Je možné, aby se mnou spolupracoval Archanděl Muriel?

20.2.2011 v Poradna 20

Dotaz:

Ahoj Alue,

alue.cz

doufám, že ti nebude vadit, když jsem se rozhodla pro tykání (řekla jsem si, že když jsem jen o rok mladší 🙂 ). Měla jsem velké nutkání ti napsat. Snad tě nebudu nějak moc otravovat, když ti popíšu pár věcí z mého života. Ráda bych věděla na některé tvůj názor.

Odmalička jsem vedená maminkou k víře v anděly a v intuici atd.. Vždy jsem se zabývala duchovnem, astrologií, numerologií atd., ale poslední půlrok se o něj zajímám intenzivněji. Mám ráda kameny, jejich přítomnost je mi odjakživa příjemná.

Často jsem jako malá holka hledala ametysty a různé další kameny na cestách, ale tehdy jsem ani nevěděla, že to ametysty jsou…prostě se mi moc líbily 🙂

Myslím, že cítím energii kamenů, když je nabiji, a poté vemu do ruky, mám zvláštní pocit brnění či pulsování v rukou. Mnohokrát mi pomohly od fyzické bolesti. Ale občas se bojím, že si to jen vsugerovávám.

Miluji přírodu a vodu obzvlášť a vše kolem ní (možná proto,že jsem ryba:), vydržela bych se do ní koukat celé hodiny, mám pocit, že mě nabíjí energií. Ráda se koupu v přírodních nádržích 🙂

Odmalička také maluji (hlavně tu přírodu) a zatímco moji kamarádi ještě teď nemají žádný životní cíl, tak já mám v sobě odjakživa zabudované (už od školky a k tomu mě nikdo nevedl, já to prostě věděla), že budu malovat, že se v životě budu živit tím, že budu nějak výtvarničit (zatím jsem na střední umělecké a chystám se na vysokou).

Zajímalo by mě jestli je to možné, že mi to bylo takto dáno. Taky se věnuji výkladům snů, moc mi pomáhají řešit problémy, jen někdy mám problém s jejich zapamatováním. Taky jsem se začala víc věnovat svým andělům. Prosím je o pomoc v různých zbytečných i závažnějších situacích.

Takže teď nacházím mnoho pírek, na obloze jsem jednou viděla moje iniciály, které se pak změnily v překrásné srdce. A cítím, že když mi je psychicky špatně a poprosím je, tak se mi znatelně uleví.

Taky se mi o mém andělovi zdálo, stál za mnou, nemohla jsem se na něj otočit, jen jsem cítila jeho mužskou energii a pociťovala jak je velký a mocný. Ale mohla jsem si na něj sáhnout tak, že jsem dala ruce dozadu…něco mě po nich pošimralo, něco takového jsem ještě necítila. Mnohokrát jsem se ptala na jméno svého anděla, ale nic.

Až nedávno, když jsem se zase ptala, tak mi v hlavě okamžitě utkvělo jméno Muriel. Koukla jsem se na internet, zda takové jméno je.

A vyjelo mi, že je to jeden z archandělů, který mimo jiné vládne přírodě, krystalům a pomáhá s výkladem snů(moc jsem se o něm nedozvěděla, všude ty články byly stejné). Přijde mi zvláštní , že bych zrovna já měla jako strážného anděla archanděla Muriela. Myslíš, že je to možné?

Možná, že mi nyní jen pomáhá… Ale zajímalo by mě s čím, jestli je to kvůli mým snům… Koukám, že jsem se už moc rozepsala, tak ještě bych se dovolila zeptat na jednu poslední věc.

K Vánocům jsem od maminky dostala malou sošku porcelánového anděla, kterého mi koupila ve starožitnicvtí. Prý když ho viděla, tak si na mě vzpomněla. Jakmile jsem andílka vybalila a vzala do ruky, ucítila jsem v ní tak silné brnění, že jsem ho musela odložit .

Poté se to ještě párkrát opakovalo, když jsem na něj sáhla, ale už to nebylo tak intenzivní. Teď jsem si ho očistila o úplňku v misce s vodou společně s křišťálem. Nevím co to přesně mělo znamenat. Je to špatné nebo dobré znamení?
Předem moc děkuji i za krátkou odpověď.
Zdraví D.

Odpověď:

Ahoj,

Samozřejmě je možné, že se ti ozval Muriel. Co jsem se ale andělů ptala, tak ,,archandělé“ jsou pojem lidí. Andělé jsou různě specializovaní, někteří známí, někteří neznámí.

Že Muriel má vlastnosti, které máš ty, je vlastně logické. Podporuje v tobě to, k čemu přirozeně tihneš a proto tě asi doprovází. Samozřejmě to nemusí být tvůj osobní anděl, ale andělů a různých pomocníků se okolo tebe střídá za život hodně, někteří jsou dočasní, jiní stálí, někteří přijdou jen občas.

Máš důvod k radosti, protože pokud jsi sama od sebe uslyšela jméno, které zná i Google a on se navíc schopnostmi shoduje s tebou, je to pro tebe důkaz o andělské přítomnosti.
I tvé pocity úlevy od problémů a bolestí nejsou vsugerované, ale měla by to být další vodítka, která jen posílí tvé přesvědčení. Co ti pomáhá, to je pro tebe správné.
Ve starožitnictví bych rozhodně nikdy nic nekupovala. Proč si myslíš, že lidé prodávají něco, co ještě není zničené a mohli by si to nechat?

Třeba to patřilo někomu, kdo umřel, nebo se na to už nemohli dívat, protože jim to něco nepříjemného připomíná.

Pokud někdo něco jde prodat do starožitnictví, často pro to má nepěkný důvod a neví, že jeho problémy můžou škodit člověku, který si to koupí po něm. Já osobně bych andílka dala co nejdříve pryč, pokud ti nedělá dobře, neměla bys ho u sebe vůbec mít.

Měsíc nic nečistí, měsíc je symbol destruktivní energie, naopak slunce je konstruktivní. Pokud ti nedělá dobře, zbav se ho, ale první to mámě vysvětli, aby jí to nebylo líto. Nemá smysl se vystavovat dobrovolně nedobrým věcem, už takhle má člověk v životě různých problémů a starostí dost.

Hodně štěstí 🙂
Alue

Anděl

Další andělé – ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho Lily Addams 2011-02-20 10:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K tomu starožitnictví… někdo chce věc prodat třeba proto, že je mu k ničemu. Nebo proto, že potřebuje peníze. To skoro jako se zlatem, které vykupují ve zlatnictví…

Ikona diskutujiciho Bylinka 2011-02-20 11:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky si nemyslím, že by lidé dávali do starožitnictví jen věci, které nepotřebují a kterých se chtějí zbavit. Často se totiž může taky stát, že tam lidé odloží věci, ke kterým mají citové pouto, ale finanční tíseň jim nedovolí si je ponechat. Třeba v té sošce může být přebytek dobré energie, kterou do ní původní majitel vložil a přál si, aby posloužila někomu dalšímu. Třeba taky ne, ale mnou popsaná možnost je tady taky a nemyslím si, že by bylo pravidlem, že věci ze starožitností musí být hned špatné.

Ikona diskutujiciho Blanka 2011-02-20 12:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám zase dobrou zkušenost s měsícem. Jsou dny, kdy se v jeho svitu"opaluji" (většinou před úplňkem) a vyloženě mi to dělá dobře. Možná potřebuji doplnit JIN energie. Asi to bude tak, že slunce je JANGovější a měsíc je JINovější. Určitě ne špatný:-)

Ikona diskutujiciho Lvíče 2011-02-20 13:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

hehe 🙂 přesně takhle jsem se já zeptal na svého anděla… a hned mi hlavou problesklo URIEL už je to asi 2 měsíce.. to jméno jsem nikdy neslyšel, ale nedalo mi to a podíval jsem se na net…no a to se pak děly věci !!

Ikona diskutujiciho Weri 2011-02-20 14:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: souhlasím..možností je hodně, ale pokud nám někdo něco daruje s láskou, negativní energie se tím příinejmenším omezí.. 🙂

Ikona diskutujiciho Jindra 2011-02-20 15:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S tím starožitnictvím nesouhlasím. Je to příliš radikální odsuzování a nemáš pro to Alue dost důkazů. Je to jen obdoba bazaru nebo aukce, akorát pro starý věci. Lidi naprosto běžně prodávají, co zrovna nepotřebují a proto, že potřebují peníze na něco důležitějšího. Sám to taky tak dělám, např. přes Aukro už roky kupuju a prodávám. Do starožitnictví to může dát člověk, co to zdědí a vůbec nic mu to neříká. Ale právě intuice k tomu zavede nějakýho zájemce, co si to tam koupí, protože jeho to zrovna oslovuje. A co se týká měsíce, tak na Osudu píšou občas, že je to umělej satelit a destruktivní energií. Ale já jsem ho takto nikdy nevnímal. Myslím, že je užitečnej. V noci svítí, aby nebyla úplná tma. V civilizaci máme všude světla nonstop, takže to neoceníme. Ale kdo se pohybuje mimo města, třeba jen na zahradě na venkově, tak to ocení. Taky byliny trhaný za úplňku mají prý větší účinek, ne?

Ikona diskutujiciho Faith 2011-02-20 17:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja by som zase s tým starožitníctvom súhlasila, môže byť nabalené na tých veciach všeličo :-(.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2011-02-20 18:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V starožitníctvach sú veci ktoré tam donesú mladí, ktorím to ostalo po predkoch a nechcú to lebo si kúpia nové veci. Často sú to veci z roznych kútov sveta, ktoré si priniesli na pamiatku, a pre niekoho mohli mať vysokú spomienkovú hodnotu. Sú to dost staré veci, po takom čase by energie mali byt už velmi slabé, nie? Ved keby tam boli naozaj také silné negatívne energie, pri vstupe do starožitníctva by to citlivého človeka hneď odrovnalo, a o takom prípade som ešte nepočul. Bolo by škoda kvoli tomu vyhadzovat take vzacne veci,mozno by to slo vycistit solou ,ta pohlcuje zle energie.

Ikona diskutujiciho m-sites 2011-02-20 18:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj,

Ikona diskutujiciho ofka 2011-02-20 18:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

věci ze starožitnictví se dají očistit a mělo by se to udělat VŽDY.  Když nevíš sama jak na to, požádej MURIELA, zapal lichý počet svíček a nechej to přes noc v jejich péči. A jdi dál, určitě jdeš dobře. Krása, otvírá se ti duchovní svět, blahopřeju

Ikona diskutujiciho Alue 2011-02-20 19:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Můj návod na zapalování lichého počtu svíček není na tyto věci použitelný, ten má jiné účinky.

Ikona diskutujiciho Lenka 2011-02-20 19:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale já si myslím, že tady nejde jenom o to, jaký to bude mít vliv na nár.hospodářství. Nebo o to, že když lidé nepůjdou např. nakupovat nebo k lékaři apod. 1.3. tak se budou stát o to větší fronty 28.2. nebo 2.3. Myslím, že jde i o to, aby si ti nahoře uvědomili, že bez lidí ochotných řídit se jejich přáními, to dál nepůjde, nebo půjde dost těžko, aby si prosadili jejich výmysly. Jinak souhlas s přísp. č.4. Každý ať začne u sebe.

Ikona diskutujiciho Lenka 2011-02-20 19:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pardon tenhle můj příspěvek č.11 patřil pod výzvu, aby jsme se 1.3. spojili. Sem jsem ho dala omylem

Ikona diskutujiciho Hans 2011-02-21 00:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Přesně. zároveň ty staré věci mohou mít taky naopak hodně dobrou energii, každá věc si prošla něčím jiným. Od toho je pak ve starožitnictví intuice, člověk si může tu správnou věc vybrat. A s tou solí je to zajímavé, nikde jsem se o tom sice nemohl ničeho dočíst, ale odmalička vždy když cítím přítomnost něčeho zlého, intuitivně nasypu do misky sůl, která během chvilky pokoj úplně pročistí a pak funguje hrozně dlouho, po roce ji ale radši preventivně měním.

Ikona diskutujiciho Hans 2011-02-21 00:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Abych nekecal, teď jsem o té soli už něco vygoogloval, ale před půl rokem o tom ještě nikdo kloudně nepsal, myslím.

Ikona diskutujiciho Amanita 2011-02-21 16:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemůžu nereagovat na údajně destruktivní energii měsíce. Měsíc neboli luna je planeta s jinovou energií (jak už napsala Blanka) a je důležitý zejména pro ženy a ovlivňuje i menstruační cyklus. Měsíc jinak ovlivňuje celé tělo a vše živé dle fáze a znamení ve kterém se zrovna nachází. Byliny sbírané za úplňku mají největší léčivou sílu tak jakápak destrukce… Kněžky dávných dob měsíc dokonce uctívaly a tím uctívaly i své ženství. Názor Alue mi příjde jako z dob inkvizice která ženství potírala. Slunce je naopak jangové a v astrologii symbolizuje ego, Měsíc naopak duši. Snad v tom vidíte tu skrytou monádu rovnováhy protikladů: den/noc, duše/ego, jin/jang. Jako blbost mi taky příjde další názor, že levotočivá spirála je údajně taky destruktivní – přitom od různých jasnozřivých lidí jsem slyšela že akorát působí opačně než pravotočivá, čili energii nedává, ale může odnímat negativní energii, např. nemoc, bolest. Jejím kreslením se u citlivých osob bolest doslova vytrácí. Třeba se pletu a něco se změnilo, ale toto všechno jsou známá fakta z dob kdy ještě lidé žili v souladu s přírodou a lépe vnímali její vliv.

Ikona diskutujiciho Luz 2011-02-21 17:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: Tak s tímhle bych spíš souhlasila.

Ikona diskutujiciho Blanka 2011-02-21 23:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ono je to tak vlastně se vším. Pravá a levá mozková hemisféra, pravotočivá a levotočivá energie (či spirála), slunce měsíc. Prostě je to opravdu jen o dualitě, jak psala Amanita.

Ikona diskutujiciho septik 2011-02-22 22:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za názor o starožitnictví, to by mě nenapadlo. ;-)

Ikona diskutujiciho Tochi 2011-09-26 19:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Souhlas

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek