Kde je moje tělo? (2.díl)

9.1.2014 v Zážitky 29

2. díl

,,Napravo od radiátoru bych měla nahmatat potos“, napadlo mě.
Šmátrala jsem dál… Skutečně, liána rostliny tam byla… a byla tam i moje knihovna. Tohle bylo na svém místě.
V tuto chvíli už jsem směřovala dál, doleva, směrem pryč od postele.

Nahmatala jsem velikou skříň, dvoudveřovku. Ale nebyla moc hluboká, protože jsem levou rukou dosáhla na její zadní stranu (opět jiný rozměr než jak to bylo doopravdy). A tam jsem nahmatala něco, co doteď vůbec nechápu.
Byl tam jakoby přilepený takový kulatý vystouplý bod, asi 3x3cm… A měl hladký plyšový povrch.
Dvakrát jsem ho zmáčkla prsty a ohmatala, ale nic mi to nepřipomínalo. Z nějakého důvodu jsem získala dojem, že tu divnou malou věc trochu vidím, i když jsem se logicky musela dívat do skříně a že to divné malé měkké cosi má citronově žlutou barvu. (Schválně jsem zvědavá, jestli to tam bude i příště.)
Nechala jsem to raději být, protože příliš dlouhé zamyšlení, nebo stání a neaktivita může vést k nečekanému výstupu z fáze. (taky dost důležité vědět!) Dál jsem to tedy neanalyzovala.

Otočila jsem se směrem do pokoje a skutečně, otevřel se mi zrak!
První to bylo jako noční vidění (nemám na mysli termovizi, ale černobílý zrnitý obraz bez barev).
Taky se mi první obraz trochu houpal, asi jako když jdete ožralí… Pak se stabilizoval, šero trochu ustoupilo a šly jemně rozeznat barvy.
Dostala jsem velkou radost a v duchu pěla chválu na Michaela Radugu, autora té cestovatelské příručky. Je to borec, všechno co poradí, fakt funguje! 🙂

Rozhlédla jsem se po pokoji… Vzpomněla jsem si na svoje tělo, chtěla jsem se podívat, jak tam leží v posteli, jako kus mrtvého masa, beze mě…
Kouknu na postel, ale ,,CO TO DOPR! – NIC TAM NENÍ!“

Sleduji tu postel a nestačím se divit.
Nejenom že moje tělo tam nebylo (asi šlo taky někam na výlet), ale postel byla navíc rozválená a peřina odkrytá… A aby toho nebylo dost, tak na té posteli bylo ledabyle pohozené moje modré dvoudílné pyžamo, ve kterém za normálních okolností právě teď spím.

V tu chvíli mi to s tím pyžamem nedošlo, ale když si to člověk rozebere logicky, tak já jsem asi astrální nudistka. Dost škoda, že mě nenapadlo ohmatat sebe samu.
Za prvé je to další dobrá metoda na prohloubení fáze a získání zraku a za druhé by mě fakt moc zajímalo, jestli bych na sobě něco měla, nebo jestli bych byla bez pyžama?
Jestli jako doopravdy pobíháme po astrálu nahatí, nebo v pyžamu, nebo jak?
Každopádně pyžamo tam bylo, tělo ne… Sprosté tělo… Člověk ho chvilku nechá bez dozoru a ono se hned někam zatoulá.


Tohle však byla začátečnická chyba. Příliš dlouhé zamyšlení vede k narušení astrálního cestování, takže se mi zase zamlžil zrak, cítila jsem ztrácení okolního prostoru a tah zpátky.
Rychle jsem si vzpomněla na další techniku pro udržení fáze a to bylo otáčení se dokolečka. Prostě rotace… Při četbě knihy mi to přišlo jako blbost, ale teď se mi to hodilo, tak jsem to rovnou otestovala.
Udělala jsem dvě pravotočivé otočky a v tu ránu se můj zrak vrátil i s barvami. – FUNGUJE TO!
Stála jsem sice o kousek vedle, blíž k posteli, ale zastavila jsem svůj návrat. Povedlo se.

V tuto chvíli nastal ale jiný problém a to ten, že už jsem nechtěla být v tom pokoji a chtěla jsem zkusit techniku přesunu. Jak se ale ukázalo, tak na techniky přesunu je ještě moc brzo, protože je nedávám správně a vedou k výstupu z fáze.

Stála jsem vedle postele, koukám na okno a zatoužila jsem se za někým přesunout. (Za tím stejným, jak jsem ho minule netrefila a nahmatala někomu cizímu nohy…) Doufala jsem, že to tentokrát půjde.

Natočila jsem se správným směrem a rychle myslela, jak se přesunout. Zvolila jsem si ale špatnou techniku.
Totiž pro teleportaci je třeba v AC zavřít oči, s otevřenýma se totiž nelze teleportovat, dají se ale použít jiné metody. Já chtěla zkusit právě teleportaci… (na tu se příště vykašlu, všechno vždycky pokazí)
Je vtipné, že získat zrak mi trvalo určitou dobu a musela jsem vynaložit správné úsilí. K zavření očí ale v astrálu stačí prostě jenom ,,zavřít oči“. – To jde stejně snadno jako ve fyzickém těle.

Když je ale stejným způsobem chcete zase otevřít, tak otevřete fyzické, čili dojde k výstupu z fáze. To znamená, že pro znovuzískání zraku je třeba zase dělat techniky pro prohloubení stavu (hmatání, otáčení a další). Logicky je tedy lepší nepoužívat metody, při kterých je nutno zavřít oči. To totiž pak vyhazuji svoji práci oknem.

Vtip je taky v tom, že pro udržení stavu fáze je nutné neustále provádět techniky pro její prohlubování. Čili minimálně hmatat, ideálně po sobě, nebo třít o sebe ruce.
Takže je to fakt věda a musí se to nacvičit. Já ale svůj skluz doženu rychle, teď když mám ty správné vědomosti, tak to určitě půjde jako po másle.

Zavřela jsem oči a vizualizovala si svoji oblíbenou osobu…

Najednou jsem skutečně cítila, že se moje tělo přesouvá, jenomže přesun trval strašně dlouho…. Pak mi to začalo být divné, tím jsem ztratila správnou koncentraci a uvízla jsem v tom stavu přesunu. Nic jsem neviděla, jen jsem pořád cítila pohyb.
V tomto stavu ,,ničeho“, kde se nedá hmatat, jsem nevěděla, jak tuto chybu spravit?

V postatě jsem nebyla připravená na tak rychlé a snadné úspěchy. Můj původní plán byl prostě získat zrak. Co dělat potom, už jsem promyšlené neměla. Jenomže to je klíčově důležité.
Člověk se nejenom musí koncentrovat (protože celé AC i cesty jsou jenom o našem mozku, o naší vůli, o koncentraci a o síle naší mysli), ale taky musí přesně vědět, co chce v astrálu dělat, jak to chce dělat a co bude dělat v případě, že něco nepůjde podle plánu…

Nedomyšlené kroky vedou k chybám, chyby vedou k výstupům z fáze a příliš dlouhé nicnedělání také.
Takže půlminutu tam využijete strašně rychle a pak se snadno dostanete do situace, kdy nevíte co dělat dál. Tak vymyslíte zase nějakou blbost, provedete na to nevhodnou techniku, dojde k chybě a jste zpátky v těle… Takže plánování je strašně moc důležité.
Také je moc důležité vždy po cestování správně analyzovat svoje chyby a pak se jim snažit vyhnout… Což v podstatě dělám, vždycky se snažím rekapitulovat co se stalo a přemýšlím, jak to udělat příště lépe. Akorát místo snového/cestovatelského deníku používám svoje webovky.

Že uvíznu v teleportaci, to jsem fakt v plánu neměla.
Když ten stav ,,ničeho“ trval už přes 10 sekund (to je ve fázi v podstatě věčnost), nemohla jsem v tu chvíli vymyslet žádnou vhodnou techniku.

Po bitvě je každý generálem, měla jsem zkusit seskok hlavou dolů, ten by měl vést k vytvoření nového prostoru a přerušení chybné reality, ale člověk nikdy neví, kam vlastně doskočí… a navíc mě to v tu chvíli prostě nenapadlo. Taky jsem mohla zkusit ohmatávat sebe samu, to by třeba pomohlo…
Když jsem tu techniku (skok po hlavě směrem dolů) v knize četla, myslela jsem si, že ji nebudu potřebovat, protože tak moc daleko ještě nejsem. (Spletla jsem se a podcenila jsem se.) Tak jsem jí nevěnovala moc místa ve své mysli a díky tomu mi nevyskočila ve chvíli, kdy byla potřeba. Ups.

Celkově jsem nebyla nachystaná na to, že bude fáze trvat tak strašně dlouho, že mi budou techniky tak skvěle fungovat. Byla jsem vždycky zvyklá na nechtěný návrat, ale teď když vím jak se mám zastavit, je to o něčem úplně jiném! Objevuji nový svět! Jsem Kryštof Kolumbus ve své vlastní astrální projekci!
Takže je tato chyba v podstatě logická. – Neuvážené nápady vedou k chybám.

Poslední dobou, když si to ale zvážím, dělám pořád jednu a tu samou chybu – otevřu oči – nic mě nenacucne zpátky násilím, ale pokaňhám si to vždycky sama. Takže si to musím zakázat. Už nikdy žádné otevírání očí, leda by mě tam přepadl nějaký reptil. To potom jo… Ale jinak už to dělat prostě nebudu, musím si to už konečně zapamatovat.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Zážitky: Astrální cestování“ – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Colliode 2014-01-09 12:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem dneska zkusila ten návod, jak se vůbec dostat do AC ráno. Kdyby se mi to snad už po 3 letech povedlo, to by bylo fajn docela :D Ale celkem to je náročné, se na něco soustředit, když jsem ještě napůl v kómatu ze spaní. Už chápu, proč se to má zautomatizovat… Tak snad už se do toho slavného astrálu konečně jednou dostanu.

Ikona diskutujiciho veronika 2014-01-09 13:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za sdílení astrálních zážitků, Alue. Díky Tobě jsem se také dostala k té knize a po přečtení tvého seriálu jsem se minulý víkend pokusila o "vykulení". překvapilo mě, že se povedlo napoprvé, i jsem hned viděla, ale obraz byl takový zrnitý a víc zářil. ve fázi jsem zkoumala místnost, kde ležím, ale postel byla jinde než bývá a moje fyzické tělo mělo jiné pyžamo a rozpuštěné vlasy (já spím s culíkem). říkala jsem si při tom, jestli se mi to vůbec povedlo nebo ne, když je tam tolik změn. šla jsem na průzkum do vedlejší místnosti, ale místo toho na tom místě byla místnost, co leží  o patro níž a byl v ní jen koberec, žádný nábytek. to mě rozhodilo až to vedlo k probuzení.. pak jsem o tom přemýšlela a došla k závěru, že to byl jen sen, když tolik věcí neodpovídalo skutečnosti, ale píšeš, že to tak může být..takže to asi byl úspěšný pokus :)..Těším se na další Tvoje zážitky

Ikona diskutujiciho Alue 2014-01-09 13:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Ahoj, patrně to byl úspěšný pokus. Astrální realita je proměnlivá a tvárná. Pracuje s tvým vědomím, podvědomím, vzpomínkami, strachy, očekáváním a přáním. Takže jsou tam možné mnohé odchylky. Je to takový absurdní svět, kde je možné všechno. – Všechny nehmotné dimenze to tak mají. Realita v nich je nestálá a hodně tvárná.

Ikona diskutujiciho BP 2014-01-09 13:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, kniha je dobra, me tez pomaha a to jsem si mohla dnes v noci overit.Uz jsem byla v AC hodnekrat, ale mela jsem vzdy problem udrzet se tam dostatecne dlouho. Pri usinani mam casto mravenceni v celem tele a obrazy pred zavrenyma ocima, jedna se vetsinou o indigovou mlhu, ktera se rychle pohybuje a meni tvar. U toho jsem zacala pouzivat nepr. metodu vstupu do faze. Me vyhovuje otaceni kolem osy, pohyby fantom. tela a obrazy/vize mam casto spontanne tak jako tak. Kdyz uz jsem to chtela po nekolika min. zkouseni vzdat, tak jsem ucitila, ze jsem opustila telo. A hned jsem zacala ohmatavat veci a nabytek kolem sebe. Zrak se mi otevrel hned. Pak jsem prochazela zdma a osahavala spici rodinu, podivala se do zrcadla … a vzdy jsem si i vzpomela na treni dlani o sebe, nacez jsem potom zjistila, ze pak jde ze me vice svetla.Nakonci jsem mela pred ocima 2 krasne vize. Jo a porad me doprovazela nejaka melodie. Teleportaci jsem radsi nezkousela, protoze naposledy, kdyz jsem chtela navstivit kamaradku v Praze, tak jsem po delsim letu zjistila, ze pode mnou bezi sloni a to me dost nastvalo, protoze do Afriky jsem nechtela. Takze asi takhle. Preji vsem hodne uspechu a krasnych zazitku. :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2014-01-09 13:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Mohla bys nám popsat, co bylo vidět v tom zrcadle? Byla jsi tam?

Ikona diskutujiciho Amálka 2014-01-09 14:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skvělé příspěvky, Alue, hezky se to čte. Jsem Ti fakt vděčná za odkaz na "cesty mimo tělo". Jak jsem začala knížku číst, nešlo vůbec přestat, byla jsem z toho úplně v euforii a přečetla to skoro vše jedním dechem a pak znova pomalu.

Ikona diskutujiciho Blaf 2014-01-09 14:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hned zacnu knihu cist, inspirovala jsi me:) Jinak pri poslednim AC me to vyhodilo pred barak za okno, zacala jsem videt hned, chvilku jsem se tam tak vznasela a koukala pred sebe, kdyz jsem ale chtela navstivit jine misto, zacala jsem slyset jakoby hlasite susteni pytliku, ale porad jsem byla na miste, pak me to bohuzel hodilo zpet:( Urcite musim procist knizku. Odzkousim a uvidim:)

Ikona diskutujiciho Ahoj Alue 2014-01-09 15:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tvůj blog je absolutně nepřekonatelný a moc děkuji, že ho píšeš!

Ikona diskutujiciho BP 2014-01-09 15:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

(5) Do zrcadla v astralu jsem se podivala 2x. Pokazde jsem videla ale neco jineho. Poprve to bylo asi pred pul rokem. Nejdrive jsem nevidela nic, kdyz jsem priplula blize, tak jsem uvidela temnou postavu, ktera se na me divala. Co me na ni nejvice fascinovalo bylo, ze v te postave kolovala indigova, zarici barva, neco jako u nas asi krev. Detaily obliceje jsem nevidela. Chvilku jsme se na sebe vzajemne divali. Pak jsem usoudila, ze uz me to nezajima a odplula jsem stranou a pozorovala spiciho manzela. V tom jsem vsak najednou ucitila ohromne teplo, ktere vychazelo z meho tela nebo pres me telo a zaroven se kolem me zacalo rozprostirat obrovske zarici svetlo, ktere me celou pohltilo, osvitilo celou mistnost a vzapeti hodilo zpet do meho tela. Z toho usuzuji, ze to v zrcadle asi nebylo moc dobre a ze to svetlo byla ma ochrana, muj andel. A od te doby na noc davam prosteradla pres velka zrcadla v nasi loznici. Podruhe jsem se odvazila v AC podivat do zrcadla dnes v noci a to na chodbe. Opet jsem nejdrive nevidela nic, ale kdyz jsem se priblizila, tak jsem uvidela pulsujici svetlo ve tvaru koule a kolem toho poletovali nejake dalsi, mensi koule, nektere z nich mely barvu. Moje zkusenosti z AC jsou rozhodne takove, ze by clovek nemel mit strach, nic se mu nestane, ochrana je u nas a pokud nas neco napadne, coz se mi uz stalo, tak neutikat a proste se s tim konfrontovat. Ja se proste optala, kde je, at se predstavi, ze ja jsem laska a svetlo … no a v ten moment to zmizlo a to me ta bytost branila v navraceni do tela a rukou do me sekla, v tento moment jsem se vsak zachovala podivuhodne klidne. Takze bych doporucila kazdemu, kdo se octne v AC zadny strach a zadnou paniku.

Ikona diskutujiciho adeláč 2014-01-09 15:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jo a skutečně se píše se s :D Mimochodem..

Ikona diskutujiciho BP 2014-01-09 15:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

(5) Jooo a jestli jsem v tom zrcadle byla ja ? To nevim. Kazdopadne doufam, ze ten muj prvni zazitek se zrcadlem jsem nebyla ja, ten druhy uz byl lepsi, to bych mohla byt ja, to by se mi libilo vice.:-) Kazdopadne jsem uz videla v AC svou podstatu a to prave diky te temne bytosti, co me napadla a sekla do me rukou. Tak v ten moment jsem se na sebe podivala a videla jsem pulsujici, svetelnou energii ve tvaru neohranicene koule, ktera v momentu zasahu te ruky se rozdelila na dve pulky a pak se zase spojily, kdyz ruka vyjela ze me. To me vyrazilo dech. Necitila jsem zadnou bolest, zadny strach, zato kdyz jsem se vratila do tela a probudila, tak pak jsem se strachy skoro po…. Musim rici, ze setkani s touto temnou bytosti mi pomohlo ujasnit si mnoho veci a posunulo me dal. Takze jak se rika na vsem spatnem je vzdy neco dobre. Na teto zkusenosti jsem si mohla zazit, co opravdu jsem, co jsme vlastne vsichni – VEDOMA ENERGIE. :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2014-01-09 17:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Kde přesně jsi v článku našla takový překlep? Já o něm nevím.

Ikona diskutujiciho J. 2014-01-09 17:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chtěla bych zkusit astrální cestování. Asi si taky přečtu knížečku. Alue mě jako obvykle inspirovala. 🙂

Ikona diskutujiciho Colliode 2014-01-09 18:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Takže to není doopravdy? O.o To by mi zbořilo všechny sny a naděje… O projekci v projekci celkem ani nestojím, naopak se chci vymanit z téhle, ve které žiju :D

Ikona diskutujiciho Aria Keboke 2014-01-09 19:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě buď vyhodí vibrace samy při usínání či ve spánku, nebo se mi stává, když mám lucidní sen a pokusím se přemístit na jiné místo, že se propadnu někam do tmy, vycítím svoje tělo a tak si v něm ležím ale nejsem s ním spojená, vyzkoušela jsem už dvakrát techniku z knihy a začala jsem se točit kolem osy vleže a spadla sem z postele, bylo to tak opravdové, že jsem myslela, že sem fakt spadla, ale dostala jsem se do astrálu. :-) Dneska v noci jsem po dlouhé době měla zas možnost, zjistila jsem, že spím a napadlo mě snad poprvé, že se takhle můžu dostat do AC, následně jsem si řekla, že ten sen je ale zajímavej a tak si ho nechám dozdát. :D Štve mě to teďka, protože si ten sen nepamatuju a tak se mi to zdá jako zbytečně promarněná šance.

Ikona diskutujiciho Virginia 2014-01-09 21:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé, ta malá chlupatá žlutá věc je srandovní :). Víš, co to je, nebo proč jsi to tam našla? Je to zajímavé, že se v AC objevují takové podivnůstky, zajímala by mě příčina…

Ikona diskutujiciho Micka 2014-01-09 21:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: ten překlep je v horní části článku jak je: "Otočila jsem se směrem do pokoje a zkutečně, otevřel se mi zrak!"

Ikona diskutujiciho Naty 2014-01-09 22:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, v astrálu jsou reptilové? A můžou nám něco udělat?

Ikona diskutujiciho ? 2014-01-09 22:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je pravda, že se člověk z AS nemusí vrátit?

Ikona diskutujiciho Majak 2014-01-10 05:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Stav se někdy asrálně. Jestli bys měla cestu, nebo jen tak. Pokecáme v astrálu.

Ikona diskutujiciho martina 2014-01-10 09:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A drahý  se mi furt divý proč na zrcadla na skříních házím deku.Asi mu dam přečíst  komentáře, aby mi už věřil :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2014-01-10 10:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Každopádě na základě tvé zkušenosti odložím pokus s pohledem do zrcadla na neurčito a předtím si to ještě pořádně rozmyslím 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2014-01-10 11:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: Navíc už to ani znovu neprozkoumám. Při dalším silnějším výstupu už tam byl stůl, skříň se poděla do pryč.

Ikona diskutujiciho Lilien 2014-01-10 11:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě by zajímalo… jak ti může odejít tělo bez duše?

Ikona diskutujiciho Alue 2014-01-10 11:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: Právě že nikam neodešlo. Jen se nepromítlo do prostředí fáze. – Patří k základní teorii.

Ikona diskutujiciho Colliode 2014-01-10 12:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: Díky za odpověď… To mě na astrálu vždycky lákalo, ta svoboda. Hádám, že nebude 100% jak bych ji chtěla já, ale nemůžu vědět, když jsem tam ještě nebyla :/

Ikona diskutujiciho Ella 2014-01-10 12:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

taky by mne zajimalo s kym to vlastne komunikujme v beznych snech.ktere ma kazdy z nas i nekolikrat za noc,jsou to snad osoby.ktere zde zemrely a ziji v jine dimenzi,protoze je to nekdy tak opravdove,anebo se vse odehrava jen v mem mozku?

Ikona diskutujiciho Ameline 2014-01-10 14:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: Při jedné variantě výkladu snů jsou všechny postavy, které potkáváš, součástí tebe samotné. Je to rozhodně myšlenka, jíž se stojí za to zabývat. Prostým pozorováním jsem ale odvodila, že to ne vždy je pravda, hlavně když odžíváš nějáké situace z bdělého života (ačkoliv… viz projekce) nebo se přes sny spojuješ někam dál…

Ikona diskutujiciho Berserkr 2014-01-15 21:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdarec, koukám, že vám to jde jak po másle. Já to cvičil asi rok a zastavil mě blok na odpoutání se. Přiznávám, jsem logik a skeptik :-) Vzdal jsem to tak po půl roce. Několik let jsem na to pekl a nedávno jsem začal zase cvičit. Tož snad to už taky dokážu. První diskuze, kde to tolik lidí umí, to mě docela nakoplo.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek