Je Reconnective healing v pořádku?

30.11.2010 v Poradna 17

Otázka:

Milá Alue,

přeji ti hezké podzimní dny. Posílám jeden odkaz který se ke mě dostal. A chci tě poprosit co si myslíš o tomto způsobu léčení.
http://www.lecivaenergie.cz/

Trošku mi to připomíná Reiki… tím jak člověk získává postupně Level 1, 2, 3… Ale možná se mýlím.
Bylo by krásné kdyby se všichni uzdravovali tak rychle jak pan Pearl říká v rozhovoru… ale nevím jestli je to skutečně tak jednoduché.

Děkuji 🙂 a přeji úspěšný přechod na novou doménu. Na tvých stránkách jsem našla spoustu inspirace.

Odpověď:

Ahoj,
Reconnective healing znám 🙂
A znám dokonce osobně pána, který se jako první stal v ČR terapeutem. Můžu ti to říct asi tak, že tohle je věc minimálně k ničemu. Když jsem se s tím pánem bavila, co přesně dělá, řekl mi, že neví, že to jenom dělá, že si něco představuje a hotovo. Když jsem naléhala, odkázal mě na své zákazníky, že ať se jich zeptám co to s nimi dělá, místo aby mi začal vysvětlovat. Tím mi vyrazil dech a upřímně mě opravdu naštval, protože šahá na lidi a neví, co s nimi dělá. To je podle mě úplně na zabití. Taky jsem mluvila celkem asi s pěti lidmi, kteří na jeho léčení byli. Všechno mladí lidé z různých koutů republiky. Tedy jsem skutečně za těmi jeho klienty šla. Ti mi řekli, že prý je to příjemné, člověk u toho usne, ale to je všechno. Žádný účinek, nic se na nich nezmění. Takže praktikující neví co dělá a léčení nepozorují žádný účinek. Na tom se shodli všichni. Zajímavé je, že čtyři z těchto lidí po roce upadli do jedné velmi nebezpečné sekty pod jednoho gurua, kterého jsem také měla tu obludnou čest poznat. Docela mám obavu, jestli to s tím taky nesouvisí, ale nemám na to důkazy. Je to domněnka. Být tebou dám od téhle metody ruce pryč, nic dobrého z toho opravdu nekouká.

Hodně štěstí 🙂
Alue

linka

Pár slov okrajem:

Co bych doporučila čtenářům, aby na tuto metodu nechodili. Jak jste si už možná přečetli na stránkách, je to neznámé, nikdo neví co to dělá, slibované účinky nikde a navíc tu ještě straší osudy lidí, co do toho šli. V tomto případě je opatrnost na místě.

kočka

Další obrázky koček – ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho putující oblak 2010-11-30 06:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

…a tak se všichni vybarvujeme v pravém světle, jak na tom každý je…

Ikona diskutujiciho Renata 2010-11-30 08:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, myslím, že jakmile se člověk hlasí k jakékoliv skupině, tak to zavání sektou. Každá skupina lidí má svá pravidla a svého guru. Je na nás, jak se k tomu společenství postavíme. Buď si z toho vezmeme to,co potřebujeme a nebo slepě svého guru následujeme a staneme se ovcemi. Z vlastích /troufám si říct bohatých zkušeností/ už vím, že je chyba něco odsuzovat a ještě větší chyba je uposlechnout toho, kdo mi radí a vnucuje, že to či ono je špatné a zavrženíhodné. Pokud se mám s něčím setkat, tak to má svůj význam a já si tím musím projít…a vyzkoušet to. Teprve pak zjistím,jaký to má v mém životě význam. Tak,jako malé děcko neposlechne svojí maminku, že nesmí sahat na svíčku, protože ta svíčka pálí…:-)Všichni jsme si sáhli a…spálili se.To je přirozený vývoj.Bůh nestvořil jen anděly…Bůh stvořil i ďábla.A co je božské je přeci dokonalé:-)Proto jsem už dávno tvé stránky neopustila.Nesouhlasím s tebou ,ale neodsuzuji a respektuji.

Ikona diskutujiciho Lady Rovena 2010-11-30 10:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahojky Alue… a co to bylo za sektu? Zajímalo by mě to, abych si na ni dala pozor. Díky

Ikona diskutujiciho Yip 2010-11-30 11:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Shlédl jsem pár videí a zase tolik bych se toho nebál. Fakt, že i největší průkopník metody přizná, že neví, na jakém principu léčení funguje, nemusí být "na zabití", ale může být naopak ukázkou skromnosti a upřímnosti… i když pokud to rozšiřuje v masovém měřítku, měl bych o tom vědět víc.

Ikona diskutujiciho ok 2010-11-30 11:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: No už že Pearl neví o co vlastně jde, je alarmující! To jsem doteď nevěděl.

Ikona diskutujiciho Yip 2010-11-30 12:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: V tom rozhovoru na ČT to říká 🙂 já v tom nevidím nic špatného… lepší říct nevím, než tomu dát nálepku, která ale nic neznamená.

Ikona diskutujiciho Vláďa 2010-11-30 12:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Reconnective neznám, ale taky bych to až tak přísně nezavrhoval. Pokud tam není žádná manipulace, tak je to v pořádku. A manipulace se tam vloudí většinou vlastním egem. Ze školy kraniosakrální terapie jsem si odnesl důležitý prožitek a jsem uplně v souladu s citátem pana Osha, který to řekl jednou větou: "Léčitel není vlastně léčitel protože on nedělá nic, k léčení dochází skrze něj. Být léčitelem znamená ne-být. Čím méně jsi ty, tím lepší bude léčba."

Ikona diskutujiciho Frise 2010-11-30 16:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to drahé a přitom to může umět každý…

Ikona diskutujiciho putující oblak 2010-11-30 21:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Ano, skutečný léčitel za prvé ví kdo je, zná svou skutečnou identitu a za druhé skrze něj koná Absolutní Vědomí,

Ikona diskutujiciho Věra 2010-12-01 23:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím tě Alue :-)a taky všechny zúčastněné.Psala jsem dotaz který je uveden v úvodu tohoto příspěvku.Dost věcí mi už mezitím došlo.K pochopení mi pomohl i článek Alue z rubriky Pojmy-Proč jsou zasvěcení podvod.Je to tu opravdu skvěle popsáno.Pokud má někdo nějaké schopnosti…jak je asi může dále předat než tím jako třeba Alue, která nám tu na stránkách moc hezky popisuje práci s energií a ukazuje,že sami se toto můžeme zkusit naučit.Kdyby fungovalo to,že je možné přenést na nás něčí schpopnosti…to by opravdu byl každý boháč Guru jak už jednou Alue napsala.K určitým schopnostem se prostě opravdu musíme sami dopracovat a hlavně k nim musíme dozrát.Díky Alue za tvé články.

Ikona diskutujiciho Janča 2010-12-02 16:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojky Aluško, oprav ten odkaz na stránky co je v článku – nefunguje :o(

Ikona diskutujiciho Michal 2010-12-02 22:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Obláčik. Krásne si trafil kliniec po hlavičke. VĎAKA !!!

Ikona diskutujiciho Alue 2010-12-03 10:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Opraveno, díky 🙂

Ikona diskutujiciho Uzdravený 2010-12-03 17:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ach vy nevěřící.  Tato metoda mi pomohla k uzdravení a nejen mě ale i tisícům dalších lidí. Jde o to být připraven a příjmout. To že se tato metoda nepopisuje jako udělám tohle a stane tohle je jenom dobře. V podstatě s odstupem času můžu říct , že to chápu jako otevření svých energetických center a s tím vyčištění a zbavení se špatného jak na těle tak na duši. Jen pak člověk musí s tímto darem umět zacházet a nenaletět nějakým sektám a samozvaným guruům, protože začně svět vidět trochu jinak. Je třeba stát se sám sobě pánem a léčitelem , chápat svět a jeho souvislosti svým třetím okem a ne se upnout na někoho kdo umí používat hezká slova. Z velkého množství informací si vzít jen to opravdu důležité atd. atd. atd.

Ikona diskutujiciho motýlek 2010-12-05 09:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Reconnection jsem podstoupil před rokem, při terapii (2 sezení vleže) jsem mimo příjemnou únavu a uvolnění cítil aktivaci mých nižších čaker a pak taky třetího oka. Úkony terapeuta se dle mých znalostí a toho, co jsem viděl, soustřeďovaly na aktivaci energetických mimotělních center a jejich znovuuvedení do procesu spolupráce s 3D čakrovým systémem. Je to o aktivaci spící DNA – protože náš 3D systém jede pouze na zapojených 3%DNA, navíc k tomu zablešených viry v podobě dědičných zatížení nejen fyzického, ale především mentálního původu. Co konkrétně se při aplikaci reconneciton sepne, nevím a neví to ani terapeut – zde totiž působí propojení na vyšší úrovni obou osobností, jedná se o kvantovou úroveň léčení, nikoli lineární. Ta lineární (mám bolavé koleno, ono se mi uzdraví) se samosebou může projevit a projevuje se – tady ale jde o něco trochu jiného. Koho to opravdu zajímá, zkusím nasměrovat na chanellingy od Kryona či od Akturiánů, kde se o kvantovosti a energetických systémech může dozvědět víc.

Ikona diskutujiciho Myší královna 2012-03-27 22:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to jsi mě dostala. Jestli Staropramen pomáhá na to, abych viděla skřítky, asi jsem v loji. Já jej totiž bytostně nesnáším. :D

Ikona diskutujiciho Myší královna 2012-03-27 22:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

…Zlatopramen je to samé :D

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek