Radikální Odpuštění / Autor: Colin C. Tipping

10.4.2010 v Doporučení 5

Knihu Radikální odpuštění doporučuji, protože mi velice pomohla. S přehledem se vyrovná ve své pravdivosti a kvalitě knihám od Dona Miguela Ruize, které jsou naprosto úžasné a mají moc změnit váš život, stejně tak jako tato kniha. – Je vy sami musíte chtít.

radikální odpuštění

Popisuje v podstatě to samé, co učím lidi já, s jediným rozdílem. A to tím, že k tomu používá jiná slova a jiná přirovnání. – Má v sobě obrovské kouzlo a obrovský léčivý potenciál. Jsem neskonale vděčná panu Tippingovi, že ji napsal. (Moje zkušenost s Radikálním odpuštěním – ZDE)

Zprvu vysvětluje základní principy nejen Radikálního odpuštění samotného, ale také vysvětluje Zákony Vesmíru, zákony Rezonance, nádherným způsobem popisuje fungování naší reality, jak ji vnímáme my a jak ve skutečnosti je.

Dále obsahuje geniální formulář na samotné Radikální odpuštění, po něm následují doprovodné a doplňujíí cvičení a metody, které zesílí účinky Radikálního Odpuštění. Také obsahuje konkrétní příklady, situace, vysvětluje na základě příběhů jiných lidí.

V podstatě jediné co uděláte, abyste vyléčili své vztahy a tím sami sebe je přemýšlet do hloubky, odzkoušet formulář a další postupy s otevřeným srdcem a potom na sobě ucítíte dotek zázraku, tak jako jsem ho cítila i já.

Je určená všem, kterým v životě někdo ublížil. Všem, kteří trpí sebeobviňováním. Všem, kteří mají strach, že jejich život je doprovázený pořád tím samým dramatem a nevědí, jak se z něj dostat ven. – Takže ji potřebuje prakticky každý z nás. Všichni máme své šrámy, někdy horší, někdy ne tak hluboké.

Na internetu je o knize napsané:

,,Otevíráme cestu zázrakům
Tato kniha velice pravděpodobně změní váš život. Promění váš pohled naminulost ana to, cose svámi děje vpřítomnosti, zvláště sohledem namezilidské vztahy.
Radikální odpuštění, narozdíl odostatních druhů odpuštění, působí okamžitě aumožní vám zbavit sepocitu oběti, otevřít svá srdce apovznést vaše vibrace. Jednoduchý asnadno použitelný nástroj vám pomůže odzátěže minulosti aumožní vám procítit radost zeživota sevším, cossebou přináší.“

(zdroj: Knihkupectví Pozoruhodné knihy)

________________________________________________

,,Odpustit je důležité, ale zásadní přitom je přestat se cítit obětí – připustit, že všechny životní situace si osnujeme sami.

Každý procházíme v životě obtížnými událostmi, často již od raného dětství, a neseme si jejich dědictví zakódované v podvědomí. Také si již od dětství utváříme svůj postoj k těmto událostem, který se často posouvá do polohy „proč mi to ten svět dělá“, „vždyť si to přeci nezasloužím“, „jsem oběť toho, co se mi děje“. A právě zde kniha Radikální odpuštění umně odhaluje jádro problému. Tyto pocity je nutné opustit a odpustit světu jeho zdánlivou nespravedlnost. Ukazuje se však, že nestačí konkrétním lidem, respektive tomu, kdo to vše řídí, obyčejně vnějškově odpustit. Zásadní je přestat se přitom cítit jako oběť událostí a plně převzít odpovědnost za to, co se nám děje. Protože vše si do života přitahujeme – vše, co se nám (zvláště opakovaně) stává nám má také něco důležitého sdělit. Odpustit je tedy třeba opravdu „radikálně“.
Kniha o tom nejenom filosofuje (v tom nejlepším slova smyslu), ale především přináší promyšlený postup, jak radikálního odpuštění dosáhnout. Zásadním prostředkem je například formulář, do kterého si zapisujeme bolestné události, které se nám staly – na jednu stranu fakta (z nadhledu) a na druhou stranu, jak jsme si je sami zvykli interpretovat. Mezi dalšími metodami jenom jmenujme „osvobozující dopisy“, „růži odpuštění“ nebo „radikální sobě-odpuštění“ – vše samozřejmě dobře provázáno jednotnou myšlenkou knihy. V neposlední řadě si potom uvědomme, že je důležité, abychom byli sami k sobě vlídní a měli se sebou trpělivost. Jenom potom můžeme dosáhnout až zázračných výsledků“

(zdroj: Knihkupectví Hledající)

Radikální odpuštění

Komentáře

Ikona diskutujiciho Lucerna 2010-04-11 20:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

heh, no tak je tam cosi zo zivota.. ale ano je to podla vlastne skusenosti:)

Ikona diskutujiciho Alue 2010-04-12 11:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: No, nějak mi to tak přišlo do hlavy, pokud reaguješ na mou otázku u tebe na blogu 🙂

Ikona diskutujiciho Primula 2012-04-26 05:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue, na túto knihu som vo svojom živote nenatrafila, ale zato som si na to prišla postupne sama, sama a s pomocou toho čo cítim ja vo svojom vnútri čo je správne a dobré, čo mi hovorí môj cit a srdce a odpustila som najprv všetkým ľudom, ktorí mi spôsobovali utrpenie v mojom živote. Úprimne odpustila, každému jednému, každému jednému. Poznáš to podľa toho, že keď úplne radikálne odpustíš, tak potom, keď stretneš takéhoto človeka, alebo si na neho spomenieš, ten ktorý ti hoci aj velmi drasticky ublížil, už k nemu necítiš nenávisť ani opovrhnutie, necháš ho ísť svojou vlastnou cestou s tým, že je všetko medzi vami v poriadku. To bol prvý krok. Potom som poodpúšťala sebe, všetko to zlé, čo som v živote vykonala na druhých, poprosila som v duchu o odpustenie za to, čo som im spôsobila, či už človeku alebo zvieraťu, a sľúbila som sama sebe, že už tak viac konať nebudem a snažím sa o to. Nakoniec som poprosila o odpustenie svojho "Otca" a svoj život mám tým pádom šťastný, a mienim v tom pokračovať. Neubližovať a nespôsobovať utrpenie druhým, ani sebe, ani ničomu živému na tejto Zemi, správať sa ako žena, ktorá má ísť príkladom a byť vzorom, oporou a láskou. Radovať sa a oslavovať život, a nikdy to nevzdať, ísť pevne ďalej svojou cestou, dodržať všetky morálne pravidlá, ktoré treba, pretože to je velmi dôležité v tejto dobe, aby človek vôbec prežil. Ak spravíš chybu, pocítiš následky, ale stále treba vstať a konať vždy to dobré a správne.

Ikona diskutujiciho Katrina Smojkova 2012-06-17 21:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám otázky ohledně radikálního odpuštění – pro mě velmi důležitou.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-06-18 08:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Každý musí své problémy zpracovávat sám za sebe. To znamená, že pokud ty odpustíš, ten druhý člověk může a nemusí setrvávat dál v bolesti… absolutně bez ohledu na tebe. Rozhodne si o tom sám, jestli s tím bude nebo nebude pracovat. To už tě ale nemusí zajímat, jsi samostatná jednotka.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek