Jé! Já taky!

26.7.2015 v Poselství 41

V poslední době sleduji takové zajímavé shody a náhody. Věc, kterou dělám já už delší dobu nebo ji dělám teprve krátce najednou dělá spousta lidí okolo mě taky. A je to fakt příjemné, když u stolu zazní ,,Já taky!” 🙂

Tak třeba to moje Vegetariánství…

Začala jsem se postupně víc a víc vyhýbat masu někdy na začátku podzimu 2014. Takže asi po mých 22. narozeninách. O pár měsíců později jsem si uvědomila, že jsem asi fakt něco jako vegetarián a shrnula jsem to zjištění spolu se svými úvahami a věcmi které mě k tomu vedly zde: ,,Přestalo mi chutnat maso.

Mimochodem na článek jsem dostala spoustu zajímavých zpětných vazeb. A nemyslím jenom komentáře, myslím hlavně osobní setkání. Skoro jakoby se na to čekalo, lidi byli rádi a říkali (nebo i psali) spoustu pěkných věcí… a sami se k tomu také hlásili… Našlo se i pár blbců co to nesli špatně a zkoušeli mi vykládat ty klasické staré už dávno překonané teorie o nezbytnosti masa, nebo na mě vyloženě zaútočili. (Já o tom přitom nemluvím, ani nikoho nepřesvědčuji, prostě si tiše dělám svoje, neptám se nikoho co si o mě myslí.) Ale bylo jich fakt jen pár a navíc na ně funguje pořád stejná metoda, jakou používám vždy, když na mě někdo vystartuje: Nepřu se, neřeším to. (Nebaví mě to, muset se před někým pořád obhajovat, je to vysilující, otravné, pořád dokola a navíc jsem s tím nikdy ničeho nedocílila. Takže rezignuju rovnou a zbytečně se s tím nezatěžuju. Ať si každý myslí co chce.)


V poslední době jsem shodou několika nešťastných náhod typu ,,shit happens” a věcí které člověk nedokáže subjektivně předvídat ani ovlivnit, přišla o řadu výborných přátel či známých a bylo mi z toho/po nich fakt smutno. Tak jsem se za to začala modlit a ve velmi krátkém časovém intervalu mi přišly do života dvě nové kamarádky mého věku. Obě tyto dívky mi nadělil kamarád internet a moje stránky. Obě se ozvaly samy, nemusela jsem ani žhavit tamtamy a křičet ,,Tady jsem! Kdo mě chce?”

(Prostě s holkama to funguje. Holky pište mi, všechny vás chci znát, všechny budeme kamarádky… To jenom s klukama mám často ty slavné trapné zážitky… V minulosti jsem si myslela, že si s kluky a muži rozumím lépe.. Teď si to nemyslím, ale není to ani tak dílem těch blbých setkání, spíš mám asi prostě jenom smůlu na prapodivné exempláře a jejich nabídky. Prostě na co by člověk v životě normálně nenatrefil, co se nějak přes ty internety vykulí samo a člověk pak jen hledí… Ale holky bývají zlaté a vesměs normální. Ne úplně normální, protože s tuctovými bych si nerozuměla, ale asi víte co tím chci říct.)

A světě div se, přestože je každá úplně jiná, ledacos mají společné.

Obě jsou vegetariánky, jedna z nich vypadá že je skoro i veganka. (Neslídila jsem až tak podrobně.) A kamarád co se plánuje teď stěhovat blíž ke mně – takže ho počítám jako třetího ,,nového” do počtu – mi nedávno nad talířem mimochodem pověděl, že se z něho stal před pár měsíci také vegetarián, že mu maso už nechutná a dokonce ujíždí na receptech ze syrové kuchyně ,,raw”.

A já na to hledím jako puk, protože než jsem začala vyřazovat maso, než jsem si to přiznala a než jsem to pak přiznala i navenek a přestala to tutlat, tak jsem si myslela, jak je těch vegetariánů po světě málo…. Teď mám naopak pocit, že je jich strašně moc. A tak nějak mi to vlévá do žil optimismus. Necítím se v tom vůbec sama a hlavně počítám, kolik prasátek, kraviček a kuřátek jenom já a moji kamarádi za rok nebo za měsíc ušetříme. (Zvířat se vyrábí tolik, kolik se jich sní. Snižujeme produkci a tím i zabíjení.)

Ten pocit je krásný… Oproti všem problémům světa je to jako prdnout do kelímku, ale vždycky jsem se v životě snažila dělat alespoň to málo, alespoň něco, alespoň sama za sebe a u toho doufala, že takových lidí, co se budou snažit alespoň o to málo bude víc a víc, až nakonec utvoříme určitou masu, co už bude mít nějaký větší konstruktivní vliv.

(Mimochodem když už jsem u toho, já ze svého vegetariánství vůbec nehubnu, rezervy mi zůstaly. Jednak ten přechod byl hodně plynulý, druhak to neženu do extrému. Celkem si vyvařuju a dopřávám, i mlsám a každý den piju rakytník, který mi strašně moc chutná. Naopak se mi o dost změnilo zažívání k lepšímu… Kdyby vás to zajímalo víc, asi bych napsala jiný článek na toto téma, už moc odbíhám. Ale vegetariánů sem chodí hodně/většina, asi vědí co myslím.)

Je to jako ,,bum bum bum”. Jeden vege. Druhý vege. Třetí vege… A najednou máte pocit, že snad půlka planety je vege a zvířátka mají šanci..

Iluze? – Určitě. Růžová iluze, ale nechte mě v ní, je mi v ní dobře!

Menstruační kalíšky

Než jsem sama vygooglila pojem ,,menstruační kalíšek”, než jsem načetla všechnu tu všemožnou teorii, než jsem si ho pořídila a začala s ním pracovat a než jsem o něm napsala sérii nadšených doporučujících článků, tak jsem jinak prakticky na tento pojem nenarazila a to jsem se se ženami přitom stýkala a bavily jsme se o všem možném.

A teď najednou skoro všechny mají kalíšek, skoro všechny nadávají na vložky a tampony a skoro všechny tvrdí, jak je to úžasné vysvobození od všech problémů, které způsobují tyto zastaralé pomůcky.

A je to úleva, když o tom nemluvím já ale začne to ta druhá a nikdo nikomu nemusí vysvětlovat, co to ten kalíšek je, protože všichni zúčastnění moc dobře vědí a používají.

A najednou mám pocit, že mi úplně mizí před očima ty skládky plné ženských hygienických pomůcek a smrsknou se na pár silikonových kalíšků. A planeta si mocně oddychla… taky dobrá představa.

Upřímně jsem o tom přesvědčená, že menstruační kalíšek je hygienická pomůcka nové doby, která dalece předčí svou praktičností, hygieničností, levností, bezpečností a ekologičností všechny předešlé dostupné pomůcky a za pár let už je budou používat všechny dospělé ženy, možná tak jedině s výjimkou úplně mlaďoučkých holčiček. Za pár let už se nad tím nikdo pozastavovat nebude. Cítím v kostech rozmach a vznikající nový prostor pro výrobce. Dnes je skoro nikdo nezná, za pár let můžeme mít jejich výrobky běžně v drogeriích, tam kde dneska straší ty příšerné chemické nebezpečné tampony. Už ty šunty nikdo nebude chtít. Buď se přestaví stroje a místo tamponů napuštěných chlorem se budou lisovat kalíšky, nebo krachnou a na jejich místo přijdou jiní…

Není to tak dávno, co vegetariáni byli velice zvláštní okrajová skupinka a každý z nich se musel hodně prát, aby si uhájil svůj neobvyklý životní styl. Dneska mají po Brně i celé republice celou řadu svých podniků. Už se nad tím skoro nikdo nepozastavuje. – Podobná změna asi přijde i s těmi kalíšky, protože jak ho jednou zkusíte, už nechcete to staré.

Podobně to mám i s jinými věcmi.

Tak třeba, najednou je okolo mě hromada lidí, co používají Spirulinu a chválí si ji stejně jako já. Nebo každý druhý měl někdy doma morčátka a ví jaká je to radost 🙂 O tom že skoro všichni kolem mě používají ekologické prostředky nebo alternativní mycí metody už ani nemluvě. – Zkrátka tihle lidi (moje krevní skupina) jsou, je jich hodně, jenom na ně šikovně natrefit.

Stejné přitahuje stejné. Jsem vděčná za lidi, které přitahuji.

Kam dál:

Otevřít rubriku: ,,Zamyšlení” – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

http://www.kramky.cz/alue/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Arael 2015-07-26 08:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc pěkný článek 🙂 To mě se stalo něco podobného, konkrétně před půl rokem, kdy jsem začala navštěvovat tvé stránky a zajímat se o astrální cestování, anděly apod. Zpočátku jsem o tom nechtěla nikomu říkat, protože svět je plný lidí, kteří tohle bezdůvodně odsuzují a já měla strach, aby se mi nestalo něco podobného. Tak jsem kamarádkám řekla alespoň o lucidním snění, protože o snech se bavíme celkem často. Potom klid, jarní prázdniny. Hned první den po nich mi kamarádka začala říkat, jak si pozišťovala všechno o tom lucidním snění a že taky našla i astrální cestování 🙂 No a tak jsme se tam o tom začali bavit a zjistila jsem, že taky zná tvoje stránky 🙂

Ikona diskutujiciho Eileen 2015-07-26 09:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem teď vegetariánem asi půl roku a najednou kolem sebe taky sleduju takovou vlnu, kdy jeden člověk za druhým mění svůj přistup k jídlu a k životu celkově. Vegetariánů a veganů rapidně přibývá a já jen doufám, že to není trend, který se za nějaký čas rozplyne. Snad ne ale 🙂

Ikona diskutujiciho Fellien 2015-07-26 10:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

:)). Děkuji, Alue, tvůj článek mě moc potěšil! 🙂 Já to mám taky tak, neměla jsem nikdy nikoho k sobě, pak jsem začala veřejně prohlašovat, že maso nejím a nechci ho vidět na talíři na rodinných oslavách a podobně a najednou jsem se spřátelila s novými lidmi, zjistila jsem, že spousta lidí okolo mě jsou taky vegetariáni, potkala jsem se s tebou, dozvěděla jsem se, že taky používáš kalíšek a pak jsem zjistila, že i některé moje spolužačky… Je to strašně milé vědět, že je nás víc, kteří šetříme naši planetu a že nejsme ti jediní exoti :).

Ikona diskutujiciho leeth 2015-07-26 10:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

po tomhle super eko friendly článečku mě hrozně mrzí, že jsem zkoušela svůj kalíšek nesčetněkrát, ale vždy mi nějak protékal :(  vůbec nevím jak to spravit nebo se naučit ho správně zavést :D – dělám vše co můžu :D

Ikona diskutujiciho Alue 2015-07-26 10:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Buď ti nevyhovuje značka (doporučuji Lunette)

Ikona diskutujiciho Lori 2015-07-26 10:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Súhlasím! Ešte do nedávna som nepzonala azda žiadného vegetariána a teraz to prišlo akosi samo u veľa ľudí u nás na škole, takže keď sme sedeli ako partia kdesi a preratávali si, kto bude mať vegetariansku pizzu, bola to vyše polovica ľudí:)

Ikona diskutujiciho aneta 2015-07-26 11:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja jsem si koupila take kalisek, ale nesedi mi, tlaci me a vypadava (:-( je mi velky no

Ikona diskutujiciho Kirja 2015-07-26 11:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně za mé vegetariánství všichni kamarádi i rodina říkají, že jsem divná a smějí se mi.

Ikona diskutujiciho VS 2015-07-26 12:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K první části článečku, jestli můžu. Než jsem přestal jíst maso, hodně jsem sledoval, co se kde o tomhle šustlo. Největší problém vidím v předsudcích, které nám jsou podsouvány a medvědí službu udělaly průkopníci. Oni to prosazovali dost nešťastně. V mém případě rozhodlo to zkusit, hlavně zjištěni o pránické stravě. Dost těžce fyzicky jsem pracoval a obával jsem se, že nebudu mít dostatek energie, dokonce ani moji nejbližší o tom neměli tušení a když jsem se jim přiznal, asi víte jak to je. Nevím jak to máte, ale já tu chuť na maso mám pořád, kompenzuji to rybami i Ježíš je dával hladovím a chápu to celé jako vibrace, Jednou za čas mě to nezabije.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-07-26 12:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: No jo, špatná velikost, nebo ho špatně zavádíš. Ale nenech se odradit 🙂

Ikona diskutujiciho Yu 2015-07-26 13:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Minulý rok bylo oproti roku 2007 zabito o 400 milionů zvířat méně. 🙂 Má to smysl, je nás víc.

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2015-07-26 16:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem jednou vegetariánství zkoušela. Vydrželo mi asi jen pár dní. Nějak mi to nešlo. Asi to na mě byl taky rychlý skok. Ale je pravda, žepřed nějakými čtyřmi lety by mě ani nenapadlo, že by nějakým způsoběm omezit maso šlo. Tenkrát jsem vlastně nejedla nic jiného a zeleninu jsem nemohla ani pozřít. dneska si klidně dál  zeleninový salát na svačinu i na večeři. A dokonce si uvařím i květákovou a brokolicovou polévku. Před tím by mě třeba ani nenapadlo, že něco takového jde vůbec jíst…

Ikona diskutujiciho Alue 2015-07-26 16:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Na noc je super, opravdu. Desať z desatich bodov.

Ikona diskutujiciho Malina 2015-07-26 16:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Úžasnej článeček, to je príma, že máš najednou tolik spřízněných dušiček, zvířátka musíme chránit. Na základě tvejch oslvnejch článků jsem si kalíšek taky pořídila, ale ouha, prostě přes bolestivý svíravý křeče ho nejsem schopná umístit. Prostě v tý době nejsem schopná do otvoru strkat vůbec nic, takže doufám, že se tvůj sen o zrušení výroby vložek nesplní.

Ikona diskutujiciho Colliode 2015-07-26 17:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vrána k vráně sedá, Zákon Přitažlivosti :D Doporučuju ti Alue knihy Sára od Esther a Jerry Hicks, je nádherně konstruktivní, napsaná pro všechny čtenáře a úžasně poučná.

Ikona diskutujiciho Tereza 2015-07-26 19:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem vegetarián 14 let a už si ani nepamatuju, jak maso chutná. 🙂 Ve 4 letech jsem se tak rozhodla a měla jsem štěstí na tolerantní rodiče – sice nesoulasili, ale umožnili mi to… Jsem ráda, že je nás víc.

Ikona diskutujiciho Paskalina 2015-07-26 22:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zákon přitažlivosti je metafyzický zákon, který říká, že podobné přitahuje podobné. Dle zákona přitažlivosti, kdy podobné přitahuje podobné, se NE – náhodou setkáváme, propojujeme, zrcadlíme i inspirujeme. Princip podobnosti lze využít všude v přírodě. Podobné vyvolává podobné, podobné léčí podobné, podobné přitahuje podobné v každém ohledu.(základní zákon i v homeopatii- já studovala rakouskou školu ;-)) "A vo tom to je :-)"

Ikona diskutujiciho Paskalina 2015-07-26 22:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky se říká, že každý doktor si přitahuje pacienty sobě podobné- chudému chodí chudí, které chápe, bohatým chodí bohatí; kolikrát si říkám, že bych si třeba já nemohla dovolit třeba jít do luxusní soukromé ambulance bohatého akupunkturisty v Praze či jiném velkém městě zařízené v kůži, s vasokými stropy, že bych na to vyšetření u něj nikdy nevydělala; a proč ke mně chodí ty normální ženské mého věku a pokud chtějí akupunkturu, tak smlouvají, že další návštěva by mohla být až po další výplatě ;-)) to je přesně ono, i čem Ty, Aluško, píšeš :-) ale je zase pravda, že mi to nevadí :-)

Ikona diskutujiciho Fellien 2015-07-26 23:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Hele, ono dost lidí píše o tom, jaké má problémy to zavést, ale mně to šlo hned a taky jsem se bála, protože s tampony jsem měla problémy teda neskutečné. Ale ono to jde mnohem líp než ten tampon, i se mi to líp vyndává, nikde mi nic neteče, prostě v pohodě, toho se vůbec neboj. Ve skutečnosti s tím opravdu hodně žen problém nemá, takže nemají potřebu o tom psát, ale právě ty kterým to nejde zavést nebo vytáhnout pak někde píšou o radu, nebo prostě jen svůj názor a pak to vypadá, že to většině nejde, i když to tak není. Opravdu se bát nemusíš :). Já mám LunaCup a můžu jedině doporučit :).

Ikona diskutujiciho Schmetti 2015-07-27 11:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě by zajímal článek o tvém stravování a pitném režimu (vím, zelený čaj :D). Já sice vegetarián nejsem, ale třeba sóju, tofu, sojové, rýžové mléko… to mám ráda. Začala jsem si kupovat pečující kosmetiku, co je bio. Nemá v sobě ty hnusný chemický látky. Alespoň něčím se snažím zlepšit v tomto směru a jsem ráda, když o tom někomu vyprávím a nadchne se pro to a třeba začne také používat nějaké ty věci, co já. A ty mě rozhodně inspiruješ v hodně věcech, s tebou bych si rozuměla, tím si jsem jistá :-)

Ikona diskutujiciho Redvulcan 2015-07-27 11:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem vegetarián už od začátku roku. Mám pocit že lidi ve škole a sportovních aktivitách se mě snaží všichni dostat spátky k masu. Stále se mě ptají a kdy jsi mněl na posledy maso? jájim odpovím vždy že jsem mněl maso naposled před půlnocí na sirvestra! Potom na mně otevřou pusu a tak zaminutu mně okomentují například: ale když nebudeš jíst maso tak nemůžeš sportovat nebo ty nemůžeš nejíst maso nebudeš mít bílkoviny! A potom na mně všichni ukazují jako na toho divnýho! A teprve když si dám klíčky nebo odmítnu nějaké pečivo tak taky padne oblíbená hláška a ty nejíš pečivo tak co teda jíš??? Že někdy přemýšlím co si potěchto otázkách o mně lidé myslí? Když mi je jenom 11 let.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-07-27 11:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: No vidíš, takže podobné období jako já…. Dneska v noci jsem měla sen o mase, normálně jsem si dala sousto a bylo to úplně nadpozemsky dobré. Vůbec nechutnalo jako skutečné maso. Tak jsem si pochutnala, škoda že jsem to nedospala a nedojedla.

Ikona diskutujiciho lenka f 2015-07-27 12:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Fellien 2015-07-27 13:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: Hele tak jim ukaž tyto stránky http://www.vegan-fighter.com/

Ikona diskutujiciho Alue 2015-07-27 14:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[23]: Už jsem to vysvětlila dost, nebudu se zbytečně opakovat.

Ikona diskutujiciho katrin 2015-07-27 14:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To se mi taky stávalo – jeden čas jsem potkávala samý blonďatý holky, co byly v pohodě a byly to veganky (které to nikomu neříkají, zmínily se o tom až po několika hodinách povídání když viděly, že máme společné věci a nebo jsme na tu shodu došly náhodou). Takže jsme na tom byly stejně, protože já to taky nikomu neříkám.

Ikona diskutujiciho VS 2015-07-27 17:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]:Samozřejmě tohle téma asi není vhodné pro chlapa, ale svého času jsem na gynekologii strávil tolik času, že jsem byl gynekolog amatér. Co jste napsala v našem případě prostě neplatilo a věřte že vím co to bylo za problém. Protože takové problémy může mýt i někdo jiný, tak to ještě rozvedu, protože to tak snadné jako ve vaší reakci nemusí být, V mládí toto většinou funguje a proto moje poznámka, ohledně možné manipulace ze strany firem. U nás to dospělo, právě díky hormonům, do stavu, kdy jsme řekli dost. Ten stav byl takový, kdy ten cyklus byl úplně obrácený, týden klid a tři týdny problémů. Hodně velkou roli v tom hraje psychika a právě ony hormony, radím se jim vyhnout a použít bylinky.

Ikona diskutujiciho Fellien 2015-07-27 20:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: Jelikož pracuji ve zdravotnictví, tak vím, že to co píšete rozhodně není normální jednání gynekologa. Měli jste právo podat stížnost u Lékařské komory.

Ikona diskutujiciho VS 2015-07-27 21:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[28]:To nebylo myšleno jako stížnost, manželku konzultovali, dokonce největší kapacity z Prahy, ale ona byla ta výjimka potvrzující pravidlo. Dokonce bych řekl, její organizmus byl rozhodně proti hormonům.

Ikona diskutujiciho Redvulcan 2015-07-27 22:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: [24]: Alue a Felien děkuji za podporu! jsem mooc rad.

Ikona diskutujiciho Exsultate 2015-07-28 12:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojky, děkuji moc za článek, nejsem tak úplně vegetarián, ale snažím se maso co nejvíce omezovat. Také mi přestalo chutnat a zjistila jsem, že se bez něj cítím líp. Jenomže mám problém, že moje okolí to vnímá, jako bych si cílevědomě ubližovala, a veškerou nemoc přičítají tomu, že nejím maso, jako všichni ostatní. Začalo mě štvát,že mi nikdo nerozumí, a tak jsem rezignovala, a pod nátlakem si maso občas dám, ale je pravda, že  si nepochutnám.

Ikona diskutujiciho iriska 2015-07-31 08:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[31]: To znám! Jsem v podobné situaci. Jím maso do té doby, než si důkladně nastuduju vše o výživě, aby mi nic nechybělo, a taky do té doby než budu žít a stravovat se sama podle sebe:-) Což bude brzy:-)

Ikona diskutujiciho Alue 2015-07-31 09:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[32]: No v zásadě jde o to, že pokud jenom vyhodíš maso, dáš si jednou za měsíc – dva – rybu a jinak mléčné výrobky ano, tak nemusíš nic řešit. Ani nezhubneš. Protože v domácích vajíčkách ve žloutku je B12, všechno ostatní je dál v másle, mlíku, je to prostě jedno… Větší věda je veganství, tam už prostě musíš víc vědět a líp kombinovat. Ale bez masa je to úplně v pohodě.

Ikona diskutujiciho Kirja 2015-07-31 13:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A je můžu ten kalíšek používat, i když jsme panna? Někde píšou že jo, pak zase že ne…:-/

Ikona diskutujiciho Alue 2015-07-31 21:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[34]: Individuálně se to liší, co jsem zase četla já… Na tvém místě bych určitě počkala.

Ikona diskutujiciho Kirja 2015-08-02 08:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[35]: Hm, no tak jo, ale on je trochu problém v tom, že já chci být panna až do smrti,protože mi všechno kolem "toho" přijde jako prasárna:D

Ikona diskutujiciho iriska 2015-08-02 18:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[36]: Prodávají se i látkové vložky, může to být příjemné na kůži. A ještě jsem slyšela o používání mořské houby místo tampónů nebo kalíšku, ale moc o tom nevím, zkus pohledat. Tu houbu někdy určitě vyzkouším, líbí se mi to a určitě je to taky příjemné, mít v sobě kus moře :-))

Ikona diskutujiciho Alue 2015-08-02 18:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[37]: Není, věř mi… opravdu není :D

Ikona diskutujiciho iriska 2015-08-02 18:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[33]: Jo, s tím mlíkem to mám stejně, taky ho nesnesu moc. A co vegetariáni a železo? Třeba já jsem anemická a při vegetariánství jsem ztrácela menstruaci, nemluvě o dalších nepříjemných problémech. Zajímalo by mě, jak to vegetariáni řeší…Nějaké doplňky stravy?

Ikona diskutujiciho iriska 2015-08-02 18:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[38]: :D :D ok, jsem teda zvědavá!!

Ikona diskutujiciho Michaela K. z Mostu 2017-04-22 19:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je krásné, já ve svém okolí bohužel nikoho neznám, kdo je vegetarián, ale rodina až na občasné uklouznutí partnera mi fandí, většinou říkají, že nechápou jak jsem se toho dokázala vzdát má odpověď je vždy jasná, možná posloucháním hudby od Presenta i když ten je vegan, ale já už s tím bojovala hrozně dlouho asi dva roky, furt jsem si říkala, já maso tak miluji nemůžu se ho vzdát, no postupně to prostě přišlo, uvědomění se, a bylo. Momentálně jsem ve fázi, kdy mi maso prostě přijde až moc intenzivní a nechutné. Po delší době jsem trošku ochutnala a fakt jako kekel. Možná pracuje i psychika dřív, jsem prostě nepřemýšlela, až tak že je to zvíře. A jinak já patřím k lidem co po vegetariánství zhubli, cca 6 kilo, když jsem měla náročnou běhavou práci tak to bylo i 10 kilo, ale teď jsem nabrala zpět cca 3 kg, ale zvláštní, že lidi mi říkají, že jsem furt hubenější :D A pořád mám hlad… což jsem jako všežravec fakt nemívala :D divnééé 🙂 :D

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek