Kočičí útulek Skrýšov prosí o pomoc

18.12.2017 v Aluška.org 18

Vážení čtenáři, chtěla bych vás za kočičí útulek Skrýšov poprosit o finanční nebo hmotné dary.

Útulek je v nouzi, potřebuje nutně prostředky na úhradu nákladů, nákup základních potřeb a hlavně krmiva. Jak mi majitelka útulku sdělila, kočiček mají opravdu hodně, lidé neustále vozí nové, spotřeba krmiva je obrovská. Největší pomoc by také byla, kdybyste si prohlédli nabídku nalezenců určených k adopci a některé z kočiček dali nový domov. Útulek už bohužel nemá prostředky na uhrazení řady faktur za veterinární péči kočičkám a prosí o jejich proplacení, i kdyby jen částečné. Pokud máte zájem kromě finančního daru na účet útulku proplatit také některou z dlužných faktur, kontaktujte útulek na e-mailu, aby vám mohl vydat podklady. S útulkem jsem mluvila 15.prosince abych ověřila všechny údaje a tato výzva i číslo účtu jsou zcela aktuální a platné. Majitelka útulku také velmi prosí o objednávku kočkolitu, které útulek kupuje ve formě dřevěných pelet, zásoba zbývá už jen na pár dnů. Můžete je pro útulek objednat ZDE.

Sdílejte prosím také tuto výzvu na Facebooku, nikdy nevíte, kdy právě vaše nasdílení pomůže některé z kočiček najít nový domov.

Děkuji.

Webová stránka útulku: http://www.pomoc-kocickam.cz

Kontakt na útulek: http://www.pomoc-kocickam.cz/index.php?dir=soubory&page=kontakt

NABÍDKA KOČIČEK K ADOPCI: http://www.pomoc-kocickam.cz/index.php?dir=soubory&page=kocicky-k-adopci

číslo účtu pro finanční pomoc: 2300742603/2010

Prosíme vás o sebemenší pomoc pro útulek

Letošní rok je nejtěžší za dobu existence útulku. S pomocí hodných lidí se nám podařilo zvládnout havárii vody a voda v útulku teče. Podařilo se nám vybudovat komín a díky novému kotli bude v celém útulku teplo a konec přitápění přímotopy v zadních pokojích a uhradit dluh na elektrice. Podařilo se nám vybudovat karanténu pro vážně nakažené kočičky. A při tom všem nám lidé neustále vozí nové a nové nalezence, nyní čím dál častěji ve zbídačeném stavu.

Od února jsme přijali 138 dospělých kočiček bez domova (všechny musíme odblešit, odčervit, kastrovat, očkovat, testovat, čipovat a pak se jim zcela zdravým hledají rodiny) Hodně jich odjíždí,ale ještě víc lidé nacházejí a vozí.

PROSÍME VÁS O POMOC!!

MOC VÁS PROSÍME O POMOC PRO VŠECHNY KOČIČKY BEZ DOMOVA.

PROSÍME O POMOC NA ÚČET ČÍSLO: 2300742603/2010


V současnosti nám dochází kočkolit, jeho spotřeba je v útulku veliká a bez něj se kočičky neobejdou. Proto moc prosíme všechny přátele našich kočiček, zda by nám nepřispěli na nákup další zásoby kočkolitu. Kočkolit kupujeme ve velkém, minimálně jednu paletu, je to levnější a pro závoz mnohem jednodušší.

Pokud by měl někdo zájem kočkolit přímo objednat a zásilku poslat do útulku, ZDE je odkaz na webové stránky prodejce.

Tento kočkolit je opravdu skvělý, velmi se nám pro kočičky osvědčil a krom toho ho po použití (když se kočičkám vymění), použijeme ještě k prokládání uhlí do kotle, tudíž nám ušetří hodně uhlí a to také moc pomůže.

Dále máme prosbu, jestli by někdo nemohl kočičkám vyrobit hračky. Stačí úplně jednoduché, např. polštářky naplněné šantou nebo třeba i senem, míčky, myšky atd. Fantazii se meze nekladou a naše kočičky vám budou velice vděčné.

Znovu Vás moc prosíme o pomoc s nákupem antiparazitních obojků –ZDE. Měli jsme jich velkou zásobu, ale s příchodem nových kočiček se naše zásoba tenčí a Vaši pomoc bychom opravdu uvítali.

Naše další prosba se týká krmiva – moc prosíme o konzervy a granule. S nárůstem počtu kočiček je současná denní spotřeba krmiva 95 konzerv a 15 kg granulí.

Již nám došly jednorázové přebalovací podložky, které jsou skvělou pomocí do karantén, pro malá koťátka i občas do pelíšků. Pokud by nám chtěl někdo podložky nakoupit, můžete ZDE.

Všem vám moc děkujeme! Budeme moc vděčni za pomoc.

Za útulek prosí Táňa-vedoucí útulku

Bylo by také skvělé, kdybyste – pokud si to můžete dovolit – nastavili pro kočičí útulek nějakou malou částku, která by odcházela v pravidelných intervalech na účet útulku. Péče o takový počet koček je velice náročná, nákladná a i malá částka pomůže.

Za jakoukoliv vaši pomoc ať už hmotnou, finanční nebo ve formě propagace této výzvy vám upřímně děkuji.

….. s láskou a úsměvem Alue ….

Komentáře

Ikona diskutujiciho Ježovka 2017-12-18 02:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji, podívám se na to a nasdílím to na facebooku. Díky, že to sdílíš, Aluško.

Ikona diskutujiciho Verča 2017-12-18 11:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

děkuji za zveřejnění,hned posílám nějaké peníze

Ikona diskutujiciho Alena 2017-12-18 11:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Penize uz jsme se sestrou poslaly 🙂 doma mame tri kocicaky, ktere moc milujeme. :-)

Ikona diskutujiciho BED 2017-12-18 11:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

môj názor je, že nič sa nemá preháňať. – Mačka je zviera, má žiť vonku, v nejakej stodole,na pôjde a podobnom mieste. – Má si obstarať potravu sama. Myší je dosť. – lenže : ľudia potrebujú "plyšáka". Majú sa s kým pomaznať, pokecať. Boja sa zostať sami, boja sa pomôcť druhému človeku. Veď ta nemá tvár neodvráva… toto je slepé kolečko.

Ikona diskutujiciho Verča 2017-12-18 12:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: na tom, že lidi pomáhají zuboženým tvorům, můžeme tak akorát vidět, že svět není ještě ztracený. Moc si vážím všech, co pomáhaj lidem, zvířatům, rostlinám. V této společnosti je to nutnost.

Ikona diskutujiciho Ježovka 2017-12-18 12:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: 🙂 A díky tomuhle názoru jsou pak kočky přemnožené. Venkovních koček je víc než dost. A do útulku se nejčastěji dostanou kočičky, které jsou zraněné a pomoc nutné potřebují. Jistě, nic se nemá přeci přehánět, tak ať si kočka pojde… Co pak s tím chcete dělat, když už je to ochočené? Promiňte, ale váš názor zní děsně "venkovsky." Kočká má i u lidí své poslání, její kožíšek totiž pohlcuje destrukci. Má své důvody, že si lidé kočky berou domů. A mimochodem ano, "nemá tvár neodvráva…" To jako vážně? Jen proto, že zvíře nemluví, ho necháme na pospas osudu, či co?  Tyto útulky kočičky kastrují a snaží se jim hledat solidní domovy. To bychom mohli nechat volně běhat všechny psy i koně a další zvířata, neříkám, že by to nebylo nejlepší, jenomže toho asi tak těžko docílíte. Kdybyste viděl(a) jak útulky, dočasky a další dnes a denně pomáhají zraněným, nemocným a březím venkovkám, které jsou stejně ochočené, i když žijí venku… Víte, kdo tohle dělá? Lidé se srdcem. Já nedokážu nechat zvíře trpět, když ho vidím. Takhle bychom mohli zrušit všechny útulky, i ty psí, a nechaz je volně běhat a na pospas osudu… Kdo by se zabýval pomocí zvířatům, když přeci nemluví, že. Aluška by přeci měla vypustit svá morčata do přírody, bude to tak lepší… achjo. Když to vezmete ze základní podstaty, i my jsme savci a měli bychom jít běhat ven do lesa a lovit jeleny! Holt tenhle svět je šílený a ne všechno se tu dá dělat "přirozeně." Pro mě majitel, který má svou kočku lážo plážo venku a jednou za uherský rok ji nakrmí, není majitel. Mimochodem já se nebojím zůstat sama, ani se nebojím pomoct druhému člověku, sama nejsem, a zvířaty jsem byla vždy obklopená. Když se někdo zvířaty obklopuje, je to moc dobré znamení, sama Alu to říká. Naopak když je nechává venku… Všechno není jen o lidech, nemám potřebu se obklopovat pouze lidmi. Němá tvář je někdy lepší posluchač i pomocník. Někdo holt mezi zvířata patří, někdo ne. Mimochodem, co je to za nařčení, že milovníci zvířat se bojí pomoct druhým lidem? Naopak… Jsou to srdeční a skvělí lidé(ale milovníci, ne někdo, kdo má psa venku na řetězu). No nic, nebudu se dále rozepisovat, už teď je to dlouhé… A zbytečné.

Ikona diskutujiciho Ježovka 2017-12-18 12:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: DÍKY za Vás. To byl zas názor…

Ikona diskutujiciho All 2017-12-18 13:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Tak toto je veľmi ale veľmi obmedzený názor…mačky sú zdomestikované, človek si ich prispôsobil tak ako to jemu vyhovuje, takže je za nich zodpovedný. Verti mi, že mačiatka, ktoré sa narodia na jeseň/začiatkom zimy nie sú schopné v našich končinách na ulici prečkať zimu. Divá mačka s tým problém nemá. Práve preto sme zodpovední starať sa o ne

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2017-12-18 15:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mačky sú v prvom rade slobodné tvory a ideálne majú žiť vonku a loviť. Kedysi to tak bolo, mačky slobodne behali po dvoroch a stodolách, bolo to dôležité aby sa moc nepremnožili myši a potkany. Dnes už je niekedy vidieť viac tých myší a potkanov než mačiek. Svet neni vždy ideálny a i útulky asi majú zmysel ale nesmie sa to preháňať. Pred niekoľkými rokmi som vídal holku ktorá chodila von venčiť kocúra na obojku a potom ho nechali vonku už na trvalo a niekto mu asi dával žrádlo. Ešte minulú zimu som ho videl dovádět v snehu. Proste kočky môžu žiť vonku alebo v dome, oboje je správne ale vonku niekde na venkově je to prirodzenejšie.

Ikona diskutujiciho jab 2017-12-18 15:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Problém ale je že všechny kočky v čr jsou domestikované a život v domě jim nevadí. Navíc lidi už zničily prostor pro jejich volnost paneláky, silnicemi na kterých je každou chvíli něco přejede atd. Omlouvám se ale toto je podle mne názor omezence, který se nedokáže vcítit do kůže těchto malých tvorů. Pro divoké kočky to venku je lepší, ale tady tyto kočky domácí mají radši teplo domu než chlad tam venku.

Ikona diskutujiciho martin martin 2017-12-18 17:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přispěno.

Ikona diskutujiciho Klára 2017-12-18 17:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To znám. Na konci léta jsem šla lesem se svým psem, který máme vedle domu,a našla jsem 2 malá koťátka — celé vyhublé. Vzala jsem je domu, ale rodiče si je vzhledem k tomu, že máme už 3 kočky, nechěli nechat. A tak že je dáme do útulku…

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2017-12-18 17:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Sám takú kočku mám, kočka od susedov nám vrhla 6 mladých v starej latríne. Postupne niekam odišli ostali asi 2 a jedno bolo nejaké chorľavé tak sme ho presunuli do bytu i keď sme teda kočku neplánovali ale vonku by neprežila.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-12-19 15:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:  BED, ty očividně péči o kočky vůbec nerozumíš, jinak bys takovou hovadinu nenapsal a nebudu se za své ostré vyjádření ani omlouvat, protože vím že mám pravdu. Na rozdíl od tebe jsem se starala o dva kocoury od popelnic a realita nemá s tvojí představou vůbec nic společného.

Ikona diskutujiciho Ježovka 2017-12-20 01:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Achjo, fascinuje mě, že tolik lidí má na chov koček a kočky obecně tak zastaralé a stupidní názory(a nemyslím teď jen to, co jsem četla tady), jakoby se ohledně těchhle úžasných chlupatých stvoření prostě někde zcela zastavil veškerý názorový vývoj, ač se inteligentní jedinci se srdcem snaží o osvětu.

Ikona diskutujiciho Ayeri 2017-12-20 09:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sdílím.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-12-20 10:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]:  Tak tak… pár set let zpátky se postižené děti házely rovnou ze skály aby nezatěžovaly společnost, zavedeme to taky zpátky? No, přece se to tak dřív dělalo a fungovalo to, ne?

Ikona diskutujiciho Marcela 2017-12-21 16:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem poslala :-D. Pěkné vánoce všem!!

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek