Kámen Cintamani: Zprostředkovává jasnovidné schopnosti a umí na dálku zabíjet | 10.díl

11.9.2020 v Poselství 10

Tento článek je desáté pokračování série o kamenu Čintamani. Pokud jste nečetli 1. díl, doporučuji vám se k němu vrátit, abyste chápali kontext. První díl zde: Kámen Cintamani: Blogger Cobra ušil past na lidstvo | 1.díl

Právě díky zasvěceným Rerichům se můžeme podrobněji dozvědět o tom, co kámen při své plné síle dokáže. A není toho málo. Pokračuji s překladem:

,,Pokud je známo, poslední výskyt kamene Cintamani byl zaznamenán v rodině Rerichů. 

,,Ve 20. století, na přelomu velké kosmické éry a historických cyklů, skončil Cintamani u Nikolaje Rericha a jeho manželky Heleny Ivanovny. Obdrželi ho 6. října roku 1923 v Paříži. Přišel v jednoduché dřevěné krabici, která byla nadepsaná krásným rukopisem ve francouzštině. Cintamani ležel v kožené schránce a byl zabalen do vyšívané látky.“Ta kožená schránka, o které se zde mluví, je v předešlých dílech zmíněná kůže krále Solomona. Z té byla vytvořena schránka na Cintamani v Německu, kam ho donesl jistý židovský kabalista na útěku. Tady opět vidíme shodu ve zdrojích. Evidentně tudíž jde o jeden a tentýž kámen, ale určitě jich bylo v oběhu už v té době vícero. Koženou schránku na Cintamani kámen jste mohli také vidět na obraze se zlatou výšivkou, který namaloval právě Nikolaj Rerich.

,,Předpokládá se, že byl Cintamani po více než století uchováván v Paříži, v tajné společnosti speciálně vytvořené k ochraně pokladu. Ve dvacátých letech minulého století tuto společnost vedl slavný francouzský režisér Jean Cocteau.“

Takto to zapsala ve svém deníku přítelkyně manželů Rerichových a jejich kolegyně, Zinaida Georgievna Fosdiková:
,,Slavný kámen s velkou mocí tedy dostala Helena Ivanovna a Nikolaj Konstantinovič v říjnu 1923. Tento kámen byl předáván od starověku. Vládl mu Akbar. Přitahuje lidi jako magnet. Pokud ho máte, můžete pohnout celými národy. Nepřítel může být zničen *tuto část překladu raději vynechám*, při pohledu na Kámen. Pouze ti, kteří jsou naprosto čisti v duchu a v myšlenkách, se na něj mohou dívat. Bude v rukou E. I. a N. K.“ (to jsou iniciály manželů Rerichových)

Pěkně přituhuje, viďte?
Nejenom že je Cintamani velice cenný artefakt který zajistí ve válce vaše vítězství, ale ještě k tomu jeho prostřednictvím můžete na dálku někoho zabít… To už se skutečně bavíme o vysoké černé magii. Pokud ovšem víte, jak na to a pokud je kámen plně aktivní. Což moderní kameny v rukou neznalých Gójů, kteří neovládají kabalu ani černou magii, evidentně není. Jinak by byl internet plný paranormálních zážitků s černým kamenem a já bych měla o zdroje postaráno  a nemusela bych pro seriál luštit azbuku. Ale buďme za to velice vděční. Umíte si představit, co by se dělo, kdyby to dělaly všechny kameny? A navíc, kdyby to zabití nepřítele bylo tak snadné jak popisuje zdroj, určitě by to nebylo napsané na internetu. Něco důležitého tam ještě chybí.
Taky si myslím, že bude důležité mít potřebnou gramáž. Že ti mrňousi, co se prodávají po 5-15 gramech, na tohle stačit nebudou.

,,Balík s kamenem Cintamani převzal syn Rerichových, Jurij. Na štítku byla uvedena společnost Bankers Trust jako odesilatel.“

Dívala jsem se, jestli existují záznamy o Bankers Trust a ejhle, tady. Společnost vznikla v roce 1903 a je zajímavé, že měla v logu pyramidu. Je to odkaz na Ilumináty? Celé to dává smysl. Pokud jsou strážci kamene ti, kteří cíleně celou historii lidstva tahají za nitky spoza opony, je jasné, o koho se jedná. Je to pořád jedna a ta samá stínová vláda.

,,Kámen byl zabalený ve starověké tkanině. Schránka pochází ze 13. století a na kůži, ze které je vyrobená, je mnoho alchymistických symbolů a znaků.
Helena Ivanovna řekla svým blízkým přátelům „že kámen dělá zázraky“, vyzařuje teplo, skáče po stole a že je to kus Kamene, který spadl z Orionu a je strážen Bílým bratrstvem. Kámen se čas od času objeví, pak zase zmizí a je zaslán pouze tomu, kdo je hybnou silou nového vývoje.“

Bílé bratrstvo byla ruská sekta, která čekala na konec světa a skončila pokusem o hromadnou sebevraždu. Už jsem na ten název narazila, ale v souvislosti s přípravou jiného – neméně důležitého –  varovného článku. Buď jde o jinou skupinu, nebo mohla být tato sekta spojená s kabalisty uskupenými kolem Cintamani, kteří ji mohli vést. Než tak neslavně skončila. Ale to je spíš podružný detail.

Na fotografii: Nikolaj Rerich

Eleně Ivanovně kámen Cintamani propůjčil jasnovidné a věštecké schopnosti, o kterých si zapisovala
Mluvila a psala o budoucnosti planety a zejména o významné roli Ruska v budoucnosti. Podle ruských zdrojů měla také ,,učitele“, se kterými spolupracovala, když byla v kontaktu s kamenem a přijímala od nich pokyny. Říkala jim ,,Mistři ze Šambaly“ a tito mistři ji oslovovali jménem Urusvati. Je tudíž jasné, odkud vítr fouká, pokud jste dávali pozor.
A mimochodem jméno ,,Rerich“ má podle gematrixu hodnotu 366, (6×6=36) to jen pro zajímavost.

Ve své práci „Ohnivý zážitek“ Helena píše:
,,Urusvati, musíte k vaší esenci připojit Kámen. Kámen, který je s vámi, se přizpůsobuje vašemu rytmu a prostřednictvím souhvězdí Orionu zajistí spojení s předurčenou cestou. Urusvati… pokud upřímně vyjadřujete své pocity, vyslovíte to nejlepší proroctví. Ne odůvodňováním, ale s konceptem ducha. Proroci nikdy neuměli říci, proč mluví. Prostě to věděli. Napište to ještě dnes. Vy můžete prorokovat. Mnohem víc, než si myslíte.“

Přibližme si ještě paní Rerichovou, protože to byla opravdu zajímavá žena a myslím si že je škoda, že zatímco o jejím manželovi je na wiki celá stránka, jeho manželka tam životopis nemá.
Následující životopis je založen na datech z oficiální stránky Rerichova muzea:

Helena Ivanovna Roerich (1879 – 1955) (Češi i Rusové píšou ,,Rerich“, ale někteří to překládají jako ,,Roerich“.)
Opravdová velikost je vždy vidět z dálky. Pokud jde o tvůrčí dědictví ruské filozofky a spisovatelky Heleny Roerichové, bylo tomu přesně tak. Hodně z toho, co tato vynikající žena vytvořila v první polovině 20. století, vstoupilo do kulturního a duchovního života Ruska poměrně nedávno a vzbudilo hluboký a upřímný zájem mnoha našich krajanů, kteří se snažili najít odpovědi na naléhavé otázky týkající se lidské existence.
Helena Roerich se narodila 12. února 1879 v Petrohradu, v rodině architekta-akademika Ivana Shaposhnikova a jeho manželce Ekaterině Vasilevně, jejíž rodné jméno bylo Golenischeva-Kutuzova a která byla praneteří významného polního maršála Kutuzova. Ze strany matčiny pokrevní linie byla Helena vzdálenou příbuznou vynikajícího ruského skladatele M. Musorgského.

Od útlého věku měla výjimečné schopnosti a ve věku sedmi let už dokázala číst a psát ve třech jazycích. Už jako velmi mladá se Helena vážně zajímala o literaturu a filozofii. Po absolvování na Gymnáziu Mariinsky a získání hudebního vzdělání na ni čekala brilantní pianistická kariéra, ale život se rozhodl jinak.

V roce 1899 se Helena Shaposhnikova u své tety poprvé setkala s mladým malířem Nikolajem Roerichem, který se stal nejen jejím manželem, ale také jejím spolupracovníkem, s nímž sdílela stejné myšlenky. Jednota názorů, duchovní blízkost a hluboké vzájemné city dělaly toto spojení mimořádně silným.
Obrazy N. Roericha byly výsledkem jejich společné tvůrčí práce, ve které byla zdrojem inspirace Helena Roerich. Tvořili vše společně. Mnoho obrazů bylo vytvořeno na základě vizí Heleny Roerichové.

V srpnu 1902 se jim narodil syn Jurij: budoucí světoznámý vědec a orientalista. V říjnu 1904 se narodil Světoslav: budoucí umělec, myslitel a veřejná osobnost.

Helena Roerich byla srdcem, učitelkou a nejdůležitějším pilířem celé rodiny Roerichů. Nicholaj Roerich, Jurij Roerich a Světoslav Roerich si velice cenili roli Heleny Roerichové jako jasného génia rodiny.
Světoslav Roerich ve svých vzpomínkách na matku řekl, že pro všechny, kteří s ní byli v úzkém kontaktu, byla tato duchovní komunikátorka živou zprostředkovatelkou nejvyšších pravd a věčné pravdy. Byla jako světlo, které přivede svět k novým objevům.
Nikolaj Roerich namaloval Helenu Roerichovou na obraze „She Who Leads“ (Ta, která vede).

Helena byla zároveň úžasně skromná. Poté, co vstoupila do života slavného umělce, zůstávala v jeho stínu. Většina jejích děl byla publikována pod pseudonymy.

Roku 1917, odešli Roerichovi do Londýna. V roce 1920 začala Helena Roerichová psát první řádky knih ,,Living Ethics“ – nový filozofický systém představující moderní integrální koncept skutečného Kosmu. Knihy Living Ethics byly vytvořeny v úzké spolupráci se skupinou anonymních filozofů, kteří se obvykle nazývají Mahatmas (Velké duše) nebo Rishis (Učitelé) v duchovní tradici Indie.

V Americe zahájili rozsáhlé kulturní a vzdělávací aktivity. Výsledky jejich činnosti byly pozoruhodné: Vytvoření „Roerichova muzea“, „Master Institute of United Arts“ a mezinárodního uměleckého centra „Corona Mundi“. Tyto instituce, organizované Nicholasem a Helenou Roerichovými, se proměnily v hlavní kulturní centra, jejichž vliv a věhlas se rozšířil daleko za hranice země.

Tím končím životopis o Heleně a příště si povíme více o tom, co dalšího kámen Cintamani umí.

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU ZDE

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020 

Komentáře

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-09-11 16:03:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A čo meteority, sú tiež deštruktívne? Ale myslím že sú ok, tak to by sme mali k šungitu ďalší nedeštruktívny čierny kameň.

Mimochodom ako ďaleko je vlastne ten Sirius, je vôbec možné aby k nám odtiaľ niečo spadlo? Už len samotné svetlo z hviezd k nám musí letieť niekoľko rokov, teoreticky hviezdy ktoré vidíme už nemusia existovať, vidíme len svetlo letiace vesmírom (kebyže poznáme vzdialenosť hviezd a rýchlosť svetla dalo by sa vypočítať ako staré svetlo vlastne vidíme ale nechce sa mi to zisťovať).

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-09-11 16:15:33
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle teorie duté země – když jsme uvnitř – na nás nic zvenku spadnout nemůže.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-09-11 16:20:18
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak by to sem mohol zavliecť niekto z povrchu, aj keď je to nepravdepodobné.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-09-11 18:40:33
Ikona diskutujiciho
sipka

Z povrchu? Vyloučeno..

Ikona diskutujiciho tanco1 2020-09-12 11:52:25
Ikona diskutujiciho
sipka

mariankosnac
napriklad suhvezdie orion
dve hviezdy vyhasli,k nam ide len svetlo a zostala uz len jedna hviezda

Ikona diskutujiciho kiko 2020-09-11 17:21:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mi tak napadlo, ešte som tu nečítal článok kde kde by boli spomenutí kabalisti či kabala ako taká v súvislotsti s niečím dobrým, mám to brať tak že je tá kabala vyslovene „zlá“? OwO

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-09-11 18:41:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Kabala je nejvyšší úroveň židovské černé magie. Vyučuje se pouze v uzavřených kruzích, ale na netu nebo v knihách se o tom nějaké základy dočíst dají, to nejsilnější však v žádném případě. To si nechávají pro sebe.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-09-12 12:07:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ide o to čo ak Cintamani nie je výtvor kabalistu (tí ho mohli využívať ale nemuseli ho vytvoriť) ale skutočne pozostatok mŕtvej planéty (alebo je proste z nejakého dôvodu vytvorený prírodou), potom je to deštruktívny kameň sám o sebe a asi ani postupy proti magii na to nebudú stačiť.

Ikona diskutujiciho Dayananda 2020-09-12 20:15:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Byl Jan Žižka z Trocnova též vlastníkem kamene? Neprohrál ani jedinou bitvu.
Děkuji.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-09-12 20:16:50
Ikona diskutujiciho
sipka

To žádné zdroje, z těch co se mi podařilo najít, neuvádějí.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek