Když se představa o vlastní individualitě naruší

26.10.2011 v Poselství 25

Každý člověk je individualita. Jestli jsou lidé, co si to maximálně uvědomují, já mezi ně patřím. Vidím sebe samu jako totální originál a je nepřípustné, aby existoval někdo úplně stejný. Neexistuje, zkrátka ne a ne a ne a ne.. ne ne ne… ne! 🙂

Jenomže tato představa se někdy trošku opiluje dokulata a už není tak tvrdá a ostrá ve chvíli, kdy člověk začne číst dámské a pánské magazíny na internetu, případně ,,časáky”, nebo zkrátka pokecá s přáteli v hospodě o tom, co kdo má rád a kdo se s kým v čem shoduje.

Pak člověk zjistí, že je sice individualita, ale ne až tak moc celosvětově originální, jak by si myslel ještě před pár lety.


Ženská lež číslo jedna: ,,Co by bylo? Nic.”

Typicky omílaná typická lež typické ženské. Že to není pravda? Je to pravda. Já to dělám taky. Někdo mě dlouhodobě štve a já dělám všechno možné, jenom aby se to nějak vyřešilo. Když ale žádné řešení nepřijde, dokonce ani nevidím žádnou reakci na svoji snahu, přijde zásek a potom ten pověstný divný ksicht, který budí otázku: ,,Děje se něco?”

Nejhorší je, když ta otázka nepřijde, čili když si protějšek ani nevšimne, že mám na obličeji TEN KSICHT, co říká, že SE NĚCO DĚJE. Vždycky se něco děje a když se nahodí TEN KSICHT, tak už to hoří.

A odpověď? Když není nálada se s někým přít? – ,,Ne, všechno je dobrý.”

A ženská tajně doufá, že to protějšku dojde… nedojde 🙂

Že to není pravda a že se to píše s časácích a na pochybných serverech pro krácení nudných chvílí? Ne ne, krutá realita. A tu člověka, který je přesvědčen o vlastní ondividualitě pleskne mezi oči, že zapadá do jedné škatulky. Ale ono je jich víc.

Nene, do hospody ne!

Že existuje mladý člověk, který nemá zájem? Ano i ne. Ta doba, kdy mě můj nejlepší kámoš přesvědčoval, že je to nuda sedět se známými a neznámými nad pivem, nebo čímkoliv podobným, smát se, vyřvávat blbosti, vykládat vtipy a dojít domů za tmy, je pryč. Že mě to nemůže bavit? Baví mě to. (pozor, není řeč o opíjení se, ale o společenském klábosení)

Baví mě to jako každého jiného, individualita je v této škatulce také jenom nepodstatné slovo. Já jsem všeobecně ten typ, co si rád sedne, vytasí skleničku, párkrát si cucne a pak se začne řehtat, že mu to vydrží ještě další dva dny.

Je to super a kdo říká, že to super není, tak lže. Je to světské, je to zabíjení času, který by se dal využít na něco důležitějšího… ano i ne. Člověk si smíchem odpočine a těch pár korun za těch pár deci mu chybět nebude. Je to sice paradox, cítit se svěže ve chvíli, kdy vylezete z krčmy s pusou od ucha k uchu, ale je to tak.

Já drbu, ty drbeš, všichni drbeme.

Ženské prý drbou. Brdou často, drbou hodně a drbou rády. Opět trefa do černého. Ani mě se tato vtipná ženská vlastnost nevyhla. Když ke skleničce přidáme pár chutných drbů, celý večer je hned mnohem zajímavější. Člověk se rozčiluje, že se o něm samotném šíří drby, že si lidé vymýšlejí blbosti, snaží se vyzvědět různé věci z jeho soukromí a přitom sám tak moc rád drbe, že se tomu ani věřit nedá. Ještě lepší šok je, když zjistíte, že nedrbou jen ženské, že to úplně stejným způsobem baví i chlapy, akorát oni drbou více hlasitě a více vulgárně.

Svádí se to na ženské, ale děláme to všichni. Proč, na to jsem přišla, až když jsem to sama zkusila. Je to zábavné a někdy to funguje jako kouzlo… podrbáte spolu někoho, kdo vás oba zaujal a když se shodnete, najednou jste si mezi sebou bližší a často se také doberete k zajímavému všeobecnému poznání o lidech a společnosti všeobecně. Drbání druhých je evidentně způsob, jak upevnit přátelství, ačkoliv to zní šíleně.

Takže jak se v člověku změní ta představa o vlastní originalitě, když zjistí, že začíná zapadat do škatulek? Za prvé se tomu říká růst, za druhé si člověk uvědomí, že ačkoliv jsme každý jiný, tak jsme všichni úplně stejní. Existují zkráta škatulky, kam zapadneme občas všichni bez ohledu na to, za jak moc originální a jiné se považujeme. Pocit sounáležitosti je krásný, když jste si vědomi svojí originality, na druhou stranu plout celý život v davu a nikdy nevystrčit ani prst, je dosti smutné a pro mnohé deprimující.

Tolik k mému malému zamyšlení nad sebou a nad všemi zároveň.

Kam dál:

Další obrázky přírody – ZDE

Otevřít rubriku ,,Zamyšlení” – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Veronika 2011-10-26 10:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě se zdá, že takové "škatulky" jsou k ničemu a nemám je moc ráda. Nemám ráda,když se řekne třeba např.: "Nojo, ženská parkuje", ale že ta ženská zaparkovala naprosto suprově a napoprvé,to už se nebere. Ikdyž sedí lidi někde a klábosí a dá se o nich říct, co mají společné, je jasné,že každý má spoustu dalších vlastností,které jsou jen jeho a souhrn těchto vlastností vytváří jeho individualitu. Prostě to,jaký je jednotlivec je pro mě daleko důležitější,než škatulkování žena/muž a pod, je to pro mě nepodstatné a často připomínky na tohle téma jsou trapné nebo ponižující.

Ikona diskutujiciho Barča 2011-10-26 10:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, na světě je spousta různých lidí, národností, kultur, etnik a každý jsme originál. Ale na druhou stranu všichni tito lidé mají spoustu společného.

Ikona diskutujiciho Martina 2011-10-26 10:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vidím, že zase přichází doba, kdy Alue nechápu. Bavit se na účet druhého, a ještě říkat jak je to dobré, že tím utužíte nějaké přátelství? Něco vám řeknu – jestli vaše přátelství stojí na pomluvách a drbech, nestojí za nic. Někdo řekl, že obdivuje ty, co znají pravidla a hrají podle nich, ale ještě víc ty, kteří žádná pravidla života neznají a stejně podle nich hrajou. Ty je Alue velice dobře znáš, a děláš tohle? Mám jednu nejlepší kamarádku už od školky, druhou od základky, a právě ony jsou ty, co nikoho nepomlouvají, nedrbou, a obzvlášť té první je to doslova protivné a ani se tomu třeba nesměje, když to musí někde poslouchat…

Ikona diskutujiciho Barča 2011-10-26 10:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nyní jsem zahlédla  anketu s temperamentem – temperament, čtyři krevní skupiny, čtyři živly, čtyři světové strany – vše souvisí se vším. :-)

Ikona diskutujiciho clarté 2011-10-26 10:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"Co ti je?!" – Nic. Tohle je moje klasická odpověď, když mi je blbě, nic se mi nedaří nebo mám jinou krizi. Jsem schopná to vtrdit, přestože třeba brečím jako želva a stále mi "nic" není :D

Ikona diskutujiciho Lenka 2011-10-26 10:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já nedrbu, protože jak vysíláš, tak se ti to vrací. A hlavně mě to ani nebaví.

Ikona diskutujiciho Alue 2011-10-26 11:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Mezi drbem  a pomluvou je velmi významný rozdíl. Pomluva je, když o někom za jeho zády říkáš něco špatného, co není pravda. A drb je, když vykládáš něco pravdivého. Většinou jsou to nějaké šťavnaté pikantnosti.

Ikona diskutujiciho Bo 2011-10-26 13:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chcela som ti Alusko napísať :

Ikona diskutujiciho Martina 2011-10-26 13:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: nemyslím si, že bych o někom nikdy něco špatného nebo pikantního neřekla, ale vystavět si na tom přátelství…

Ikona diskutujiciho Mirek 2011-10-26 14:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj. Článek mě moc nezaujal…sice si taky rád vyslechnu, co je novyho, řeči typu ten se rozešel s tou, protože…beru s rezervou, taky nerad šířím něco, u čeho jsem sám nebyl a co jem neviděl, a když už, řeknu, tak kdo to říkal.

Ikona diskutujiciho kamosky-ze-samosky 2011-10-26 14:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Veronika 2011-10-26 14:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Každopádně… Ženy drbou muži ne? Je to hloupost… Znám tolik žen, které nedrbou a mužů, kteří drbou… Achjo.

Ikona diskutujiciho Alue 2011-10-26 14:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: *nerozjede

Ikona diskutujiciho Alue 2011-10-26 14:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: To, to je pro mě to pravé drbání 🙂 Děkuji ti za milý zážitek, samozřejmě mě to těší… co hlava? Je to dobrý?

Ikona diskutujiciho Alue 2011-10-26 14:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Další ženská, co evidentně nečetla článek :D

Ikona diskutujiciho Martina 2011-10-26 15:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: "Drbání druhých je evidentně způsob, jak upevnit přátelství, ačkoliv to zní šíleně." :D tak co? nikdy jsi tohle nenapsala? Omlouvám se, Mirku ale vaše reakce je nejlepší a nejrozumnější – Drb je synonymum pro slovo pomluva, je to neověřená informace předávaná z úst do úst, řádně přibarvená každým vypravěčem. Původně za účelem pošpinění dané osoby.

Ikona diskutujiciho Alue 2011-10-26 16:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: UPEVNIT je podle tebe VYSTAVĚT?!?!?! Já mám někdy pocit, že píšu tatarsky. Tvoje druhá poznámka je zase vytržená z kontextu.

Ikona diskutujiciho Martina 2011-10-26 16:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: Končím, nebudu se tady s tebou hádat o blbostech, v podstatě máš pravdu ty i já, a na to tě mám moc ráda abych tě tady furt dokolečka obviňovala, když vím že to nemá cenu.

Ikona diskutujiciho Barča 2011-10-26 17:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Omlouvám se, že vstupuji do vaší diskuze. Ale dovolím si, jednu věcnou poznámku.

Ikona diskutujiciho Alue 2011-10-26 17:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: Moje definice v komentáři bylo doplnění, protože mě při psaní nenapadlo, že lidé nepochopí, jak já vnímám slovo ,,drbat"… očividně ho kadý bere jinak. Takže ano, souhlasím, tahat se o slovíčka mě taky nebaví.

Ikona diskutujiciho Bo 2011-10-26 19:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Alue 2011-10-26 21:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: Však do rodiny zase po čase přijde nové 🙂 Hlava je důležitější 🙂

Ikona diskutujiciho Vit 2011-10-26 21:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky něco napíšu :D

Ikona diskutujiciho Lenka 2011-10-27 13:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Víte co? Podrbejte mě prosím na zádech.. :D

Ikona diskutujiciho Domča 2013-07-19 19:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pravda pravdouci;-)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek