Jaro: Sezona víl začíná!

3.4.2013 v Spiritualita 13

Každoročně si všímám, že se mě čtenáři pravidelně ptají někdy v druhé polovině zimy a hlavně na jejím konci pořád na to samé: ,,Proč už nepíšeš o vílách? Povídáš si s nimi ještě? Umíš to pořád vůbec?”

A já říkám: ,,Všeho do času, není sezona.”

Lidi jakoby znejistí a jde vidět, že jim zde určitý typ obsahu přes zimu dost chybí. Aby taky ne, je to originální a originalitu to neztrácí, ani když se to snaží spousta lidí napodobovat.

Přes zimu mohou vycházet tak leda články s anděly, nebo astrálním cestováním, ale osobně to vidím tak, že je to buď až příiš osobní (při večerních rozhovorech), anebo pořád dokola. Tak se snažím psát jen tehdy, kdy mám jistotu, že to opravdu něco dá i jiným lidem a že to bude něco originálního, co ještě nečetli, ani u mne.

Je potřeba si uvědomit, že přes zimu bývají všechny ty krásné malinké víly, o kterých občas ráda píšu články a které někdy kreslím, schované. Nezjevují se. Zimní krajina sice semtam také nabízí něco zajímavého, co by se dalo popisovat, protože existují i bytosti zimní a sněhové… Ale osobně se přiznávám, že já v zimě nejsem ten typ, co by šel do lesa, tam rozjímal mezi stromy třeba hodinku a snažil se o nějaký éterický úlovek.


Nemám ráda zimu. A když je mi zima, nemůžu se soustředit. Není to tak, že by mě nějaké bytosti pronásledovaly a spontánně se ukazovaly, i když je zrovna vidět nechci. To se stane jen semtam, v 90% případů to musím chtít, potřebuji být sama a musím se na to soustředit.

Když je venku zima, všude blato nebo sníh, mám s tímto druhem soustředění problémy. To raději přeběhnu půl hodinku někde po ulici a zalezu si do restaurace na víno.

Zato když přijde jaro a všechno kvete, tak se země elfy jenom hemží a je to jenom o tom, udělat si na ně čas a vhodné podmínky. Takže i letos přes zimu nic o vílách nebylo, maximálně bych mohla psát o těch které žijí na pokojových rostlinách, ale ty potkávám pořád dokola, raději objevuji nové bytosti v terénu.

Navíc i ty pokojové bytosti jsou přes zimu méně aktivní. Zjevují se, ale málo.

Uznávám, že ačkoliv jsem v poslední době skoro nekreslila (maximálně nějaké ilustrace do připravované knihy, které na webu smaozřejmě nejsou), tak na víly a anděly jsem nezapomněla, spíš naopak. Akorát mám hodně starostí, povinností a je jednodušší si s nimi popovídat osamotě, bez toho aby se všechno nutně muselo dokumentovat.

Přesto se k tomu ale ráda neustále vracím, protože popisovat různé bytosti je něco, co mě naplňuje radostí.

Takže jsem letos velice pookřála, když konečně venku vylezlo sluníčko a vytáhlo ze země nějaké to jarní kvítí. Venku mi dokonce obrazila pažitka v květináči a u mě v pokoji se zakrslá mandarinka obalila novými listy a chystá se kvést. Hurá! 🙂 Konečně… Už aby studené počasí bylo definitivně za námi a já se mohla zase s radostí pustit do svých výzkumných dobrodružství a kreslení. Už mi to přes zimu chybělo.

Takže vydržte, milí čtenáři, sezona víl teprve začíná.

Letos bych se ráda zaměřila na jarní rostliny, protože jejich elfové bývají velmi zajímají, ale věnuje se jim málo pozornosti a nejsou moc popsaní. Aby taky ne, je jednodušší popsat dévu stromu, než drobounkého elfa. Většinou ho člověk ještě musí poprosit, aby zastavil ve své práci a ukázal se pořádně, jinak to vypadá jako malé světýlko. Zato dvoumetrového dévu nikdo nepřehlédne.

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Nehmotný svět” – ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

Otevřít seriál Zákony Vesmíru

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Falie 2013-04-03 12:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už se těším jenom mě štve,že je furt takhle hnusně.

Ikona diskutujiciho Eileen 2013-04-03 15:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Velmi se na tvé vílí články a obrázky těším, stejně jako na hezké počasí 🙂

Ikona diskutujiciho Jirka87 2013-04-03 16:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

U nás jsou aktuálně závěje, cestou domů z práce jsem měl lehčí komplikace. Po jaru ani památky, na konci března sice vyrazily bledule, ale hned umrzly.

Ikona diskutujiciho iv 2013-04-03 16:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ve stručnosti – děkuji, čteme si téměř myšlenky(značná nadsázka:-). To těšení se na pravé jarní počasí sdílíme zejména dnes asi všichni. Objektivnější komentář: moc hezký článek od tebe jako už mnohokrát za posledních pár let.

Ikona diskutujiciho Merrie 2013-04-03 18:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja už sa chystám do lesov muhehe :D Ale u nás je ešte zima, počkám pokým teploty z nuly vyskočia aspoň na pätnásť a posledný sneh zmizne 🙂

Ikona diskutujiciho Sigil 2013-04-03 19:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sice to nesouvisí s obsahem ale zrovna dneska bych potřeboval článek o kočičím léčiteli. Specializace na ledviny. Moc šancí nemá… Je to děsnej fofr… Člověk může alespoň řvát.

Ikona diskutujiciho Ajuleee 2013-04-04 14:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No to se teda těším až bude teplo a svítit slunko…to půjdu do lesa a budu čekat na nějaké ty víly:-)

Ikona diskutujiciho hanka 2013-04-05 21:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: nejsou náhodou bledule jarní kytky?.. proč by mrzky ? 🙂

Ikona diskutujiciho Marika 2013-04-10 11:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Sigil 2013-04-10 17:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]:Dík za pomoc. Zrovna dnes před polednem nám ho uspali. S ledvinami je problém, že se na to přijde buď náhodou nebo většinou pozdě. Doktor sehnal nějaký nový lék pro koně, prý to má zabírat i relativně pozdě, při velkém zásahu ledvin resp. vysokýc hodnotách kreatininu etc.. Už to nešlo. Vím, že to bylo jediné co jsem pro něj mohl udělat a stejně si připadám jak Herodes. Byl to největší kočičí frajer… Zrzavej sibiřskej kocour. Kočka ho zavrhla hodně maličkého, jsme ho vypiplali kapátkem, stříkačkou a sunarem. Je to všechno na houby. Zvíře je taky člověk… Ještě jednou děkuji za ochotu.

Ikona diskutujiciho Marika 2013-04-13 19:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]:To je mi líto. Bohužel, když selžou základní životní orgány, tak to vždy končí  špatně. I náš veterinář říkal, že se na takovou chorobu může přijít až hodně pozdě. Herodes určitě nejste. já jsem si vzala  pár dní před  smrtí kočičky dovolenou, abych se o kočičku mohla starat a a každou hodinu přemýšlela – nechat/nenechat? uspat. Není to jednoduché, ale zdravotní stav se opravdu rychle zhoršuje. Dokud reagovala, vrněla, projevovala zájem o okolí,věnovala jsem se jí, ale už nejedla, tak jsem ji krmila, a zvířata se přece ve volné přírodě taky nekrmí… Až jednou spadla slabostí na bok a zamňoukala na mě, bylo rozhodnuto, věděla jsem, co mi chce říct… Určitě jste tedy udělal dobře, pro (nejen) čiči to není přirozené…nejíst, jen ležet a být v deliriu. Určitě jste kocourkovi hodně zkrátil utrpení.

Ikona diskutujiciho Samuel 2014-07-09 21:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Slyšel jsem, že elementární bytosti často vídáme tak, jak si je představujeme. Berou na sebe takovou podobu…např. shluk energií, fantazijní krásné bytosti, muži, nebo ženy…..Třeba Marlin Monroe :-D..

Ikona diskutujiciho Maruška 2014-08-28 10:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluš, ráda bych věděla,jestli žijí víly i na rostlinách v zahradě. Třeba na jabloni nebo na rajčeti.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek