Konstruktivní a ochranné symboly v praxi 3.díl: Strom / Doporučuji

8.4.2018 v Symbolika 13

3. díl

_____

Další přirozeně konstruktivní symbol života je strom. Stromy se vyskytují po celé planetě, poskytují kyslík, obživu, stín, inu zkrátka vše, co živé organismy potřebují. Tvoří také symbiotické systémy s různými druhy hub, kdy je jeden na druhém závislý. Strom vylučuje určité živiny pro houbu a houba vrací jiné živiny, které si strom vytvořit neumí. Existuje celá řada studií, které dokazují, že stromy mezi sebou komunikují, že se navzájem chrání a dokonce že na ohraničených plochách existují mateřské stromy, na jejichž přežití a dobrém prospívání závisí další mladší stromy v okolí. Tyto studie jste na Aluška.org mohli číst, protože je fascinovaně sbírám. Padá tím mylná teorie, kterou jsme se učili v biologii na školách o tom, jak mezi sebou stromy strašně soupeří a jak se dere jeden přes druhý, jenom aby měl víc světla, než jeho konkurent. Je to nesmysl a nedělají to ani rostliny, i když je pravda, že některým druhům se vedle sebe daří lépe, jiným hůře. To znají zahrádkáři moc dobře.

Mezi stromy mi není znám druh, který by nebyl pro člověka prospěšný. Léčivé jsou listnáče i jehličnany stejně.


Pokud byste chtěli použít strom jako symbol, obecně si dávejte pozor na nějaké skryté symboly uvnitř symbolu, jak už jsem ukázala v předešlých dílech. (krucánky, šestky, kříže atd.) Pokud se vám symbol stromu líbí, hodně se vyrábí všelijaké přívěsky s nimi. Můžete je nosit a je z nich velký výběr, akorát u těch ,,keltských“ symbolů opatrně, bývají hustě opletené různými krucánky a ty už mění rezonanci symbolu. Pamatujte, že v jednoduchosti je krása, čím jednodušší symbol, tím menší je možnost, že tam bude schovaná další symbolika měnící primární význam.

Například tohle už je problém. Po přečtení předešlých článků o symbolice to určitě vidíte také. Proto i strom musíte vybírat pozorně.

Konstruktivita stromu má význam ve dvou rovinách, jak jej můžeme chápat. Zaprvé víme, že je přirozenou součástí přírody, která je vysoce konstruktivní pro člověka a to by nám mohlo stačit samo o sobě. Druhá rovina se týká přírodní geometrie. Stromy jsou postaveny podle univerzálního jazyka přírody. Jejich kmeny, větve, všechny listy, jehličky, kořeny. Pouhý pohled na strom nás uklidňuje, protože lidské oko přírodní geometrii miluje i na pohled. Vzpomeňte si například na fraktální systém. Všechny stromy rostou jako fraktály.

Logicky jsou tedy konstruktivní i symboly obyčejného listu, i když musíme brát v úvahu, že různé symboly jsou v různé míře více či méně mocné a také záleží jak je na daném symbolu zobrazená geometrie.

Obecně tedy můžeme mezi konstruktivní symboly zahrnovat i plody stromů, i když jim není obecně přisuzována žádná extrovní ,,moc“, jako například ochrana před zlem, či něco podobného.

Také je obecně dobrá i symbolika týkající se vody, nebo kapek. Voda je základ všeho života na zemi a je v ní také zakodovaný univerzální jazyk Vesmíru.

Kruh je symbol, který v sobě potenciálně zahrnuje všechno a nic. Je to ochrana a chrání to, co do něj vložíme. Může proto působit směrem konstruktivním, i destruktivním. Když si například srovnáte dvě varianty pentagramu v kruhu, tak podle postavení a orientace vnitřní hvězdy, zesiluje kruh ochrannou, nebo naopak ničivou sílu takového symbolu.

Zkuste hodit kámen do vody a uvidíte sami, jak voda odpoví. Nebo sledujte vodní hladinu, když začne pršet.

Zajímavé je, že kruhy na vodě se navzájem nikdy nevyruší, ale harmonicky prochází jeden skrz druhý a rozbíhá se do dálky po klidné hladině. Voda je velmi harmonická a proto i samotný pohled na vodu uklidňuje.

Delfínci a podvodní kruhy ze vzduchu

https://www.youtube.com/watch?v=bT-fctr32pE

(pokračování příště)


© Alue K. Loskotová, www.Aluska.org

Líbí se vám tento článek? Napište mi svůj názor do diskuze a nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli. Děkuji!

Komentáře

Ikona diskutujiciho Jaroslav Rektoris 2018-04-08 08:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Určitě je v článku hodně pravdy o významu stromů.Jako laik jsem mnohokrát byl objímat stromy,a jedno jestli v lese,nebo na louce.Vždy mi přinesli pocit vnitřního uklidnění,a jakési harmonie.Doporučuji Všem zkusit si toto obejmutí stromů.V žádném případě se tím nic nepokazí.

Ikona diskutujiciho aston 2018-04-08 09:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chtěl bych se zeptat, jak je možné, že Ouroboros je konstruktivní, když je to had (a podle některých produktem reptiliánů), což musí být samo o sobě destruktivní?

Ikona diskutujiciho Alue 2018-04-08 09:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:  Ouroboros symbolizuje koloběh života a smrti…. je to špatné? – Prostě to tak je, to je přirozenost přírody. Život a smrt.

Ikona diskutujiciho aston 2018-04-08 10:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: děkuji ti, to já vím… Jen nechápu, proč to není třeba žížala  :-D  nebo tak, ale had. Had, který je symbolem zrádce.

Ikona diskutujiciho Andykeramika 2018-04-08 11:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Inspirativní, díky za článek

Ikona diskutujiciho zdeněk 2018-04-08 11:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Víte co je zajímavé? že když hodíte hranatý kámen do vody, stejně z toho vznikne kruh :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2018-04-08 11:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:  asi proto že tady jsi v matrixu

Ikona diskutujiciho Lori 2018-04-08 11:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mne sa ľúbi, že keď sa pod vodou prasknú bublinky zvukovou vlnou, emitujú svetlo. Wau! ( volá sa to sonoluminisencia)

Ikona diskutujiciho aston 2018-04-08 12:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: hmm, takže to je v podstatě "náš" symbol… to už smysl dává, díky.

Ikona diskutujiciho aston 2018-04-08 13:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: PS: To je zajímavé, někdo vytvořil logo firefoxu v polích a je viditelné v Google Earth https://www.youtube.com/watch?v=2FcJfqPzvwo

Ikona diskutujiciho :) 2018-04-08 16:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alus, me se hrozne libi tenhle privesek, chtela nych si ho koupit ta koruna stromu mi pripomina ledviny a s tema mam prave problem, chci se zeptat myslis ze je to konstruktivni privesek nebo ne? Dekuji.h

Ikona diskutujiciho Alue 2018-04-08 16:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]:  já bych si ho nekoupila, protože je plný šestek

Ikona diskutujiciho Ayeri 2018-04-08 16:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Další ze symbolů, které vlastním, tentokrát v podobě náušnic 🙂 patří k mým oblíbeným a taky jsou už pořádně jeté, ale nedám na stromečky dopustit 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek