupince je jeden nesympatický člověk) , tak radši poslouchám a nechám ostatní aby bavili mě dokud se neosmělím.

Ikona diskutujiciho Colliode 2013-07-14 09:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám takový dojem, že dotaz byl spíš na smysl pro humor obecně než vtipy na naučení… Ohledně toho ti pomůže jedině praxe. Taky je víc typů smyslů pro humor, tak si najdi nějaké lidi, kteří mají podobný jako ty. Zkus být víc sama sebou a zaměř se na to, jak ti to vadí, když se ztrapníš… Nebylo by lepší, kdyby ti trapnost nevadila?

Ikona diskutujiciho áťa 2017-11-27 21:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Budeš-li smysl pro humor chtíti,

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek