Jaký je vlastně podstatný rozdíl mezi anděly a vílami?

15.2.2012 v Poradna 5

Dotaz:

Dobrý den,

zajímalo by mně jaký je vlastně podstatný rozdíl mezi anděly a vílami.

Děkuji

Odpověď:

Dobrý den,
Když si představíte náš svět rozdělený na mnoho dimenzí, vezmete si pouze dimenze nehmotné a představíte si je jako linky nad sebou, tak elementární bytosti, kam spadají také víly (víla je druh elenentární bytosti, patří sem i elfové, dévodé, fauni, panové, skřítkové, najády, nymfy, sylfy atd…), patří do spodních linek.


Jejich poslání je spojené s péčí o nás svět, o živly a v podstatě o přírodní hmotu a vše živé, co se v ní nachází, včetně zvířat. Udávají přírodě tvar, říkají stromům a rostlinám jak a kde růst, aby co nejlépe prospívaly, řídí jejich energetické pochody. Ochraňují prameny vod, řídí vítr, nebo podzemní procesy.

Andělům patří ty ostatní horní linky, protože andělé pečují o jsoucno světa jako takové, jejich účely a cíle jsou vyšší a tyto bytosti mají větší rozhled a vyšší energie. Neznamená to, že jsou lepší, jsou potřební stejně jako svět elementární, ale zastávají jiný druh prací a úkolů. Pouze určitá část andělů pečuje o člověka, jeho duši a jeho životní cestu.
Třeba duchové Vesmíru, kteří jakoby představují tu vyšší inteligenci, jsou v podstatě andělé, akorát jiní. Nemají takové úkoly, jako naši osobní strážci.

Přesto spojení světa elementárního a andělského nám dává dohromady ten celek, který nazýváme konstruktivní silou Vesmíru a každá z těchto bytostí je pro svět prospěšná. Jde tu pouze o lidské škatulkování, protože my se jinak v ničem nevyznáme, když si všechno nezařadíme. Oni si na tom tak nezakládají, jako my. Oni to cítí a oni podle toho žijou, kdežto my ten cit ztratili a horko těžko se nám hledá.

Hodně štěstí 🙂
Alue

Kam dál:

Máte dotaz? Ptejte se

Zobrazit celou rubriku ,,Poradna: Andělé“

Další obrázky andělů: ZDE

Můžete zde uveřejnit i svůj vlastní text! – Podrobnosti ZDE

• Líbí se vám stránky? Doporučujte svým známým adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Lela 2012-02-15 12:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj prosím tě chtěla bych se Tě zeptat, u nás Archandělé Michael, Gabriel a spol. jsou taky živé bytosti nebo jsou programy součástí systému?

Ikona diskutujiciho David 2012-02-15 12:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pekne a podľa mňa najpodrobnejšie píše o svete elementárnych bytostí aj o ich vzťahu k anjelom, známy slovinský geomant Marko Pogačnik. V češtine mu vyšlo viacej kníh s touto tématikou, napr. Elementárne bytosti, Škola geomantie, Cesta liečeina Zeme a i.

Ikona diskutujiciho vojta 2012-02-15 20:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K nám chodí andělé 2.Skřítka máme ve velkém křištálu a víly v těch malých.Také jsou u nás často nějaké cizí entity,ale prý jsou neškodné,říkal Anděl.

Ikona diskutujiciho Jindra 2012-02-16 17:42:00 Odpovědět

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek