Kdo jsme?

4.1.2011 v Čtenáři 35

Tento článek se mi jednoho dne dostal do mailu jako příspěvek od čtenáře.

Podle mě je velmi jednoduše napsaný  a vystihuje velkou myšlenku, svým způsobem je to zamyšlení pro každého.

A moc hezké, pravdivé. Doufám, že i vám se bude líbit. 🙂

linka

Ahoj, nedávno jsem se zúčastnil zajímavého setkání, na kterém zazněla velice zajímavá myšlenka, o kterou bych se rád podělil. Takže pokud chceš Alue, můžeš můj článek zveřejnit.

Bavili jsme se tam na téma kdo vlastně jsme a proč tu jsme. A výsledek, ke kterému jsme se dobrali, je velice zajímavý. Dokonce jsme vypracovali i jednoduchou metodu, jak si vše ověřit, že to je pravda.

…..

Takže, kdo tedy jsme, pokud si odmyslíme, jméno, příjmení, rasu, národnost… Tedy vše co nám bylo přiřčeno, až po příchodu na tento svět.

Až překvapivě málo lidí dokáže odpovědět na tak, na první pohled, jednoduchou otázku. Přitom je to to nejdůležitější, co by lidé o sobě měli vědět. Kdo jsou. Když tohle člověk ví, zároveň i zjistí, co tady na zemi má dělat a odkud opravdu pochází.

Bohužel právě tuto nejdůležitější věc vás v žádné škole nenaučí. Oni totiž ani nesmí něco takového učit. Pak byste totiž mohli změnit svoje priority v životě a elity by to tady mohly zabalit, protože by je nikdo neposlouchal a odmítl by dál hrát jejich hru na pány a ty kdo jim slouží. Na to kdo jste, tedy musíte přijít sami.

Takže, když si odmyslím vše výše uvedené, kdo tedy jsem?

Jsem dům, auto co jsem si koupil, bazén na zahrádce u mého domu… Asi těžko, že? J

Tady je právě ta jednoduchá metoda na ověření si níže uvedený faktů.

Obecně tedy mohu říct, že to na co se mohu podívat a na co si mohu sáhnout nejsem já.

Ale to zajímavé nastává teprve v okamžiku, když si uvědomíme, že i na své tělo se mohu podívat a mohu si na něj sáhnout. Tedy to by znamenalo, že ani moje tělo nejsem já.

Zjednodušeně řečeno tato myšlenka říká, že vše co je z hmoty, protože hmotu mohu vidět a sáhnout si na ni, nejsem já…

Z výše uvedeného tedy vyplývá, že jsme něco, co je nehmotné. Obecně to lidé nazývají duše. Duše, tedy já, je obyvatelem mého těla. Moje tělo je jen obal, ve kterém já žiju.

Když tedy teď vím, co jsem, co tady na tomto světě tedy mám dělat?

Na to najdeme odpověď v tom, odkud pocházíme. Všichni trochu otevření lidé věří, že tento svět a celý vesmír je řízen nějakou silou. Že vše má díky této síle svůj řád a platí všude ty stejné zákony. My tuto sílu obecně nazýváme Bohem. Podle mě je to trochu zavádějící označení, pro zmatení lidí. Spíše by se sem hodilo něco jako vyšší vědomí. Protože, jak popíšu dále, všichni jsme Bohy (součást vyššího vědomí). Bohužel svoje schopnosti nevyužíváme z různých důvodů. Jsme tedy jen na nižším stupni vědomí, ale božský základ máme všichni stejný.

Tedy odkud pocházíme? V této otázce se většina světových náboženství překvapivě shoduje. Základní myšlenka zde je, že lidé pocházejí od Boha. Tedy jinak řečeno dřív jsem byl součástí boha (vyššího vědomí). Ale z důvodů, které zatím neznáme, jsme se od vyššího vědomí oddělili a rozhodli se někam vydat a získávat tam zkušenosti.

Co je tedy smyslem našeho života?

Dle výše uvedeného je to potom jasné. Zase se vrátit k vyššímu vědomí.

A jak toho dosáhnout?

Když jsme si na začátku řekli, že nejsme hmota, ale nehmotná duše, tak cesta k bohu asi nepovede přes větší barák a lepší auto, než má soused J. Cesta zpět domů, k vyššímu vědomí, povede přes nehmotné věci. Přes duchovní růst.

Pokud si toto uvědomíme, najednou přesně víme, co je v životě opravdu důležité a kam směřovat svoji energii a myšlenky a na čem naopak neztrácet čas.

S kamarády jsme si určili, že každý den člověka by měly tvořit 4 části. První částí by mělo být zajištění potřeb pro naše tělo. Panuje konsens napříč společností, že se tomu říká práce J. Práce je ale jen jedna část dne. Druhou část dne by měla tvořit rodina a přátelé. Každý člověk potřebuje lásku bližního, a pokud si myslí že ne, tak brzy přijde na to, že se plete. Třetí částí dne by pak měl být duchovní růst. Nějak se k tomu vyššímu vědomí zase dostat musíme, že? A to jde jen přes duchovní růst. A poslední částí dne je pak odpočinek a regenerace. Tato část by se měla postupně zkracovat, protože přijdete na to, že díky duchovnímu růstu budete mít mnohem více energie a tak nebudete muset tolik spát a regenerovat tělo od všech negativních vlivů vašeho okolí.

A co říct na závěr? Pokud jste dočetli až sem, buď už dávno víte, o čem je řeč, nebo vám to teprve teď začíná docházet. Každopádně vám všem přeji hodně úspěchů při vašem návratu k vyššímu vědomí. Bude vás to stát určité úsilí. Ale mohu váš všechny potěšit tím, že dnes je cesta zpět k vyššímu vědomí mnohem snadnější než kdykoliv dřív. Prostředí kolem nás se mění a příhodnější podmínky pro duchovní růst na zemi nebyly několik desítek tisíc let. Zkoušejte si a uvidíte, že přes počáteční neúspěchy, které ale pramení pouze z vaší výchovy touto společností, se vám nakonec podaří vše, o čem dnes jen sníte.

S láskou Radek Maláč.

Další krajinky – Zde

Komentáře

Ikona diskutujiciho Janča 2011-01-04 07:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za článek. Zapadá přesně do toho, co mi začalo před několika lety docházet a co jsem neuměla nazvat. Nějakou dobu uř můžu říkat, že jsem "duše, která jde domů". A tento článek je právě o tom 🙂

Ikona diskutujiciho FreeYourMind 2011-01-04 08:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale dospět týmto duchovním růstem až k tomu vyššímu vědomí se asi nepodarí každému za jeden pozemský život. Proto veřím i na reinkarnaci, kde se duše zesnulého, která je nesmrtelná i podle Bible, po smrti se reinkarnuje do dalšího tela, kde získavá další zkušenosti na své ceste k dokonalosti. To bylo i učení a náboženství mnohých starých národů, včetne Egypťanů. Trochu takto by to možná mohlo být…

Ikona diskutujiciho Radůz 2011-01-04 08:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky Aluško a jmenovče za jednoduché a výstižné vyjádření pro všechny zůčastněné.

Ikona diskutujiciho putující oblak 2011-01-04 09:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

…vše je tak jednoduché a prosté…

Ikona diskutujiciho katrin 2011-01-04 09:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

super článek:)

Ikona diskutujiciho Realtoltek 2011-01-04 10:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobry clanek se kterym se az na par dulezitych ,,drobnosti,, souhlasit.

Ikona diskutujiciho Realtoltek 2011-01-04 11:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co se tyce egyptanu meli tohle oznaceni :

Ikona diskutujiciho Tubajtanaj 2011-01-04 11:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

b

Ikona diskutujiciho Tubajtanaj 2011-01-04 11:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jen tak pro doplnění.Souhlasím s uvedenými myšlenkami a přidávám.Když něco pozoruji,tak to jsou dva objekty.Pozorovatel a pozorovaný objekt.Když pozoruji své tělo,nejsem tělo.Když pozoruji svou duši(myslím tím náladu,emoce,pocity),nejsem duše. Když pozoruji ducha,(tady myslím myšlenky,vzpomínky)nejsem ani duch.Konečný pozorovatel,teda já, jsem ve čtvrtém rozměru(tady myslím hlubinu duchovního srdce).Je to jako když se zhroutí hvězda do sebe a vznikne černá díra.Hmota mizící v černé díře se vynáří přes čtvrtý rozměr v jiné skutečnosti.

Ikona diskutujiciho Tubajtanaj 2011-01-04 11:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Omlouvám se za to uklepnuté b.

Ikona diskutujiciho vegel 2011-01-04 12:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super článek, ale musím připustit, že i komentář od realtolteka.. ;)…

Ikona diskutujiciho Realtoltek 2011-01-04 12:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Vedomi je aktivni pamet cili jde rict ze vedomi je aktivni duch 🙂 dale lze rici ze kazde aktivni vedomi potrebuje hmotne telo-dusi aby melo kde ukladat invidualni pameti ktere ziskava a je to prave proto prootoze neaktivni vedomi-buh zadne telo nepotrebuje protoze neni invidualni ale kolektivni nehmotna bytost.

Ikona diskutujiciho Realtoltek 2011-01-04 13:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: vynato z textu

Ikona diskutujiciho Realtoltek 2011-01-04 13:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dusi jako neco co je uvnitr vyrobilo falesne nabozenstvi.

Ikona diskutujiciho Zoltan 2011-01-04 15:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ak pouzivame pojmy ako telo, dusa a duch, tak mozeme hovorit, z tohto pohladu, o Trojjedinosti cloveka. Telo-dusa-duch, pricom najnizsou zlozkou je telo a najvyssou duch. Ale tieto pojmy su velmi zjednodusene, pretoze clovek pozostava z viacerych tiel, nez len z troch. A hoci duch je nehmotny, aj toto nehmotne telo je urciteho druhu, z urcitej latky. Takychto druhov tiel je viacero druhov, z dola nahor to mozeme nazvat ako hrubohmotne telo, potom jemnohmotne, potom bytostne a nakoniec pre pozemskeho cloveka, ktory sa tu vyvija, je to duchovne telo. Existuju aj vyssie druhy tiel, ale tie vacsina ludi uz nema v sebe, pretoze prapovod ludskeho ducha je duchovny. Iny povod maju napr. anjeli a iny povod napr. bytosti prirody.

Ikona diskutujiciho M. 2011-01-04 23:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

libilo.libilo:-*

Ikona diskutujiciho putující oblak 2011-01-05 05:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: "Zeny maju v tomto voci muzom obrovsku vyhodu, ale sucasne aj nevyhodu, lebo v citeni su silnejsie ako muzi, ale sucasne maju casto viac zalpnene emocionalne telo, ktore im brani v citovom spojeni s vyssimi sferami. Pretoze keby dokazali udrzat si ciste emocionalne a mentalne telo, tak by im prakticky nic nebranilo v citovom spojeni do duchovneho domova…"

Ikona diskutujiciho Realtoltek 2011-01-05 15:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ajo tak ste me presvedcili udelam to a napisu o tom kdo sme kdo jste knizku aby byla moznost si to precist jeste pred armagedonem .)

Ikona diskutujiciho Ivča 2011-01-05 16:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doporučuji si přečíst knížku Drunvalo Melchizedeka: "Prastaré tajemství květu života". Mám půjčeno z knihovny, úžasné! Vysvětlena kvadratura kruhu, čakry, úrovně vědomí, světelné tělo Mer-ka-ba, monáda černé s bílou… Úžasná kniha!

Ikona diskutujiciho berunka 2011-01-05 20:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo jen třicet cm,ale jak na to????Meditace se mi nedaří,přítomný okamžik???Poraď prosím nějakou vychytávku:o))).Slepý osel???Není to web na netu,objevila jsem ho asi před pěti rokama,musím říct,že mi naprosto ohromil:o))!!!

Ikona diskutujiciho berunka 2011-01-05 20:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško moc dobrý článek,tahle otázka se mi poslední týden stále honí v hlavě a přišla mi dost podobná odpověď.Tomu říkám načasování:o))))))))Vesmír je fakt dokonalý…

Ikona diskutujiciho Radek Maláč 2011-01-06 05:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Armon 2011-01-06 14:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: Možná máš pravdu, kde jsi na to přišel? Hodně zajímavý názor, totiž 🙂

Ikona diskutujiciho Radek Maláč 2011-01-06 16:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho vegel 2011-01-06 23:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho vegel 2011-01-07 00:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Michal 2011-01-07 11:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]:Súhlasím. Každá choroba má v živote človeka svoj význam. V podstate to je akási brzda, ktorá ho má  spomaliť, alebo zastaviť, vytrhnúť z toho bláznivého kolotoča a dať mu možnosť na zamyslenie, aby si svojim ďalším neuváženým konaním neublížil. Ak niekoho v naivnej viere, že mu pomáham uzdravím a on nepochopil, čo chorobu spôsobilo, urobím pre neho „medvediu službu“, lebo dôvod choroby nepominul a skôr, či neskôr sa vráti a možno v razantnejšej podobe.

Ikona diskutujiciho Realtoltek 2011-01-07 11:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: Zaverecna zkouska uz davno probehal ted uz je jen zaznam.Jsme bytosti ktere si sami generuji prostor,cas, hmotu-svetlo.

Ikona diskutujiciho Realtoltek 2011-01-07 11:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]:Proc by se do toho letopoctu nemel vejit ?

Ikona diskutujiciho Vegel 2011-01-07 13:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[29]: Nerozumím otázce. Kdo se už vešel z výše zmiňovaných světců Indie a např. Ježíše do datumu 2012??? Myslim, že ho nikdo z nich nepotřeboval.

Ikona diskutujiciho Ivča 2011-01-07 20:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dějepis: otrokářství, války, povstání,… Umí batole hned chodit, či mnohokrát upadne? Co když jsme prostě součásti téhož zdroje a učíme se milovat jeden druhého? Obdivovat své jedinečné schopnosti. každý může druhé obohatit svým jedinečným způsobem. Kdo je "moc" hodný, nemiluje sebe, dává na úkor sám sebe, a vesmír ho "doladí" do harmonie. Učíme se jít SPOLU místo bojů. Dospět do sjednocení indiviDUALIT.

Ikona diskutujiciho kersee 2011-01-07 23:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásně napsaný článek, srozumitelný a čtivý. Díky.

Ikona diskutujiciho Alibaba 2011-01-09 15:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Iba ma štve, že nemám čo povedať! A tak bla bla bla bla bla, topím sa! Blu, blu, blu, blu, blu, blu!

Ikona diskutujiciho Laigo 2011-01-10 13:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skutečně krásný článek :).. děkuji za něj :)..

Ikona diskutujiciho Primula 2012-03-07 03:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Velmi pekný článok. Je to naozaj tak, že budete postupne potrebovať ovela menej spánku ked sa venujete duchovnému rastu.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek