Káva: Přirozená léčba toxoplasmozy / DOPORUČUJI

8.10.2016 v Poselství 47

O kávě se toho už napsalo mnoho. Nemám zájem psát dlouhá pojednání, ale napíšu ten nejdůležitější bod ke kávě. Hned na začátku Vám mohu sdělit, pijte denně minimálně 3 šálky. Nejlépe 2 dopoledne a 2-3 odpoledne. Já osobně piji 2 ráno a 2-3 šálky odpoledne, pokud mně to situace a čas dovolí. Budete se divit, ale káva je velmi účinný lék.

Nejtemnější doba lidstva, která se dnes už nedá zamést pod koberec a je neoddiskutovatelná, je CHEMTRAILOVÁNÍ obyvatelstva planety Země jedy a hlavně viry a bakteriemi namraženými na hliníku v prášku. Dělali jsme ve Švýcarsku rozbory vody, půdy a zeleniny z celé Evropy každý rok. I letos.

Nachází se v tomto „vynikajícím cocktailu“, který na nás sypou, jeden mutant – virus, který je velmi nebezpečný. Je to toxoplasma.

Je známo mnoho druhů toxoplasmy. Asi zmutovaný parazit. Dnes se pořádně ani neví, jak se dostal k názvu, že je něco mezi virem a bakterií. Je to ale vedlejší záležitost.


Máte cizí myšlenky, které nejsou Vaše? Deprese? Návaly zlosti? Hysterie? Nemůžete spát? Zmutovali jste během života na lesbičku či homosexuála? Máte najednou myšlenky na sebevraždu? Popřípadě někoho chcete zabít? Trpíte schizofrenií? Jste žena a nemůžete přirozeně otěhotnět, nebo Vám říkají, že jste sterilní? Jste muž a trpíte impotencí, či jen částečnou impotencí? Máte bolesti hlavy a svalů? Máte zduřené mízní uzliny? Máte poruchy vědomí? Či časté křeče v nohou, i když jste si vzali dost magnézia za poslední měsíc? Máte vy, nebo vaše dítě, hydrocefalus, nebo kalcifikaci mozku? Začali jste najednou šilhat? Máte epileptické záchvaty? Trpíte najednou hluchotou? Máte psychomotorickou retardaci? Máte zpomalené reakce? A mnoho dalších poruch, dnes celkem 70 známých příznaků, tak si buďte jisti, že trpíte TOXOPLAZMOU.

V česku je nakaženo asi (dle statistiky) 33% lidí, v Německu 50% lidí, v Rakousku to stejné co v Německu a ve Francii 90% obyvatelstva. Údaje zde uvedené jsou ale příliš staré.

Dle výzkumu, který se dělal jak jsem psal v úvodu, je dnes v Evropě nakaženo 1000% obyvatelstva, nikoliv od koček, ale z chemtrailů, které jsou všude kolem nás. Je to jejich plán.

Bylo ale zjištěno následující: U lidí, kteří toxoplasmu měli a najednou se jí bez léčení zbavili, začali pít nějak nadvědomě (podvědomí není správný výraz) velké množství kávy a toxoplasma rychle zmizela, a s ní uvedené problémy, či nemoci.

Tahle mutovaná potvůrka (a všechny její mutované druhy) nesnáší beta-karboliny. A právě tyto betakarbolinové alkaloidy vznikají při pražení kávy. Byla udělána v roce 2000 -2002 ve španělsku studie o kávě, a píše se v ní o velké škodlivosti beta-karbolinů. Ano, naprosto správně. Beta-karboliny jsou velice škodlivé pro farmaceutický průmysl, ale pro člověka osvobozující látkou od toxoplasmy.

Co tedy osobně doporučuji? Dle výzkumu ze Švýcarska a Novosibirska, je velmi důležité v dnešní době pít kávu. Ráno nejlépe dvě kávy a odpoledne 3. Beta-karboliny totiž neseženete nikde v tabletě. Pít kávu je dnes velmi důležitý počin pro zdravý organismus bez toxoplasmy.

Nakonec slíbená studie:

Zde máte španělskou studii podporovanou granty z EU:

(Důležité je jí nevěřit)

Bioaktivní beta-karboliny v kávě

Autor :Ing. Alexandra Kvasničková

Bezpečnost potravin, všechny typy kávy zdrojem nežádoucích biologicky aktivních sloučenin norharman a harman

Beta-karboliny jsou přirozeně se vyskytující indolové alkaloidy, které mají farmakologické nebo psychofarmakologické účinky. Je o nich známo, že ovlivňují četné systémy pro přenos nervového podnětu. Vzhledem k tomu, že se tyto sloučeniny vyskytují v humánních biologických tkáních a tekutinách, upoutaly pozornost neurochemiků.
V tkáních a tekutinách savců byly zjištěny dva beta-karbolinové heterocyklické alkaloidy s biologickou aktivitou, norharman a harman. V pokusech na zvířatech se zjistilo, že se vážou k různým místům v játrech a mozku a mají fyziologické účinky i účinky na chování.
Harman silně inhibuje monoaminoxidázu (MAO) a mění hladinu neurotransmiterů, zatímco norharman má pravděpodobně vliv na chování a je to přirozené sedativum.
Norharman a harman se intenzivně studovaly v souvislosti s alkoholismem. Byly rovněž objeveny v cigaretovém kouři. V pokusech in vitro se zjistilo, že v přítomnosti nemutagenních aromatických aminů, např. anilinu a toluidinu, působí jako ko-mutageny.
Vzhledem k tomu, že beta-karboliny vykazují účinky v biologických systémech, je zájem zjistit, jaký je jejich příjem stravou. Dosud se neví, zda beta-karboliny zjištěné v biologických systémech pocházejí z potravin nebo z vnějších zdrojů nebo z dosud neznámých endogenních zdrojů. Vzhledem k tomu, že jsou beta-karboliny obsaženy v některých potravinách a nápojích, je velmi pravděpodobné, že minimálně část beta-karbolinů obsažených v biologických tkáních a tekutinách pochází z dietetických zdrojů.

Káva je populární nápoj, který se konzumuje ve velkém pro své senzorické a stimulační účinky. Obsahuje biologicky aktivní složky, např. dobře známý kofein, tj. silný stimulant, který zvyšuje pozornost a soustředění tím, že působí na centrální nervový systém jako antagonista adenosinu.
Pomocí chromatografie (HPLC-MS, popř. RP-HPLC-fluorescence) se zjistilo, že ve všech nápojích z kávy, tj. připravených z mleté kávy, odkofeinované kávy, instantní kávy i v espressu jsou obsaženy v různých koncentracích norharman i harman. Zdá se, že se oba tyto heterocyklické beta-karbolinové alkaloidy s biologickou aktivitou tvoří během pražení kávových bobů. Předpokládá se tak, že pití kávy je hlavní exogenní dietetický zdroj těchto psychoaktivních sloučenin. Ve studiích in vitro se zjistilo, že oba tyto beta-karboliny působí jako ko-mutageny a protoxiny, a lze je proto považovat za nežádoucí složky v nápoji z kávy.(tm dodává proč asi?????)

Food Additives and Contaminants, 19, 2002, č. 8, s. 748-754Pozn.: Uvedená studie byla provedena v rámci projektu AGL2000-1480 financovaného španělskou vládou.

zdroj: https://www.prvopodstata.com/2016/09/13/kava-je-zdravejsi-nez-nam-bylo-kdysi-receno/

(článek byl rozsáhle upraven pro účely stránek Aluška.org)

Komentáře

Ikona diskutujiciho fluttershine 2016-10-08 08:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A když někdo nechce pít kávu, nebo aspoň ne v takovém množství? Co dělat pak?

Ikona diskutujiciho Alue 2016-10-08 09:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Tak se musí léčit přes odborníka, který má na to věci. Nebo si koupit MMS.

Ikona diskutujiciho Scipia 2016-10-08 10:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zarazilo mě tvrzení, že toxoplasma je virus nebo něco mezi bakterií a virem. Toxoplasma je parazit, tzv. fakulataivně heteroxenní kokcidie, s poměrně složitým vývojovým cyklem, což ji dost jednoznačně odlišuje od bakterií a virů. S těmi má jen málo společného, je to vývojově vyšší organismus než viry a bakterie.

Ikona diskutujiciho Lenka.L 2016-10-08 10:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zvládnu jednu kávu denne. Víc ne, mam pak pocit, že bych zvracela :D – má to někdo taky tak? Jinak jakou kávu pít? Já si dávám vždy jen rozpustný kafe od značky Tchibo nebo Nescafe. :))

Ikona diskutujiciho Alue 2016-10-08 10:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Rozpustná káva není káva. To je karcinogenní chemický granulát. Na léčbu se používá skutečná černá káva. Preso, nebo s logrem.

Ikona diskutujiciho ginze 2016-10-08 11:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem se naučila kávu občas pít…chce to ale koupit celá zrna, na ceně opravdu nešetřit a kávu si vždy namlít těsně před přípravou. Mezi pořádnou kávou a instantní srajdou je opravdu hodně velký rozdíl.

Ikona diskutujiciho BE 2016-10-08 12:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Panenko skákavá ! Presne ako Alue vraví. To nie je káva, ja hovorím žbrda, patoky. Ak ju občas použijem vždy je mi blbo.

Ikona diskutujiciho Irčulie 2016-10-08 13:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, je pravda, že když vypijeme kávu a pak nemůžeme spát, je to jen naše vsugerovanost? Nebo to tak nemá vliv a my si to jen namlouváme? Nedovedu si představit vypít 5 hrníčků kávy a pak normálně usnout, ale asi to zkusím. 🙂

Ikona diskutujiciho Petr Pan 2016-10-08 13:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co z toho článku vyplývá? Že máte do smrti pít kafe, abyste neměli toxoplasmosu?

Ikona diskutujiciho Lucie 2016-10-08 13:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Ano, toxoplasma je parazitický prvok. TM si možná spletl toxoplasmu s chlamydií, která je něco mezi virem a bakterií a dřív i byla zaměňována za vir. https://cs.wikipedia.org/wiki/Chlamydie Každopádně musím říct, že celkově články a informace od TM beru s dost velkou rezervou…

Ikona diskutujiciho romča 2016-10-08 13:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

milujem kávu – samozrejme tú skutočnú 😉 nemám problém vypiť aj 4-5 hrnkov denne … mňamňam 🙂

Ikona diskutujiciho Ayeri 2016-10-08 14:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Proč je v dnešní době teda tolik lidí pořád nakažených, když většina lidí pije kafe v takovém množství?

Ikona diskutujiciho R@d€k H@mr$mid 2016-10-08 15:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

5 černejch press denně dám, plasma neplasma. Bez cukru, bez mlíka. Káva je dar.☕️

Ikona diskutujiciho Lukáš Přibyl 2016-10-08 15:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: tedy upřímně řečeno, je to překvapující zpráva. Ale na straně druhé stojí za posouzení a vyzkoušení.

Ikona diskutujiciho Lenka.L 2016-10-08 15:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

5.Aha, děkuju. Tak už chápu, proč je mi potom blbě. Mohlo mě to napadnout.

Ikona diskutujiciho Gray 2016-10-08 16:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já to mám s kávou jak kdy, ale od července ji skoro vůbec nepiji. Resp. snažím se nesklouznout do stavu, ve kterém se bez kávy nevyhrabu ani z postele, ono když máte v práci kolegy, kteří kávu zapíjí energiťáky celý den, je to dostatečně odstrašující příklad. Akorát když jdou na mě mdloby z nízkého tlaku vím, že sáhnout po kávě nebo alkoholu, který tlak zvyšují, spolehlivě zabere. Ale mě se prostě nelíbí ta závislost, která se na kávě vytvoří, kdy si na ní tělo zvykne a už se samo nesnaží držet se i bez ní. Takže výjimečně odpoledne k bábovce proč ne, ale až 5 šálků denně…

Ikona diskutujiciho l. 2016-10-08 20:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja tiež kávu nezvládnem, už po jednom dúšku som hyperaktívna… 😛 A pripadá mi zvláštne práve ňou liečiť toxoplazmózu – určite je na to plno iných veci…

Ikona diskutujiciho Alue 2016-10-08 21:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Ano, kofein povzbuzuje. Ale na některé lidi má vliv opačný, já jsem naopak po kafi unavená.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2016-10-08 21:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To mne káva nerobí moc dobre, je mi po nej mizerne skoro až na odpadnutie, ako by zo mňa vysala energiu. Myslím že toxoplazmózu mám ale 5 káv denne  nedám, zvládol by som možno 1-2 kávy. A ako sa vlastne pozná že to pomáha a toxoplazmóza ustupuje?

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2016-10-08 22:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takže káva má byť nerozpustná, je jedno či je s kofeinom a cukrom alebo bez, bez mlieka. https://www.prvopodstata.com/2016/09/15/tak-kava-dotretice-ale-bez-mleka/

Ikona diskutujiciho BE 2016-10-08 22:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

.. zabudla som dodať – káva má dosť vysoké BOVISY, neide iba o kofein. – možno tí čo nemajú radi kávu v hrnku, by si dali nejaké to zrnko v čokoládke denne :-D, u nás to dávajú ku káve Costa´dora…

Ikona diskutujiciho tm 2016-10-08 22:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Milá lucie,

Ikona diskutujiciho Mila 2016-10-09 06:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mila Lenko. I jedna kava je dobra, to prijde samo. Drive me kava nechutnala a nedal jsem ani jednu denne….najednou mam ale doma kavovar a chutna.  Ono to i u vas prijde taky casem.Pozor ale i na mleko, na ktere nas organizmus neni vubec pripravem, ikdyz jsme doma mely vzdy kravku a mleko chutnalo ale po zjisteni par skutecnosti,nedoporucuji pit kravske mleko ani mlecne vyrobky. Na kokosovy mleko v kave se da taky zvyknout. Hezky den

Ikona diskutujiciho Oliva 2016-10-09 15:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Článek mi udělal radost, už dlouho se podezřívám z toxoplazmózy a z MMS mám trochu strach. Tak pokud ta káva opravdu funguje, je to malý zázrak, nečekala bych, že se dá vyléčit tak jednoduchou věcí. Kávě se spíše vyhýbám, přece jen je trochu problematické ohledně vlivu na tělo, ale všechny léky jsou při špatném a dlouhodobém užití jedy a tak myslím, že krátkodobé pití 4 kafí denně nemůže nikomu uškodit, určitě ne víc než zmíněný parazit. Za zkoušku a zkvalitnění života to stojí, proto velice děkuji za článek.

Ikona diskutujiciho Kojot 2016-10-09 20:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

I DON´T LIKE NEW YORK – I LIKE COFEEEEE, som zdravý ako repa.

Ikona diskutujiciho Mued 2016-10-10 00:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mimo téma, ale bylo to tu zmíněné, tak se zkusím zeptat. Jak je to s tou plochou zemí? Země je kulatá, přece jenom nám v některých věcech říkají pravdu(a myslím, že jich nebude až tak málo). Ale všechno vzniklo na nějakém pravdivém základu a myslím si, že stejně tak i teorie ploché země. Myslím si, že ani tohle nevzniklo jenom tak a něco na tom je. Co je teda plochého? Ty jsi Alue říkala, že máš na to svůj pohled, nechceš to vysvětlit? Nebo klidně může i TM. Protože mě by to zajímalo.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2016-10-10 14:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Teóriu plochej zeme vymysleli odporcovia dutej zeme.

Ikona diskutujiciho Moudrávrba 2016-10-10 15:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Nervozita je při pití kávy normální. Káva zvyšuje stresové faktory.

Ikona diskutujiciho Sigil 2016-10-10 16:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho BE 2016-10-10 16:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[28]: Po káve mám nižší tlak a nervozita sa stišuje. Znova – piť treba kávu kvalitnú !

Ikona diskutujiciho DaveP 2016-10-10 18:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: Bible: Bůh řekl: „Ať je uprostřed vod obloha, aby oddělovala vody od vod!“ Bůh učinil oblohu a oddělil vody pod oblohou od vod nad oblohou – a stalo se. Bůh nazval oblohu „nebe“ a byl večer a bylo ráno, den druhý. — Toto je jasný důkaz duté země, více na Prvopodstatě…

Ikona diskutujiciho Kojot 2016-10-10 20:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[31]:  Boh nerozpráva.

Ikona diskutujiciho Báristka 2016-10-10 22:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ololol… Jako bývalá baristka a milovnice kávy mám diametrálně odlišnou zkušenost.

Ikona diskutujiciho Fellien 2016-10-11 11:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když jsem byla malá, zjistili mi toxoplazmu. V pubertě jsem byla na vyšetření kvůli léčbě a zjistili, že jsem najednou na toxoplazmu rezistentní, a tedy zdravá. Kávu piju od sedmi nebo osmi let. Nikdy ne v takovém množství, spíše jeden nebo dva šálky denně. Asi to stačilo.

Ikona diskutujiciho Marie 2016-10-11 11:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Šálek se počítá kolik ml? Já piju 2 hrnky denně, jeden hrnek 250 ml.

Ikona diskutujiciho Peace 2016-10-11 13:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

MMS ani nic podobného jsem už minimálně rok neměl(ne-li o dost déle), kávu taky nepiju. Byl jsem nedávno u dvou vyhlášených detoxikačních poradců, nalezli mi různé věci, ale naštěstí toto ne. Jak je to možné, když to údajně má 100% respektive 1000% obyvatelstva?

Ikona diskutujiciho Fellien 2016-10-11 15:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[28]: Mě kafe uklidňuje a dobře se mi po něm spí :O i vůně kávy na mě má hodně zklidňující vliv, ani ji nemusím pít. Stačí cítit tu vůni a hned je mi dobře.

Ikona diskutujiciho BE 2016-10-11 15:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[33]: "V určitém stavu vědomí už ani není možné mít nevyléčené "nemoci"." – súhlasím.

Ikona diskutujiciho Mued 2016-10-11 19:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A odpověď jsem nedostala, proto taky to slovo "zkusím". :D Ale děkuju všem, co se vyjádřili. 🙂

Ikona diskutujiciho Luz 2016-10-11 21:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No a já se zrovna znovu a znovu pokouším s kávou přestat úplně kvůli nežádoucím účinkům, co způsobuje (některé na sobě pozoruji sama a o jiných jsem četla): závislost (to mi vadí asi nejvíc), méně kvalitní spánek a v důsledku toho větší únava (vyžadující další přísun kávy a tak se udržuje kolotoč), překyselení a obtíže z toho plynoucí, nepořádek v hormonech a adrenální únava, větší riziko osteoporózy, nervozita, úzkostlivost, roztěkanost a neklid.

Ikona diskutujiciho Michelle 2016-10-13 14:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]:Preso je největší blevajz…skutečný turek je nejlepší káva, dochutit špetkou kardamonu a skořicí…jo, a jak tady již někdo napsal, toxoplazmoza je parazit, takže chce to oprášit znalosti biologie…

Ikona diskutujiciho df 2016-10-13 16:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[41]: Preso se dělá z normální pražené a mleté kávy doma nebo v kavárně (italiano presso) a je v poho, tosis nějak popletla, asis myslela rozpustnou kávu, to není kdoví co, to je fakt. Pokud někomu dělá blbě turek na žaludek, tak vyzkoušejte preso, stačí koupit ciklámen a nebo na překapávanou kávu překapávací konvici. Ještě tomáš radil v diskuzích pod původním článkem jablečný ocet s vodou před pitím kávy a i v průběhu dne (nebo citron do vody). A to nejen na likvidaci překyselení, ale i na rozpuštění kamínků atp. Tuto jeho radu sem vyzkoušel a jak sem kávu cca 7let nepil, tak zas můžu.

Ikona diskutujiciho h 2017-02-08 19:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prosím, o jakou tedy přesně kávu si mám říct v obchodě, aby byla vhodná pro tyto účely? Podle mně, to musí být kvalitní zrnková a stačí, když s ji koupím namletou? Ideální by pravděpodobně bylo si ji namlet vždy před konzumací.

Ikona diskutujiciho áťa 77 2017-04-08 17:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Začal jsem pít bezkofeinovou kávu, konkrétně je to Jihlavanka pražená mletá bez kofeinu http://www.jihlavanka.cz/prazena-kava/bez-kofeinu . Uvidím, co to se mnou udělá, zkusím to po vzoru tm 3-4x denně. Jsem totiž skutečně velmi unavený člověk, často mě u toho bolí hlava a nemůžu spát- zkrátka dokonalá kombinace, možná toho toxoplazivce trochu mám.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-04-09 11:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[44]:  Je ale otázka, jestli bezkofeinová vůbec bude nějak fungovat.

Ikona diskutujiciho áťa 77 2017-04-09 15:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[45]: …tak jsem se ještě díky tobě stručně zeptal pana tm, prý ať na bezkofeinovou zapomenu, ta proti toxoplazmě nepomůže. Takže tedy vyzkouším doporučené dávkování skutečné kofeinové kávy :-D . Budu pozorovat, jestli se mi zhoršují nebo naopak mizí některé příznaky tady uvedené http://nadmerna-konzumace-zavislost-na-kofeinu-kave-caji.nasclovek.cz což bude snadné sledovat, protože horší soustředění kvůli vyčerpání, nespavost a bolest hlavy pozoruju už teď a to jsem kávu v životě nepil (za celý život jsem vypil tak 8 kofeinových káv).

Ikona diskutujiciho kája 2017-08-28 10:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, chybí ti tam kávový klystýr, je to taková super efektivní ale ne zrovna požitkářská metoda konzumace zrnkové mleté kávy. Teda pak už jo, kam se hrabou požitky z kofeinu běžných picích kafařů. A cvičení dělá mistra. Pro mě je to už jednoduchá rutina, prostě to tam ráno hadičkou fóknu, a je to.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek