Je skutečně chvíle štěstí vždy vykoupena neštěstím?

18.9.2010 v Poradna 10

Dotaz:

Ahoj Alue,

poslední dobou se mi stává, že když jsem šťastná nebo mám dobrou náladu, vždy zákonitě musí přijít něco, co mi tu náladu zase zkazí a nejlépe ještě ten den. Vesmír se snaží dosahovat harmonie, to už vím, ale to by znamenalo, že člověk nemůže být šťastný, jelikož už ví, že zakrátko přijde neštěstí. Je tohle normální nebo se to děje jen mě? Zrovínka včera jsem se vzbudila s dobrou náladou bez důvodu. Celý den byl fajn, samé konstruktivní myšlenky, a večer jsem se díky jisté situaci zase utápela v slzách. A přitom existují lidé, kteří jsou dlouhodobě šťastni. Jsem z toho zmatená. Proč u mě chvíle štěstí je vždy vykoupena neštěstím? Je to tak u všech?

Děkuju

linka

Odpověď:

Ahoj,

Hodně lidí to má stejné. Problém není v tom, jak funguje vesmír, ale u tebe. Protože život tvoříš TY. Někde máš zkrátka v sobě přesvědčení, které na tebe pořád dokola svaluje problémy. Vesmír ti jen dává to, co vyzařuješ. Takže sleduj sama sebe a postupně odhalíš, proč na sebe pořád házíš takové sešupy nahoru a dolů. Jedna z možností, jak vystoupit ven ze začarovaného kruhu je přemoci svůj smutek.
Když se ti něco stane, řekni si: ,,Nikdo a nic mi nestojí za to, abych byla smutná.” A kašli na to, raduj se, nebo běž ven, odveď svou pozornost od toho, co ti ublížilo. Když se totiž nenecháš srážet, tak to přestane.
Nikdy nic není něčím vykoupeno. Buď na sebe přitáhneš štěstí, nebo problém. To centrum všeho dění je v tobě. Pokud se stane něco hrozného a tebe pláč vyloženě tlakuje, ulev si, vymez si chvilku na pláč, ale nezůstávej u něj a co nejdříve se vzchop, protože potom do vesmíru zase posíláš energii, která způsobí, že se to stane znovu.
Při odpovědi jsem si vzpomněla na jeden starší dotaz, možná by sis ho mohla přečíst:
,,Co dělat, když je nám do pláče?”
V mnoha věcech mi totiž tvoji otázku připomíná, dokonce jsem měla pocit, jestli nečtu podruhé ten samý text. Až kontrola mě ujistila, že čtu jiný dotaz.
Také by tě mohla inspirovat v prolomení bludného kruhu tahle kniha:
,,Kniha / Radikální Odpuštění / Autor: Colin C. Tipping”
Ačkoliv název zní jako mimo téma, ve skutečnosti její obsah pokrývá mnohem širší a hlubší tématiku.

Hodně štěstí 🙂
Alue

Jonathon Earl Bowser

Další díla od umělce Jonathon Earl Bowser – ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho malé srdce 2010-09-18 08:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já stále říkám. Život je jako houpačka. Jednou jsi nahoře a podruhé zase dole. Prostě tak to je a tak to chodí, ale proč se tím vlastně zabývat? Člověk může být stále šťastný, dokonce i když pláče jeho srdce. Vlny přicházejí a vlny zase odcházejí… raduj se človíčku, když tančíš a raduj se človíčku, když ti slzy hladí tvář. Když žiješ v Bohu a s Bohem, neexistuje nic co by tě mohlo zlomit, protože On je tvojí oživující jiskrou. Vzpomeň si na biblického Jóba. On velebil Pána, když se mu vše dařilo a vše měl, ale on velebil Pána, když mu Bůh všechno vzal. Tomuto já říkám skutečná láska. Ne ty naše povrchní lidské lásky, které přijdou a zase odejdou při sebemenším nedorozumění. Já nevím co nebo kdo je Bůh, ale vím, že existuje nějaká Nejvyšší inteligence, která všechno oživuje a z jehož Vůle byly stvořeny všechny entity. Skutečný člověk zůstává vždycky ve svém středu, nepohnutě a když je to potřebné, skloní se v pokoře před tajemstvími života a potom i vlny, které přicházejí a zase odcházejí se ho nikterak nemohou dotknout. Jen potom je člověk plný míru, harmonie a štěstí uprostřed bouřek života.

Ikona diskutujiciho putující oblak 2010-09-18 09:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já osobně jsem zdetekoval, že většina lidí ráda plní destruktivní program Špatná a dobrá nálada, pokud v něm pracujete, jednáte podle něho. No a když si uvědomíte tu hru, tak se vás  to netýká, nepracujete v tom programu či jste ho úplně zrušili.. Nedávno jsem shodou okolností o tom psal.

Ikona diskutujiciho lynessa 2010-09-18 12:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Páni!A já si myslela,že se to stává jenom mě :D

Ikona diskutujiciho Ivet 2010-09-18 14:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě se to stává taky u něčeho jiného… Mám problém s nedochvilností a málokdy se stane, že přijdu někam včas 🙂 Když se to však náhodou stane, na 90% je problém s dopravou, nebo se ta věc  nekoná či cokoliv jiného, aby to stejně vyšlo na stejno. Jakoby tam byla síla, která by to chtěla vrátit do zaběhlého systému… Ale když třeba několikrát přijdu včas a nepovolím, přestává se to dít. Status quo? :D

Ikona diskutujiciho Mary 2010-09-19 19:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Čtu si tady a je to skvělé, jsem na těchto stránkách poprvé! Ale paráda. Já zase všude chodím včas, co slíbím..to dodržím. Ale přesně naopak…já se zase setkávám s lidmi, pro které sliby nic neznamenají a jsou nedoczvilní. Co mi to má asi tak říct ,

Ikona diskutujiciho Martin 2010-09-20 18:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Do určité míry je to způsobené karmicky, ale hlavní podíl na tom má tvoje nevědomost. Skrze ni považuješ jevy, které se kolem tebe objevují za trvalé a myslíš si, že ti přinášejí štěstí. Ve skutečnosti všechno co jednou vzniklo musí zaniknout. Tak je to s novými auty, penězi, bohužel i přáteli, blízkými a dokonce s naším tělem.

Ikona diskutujiciho Michal 2010-09-22 22:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Žiadna situácia, ktorá nás v živote postretne nie je dobrá, ani zlá. Každá je len taká akou ju urobíme my sami vo svojej mysli .

Ikona diskutujiciho gariasBJ 2010-09-28 08:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Neviem. Mne sa nestáva, že by som bol šťastný a o pár hodín na to smutný. V podstate som nejako poriadne smutný nebol už si ani nespomínam kedy naposledy. A to za tie roky boli pohreby aj z rodiny, alebo iné chvíle "nešťastia".

Ikona diskutujiciho gariasBJ 2010-09-28 08:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S týmto //Nikdo a nic mi nestojí za to, abych byla smutná.// vyslovene nesúhlasím. Smútok je dôkazom ľudských hodnôt, ktoré si vážia život, nešťastie ľudí  apod.

Ikona diskutujiciho septik 2010-10-02 22:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: + [9]::

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek