Kniha / Jóga, co Arjuna odmítl / Český překlad ke stažení

20.12.2009 v Doporučení 3

Překlad knihy ,,Jóga, co Arjuna odmítl– ke stažení zdarma!

Před časem mi přišla prosba, jestli bych nemohla uveřejnit a dát do oběhu překlad knihy ,,Jóga, co Arjuna odmítl”. – Bohužel přiložený text byl překládaný narychlo, nezkontrolovaný a byl plný překlepů. Po domluvě s překladatelem jsem svolila, že zmíněný text opravím a uveřejním. – Trvalo mi to věru nějaký ten pátek 😀

Je uložený na uloz.to, protože překladatel si přál, aby kniha byla v celku a do jediného článku se text nevešel, ačkoliv tato kniha je v originále tenoučká.

Při korekci knihy mě svrběly prstíky, protože s asi 60% veškerého textu nesouhlasím, s 25% textu těžce nesouhlasím, s 5% souhlasím a zbytek (10%) mě nechává chladnou. – Odolala jsem pokušení knihu opravovat, protože by z ní pak nic nebylo, zato jsem si dovolila zvýraznit ty části, které jsou pravdivé a důležité dle mých zkušeností.

– Takže speciálně upozorňuji, že se nezajímám o jógu a nevyznávám Kršnu. Tento text dávám k dispozici jedině proto, že je to unikátní překlad, který by mohl zajímat právě ty, kteří se snaží jógu cvičit, protože jim to ukáže, o čem vlastně jóga má být, také je tento text zajímavý pro vyznavače Kršny a jiné stoupence podobných skupin.

V jedné věci má však kniha pravdu ,,Nic se nemá přehánět”. (Ale hnát to až tak moc do extrémů, na to mám tedy svérázný názor).

– Z angličtiny do čestiny přeložil: Viktor Aswad Fallujah (e-mail: [email protected])

– Já jsem text pouze opravila, do obsahu není nijak zasaženo.

Text, který je zde ke stažení, obsahuje úvodní slovo překladatele, které je velice důležité pro ty, kteří se s knihou setkávají poprvé, aby vůbec pochopili, co vlastně čtou.

Také úvodní slovo vkládám pod tento článek:

____________________________________________________

Úvodník
Kniha dokonalost jógy je určena všem vážným zájemcům o pochopení toho světa, spirituálního světa a života vůbec. Kniha nám podává důležité informace o člověku a jeho mysli. Kniha je založena na příbězích z Bhagavad-gíty, které se odehrály v průběhu historie v Indii. Perzonifikovaný bůh Kršna sestoupí na zemi v průběhu bratrovažedné bitvy a začne zasvěcovat vznešeného bojovníka krále Arjunu do tajů jógy. Jednotlivé kapitoly jsou jako díly skládačky, která Vám bude davát smysl až tehdy jestliže jí poskládáte celou. Celou knihou je provázáno poselství o józe a to je: Jóga není provozování meditace nebo provádění zvláštních cviků, jóga je stav mysli, joga je život v odevzdání bohu, to je pravá jóga. Jóga není to že budete denně hodinu cvičit zvláštní cviky, joga je styl života.

– překladatel-

_________________________________________________

Jedná se tedy o jakýsi rozbor knihy. ,,Jóga, co Arjuna odmítl” je převyprávění velice staré Bhagavad-gíty tak, aby jí moderní člověk porozuměl.

-Alue-

__________________________________________________

STÁHNOUT SOUBOR:

http://uloz.to/3195344/joga-co-arjuna-odmitl-by-alue.cz.doc

____________________________________________________

Jak stahovat z uloz.to?

Pokud jste ještě nikdy nepoužívali uloz.to, ani tam nemáte účet, nezoufejte. – V klidu si klikněte na odkaz pod názvem vámi zvolené prezentace, sjeďte trochu dolů na stránku, kde je červeně napsáno ,,FREE download” – Tedy stahování zdarma, bez přihlašování.

Do prázdného okénka opište text z obrázku (Pokud ho nemůžete přečíst, máte možnost obrázek změnit, která je hned pod ním.) – Klikněte na ,,Stáhnout FREE” a máte vyhráno 🙂

(btw. Někdy je server přetížený takže nejede, v tom případě stačí chvilku počkat.)

(Další obrázky Veverek ZDE)

Komentáře

Ikona diskutujiciho Jarka 2009-12-20 19:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jóga není moje hobby i když knížka může být zajímavá i jen tak k přečtení.

Ikona diskutujiciho Alue 2009-12-20 19:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Jo, veverky jsou úžasné, já je zbožňuju

Ikona diskutujiciho Milan 2009-12-28 21:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Haloo, je tam někdo ?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek