Jaký je můj názor na veškerá náboženství?

20.2.2008 v Poselství 0

Jako malou mě bábinka nutila každý pondělí do kostela… nijak moc mi to tam nesedělo a chodila jsem tam nerada. Nic moc mi to tam neříkalo. Bábinka pořád opakovala, že v kostele jsem s Pánem Ježíšem… to si ale krásně protiřečí s tvrzením, že Bůh je všude.

Proto jsem neměla ráda ty pondělní večery… později jsem se babičce začala účinně bránit, ale občas zase vyhrála ona a dotáhla mě tam a ještě nadávala, že ,,je to úúúroveň”.

Když mi bylo 12, začala jsem už trochu víc hledat tu Pravdu s velkým Pé. …No, nakonec jsem ji přeci jen našla, jsem spokojená, nic mi v ní neprotiřečí. Pěkně mi zapadá na všechny aspekty života a nevím, proč bych ji měla měnit.

No, ale proč vám to říkám… jednoduše proto, že pokud má někdo jako já takovou ucelenou víru, začne se trošku šťourat v tom, proč ostatní věří polopravdám, nebo překrouceninám, nebo vidí vše jen z jednoho úhlu, nebo berou všechno moc doslova.

Pro mě byla dobrým objektem zkoumání moje bábinka. víte… ona chodí do kostela.. no, na tom není nic moc extra.. hodně lidí chodí do kostela… jenže ona tam chodí 3x denně, kolikrát i víc, když je nějaká ta akce… člověk si řekne, že to bude buď magor a fanatik, nebo světice… víte… je to zvláštní, ale moje babička jinak káže a jinak žije. Alkohol, cigarety, sprostá mluva, to jí není cizí. – Takže si říkám, že ne všichni věřící lidé jsou opravdu poslové lásky.

Nebo zajímavé náboženství je třeba takový Jehovismus. Oni uznávají Bibli, stejně jako křesťané, ale oni ji berou až moc doslova. Chápejme bibli jako obrazy… třeba i metafory. Jsou to skutečnosti, ale převedené do lidských obrazů. Navíc, jen malé procento z Bible je skutečné poselství od Ježíše. A to je fakt. Zbytek je tam nacpanej navíc. To víte. Ten si přidá to, ten zase ono. Takže v Bibli člověk musí umět číst a musí umět poznávat, co je blbost a co ne.

Nedávno mě takhle Jehovistky zastavily na ulici a hned mi ukazovaly řádky v Novém Zákoně a říkaly ,,tohle tak bude, Bible to říká”. No, nechala jsem je přitom, ale myslela jsem si svoje.

Všeho moc škodí. Pokud si semtam zajdete do kostela a veříte v Boha, pokud vyznáváte Buddhismus a občas si zameditujete a jste usměvaví, pokud jste Ateisti, ale né satanisti, tak vás miluju a vůbec vám to neberu. Já se tady šťourám v těch extrémech. Naprosto nechápu vo čem to je, plazit se křikrát denně kolem oltáře, dělat ze sebe svatou a pak jít dom, kde si ani neuklidím a už hledám, kam sem si dala cigárka. Fakt, tohle jsou vážně úžasný věci. – Ve srovnání s těmito případy, bych raději volila ateismus. S těma lidma sice člověk nemůže mluvit o hodně věcech, zvlášť pokud je zaměřený jako já, – a jakových lidí určitě běhá po světě víc – ale aspoň nemusí poslouchat nějaký fanatický kidy vo tom, že kdo nevěří, jde do pekla. Tahle věta mě dokáže vždycky vytočit ze všeho nejvíc, hned vedle věty: ,,Ty seš blbá”. A takovýchto hovadin koluje po světě miliony.

Ale zatím tu narážím jenom ja fanatické křesťany… nemyslete si, že jsem zaujatá proti nim všem. ¨Jako.. křesťani.. věřte si dál, že všichni ti co neuvěřili tak jako vy, pudou do ,,Pekla”, podle mě je to neustálá deprese, muset chodit po světě a říkat si: ,,Ten nevěří… peklo… ten nevěří.. do pekla… ten nevěří… – uvěřte a zachráníte se!” – Je to vaše blbost. Ale necpěte to ostatním.

Když vejdete do kostela a podíváte se pořádně, uvidíte, že drtivá polovina lidí, co tam sedí, tam chodí pravidelně a nějak podivně až nebezpečně to prožívají. Hups pak se mi divte, že tam mezi nima nechcu sedět. Nenechte se pohltit! Mějte taky svou hlavu… Kdo říká, že pan Farář má vždycky pravdu? Kdo říká, že tatínek má vždycky pravdu? Kdo říká, že bábinka je stará a zkušená a má pravdu? – Jsou to jen lidi jako my… s normálními chybami a omyly

Myslete za sebe prosímvás. Bible je ze 70% procent překroucená tak, abyste právě vy mohli co nejlépe zblbnout. Zeptejte se Ivo Bendy. Ten vám o těchto negativních programech může vyprávět. A co udělali z něho? Normálního sektáře! Na internetu je o něm psaný, že shromažďuje lidi a vymývá jim mozky. On v životě nikdy velké skupiny neshromažďoval.. lidi si ho sami volají na schůze, aby jim vyprávěl. Ale co udělají nevyvinutí lidé, když uslyší tu nebezpečnou pravdu, která by je mohla burcovat k tomu, aby se sebou něco dělali? Aby zkusili žít lépe? Aby se zkusili pídit, jestli to opravdu není pravda? Co když to je pravda? Néé… víte co? prohlásíme ho za sektáře a sme v pohodě. Každej svoje korýtko… – takhle myslí politici.

Dále, co vám řeknu je, že ŽÁDNÁ sekta, ať je nazvaná jakkoliv, ať je to církev, nebo nebezpečná skupinka co rituálně obětuje zvířata a pojídá jejich srdce, ani jedna z nich nevyznává to, co je skutečná pravda ve všech směrech. Prostě ne. To platí i na Hinduisty, na Jehovisty, na všechny. A zkuste hádat proč.

Uznávám, víry, se kterými jsem se setkala, tak pravdivé jádro opravdu mají. (a mluvím hlavně o Křesťanství a Buddhismu). Víte… kdysi dávno, když byli vysláni zasvěcenci do různých koutů světa, aby lidi učili tu Pravdu, tak si to ti lidé vyložili podle toho, na jaké úrovni měli svoje mozečky.

Vemte si tedy opět to Křesťanství, protože to je velmi dobrý příklad. – Pravý (pro nás nejlépe blbnutý) Křesťan řekne: Bůh je všude (ano, to je.) … pojď se mnou do kostela, je tam s námi Bůh (není jedno, kde jsem, když je všude?) … Bůh nás miluje (to samozřejmě) … Bůh ti dá vybrat až umřeš, jestli do peklíčka nebo do nebíčka.. jen ti, co neuvěří, budou se navždy smažit v pekle. (- a to je ten kámen úrazu!) lidii… myslím trochu né? Tohle v životě nikdy nikdo neřekl. Pokud jste to našli někde v Bibli a chcete mi s ní mávat před nosem, tak vám říkám, že jsou to metafory. Peklem a nebem se dá nazvat cokoliv. Vlastně to co my teď prožíváme je to peklo. Protože tu nefungují úplně Boží zákony. Tady vládnou pseudotvůrci – nebo po vašem – satan. – ale to už je jiná nauka, o tom vám chci vyprávět příště. Všechno, co kdysi vypadlo v Božské jednoty a stalo se poznatelným – to jako my – automaticky se snaží k Bohu zpátky dostat. Je to naše přirozenost. Existují světy, kde je to ještě horší, než tady, kde duše opravdu otročí za kus žvance a vzduch – no to je vlastně u nás taky, že. No, tam se dostanou ti, kteří špatně volí mezi dobrem a zlem. – to je to vaše peklo v pravdě milí Křesťané. Takže, co z toho vyplývá? Vyznávání překroucené pravdy. Ano, člověk se svými negativními volbami velmi dobře může propadnout na nejhorší stupně vědomí a sáhnout si na dno, to ale neznamená, že jen Křesťané mají to výsadní právo se v dalších životech přibližovat Bohu. Ten co si sáhne na dno jednou taky prohlédne a začne se obracet správnou cestou. Tak to Bůh zařídil. Na co bysme my – součásti samotného Boha, na co my bysme mu byli v takovém pekle, které podávají křesťani? To by Boží plán o tomto světě nikdy nedošel do konce. Nemá to logiku.

Co ještě pikantního Křesťan říká? – Třeba tohle, to jsem včera slyšela od taťky a taky jsem ho při tom raději nechala: ,,Člověk, který je sám, je pro satana nejlepší terč.” – ale prd… skupiny vymývají mozek… vyznávají překroucené pravdy, které nám vtloukají do hlavy. Jenom když jste sami a sami za sebe hledáte tu velkou Pravdu, pak máte největší šanci ji najít… jak se dáte k sektám – neboli náboženstvím, pak už nehledáte a všechny ostatní pravdy zamítáte, pak jste uvízli na mrtvém bodě a je to ŠPATNĚ. Ale pokud se dáte na Buddhismus, pak k vám příjde něco jiného od jiných lidí a jiných zdrojů a vy začnete hledat, jestli to není pravda, protože vám ten váš hlásek hluboko uvnitř říká, že byste se tím měli zabývat, pak je to SPRÁVNĚ, a vaše prvotní víra jenom dostává nové a nové rozměry, které se postupně nádherně propojují a doplňují ve všem, pokud ale posloucháte ten svůj tichý zařívý hlásek v srdci. Ano, to je správná cesta.

Ale nad lidma, které polapily velké skupiny a natloukli jim do hlavy polopravdy a zblbli je tak, že ti lidé, už nehledají, protože pan Farář řekl, že je to ,,od satana”, nad takovými člověk skoro pláče. Jenom když sami putujete, sami hledáte, jedině tak máte šanci tu pravdu najít, nebo, v jiném případě, si vzpomenout na svůj minulý život, který vám nádherně otevře obzory.

-měla jsem ještě obsáhlé pokračování tohoto článku, ale zničehonic se mi dvouhodinová práce smazala a znova to psát nechci. Ale kdyžtak mě zburcujte a já budu pokračovat-

Říkám tedy, že náboženství jako základ duchovní cesty není špatné. Ale nezůstávejte jen tam.

Vím, že vaše reakce asi budou semtam bouřlivé, protože jsem právě prosadila dost neobvyklý názor, který asi jen tak někde neuslyšíte. Ale koneckonců… je to můj blog a tak se můžu svobodně vyjadřovat.. nemusíte to přeci číst, pokud nechcete.

Komentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek