Klíč ke všem vztahům / napsali: Jerry a Esther Hicks

5.2.2011 v Doporučení 17

Ahoj Alue,

Jerry a Esther Hicks

nevím jestli znáš knihu Klíč ke všem vztahům od Jerry a Esther Hicks, ale tato kniha je kvalitou informací na stejné úrovni jako Hovory s Bohem. Jedná se o to, že Esther přijímá vzkazy od nehmotných bytostí a řeší se vztahy mezi lidmi, včetně zákona přitažlivosti. Četla jsem obdobných knih mnoho, ale tato je svým obsahem velmi výjimečná. Jestli dovolíš, ráda bych zde uvedla některé jejich pravdy, aby jsem je zpřístupnila i tvým čtenářům. Ty tyhle věci dobře znáš, ale oni je podávají jiným způsobem a nejšťastnější bych byla, kdyby si tuto knihu přečetli všichni gramotní lidé na světě a negramotným aby byla předčítána 🙂
Píšu to vlastními slovy a je to jen zlomek toho, co je v knize, ale ten nejdůležitější.

První pravidlo, které oni učí je to, že nikdo není zodpovědný za to, jak se cítíme.
Druhé pravidlo, nejdůležitější věc na světě, je cítit se dobře.
Učení o zákonu přitažlivosti.
Nejdůležitější vztah je ten, který máte se svým Zdrojem (Bohem, duší).

Nejde jen o to, myslet konstruktivně. Jde hlavně o to NEMYSLET NA ŽÁDNÉ PROBLÉMY, nikdy.
Z jakéhokoliv strašného současného bodu bytí se každý může dostat jinam, a tou pouze tak, že přestane myslet na problematické situace. Mnoho lidí přemýšlí nad svými problémy proto, jelikož se domnívají, že tím své problémy vyřeší. Nedochází jim však, že problémy přitahuje jakákoliv pozornost, i ta pozitivní. Nad problémy se vůbec nesmí přemýšlet. Pokud bude člověk myslet JEN na to dobré, to špatné nebude mít šanci přijít. Jakékoliv přemýšlení nad problémem znamená jeho posílení a přibude k tomu stávajícímu ještě jiný.

Kdo se necítí dobře, nikdy nemůže dosáhnout toho, co chce. Člověk si přeje mnoho věcí, ale pokud se bude cítt špatně, nikdy k němu tyto věci nepřijdou. Základm je cítit se dobře. A to, jak se cítíme, ovlivňujeme jen my sami. Nikdo není zodpovědný za naše pocity a nemáme právo nikoho osočovat, že se kvůli tomuto člověku cítíme špatně. Můžeme se vědomě rozhodnout, že i ve špatné situaci se budeme cítit dobře a tím pádem špatné situace zmizí z našeho života. Cítit se dobře znamená mít pouze dobré myšlenky. Neovládejte své emoce, ale myšlenky. Pokud se nacházíte ve špatné situaci, okamžitě zaměřte pozornost jiným směrem a špatnému nevěnujte sebemenší pozornost (v rámci možností).

Velký omyl ve vztazích: hledat partnera na základě pocitu nenaplněného života. Pokud někdo hledá vztah na základě toho, že se necítí dobře sám, nikdy nebude mít spokojené partnerství. Nejdůležitější je cítit se dobře (to znamená být v souladu se svým Zdrojem). Jakýkoliv nesoulad pocítíme negativními pocity. Negativní pocit znamená, že Zdroj v nás něco vnímá odlišně než my. Pokud vibrujeme stejně jako Zdroj, cítíme se spokojeně. Pokud jsou naše vibrace odlišné, máme špatný pocit. Zdroj je láska, takže pokud něco vnímáme jinak než v lásce, necítíme se dobře. A lidé hldají lásku na špatných místech. Hledají ji u partnera, ale musí nejprve pochopit, že musejí začít u sebe. Pokud nemají rádi sebe, težko nabídnou partnerovi hodnotný vztah.
Nejdůležitější je pochopit, co je vlastně láska a zamilovanost. Lásku nedáváme, pouze vibrujeme na té úrovni, ale láska je uvnitř nás a nikdo nám jí nemusí dávat. Stačí se zaměřit dovnitř sebe, na svůj Zdroj a ten vás zaplaví láskou, která vás dožene k slzám. Zdroj vás miluje neustále a tak moc, jak to nedokáže žádný člověk.
A zamilovanost? To není tím, že by tyto pocity způsoboval nějaký člověk. Vy se jen prostřednictvím jeho vibrací spojíte se svým vlastním Zdrojem. Proto jsou zpočátku vaše vztahy radostné, jste plni štěstí a extáze. To je vaše duše. V tu chvíli jste poznali Boha. Na partnerovi vidíte jen kladné stránky a milujete ho takového, jaký je, bez podmínek. Přesně takto miluje Zdroj. Jenže časem, díky vlivu událostí ve vašem životě, se od Zdroje postupně oddělujete a začínáte si na druhém víc všímat toho špatného a vztah začíná upadat. Začnete vyčítat partnerovi, že kdyby se choval jinak, byli byste více šťastní, chcete aby své chování změnil, ale to po nikom nemůžete nikdy chtít. Přišli jste na tuto planetu zažívat kontrast a tvořit.

Pokud jste s někým, s kým být nechcete, neosočujte ho za jeho chování, stejně nemáte šanci ho ovlivnit. Vaším úkolem je zaměřit se na to, co chcete. Nemá cenu opouštět nějaký vztah proto, že se vám nelíbí co vidíte, protože v dalším vztahu byste zažívali podobné. Mnoho vztahů se zlepší už jen tím, že ignorujete to, co se vám nelíbí a budete se zaměřovat pouze na konstruktivní vlastnosti partnera i vztahu. Lidé se k vám totiž chovají tak, jak to očekáváte. Pokud o někom přemýšlíte zle, bude se k vám takto ten člověk projevovat. Pokud budete přemýšlet o všech a o všem hezky, zlé zmizí z vašeho života. Tak praví zákon.

Náhled knihy:

Klíč ke všem vztahům

Komentáře

Ikona diskutujiciho Marry 2011-02-05 09:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Páni to je přesně to co popisuje tajemství,¨tajemství přitažlivosti srdce… akorát jinak řečené. Dává to hodně smysl a já bych to používala.

Ikona diskutujiciho cockburn 2011-02-05 10:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

přesně takhle se chovám, řídím se tímto. je to krásný pocit:)

Ikona diskutujiciho Vee 2011-02-05 11:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Velmi inspirující článek, děkuji. 🙂

Ikona diskutujiciho Bylinka 2011-02-05 12:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Teeeda, podle textu mě knížka navnadila k přečtení:) Hned jsem se koukala i na stránky knihovny, jestli ji mají – a nemají, přesně podle očekávání. Ale já se k ní snad dostanu i jinak:-) Děkuju za inspiraci:)

Ikona diskutujiciho Alue 2011-02-05 13:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Jo vlastně, to jsem tam byla sama, bylo mi tam smutno, tak jsem lezla po stránkách a našla tě. Už si to taky pamatuji, kdy to bylo :D

Ikona diskutujiciho Babe 2011-02-05 20:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Achjo :D v knihovně to má dvě rezervace :D.

Ikona diskutujiciho BoFi 2011-02-05 23:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

no comment… moc děkuju!

Ikona diskutujiciho Pišta 2011-02-06 09:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už prvé a druhé pravidlo je blbosť.

Ikona diskutujiciho Ivana 2011-02-06 14:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Kolemjdoucí 2011-02-06 16:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Knihu jsem četl. a je úžasná. Řekl bych že je možná trochu o něčem jiném než HsB. Kdybyste chtěli Vědět víc o abrahamově učení  

Ikona diskutujiciho Verča 2011-02-06 16:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]:Přesně tak. Nemáme moc někoho změnit. Jediný, koho můžeme změnit jsme my sami a to tak, že se přestanem pitvat v tom špatném a budem brrát život takový jaký je, protože, ať se nám to může zdát jako blbost, oprostíme-li se od mysli, která k sobě tak ráda přitahuje problémy z minulosti nebo nám dává falešné naděje, zjistíme, že život je krásný za jakékoliv situace.

Ikona diskutujiciho Pišta 2011-02-06 17:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Věra 2011-02-07 19:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

(12)

Ikona diskutujiciho Ivana 2011-02-08 11:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]:Tak ještě jinak – někde jsem četla, že je nesmysl říkat: "zrainil jsi mé city", "ublížil jsi mi", protože to, co očekáváme od druhýho, je naše mysl, naše věc, on nemá k nám žádný závazky, prostě nemůžeme někoho obviňovat třeba za to, že s náma netráví víc času, třeba nechce nebo nemůže, ale je to jeho svobodná vůlle..samozřejmě, že v praxi je to o dost složitější, protože jen si připustit, že za vše si můžeme sami, je těžký, ale určitě na tom něco je :-)

Ikona diskutujiciho Jarka 2011-02-09 00:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]:Už Smolíková říkala proč já neštastná si nevzala Pištu Hufnágla….a když čtu ten příspěvek…něco na tom bude:-)

Ikona diskutujiciho Laigo 2011-02-10 23:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale člověk by neměl ubližovat druhým. A když ten, koho máme rádi nám skutečně hrozně moc ublížil a vědomě. Je to správné, protože to tak chtěl? A na nás je, to, jestli na to přestaneme myslet a půjdeme dál? A když někdo ublíží.. vrátí se mu to jednou?..

Ikona diskutujiciho Luky 2011-03-08 09:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkný, moc pěkný.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek