Kam odchází duše zvířete, které zemřelo?

1.5.2013 v Poradna 23

Dotaz:

Dobrý den Aluško, jen jsem se chtěla zeptat. Měli jsme 10 let zakrslého králíčka,na stáří dostal myxomatozu, oslepl atd. Z té myxomatozy se dostal, pak jsme zkoušeli ho nějak ozdravit, dávali mu zeleninové šťávy. Moc totiž zase nejedl, poněvadž ta myxomatoza se stále vracela dokola. Včera nám nakonec umřel v náručí, nečekali jsme to, hrozně nás to zasáhlo.
Ale před tím, než umřel jsem ho držela v náručí po jídle. Ještě jsem netušila, že má umřít a dívala jsem se přes okno balkonové ven a najednou vidím, že na nebi je z mraků poskládaná hlava zakrslého králíčka i s ušima.

Byl to dosti velký obraz. Dceři jsem to v tu chvíli neřekla, jen mi prolétlo v hlavě, jestli si pro něj Bůh nepřichází. Strašně mě to vyděsilo a následně asi za minutu, možná míň, se králíček začal jakoby dusit. Pak se celý vzepjal a skonal.

Prosímtě Aluško, existuje posmrtný život? Je teď někde? Zasloužil by si to nejlepší, hodně vytrpěl a byl strašně hodný.


Ten úkaz králičí hlavy na nebi-můžeš mi to nějak vysvětlit? Nemůžu tomu stále uvěřit. Nevíš, jestli se toto už někomu stalo?

Děkuji Ti, Božena

Odpověď:

Ahoj,
Zvířata mají duši a po smrti odcházejí do nebe, kde si vybírají nové tělo a nové vtělení na planetě zemi. Zvířata mají trochu jiné duše než lidé. Tyto duše mají poslání pomáhat lidem, léčit je a poskytovat jim přátelství. Jsou velmi ušlechtilé a dobré. Mají také možnost si přát, kde se chtějí znovu narodit.
Nebe existuje pouze jedno. Když do nebe přijde člověk, potká se se všemi které miloval, i se zvířaty. – To samé má i zvíře. Setká se se svými spřízněnými dušemi a pak přechází do nového těla.
Doporučuji k tématu pročíst jeden příběh čtenářky, které se opakovaně vrátila duše její kočky: Kočičí příběh
Je to velmi dojemné a autentické. – To samé můžeš zkusit i ty. Jestli chceš svého králíčka zpátky, mysli na něj a vzkaž jeho duši, aby se ti vrátila jako nějaké další zvířatko v budoucnosti. Většinou to senzitivní člověk pozná sám.

Králičí hlava v mracím bylo znamení. – Možná ti chtěl říct, že za chvilku odchází do nebe. Tam je zrovna teď a je mu tam velmi dobře, nemusíš mít obavu.

Hodně štěstí 🙂

Alue

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna: Nezařazeno” – ZDE

Máte otázku, se kterou vám mohu pomoci? Ptejte se do ►mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE


Komentáře

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2013-05-01 07:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé, zakrslý králíček… Jeden mi právě pobíhá pod nohama :D

Ikona diskutujiciho Míša 2013-05-01 08:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mají takovouto duši i rostliny, nebo nějaké věci? Nebo alespoň něco na ten způsob?

Ikona diskutujiciho Ronďula 2013-05-01 08:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je pěkné :-) Vědět, že se potkáte opět, to je to nejlepší ;-)

Ikona diskutujiciho andrea 2013-05-01 09:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj alusko take mi v pondeli umrel kralicek,bylo mu 11 let byl me tety ale nikdo se onej nechtel starat teta odesla po dlouhe nemoci tak jsem si kralicka vzala k sobe domu,a byl to muj bobry kamarad jmenoval se MIMI jenomze alusko mel takove zachvaty dvakrad jem mu pomohla vzdycky se mu to stalo kdyz jsem byla doma,ale tet na posled se to stalo v noci a ja ho neslysela, alusko mne to tak boli protoze jsem musela ho nechat klepnout za ouska trapil se to vim poznala jsem to na nem,a tet mi moc chyby styska se mi po nem,hodne to boli a preju si aby se ke mne vratil,prosim te porat mi vim ze mu je tet bobre odesel do bytostne rise kam petri ale porat mi prosim vi ze jsem mu chtela pomoct od bolesti,mam ho porad pred ocima prosim te alusko odepis mi na muj email,protoze mimi byl muj kamarad a mi jse si zachvilicku na sebe zvykli mela jsem ho hodne rada vis,prosim odepis mi na muj email vis alusko mne trapi ze jsem ho nechala za ty oska klepnout a nenechala ho prirodne odejit ale ja nechtela aby mnel bolesti a trpel vis jinak ti predem dekuji za odpoved jsi pro mne mila cista a blazena kamaradka ja vim je to odemne trochu divne ale ja to tak citim ja si ze srdicka preju mit takovou kamaradku jako jsi ty tak zetim ahoj Andrea

Ikona diskutujiciho Jitka 2013-05-01 09:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zažila jsem něco podobného.Viděla jsem mrak,který vypadal jako hlava kočky a ten den známé umřelo koťátko.

Ikona diskutujiciho Ananas 2013-05-01 09:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:myslím, že rostliny mají dévy, ne? a ty prostě po "smrti" rostliny přejdou do jiné. je to tak? 🙂

Ikona diskutujiciho Kyoko 2013-05-01 10:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

bobek:(

Ikona diskutujiciho nesnasimlidi 2013-05-01 10:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Poslední dobu mám neustále nutkání koupit si dalšího potkana – může to nějak souviset s tím, že by se ke mně chtěl náš pes vrátit (zemřel pře měsícem)? Co když se převtělí do zvířete, které mi někdo "vyfoukne" před nosem? Poznám, že je to on?

Ikona diskutujiciho beautykiller 2013-05-01 10:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak určitě všichni věříme že se z mraků poskládala hlava..

Ikona diskutujiciho Sigil 2013-05-01 11:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jojo.

Ikona diskutujiciho Sigil 2013-05-01 11:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pardon-dodatek.

Ikona diskutujiciho Posol 2013-05-01 12:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Čo je to do neba, kde je to, aká úroveň? Človek a zviera, dva rozlišné tvory, pochádzajúci z iných úrovní, zviera nevedome – bytostného, ľudský tvor z nevedomé – duchovného. Pokiaľ sa chceme baviť o malých bytostných – obri, víly, elfovia, kentaury, dévy, enty, rusalky, škratkovia, trpaslíci..,, tak môžeme, hoci je to na dlhšie. Odporúčam knihu od Margot Ruis – O bytostich prirody – http://www.martinus.sk/?uItem=19299

Ikona diskutujiciho Míša 2013-05-01 18:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: To jsem myslela, že je srovnatelné s andělem, ne duší … ne?

Ikona diskutujiciho Daniela 2013-05-01 22:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]:Pokud se ti má vrátit, tak se vrátí. To je to lidské uvažování a přemýšlení coby kdyby… Nikdo ti ho nevyfoukne. Buď to bude on a nebo najdeš jiného, jemu podobného a s tím svým i s tím novým se pak uvidíte v nebi podle mě.

Ikona diskutujiciho Jituš 2013-05-01 22:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Stal se mi podobný příběh. O minulých prázdninách mi také skonal králíček. Byl velmi dlouho nemocný a smrt byla pro něj vítězství. Ráno jsem si vykládala karty, byla tam smrt a maminka mi zanedlouho řekla, že králík umřel. Věděla jsem, že mě na to Bůh chtěl připravit, aby jsem mohla vstoupit do života s pocitem, že se dokážu postavit smrti. Když jsem ho naposledy hladila po již ztuhlém těle, maminka otevřela okno, aby duše a všechna ta posmrtná energie mohla pryč. Když se okno otevřelo, přeletěl pták a já věděla, že duše je pryč a najednou mamince spadla oblíbená soška anděla a ulomila se obě křídla, která již nešla dle slepit. Dali jsme mu je na hrobeček a doufám, že bude vše dobré.. Bylo to velmi zvláštní. 🙂

Ikona diskutujiciho myší královna 2013-05-02 11:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Měla jsem kdysi silný vztah s kocourkem. A pak jsem ho našla na sr.čky na silnici (spravovala se u nás a tehdy tam jezdívala spousta kamionů). Těžko říct, která smrt je lepší, pro chovatele je asi přijatelnější, když to zvířátko umře v celku. Teď mám křečka, který běžný věk džungara o dost přetahuje, sice už moc nevidí, ale pořád leze v kleci vzhůru nohama a řádí v kolotoči. Umírají i ze dne na den, na selhání, takže se z privátu vracím s tím, že ho nejdu tuhého. Ale ona řádí víc a víc. Mám strach, že tu bude déle, než já.

Ikona diskutujiciho vlaja 2013-05-02 12:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

pekny clanok o mat Rad

Ikona diskutujiciho NinaL. 2013-05-02 16:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Fascinuje mě, kolik lidí nadevše miluje svá domácí zvířátka, třeba právě tyhle rozkošné králíčky, ale nemají nejmenší problém sníst krávu nebo prase, což jsou mnohem inteligentnější tvorové s ještě rozvinutějším citem. Co na tom, že chovatelé králíčků nejí králíky, když jí zvířata, která jsou vývojově (to znamená s větším cítěním a vnímáním) o tolik "dál"? Samozřejmě se nechci dotknout například paní z tohoto člíánku… jen obecná myšlenka.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-05-02 16:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Dnešní vegetariáni jsou poslední dobou v diskuzích nějací moc pichlaví a pořád na něco/někoho útočí. Každý den čtu něco podobného, i když tenhle komentář je jeden z těch naprosto slušných…. Aluška.org ale není vegetariánská stránka, ani nic nepropaguje, takže si nemyslím, že je důvod se k tomu vracet v každé diskuzi pořád dokola a dokola.

Ikona diskutujiciho Coccinelle 2013-05-05 10:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Koho zajímá téma vtělování zvířat a komunikace s nimi, doporučuju knihu od

Ikona diskutujiciho Ježovka 2017-11-25 21:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím teď na svého kocourka, bylo to nové vtělení předchozího, ale odešel příliš, příliš brzy… Nechápu proč. Hrozně to bolí, i když se v noci přišel rozloučit. Ale budu si velmi přát a prosit ho, aby se někdy znovu vrátil jako další kocourek. :-( Musím doufat a věřit.

Ikona diskutujiciho Peter 2018-11-24 13:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vedel by mi prosím vás niekto poradiť ako sa spojiť so svojou zosnulou milovanou mačičkou? Ako sa správne prihovárať k jej dušičke? Ako ju správne žiadať, prosiť aby sa mi vrátila v podobe novej mačičky? Bol by som vám za to nesmierne vďačný. Ďakujem vám.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-04-16 20:56:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

😔 tohle nedám. Kéž by se alespoň vrátil…

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek