K čemu je podezřelý Zelený laser umístěný od srpna na vysočině? Podivné události, které mi nedají spát. / DOPORUČUJI!

31.8.2017 v Poselství 28

Důležitý článek k aktuálnímu dění, který napsal tomáš marný na svoje stránky Tadesco.cz.

Níže najdete také velmi důležitou zprávu ohledně umístění zeleného laseru na uzemí České republiky. Kdo četl články o Jemenu, ten musí mít zákonitě podezření, že je za tím něco víc než měření aerosolů v ovzduší.

…..tak jsem se konečně zase vrátil z cest a hned v noci se mi zdál zajímavý sen….

Po návratu z dalekých cest, po kterých jsem byl značně unaven, se mi stala taková zajímavá příhoda.

Večer jsem šel do ložnice a ani nevím, jak jsem došel do postele. Asi jsem usnul při posledních dvou krocích před postelí. Celou noc jsem spal velice tvrdě a zdál se mi zajímavý sen. Určitě bude zajímat i Vás….

Byl jsem pozván na výlet, o kterém jsem sice věděl doředu, byl plánovaný, ale nikoliv tím způsobem, že dostanu zprávu a musím okamžitě bez příprav odcestovat.

Zdálo se mi, že jsem se svými přáteli nastoupil do jejich soukromého letadla Gulfstream G650. Na palubě jsem se dozvěděl, že letíme do Peru. Letěli jsme z jednoho velkého evropského letiště. Po startu mi bylo sděleno, že se podíváme prvně na zajímavou scenérii, která se odehrává v Adenském zálivu. Přeletěli jsme středozemní moře a zamířili na Řecko, Krétu a Egypt. Pak jsme pokračovali přes Sudán a Eritrej k Jemenu. Nad adénským zálivem jsme viděli zajímavou scenérii, kdy každých pár vteřin byly vidět záblesky zeleného laseru. Přátelé vše komentovali se slovy: Pravděpodobně už nastala nepovedená invaze Androidů a jenom dodali…. ke konci časů lidstva. (vše jsem popisoval v článcích o JEMENU, články můžete najít ZDE.


Po zajímavé podívané jsme pokračovali na cestě do Malaisie a přistáli v Singapuru. Natankovali jsme a pokračovali v letu směrem na východ přes Austrálii. Po mnoha hodinách letu jsme konečně byli v Limě v Peru.

Zde jsme pokračovali letadlem a následně vrtulníkem do nepřístupných hor pod Andami, kde jsme měřili čas.

Pamatujte, že konstanta Pí je konstantou času…..

Pod horama ve velkém opuštěném městě, kam není přístup pro lidi, málokdo se zde dostane, jsme vybalili přístroje a dali se do měření času. Bylo změřeno, že den má dnes 15 hodin a 7 minut. Proto lidé dnes nic nestíhají, jsou neustále hodně unaveni, nedospaní. Hodinky na rukou, Vám ale ukazují pořád stejný čas.

Po krátkém pobytu v Peru jsme se opět vydali zpět do Evropy. Byla to zajímavá cesta a hlavně hodně programově nabitá. Čas nám uběhl velice rychle, protože jsme neustále diskutovali o situaci na planetě Zemi a možných následných radikálních změnách, ke kterým v krátké době dojde.

Mimo jiné cestou, ve výšce 13 kilometrů, jsem viděli po celou trasu letu často výboje přebité atmosféry, i když se tam mraky nenacházely. Byly pod námi snad ve výšce 10 kilometrů. Vypadaly podobně jako na níže uvedeném obrázku. Že by snad opět zkoušeli neexistující HAARP?

No a jak to dopadlo? Ráno jsem se probudil celý zpocený a nevěděl jsem jestli to byl sen nebo realita. Sen jsem si dobře pamatoval a vzpomněl jsem si, že v Limě při vystupování z letadla jsem uklouzl na schodech a odřel si zápěstí levé ruky. Kupodivu odřenina na ruce byla….

No jinak jsem zpátky a občas zase budu psát nějaké články…..

tm

26. srpna 2017 nás všechny zvedl ze židle článek o zeleném laseru v ČR. Nikdo neví, co si o tom má myslet:

Oblohu nad Vysočinou propaluje výkonný laser. Letadla se musí vyhýbat

Úzký laserový paprsek protíná každý večer oblohu na okraji Vysočiny. Takzvaný lidar je natolik silný, že se mu musí vyhýbat piloti malých letadel, aby si nepoškodili zrak. Unikátní zařízení sem na přechodnou dobu dopravili vědci ze Špicberských ostrovů, aby pomáhalo měřit obsah aerosolů v atmosféře.

Atmosférická stanice mezi obcemi Křešín a Košetice na Pelhřimovsku se už z dálky připomíná nepřehlédnutelným vysokým stožárem. Kolem budov v areálu je klid, pomalu se stmívá a to hlavní představení se objeví, až padne úplná tma.

Tehdy se stožár osvětluje výstražnými červenými světly a vedle něj se do výšin táhne štíhlý sloup zeleného světla. Laser dosáhne až do 30 kilometrů a vědcům pomáhá měřit detailní složení aerosolů, které poletují v atmosféře nad Českou republikou.

„Měříme odraz laserového paprsku od částic v atmosféře. Po dopadu se pomocí přesných hodin měří rychlost od vyslání po návrat paprsku. Takto uspořádaný lidar je zaměřený na studium znečištění atmosféry a vlastností látek, které se tam vyskytují,“ říká vedoucí vědecký pracovník Ivan Holoubek z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd.

Výkonný laser původem z Německa přivezli do Křešína vědci ze Špicberských ostrovů v rámci mezinárodního projektu ACTRIS (podobný název jako ARCNET z MIB3, štít na ochranu planety Země před Animusáky – Boglodyty. NÁHODA?? – Můj rozbor filmu stále najdete v příslušném odkazu ZDE), aby od 15. srpna po dobu jednoho měsíce doplnil stávající měřící zařízení na stanici. Výzkum se zaměřuje vedle aerosolů také na oblačnost, reaktivní plyny a další znečišťující látky přítomné v atmosféře. Měření souvisí s výzkumem změn klimatu a výsledky mohou posloužit i jako podklady pro tvorbu případných mezinárodních úmluv.

„Jakýkoliv monitoring má smysl, pokud se dělá dlouho. Zjistí se díky tomu trendy a co se změní, pokud se přijme určitá úmluva nebo zákon. V takovém případě předpokládáme, že se po určitém čase sníží sledované koncentrace látek. Jinak by to nemělo smysl. Monitoring je jakýmsi kontrolním mechanismem,“ vysvětluje Holoubek.

Společně stojíme u základů stožáru, u kterého jsou tři přepravní kontejnery plné měřicích přístrojů. V jednom hučí výkonné pumpy na vzduch, který se sem dostává z různých výškových hladin 250 metrů vysokého stožáru. Z dalšího se do oblohy propaluje laser o frekvenci 10 až 20 Hz.

Bezletová zóna nad lidarem

Nad námi je vyhlášená bezletová zóna pro malá letadla či rogala, jejichž piloty by mohl silný laser oslnit nebo jim dokonce poškodit zrak, pokud by se podívali na krajinu pod sebou. Větší dopravní letadla nebo stíhačky jsou díky své konstrukci v bezpečí. Oblohu vysoko nad stanicí proto stále křižuje až 300 letadel za den.

Přesto lidar doplňuje malý radar sledující úzkou výseč oblohy okolo paprsku. Pokud se do sledovaného prostoru přiblíží jakékoliv letadlo, lidar se na nezbytnou dobu vypne. „Obvykle to je kolem 10 sekund, než letadlo opustí nebezpečnou oblast,“ dodává technik Vlastimil Hanuš, který se stará o přístroje na stanici. Se zařízením navíc počítá i Řízení letového provozu.

Hanuš nás odvádí k základům stožáru, kde slezeme do velmi těsného výtahu. Technika si dává na čas a za ohromného hukotu nás za pět minut vyveze do 50metrové výšky. Naskýtá se nám pohled na celou meteorologickou stanici i lidar. „Když jedeme až nahoru, trvá to půl hodiny,“ říká s úsměvem.

Za jasných nocí, jako je tahle, mohou paprsek lidaru rozeznat i lidé ze vzdálenějších obcí, pokud svůj zrak zaměří na prostor vedle atmosférického stožáru. Měření skončí v polovině září, kdy se lidar přesune na další místo mimo Českou republiku.

Zajímavostí je, že stanice umí zachytit látky z velkých vzdáleností. Typickým příkladem je prach ze Sahary. Ale i látky z České republiky mohou doputovat do končin vzdálených až tisíce kilometrů, například do polárních oblastí. „Zachytáváme všechno. Celá směs v atmosféře je velmi rozmanitá a je kombinací toho, co se tam dostává z přírodních zdrojů a z činností člověka,“ podotýká Holoubek.

Stanice u Křešína funguje od roku 1988. Částečně ji provozuje Český hydrometeorologický ústav a svůj podíl zde má také Ústav výzkumu globální změny AV ČR Czech Globe, Ústav chemických procesů nebo Centrum pro výzkum toxických látek v prostředí Masarykovy univerzity v Brně.

Nepřipadá vám divné, že v souostroví Špicberky, které leží v severním ledovém oceánu, jsou nějací vědci co zkonstruovali pro ČR zelený laser, zrovna v této době? Nepřipadá vám divné, že ta údajná skupina vědců sídlí jen kousilínek od severního výstupu z duté země? A nepřipadá vám divné, že to sem dodali zrovna Německy mluvící lidé?

A nepřipadá vám divné, že zelené lasery které nyní pulzují u Jemenu jsou technologií lidí z povrchu planety země, kteří shodou okolností mluví německy? – Jestli vám to nepřipadá jako nějak moc shod okolností naráz, tak mně to opravdu hodně podezřelé připadá!

Další problém je, že laser který je teď v Česku, úplnou náhodou údajně vypadá stejně jako ty v Jemenu, o kterých psal tm.

Když si zkusíte ověřit, jestli se skutečně aerosoly měří takto v exteriéru zeleným laserem, tak najdete články, musíte ale hledat pořádně a ne na českém internetu. Na googlu vám všude vyskočí hlavně články o aktuálním zeleném laseru na vysočině, ale dál v češtině nic. Vrchol bádání v češtině je tohle: (celý postup měření aesorolů ve vzduchu najdete ve zdrojích)

Přístroje a pomůcky:

Konimetr, mikroskop, osvětlovací aparatura, sklíčka, přípravky pro instalaci sklíček a čištění trysky, filtrační papír, anemometr, posuvné měřítko, stopky, popř. také baterie 12 V DC a měnič DC/AC 220 V.

Pro měření tuhých aerosolů bylo vypracováno mnoho metod: sedimentační, filtrové, termoprecipitační, elektroprecipitační a konimetrické. Při konimetrické metodě jsou částice zachycovány na skle (nebo jiném materiálu) vystaveném proudu vzduchu o veliké rychlosti.

Takové pohádce, že někce ve Špicberkách, kde je zima jako blázen a kde snad mají jiné věci na práci, mají čas pro ČR dělat zelené lasery co měří binec v atmosféře, snad uvěří jenom úplný ťulpas.

Pokud je mé podezření správné, potom by to vlastně znamenalo, že jsou otevřené portály na více místech a je nutné použít ochranu plošně. (Bylo to vysvětleno v seriálu o Jemenu.) Pravděpodobně bude přibývat zpráv a států, kde se bude ,,měřit aerosol“ obrovským zeleným laserem.

V angličtině jsem články k tématu našla.

Například tento, který říká, že v Brazílii také umístili tento druh zeleného laseru, údajně na měření aerosolu. Článek vyšel v srpnu 2014. Není tam ale řečeno, odkud ho mají, v roce 2014 však již byl problém s Animus aktuální. http://spie.org/newsroom/5569-atmospheric-aerosol-measurements-in-são-paulo-brazil?SSO=1

http://spie.org/newsroom/4693-atmospheric-aerosol-measurement-with-a-network-of-advanced-lidar-instruments

Cloud-Aerosol Lidar and Infrared Pathfinder Satellite Observations (CALIPSO) Three instruments: – Cloud-Aerosol Lidar with Orthogonal Polarization (CALIOP): Two wavelength polarization-sensitive Lidar that provides high-resolution vertical profiles of aerosols and clouds – Wide Field Camera (WFC): Fixed, nadir-viewing imager with a single spectral channel covering the 620-670 nm region – Imaging Infrared Radiometer (IIR): Nadir-viewing, non-scanning imager ● Using pulses of laser light from a lidar instrument CALIOP, CALIPSO takes global measurements of the atmosphere, studying aerosols, and multilayered clouds to better understand Earth’s weather, climate and air quality.

https://indico.cern.ch/event/536683/contributions/2292789/attachments/1337086/2011783/2016sept_Olomouc_satellites.pdf

Závěr je takový, že zelené lasery skutečně je možné použít k měření aerosolů. Avšak ta obrovská shoda podivných náhod a podezřelá historka o německých vědcích ze Špicberk, mě nenechává v klidu. Něco mi říká, že všechno je jinak.

Tyto zelené lasery navíc mohou být multifunkční, to znamená že mohou plnit obě funkce. I tu kterou deklarují a tu, kterou před lidstvem mohou teoreticky záměrně zatajovat, abychom nepanikařili. Navíc je divné, jak se ty teorie kolem zelených laserů všelijak mění, pamatujete ještě na ten článek o Jemenu, jak tam říkali, že mají zelené lasery proti pirátům na těch jejich starých železných kocábkách? Pořád ho najdete ofocený v seriálu o Jemenu a údajně byl vyroben v Anglii.

použité zdroje:

http://tadesco.cz/dnes-noci-se-mi-zdal-sen-3/

http://zpravy.idnes.cz/lidar-laser-atmosfericka-stanice-kresin-mereni-aerosolu-v-atmosfere-vedci-czech-globe-g4k-/domaci.aspx?c=A170824_111121_domaci_fer

http://aldebaran.feld.cvut.cz/vyuka/ekologie_a_ekotechnika/lab/prch/

http://spie.org/newsroom/5569-atmospheric-aerosol-measurements-in-são-paulo-brazil?SSO=1

Komentáře

Ikona diskutujiciho Mona 2017-08-31 10:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když má den 15 hodin, jak je možný, že hodinky pořád fungují na 24?

Ikona diskutujiciho Alue 2017-08-31 10:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:  Čas je pružný a relativní.

Ikona diskutujiciho Thel 2017-08-31 11:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Niekde som počula zaujímavú myšlienku: Čas je potrebný, ale neexistuje. Je možné vnímať čas v tomto zmysle, alebo sa na to musím pozerať nejak inak.

Ikona diskutujiciho armag 2017-08-31 11:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Toto určitě patří mezi utajenné projekty, takže se těžko dovíš, proč tam je.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-08-31 12:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:  Zelený laser – pokud je to to co si myslím že to je – je velice konstruktivní ochranná věc pro ČR. Doporučuji, abys přečetl seriál o Jemenu, kde je to vysvětlené, pak ti to celé začne dávat smysl. Nemůžu v každém navazujícím článku všechno vysvětlit od začátku, věci mají určitou posloupnost.

Ikona diskutujiciho zdeněk 2017-08-31 13:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nedávno jsem nad tou hypotetickou invazí tak přemýšlel před spaním a měl jsem vizi. No lepší čas jsem si vybrat nemohl.

Ikona diskutujiciho áťa 2017-08-31 17:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co se týče zrychlení času, není mi jasná jedna prostá fyzikální věc. Proč se nám nezdá, že mluvíme rychleji, máme vyšší hlas, zvuky jsou o něco výše? Proč nefunguje zvukový "fastforward" efekt, jako u rychleji přehrávaného videa?

Ikona diskutujiciho im 2017-08-31 20:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]:Protože zrychlený čas se týká všech stejně, u pokusu s videem je zrychleno pouze video proti normálnímu času diváků.

Ikona diskutujiciho armag 2017-08-31 21:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]:Není to dobré. Tyhlety utajené technologické věci nepřinesou nikomu nic dobrého.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-08-31 22:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Doporučuji, abys přečetl seriál o Jemenu, kde je to vysvětlené.

Ikona diskutujiciho Nobody 2017-08-31 22:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K vůli vyvvoleným byl tento čas zkrácen :-)

Ikona diskutujiciho Mima 2017-09-01 13:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Mary 2017-09-02 12:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jestli se cas zrychluje, nemelo by to na to predevsim reagovat lidske telo? Nemeli bychom v tom pripade spat pul dne, zit dele atd. To same by platilo i pro zvirata. Jak se da neco takoveho vlastne zmerit? Promin Alue, ale kdyz chces, aby te lide brali vazne tak je potreba predhodit i nejake dukazy.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-09-02 13:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]:  Já nemusím vůbec nic. Důkazy ať si každý opatří sám, případně stačí pozorně koukat kolem sebe. Tyhle stránky nepíšu pro slepce, ale pro lidi co jsou aktivní, mají zájem o tyto věci, chtějí mít přehled a nejsou líní si věci ověřovat sami.

Ikona diskutujiciho zdeněk 2017-09-02 17:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Vodítko – tm o tom něco málo napsal v komentářích někde na svých stránkách

Ikona diskutujiciho Alaiana 2017-09-02 21:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě třeba napadlo nechat si vyrobit hodinky, co mají jen 15 hodin. :D

Ikona diskutujiciho Peter 2017-09-03 12:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Právě z důvodu na možné manipulace s rychlostí proudění času používám už x let mechanické natahovací hodinky. (cokoli elektrického natož mobil lze celkem i lehce ovlyv%novat dálkově). No a rozdíly v čase jsem za tu dobu nepozoroval.

Ikona diskutujiciho Belakarus 2017-09-04 13:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: A můžeš aspoň naťuknout, jak si můžu já sám ověřit, že den nemá 24hod ale jenom 15hod?

Ikona diskutujiciho Alue 2017-09-04 21:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Když to chceš přesně, tak jeď do Peru a změř to :))) (… Ano jistě, obyčejní lidé se prostě ke všemu nedostanou, to tak v životě chodí, od toho máme na data speciální zdroje, ale když je někdo rýpal a nevěří tomu (teď píšu obecně ne přímo na tebe osobně), nikdo mu přece nebrání si tam taky zajet. Nechápu proč chce někdo důkazy po mě, já kvůli tomu do Peru s kamerou fakt nepojedu, nepotřebuju to a nemám důvod ani motivaci někomu pod nos shánět důkazy. A aby se člověk bál něco speciálního na web napsat kvůli těm několika rýpalům co chtějí ke všemu důkazy, nebo žádají po mě návody na sehnání důkazů, to je ještě větší pitomost a na to ještě víc kašlu.). Když to chceš odhadem (a to je varianta která nic nestojí), tak se zeptej pěti až deseti náhodných lidí na ulici jestli mají pocit že se zkracuje čas. Skoro všichni to potvrdí. Vlastně všichni. – Nechápu že se najde někdo kdo si toho ještě nevšiml. Já z toho šílím každý rok víc a víc.

Ikona diskutujiciho Mára 2017-09-04 23:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: Můžu se zeptat jak si to v tom Peru můžu změřit?

Ikona diskutujiciho Nika 2017-09-05 06:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A je možné že to bude pokračovať? To skracovanie? A čo keď sa to nezastaví? Čo s nami bude? Mám strach 8-O

Ikona diskutujiciho Shogor Onestain 2017-09-07 12:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To mi hlava nebere. Asi se z toho zblázním.

Ikona diskutujiciho martin martin 2017-09-08 12:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano vsichni maji pocit, ze nic nestihaji. Mozna to bude tim, ze je dnes kolem nas mnoho podnetu, ktere bysme chteli delat, ale nezbyva nam na to cas. No kazdopadne, kdyz jsem se na to ptal i dedy, tak mi sam potvrdil, ze mu den taky utika neskutecne rychlejs nez driv. A to nema co na praci.

Ikona diskutujiciho Albiii 2017-09-18 12:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jak dlouho se nám ten čas může ještě zrychlovat? přece to nemůže trvat donekonečna, než nám ze dne zbyde 5 hodin? o.O

Ikona diskutujiciho Belakarus 2017-10-11 16:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: A kam do Peru se mám vydat? Stačí souřadnice. Na letenku mám a čas si zařídím.

Ikona diskutujiciho Belakarus 2017-10-11 16:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: To pak prospíme dva dny, abychom mohli třetí den jít do práce! :D

Ikona diskutujiciho Ondra 2018-12-01 15:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Ondra 2018-12-01 16:07:00 Odpovědět

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek