Ještě není doma?

18.10.2010 v Zážitky 0

,,….Byla jednou jedna černočerná noc a jedna Aluš pod peřinou…..“

Znáte to, jak to dopadá, když je člověk nervózní a snaží se u toho spát? Většinou spí přerušovaně a sny stojí za starou bačkoru. Můj sen se prolomil okolo třetí ráno. Neslyšela jsem obvyklý chrapot odvedle. Vylétla jsem z pokoje, zkontrolovala hodiny a otřásla se.

,,Ještě tu není, šmarjá, pomalu tři ráno… kde je?“

Z ustaranosti jsem dokonce i zapomněla, že mám být po probuzení v takovou dobu zblbnutá a ospalá. Ale co má člověk dělat, přece nebude šmejdit okolo vchodových dveří celou noc a čekat, až se vrátí jeho slepička zpátky do kurníku.

Zalezla jsem zpátky do pokoje a poslouchala zvuky noci. Každé zabručení projíždícího auta u mě vyvolalo adrenalin. ,,Už jede dom… hm, tak nic………… tak teď! …. ne, zas jenom projel… „

Najednou jsem ucítila vpravo na tváři čísi teplou ruku. Byl to jako vždycky Laurej. Já jsem ho ale nevolala, vůbec jsem si na něho v tu chvíli nevzpomněla, takže jsem se první lekla, než mi to došlo.

,,Jé, ahoj Laureji,“ pozdravila jsem svého nočního návštěvníka.

,,Aluško spi,“ usmál se na mě.

,,No to nejde, já jsem tak na nervy, že už se mi ani spát nechce.“

,,Aluško, to je v pořádku, nic se nestalo. Ráno je tu, klidně spi.“ Řekl Laurej a pokračoval v hlazení.

,,No tak dobře… když to říká Laurej, tak to musí být pravda,“ usnesla jsem se a zavřela oči.

Najednou si vůbec nepamatuji, že bych usínala. Jedna ze zvláštních schopností andělů je ta, že vás velmi rychle uspí, ani si to nemusíte uvědomit. Když chtějí, dokáží nás dostat do snů i v situacích, kdy nejsme schopní usnout třeba i několik hodin.

Spala jsem a najednou se moje sny změnily. Otevřela jsem v nich dveře a tam stál ten, koho jsem celou noc vyhlížela. Viděla jsem jeho zářivé oči a moc hezky se na mě usmíval. Tak mě to rozrušilo, že jsem byla hned vzhůru.

Ale za zdí se už ozývalo spokojené chrupkání.

,,Tak a je to, už je doma.“ Řekla jsem si a dospala spokojeně do rána…

Komentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek