Kniha SVĚT ZA OPONOU mění způsob platby, dopravy i ceník – Proč?

9.1.2012 v Aluška.org 15

Moje knihy budu od nynějška prodávat osobně poštou. – Koho zajímá důvod této změny a podrobnosti, nechť čte dále

Spolupráce s e-shopem byla skvělá volba, protože bych nedokázala zabalit a odeslat sama třicet balíků denně. Bylo třeba svěřit to někomu připravenému a vyčkat, až opadne počáteční obrovský nával zájmu a objednávek, až se ten hurikán chtění přežene.

Hurikán se přehnal a náhle e-shop zjistil, že se nevyplatí, takže momentálně zaniká, což mě osobně ale nijak nepoškozuje, protože teď už je možné knihy odesílat osobně. Dokonce za mnohem nižší cenu 🙂


Neplatím pronájem skladu, ani DPH, ani zaměstnance, nejsem zkrátka žádná firma. Proto nemusím nic přirážet a těch pár zásilek týdně zvládnu sama levou zadní, jenom doufám, že nasazený systém objednávání bude fungovat bez problému.

Nynější cena za objednávku jedné knihy je pouhých 310 korun celkem (při vyšším počtu knih si přičtu pouze cenu za výtisky, poštovné zůstává pořád stejné), je tu pouze jediná nevýhoda, nebudu nic posílat na dobírku. Za prvé je to dražší, za druhé je složitější a více práce. Ale v dnešní době není problém poslat částku i složenkou, když někdo účet nemá, takže v tom opravdu problém nevidím. Jen si případně dejte pozor, aby vaše platba byla opravdu podepsaná, protože bez toho se nedá dohledat, kdo ji poslal a ke které objednávce to patří.

Momentálně je z tisíce výtisků polovina pryč.

Něco se prodalo, něco se rozdalo, něco jsem použila jako platidlo v naturáliích. Čili na skladě stále ještě je co odebírat, hurá na to. Možná, že nižší cena a osobní přístup povzbudí ty méně majetné, nebo zatím nerozhodnuté.

Už jsem přepsala údaje ohledně objednávání knihy z e-shopu na poštu, to najdete tady: ,,Koupit knihu SVĚT ZA OPONOU” Najdete tam i přehledný ceník, kdyby vám cokoliv nebylo jasné, kontaktní e-mail je uvedený také.

Taky se obohatila sekce recenzí čtenářů, které jsou moc pěkné… najdete je zde: ,,Recenze čtenářů na knihu SVĚT ZA OPONOU” Zajímavostí je, že ačkoliv tedy moji knihu má už půl tisíce lidí, nikdo ze čtenářů neřekl jediné slovo kritiky, ba naopak pějí chválu až do nebes, což jsem opravdu nečekala. Děkuji! 🙂

To je ohledně změn prodeje knihy všechno, doufám, že to bude klapat dobře 🙂

Komentáře

Ikona diskutujiciho Pavel 2012-01-09 08:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue :-)

Ikona diskutujiciho Jindra 2012-01-09 10:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: VS je pouze číslo (zadává se většinou číslo objednávky), jméno jde napsat do zprávy příjemci. U plateb z účtu se jméno objeví samo, tak spíš do zprávy zadat něco jako KNIHA.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-01-09 10:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Ano, zkrátka se jenom podepsat do zprávy příjemci jménem.

Ikona diskutujiciho Skříteček2 2012-01-09 21:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Po přečtení úryvku zvažuji pořízení knihy, i když na podobná témata moc nejsem, ale nejspíš budu apelovat na městskou knihovnu. :o)

Ikona diskutujiciho Monča 2012-01-10 18:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:určitě si ji pořiď já ji mám a je opravdu úžasná. Nikdy jsem nic podobnýho neviděla a nedá se ani popsat jakou z ni mám radost. Je dokonalá,přesná a čte se jak když teče voda…neuvěřitelná…nevim jak to vyjádřit 🙂

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-01-10 19:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takže pre slovákov kniha skončila?

Ikona diskutujiciho Aran 2012-01-10 19:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj Alue,

Ikona diskutujiciho Alue 2012-01-11 13:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Nevím, na Slovensko bych musela asi jenom zjistit jiné poštovné a přidat jiný ceník, to by problém nebyl, ale zatím se Slovák žádný o knihu nehlásí, takže to ještě neřeším.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-01-11 13:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: No tak by to šlo, akorát poštovné by bylo nějakých 225 korun při hmotnosti jedné knihy. Takže je to jenom o penězích.

Ikona diskutujiciho Jindra 2012-01-11 13:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tuším, že zádrhel může být ještě u bankovních poplatků, aspoň v minulosti si banky při platbách do zahraničí účtovaly hrozný sumy. Já používám jen PayPal, tam je to bez problémů, ale přímý platby vyzkoušený nemám. Bude se to asi lišit u každé banky. Zaslání peněz předem v obálce je taky možnost, byť riskantní, ale to už jsem vyzkoušel i do Německa.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-01-11 14:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Jo, to bych si musela ještě za poplatky přirazit 150 korun, případně kdyby je hradil plátce, musel by s tím počítat. – Takže opět je vše o penězích, ale možná bych mohla Slovákům udělat ceník tak, kdyby náhodou.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-01-11 15:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bankový poplatok+poštovné na slovensko je príliš vysoké, vyššie než je cena knihy, tak preto sa nikto zo slovenska nehlási.

Ikona diskutujiciho malé srdce 2012-01-11 23:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Vždyť přeci, pokud mám o nějakou knihu vyloženě velký zájem, tak neřeším nějaké poplatky ( podotýkám, že nejsem nějaký majetný )Jde jen o priority, o nic jiného nejde. Pokud mám o tu knihu velký zájem, tak si ji koupím i za 30 Eur a holt si koupím o nějakou tu sladkost méně, abych vyrovnal svůj rozpočet. Mně už knížka konečně dorazila a čekal jsem na ni jen nějakých 40 dnů. Objednával jsem ji ještě přes E-Shop Nyní ji držím v ruce a mohu říct, že hned na první pohled mě okouzlila. Začínám ji pročítat a v mém srdci je tak nějak slunečno:-) Mnohé informace, které jsou v knize uvedeny sice již dávno znám, i když jsou zabalené do jiných slov, než používám já, ale to mi nebrání se z knížky radovat, protože ta knížka je napsána s takovou láskou, že to z té knížky prostě  člověk, pokud nemá srdce z kamene, cítí. Více napíšu, až ji celou přečtu. A opravdu klobouk dolů před Alue za její trpělivost a dvouletou práci na knize. Z vlastní zkušenosti, moc dobře vím, kolik energie člověk musí vydat, než taková knížka uzří světlo světa. A proto, kdo řeší něco takového, jestli zaplatí o 10 nebo 20 Eur navíc, mi přijde k smíchu.

Ikona diskutujiciho vestec 2012-01-13 04:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Ikona diskutujiciho Finanční úřad 2012-03-22 23:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Slečno Loskotová, už jste dala daňové přiznání?? 150 000 + dalších 150 000,-  je už slušná suma??

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek