Kdyby andělé měli absolutní svobodu rozhodnutí jako lidé, volili by stejně?

22.1.2013 v Poradna 18

Dotaz:

Ahoj Alue,
Nedávno jsem četla Tvůj článek „Vtělení pozemští andělé jako nebezpečná lež“ a následně článek o knize od Margot Ruis a několik dní na to mě napadla myšlenka, na kterou bych prosím chtěla znát Tvůj názor.

Dost mě zaujal ten výňatek z knihy o víle a jejím názoru na lidskou „svobodu“ a pak jsem přemýšlela o andělech, kteří jsou elementární bytosti, stejně jako víly nebo skřítkové.

Někde jsi je myslím popsala jako bratrance a sestřenice víl a ostatních bytostí, takže soudím, že „fungují“ na stejném principu. Takže je pravda, nebo aspoň já tomu věřím, že každý má svého anděla, který ho chrání a nepodmíněně ho miluje, ale pokud na tom andělé jsou stejně jako víly atd., nemají tzv. svobodnou vůli.

Tím myslím, že si nemůžou vybrat, jestli nás budou milovat, nebo ne, prostě je jim to „dáno“. Nemyslim si, že je to špatně a rozhodně pak jejich láska může být opravdu nepodmíněná, ale není to tak trochu… Zarážející?


Ten, kdo nás miluje úplně nejvíc a úplně vždycky, nás miluje proto, že v podstatě nemá na vybranou. Kdyby si andělé mohli vybrat, volili by stejně? Stejně jako destruktivní, tedy ty „zlé“ bytosti nemají na vybranou, prostě byly určeny k tomu být „zlými“, protože dualita musí mít oba póly.

Co si o tom myslíš, prosím?

Měj se krásně,
D.

Odpověď:

Ahoj,
To je dobrá otázka.
Andělé mají věci dané, stejně jako víly. Není to ale ani tak moc otázka svobody a nucení. Jsou to bytosti stvořené k určitému úkolu, který vyplňují a milují. Neptají se co by kdyby a že by to chtěli jinak.. Oni to jinak nechtějí, jsou to andělé a ví, co je pro ně nejlepší: To co dělají teď.
Zeptej se anděla, jestli je spokojený s tím co dělá, jak existuje a jestli by nechtěl něco jiného… Řekne ti, že je šťastný, spokojený, že tě miluje a že nic ho nemůže víc uspokojit, než služba konstruktivním silám a tobě…. Má v tom jasno, ne jak my lidé, co furt vážíme, váháme a nic z toho kolikrát není.

Destruktivní bytosti vznikají z destruktivní energie. Tedy to co je stvořilo, jim udává existenční směr. Není to o volbě, ale o tom, z čeho vzešli. Kdyby lidé znaji jenom lásku, skoro všechny destruktivní bytosti zmizí, protože jsou to v podstatě jenom naše vlastní mentální odpadky. (Kromě šesti černých andělů, ale ti by zase ztratili sílu a moc nad námi i tímto světem.)

Hodně štěstí 🙂
Alue

Kam dál:

Máte dotaz? Ptejte se

Zobrazit celou rubriku ,,Poradna: Andělé“

Další obrázky andělů: ZDE

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

http://www.simira.cz/happy-sunshine
.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Sy_ 2013-01-22 07:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá D,

Ikona diskutujiciho Mike 2013-01-22 07:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prosím vás co jsou zač ti černí andele?

Ikona diskutujiciho Václav 2013-01-22 08:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Naše mentální osobní odpadky, když se stanou kolektivními v kolektivní mysli, vytvářejí šest černých jezdců, kterými jsou, chtíč, zloba, nenasytnost, připoutanost, závist, pýcha. Kolektivní vědomí leží mimo kolektivní mysl-ego. Proto brouzdat v kolektivním mimosmyslovém světě minulosti a budoucnosti není dobrá cesta. Klid mysli je cesta přítomnosti.

Ikona diskutujiciho Eileen 2013-01-22 12:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takže lidé jsou jedninými stvořeními ve Vesmíru, které mají možnost vybrat si dobrou nebo temnou stranu?

Ikona diskutujiciho D. 2013-01-22 14:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:Co by to prosím vás měla být ta připoutanost a jak to souvisí se sedmi smrtelnými hříchy? Pět z těchto se s nimi kryje, jenom připoutanost ne.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-01-22 14:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: To máš pravdu. Vědci zkoumáním zjistili, že mozek předem ví co se stane a jak se rozhodne. To dokazuje existenci morfogenetických polí vesmíru, kde je vše zapsáno. Ovšem rozhodování naší bytosti nedělá mozek, proto se přes něj rozhodnutí nedá změřit. Mozek je pouze anténa, která přijímá a vysílá. Naše duše ale sídlí o něco výš a to ona do něj posílá rozhodnutí ke zpracování. To už opožděná věda ale neví… nebo ví, ale nechce se přiznat.

Ikona diskutujiciho angelika 2013-01-22 15:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

7.Ano, lidé jsou opravdu jediní stvoření se svobodnou vůlí.Byli stvořeni pro speciální službu, úkol. Svobodná vůle se ale aktivuje na úrovni duše. ta určí naše poslání a cestu ve hmotě. To, že ego a mysl nás z cesty svádí, už patří do oboru neurovědy. Škoda, že většina lidí opravdu vnímá jen hmotnými smysly a tak jejich duše mají stíženou schopnost je vést.Ale uvědomte si, že všechno čím procházíme a jak se rozhodujeme, je vpořádku.Nic není v tomto světě špatně i když se nám zdá, že už to nemůže být horší. Přeji vše dobré.

Ikona diskutujiciho Sy_ 2013-01-22 15:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Jak arogantní člověk je?

Ikona diskutujiciho oriflame20 2013-01-22 15:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Máš zajímavý blog :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2013-01-22 16:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: … Já nevěřím, ale vím. V tom je velký rozdíl. Vidím, že se tě moje reakce trochu dotkla, to nebyl záměr. Jen jsem doplnila myšlenku.

Ikona diskutujiciho Anne 2013-01-22 17:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Můžu se prosím na něco zeptat? 🙂 Když se teda rozhodneme, že se sem zas inkarnujeme, tak k nám budou prostě náhodně přiřazeni andělé (joj, to zní blbě :D), co byli v tu chvíli zrovna poblíž, nebo můžou jít andělé za někým konkrétním, koho třeba znají z minulého života nebo který se jim nějak zalíbil?

Ikona diskutujiciho Sy_ 2013-01-22 17:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Nic se mě nedotklo. "Věřit" v té větě můžeš klidně zaměnit za říkáš/tvrdíš/víš… vědomou svobodnou vůli nám to prostě nedává… 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2013-01-22 17:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Lidé a andělé se vzájemně ,,vyberou" na základě podobné rezonance, povahy a schopností. Zpravidla se pak provázejí po mnoho životů. Tedy andělé kteří s tebou byli v minulé inkarnaci, jsou s tebou i teď.

Ikona diskutujiciho Spyro 2013-01-22 19:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Můžou být i hodní "démoni"? nebo "pubertální jednohmotná bytost? :D

Ikona diskutujiciho Václav 2013-01-23 00:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Připoutaností je myšleno to, že se tím může stát cokoli. Např. závislost na droze, hrubý materializmus-konzum, psychická závislost atd. vždy je tam nějaký podtext něčeho, co není odrazem- vůlí skutečnosti. Sedmý hřích vlastně souvisí s tím, že v podstatě sedmá čakra je místo spojení-sjednocení všech lidských kvalit a tyto kvality jsou skutečnými kvalitami-odrazem Podstaty. Pokud tedy podlehneme těmto černým jezdcům, pak již není otázka být či nebýt na místě, pak se již jedná o věčné zatracení-iluzi. A jelikož víme, že časoprostor je pohyb, energie, hmota, tedy tělo podstaty, pak máme pouze dvě možnosti. Buď se ten časoprostor bude hýbat-odrážet podle vůle lásky, nebo podle našeho ega-mysli, tedy iluze, podle černých jezdců.  Láska totiž dovede vytvořit, mysl-ego pouze přemisťuje z místa na místo a myslí si že něco tvoří a dělá. a v tom je ten vtip. z toho vzniká všechna nevědomost. Láska je, tvoří, kdežto mysl tím že ona si myslí že něco tvoří tak vytváří tu lež, nejednotu-dualitu a nechápe, že sama energie mysli-světla, byla utkána z podstaty. moudrá mysl se stala závislá na iluzi. tím se maše vědomí odtrhlo od kolektivního vědomí a pozornosti.přestali jsme žít pravdivě, protože iluzi považujeme za odraz skutečnosti. Pak se stáváme nástroji černých a bílých andělů a né sebe.

Ikona diskutujiciho Václav 2013-01-23 00:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Kundalini není projekce mysli a iluze, to je omyl, Kundalini je životem samým, je čistou podstatou v nás, která sjednocuje sama sebe s kolektivní čistou podstatou.vnitřní se spojuje s vnějším.když kundalini odchází, tělo umírá, prostě autonomní funkce těla končí. Tělo změní svoji formu, mysl-podmíněnosti mají také svoji energetickou hladinu.ale kým te'd budou tyto ega hýbat? najdou si svého krmiče?

Ikona diskutujiciho yumikadohares 2016-09-06 18:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Taky vím. Vždy když čtu podobné komentáře typu lidé nemají svobodnou vůli musím se smát xD

Ikona diskutujiciho Natary Hares 2016-09-06 18:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: To je nesmysl drahá 🙂 Lidé a jediní stvoření ve vesmíru?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek