Konstruktivní a ochranné symboly v praxi 4.díl: Fauna / Doporučuji

10.4.2018 v Symbolika 7

4. díl

______

Do konstruktivní symboliky obecně spadá většina teplokrevných zvířat, ale najdou se mezi nimi i některá, kde je význam smíšený, či se dá vykládat na několik způsobů, podle toho v jaké konkrétní souvislosti a kde se zvířecí symbol vyskytuje. Například, řada tajných spolků, organizací nebo spojektů které neslouží pro dobro lidstva, si do své symboliky vybírá původně konstruktivní symboly, aby jim daly sílu. To z daných symbolů nedělá destruktivní symboly, ale člověk by měl být opatrný s jejich použitím, protože pokud takový symbol používá také, může být s danými skupinami nebo s jejich filozofií spojován, přestože s nimi nemá vůbec nic společného, ani s nimi nesympatizuje. Často je pak otázka, kdo ve skutečnosti stojí za nějakým projektem nebo metodou, když jsou tam tyto nejednoznačné symboly, většinou tedy člověk musí hlouběji zapátrat. Jinak obecně lze říci, že lidé se obklopují přirozeně a nadvědomě symboly, na kterých rezonují. (Kdo má dům plný lebek a hnátů, tím vyjadřuje sám sebe, aniž by se vyznal v symbolice.) Většina lidí však intuitivně a přirozeně chápe přibližný význam zvířecích symbolů, není to nic složitého.

Význam zvířete bývá obvykle spojen s jeho chováním, výskytem, či vzhledem. Nebudeme dělat podrobný výklad všech zvířat, ukážeme si pouze stručně některá, která se v symbolice často vyskytují.


Lev, síla a ušlechtilost. Obvykle je spojován s rody s modrou krví. Je chronicky zneužíván i temnými spolky.

Medvěd, nezdolná síla. Není divu, že si spousta statných chlapů ráda tetuje medvědy na biceps.

Orel vše vidí z výšky. Je to symbol přehledu o všem, co se na zemi šustne. Je to tedy symbol vědění, ale toho zjevného, fyzického. Bývá často zneužíván temnými spolky. Amerika si ho dává všude a je také podle toho posedlá špionáží a kontrolou nad lidmi. Orel sám o sobě není zlé znamení, jeho přehled nad děním se však dá vyložit dvěma způsoby.

Sova je moudrost a vědění, na rozdíl od orla jde však o vyšší, spirituální moudrost a skryté, ne na fyzické oko zjevné vědění. Symbolika sovy patří k lidem a jevům, které souvisí s nejhlubšími pravdami o tomto světě (dobrými i zlými). Bývá také zneužívána destruktivními spolky, protože v sobě nese sílu.

V poslední době se stal symbol soviček velice populární a najdeme ho skoro všude, na penálech i tričkách. Těžko říct, jestli je to záměr, nebo jestli se nám tím snaží někdo něco říci. Že se lidstvo probouzí a začíná vidět, nebo je to naopak snaha otupit naši pozornost vůči tomuto silnému symbolu?

Obecně sova patří k hluboce zasvěceným lidem, ale jelikož je velmi zneužívána temnými spolky, je její význam jakožto vysoce konstruktivního symbolu ve společnosti nejednoznačný. Záleží na tom, kdo konkrétně se jí označí a v jakém kontextu ji použije.

Kočka má hned několik smyslů i funkcí. Kočka je bytost, která vidí do jiných dimenzí a částečně jimi prostupuje. Má také silnou ochrannou funkci, pokud je to fyzická kočka, která náleží určitému majiteli.

Kdo má kočku, je přes ni chráněn před zlem a temnou magií.

Kočka přecházející přes cestu upozorňuje na změnu. Je to symbol, který člověka vede z matrixu a chrání ho před zlem. Je to konstruktivní symbol, i pokud je kočka úplně černá. Černá ještě o to lépe stahuje destruktivní energii, než jiné barvy. Vyskytuje se i ve filmu Matrix a není to náhoda.

Kočky jsou tajemné a mocné, vybírají si svého pána a nedají se ovládat.

Bílý králík je symbol poznání světa za oponou, ale pozor, je velice zneužívaný temnými spolky, které ho používají v opačných souvislostech, než by byl jeho skutečný význam. Ve filmu Matrix 1 se vyskytuje symbol bílého králíka, který Nea vyvede prostřednictvím Trinity ven z Matrixu. Tu byla ukázaná jeho skutečná konstruktivní symbolika.

Disney a obecně Hollywood používají bílého králíka ve smyslu snového světa a snových krajin, do kterých se s jeho pomocí dostane uživatel prostřednictvím drog a tím mu vytvořili nový, destruktivní význam ve společnosti. Kdo pozorně prostudoval nedávný článek o globálních celebritách, už to zná a ví podrobnosti.

Pokud se někde vyskytuje bílý králík, je pak otázka, v jaké je to souvislosti, jestli vede člověka ven z matrixu, nebo přesně opačnou cestou. Buď symbolizuje cestu ven ze systému, nebo naopak drogové opojení a snové krajiny. To by pak mělo být vidět na souvislostech a doplňujících symbolech.

Bílá holubice. Požehnání, naděje, čistota, dobro.

Pes je věrnost. Ukazuje se jako symbol věrného společníka a průvodce v životě.

Delfín je štěstí a přátelství. Obecně symbol dobra a naděje.

V symbolice se může ukázat jakékoliv zvíře, každé má nějaký význam, a vždy je potřeba dívat se na souvislosti, ke kterým se váže. Pokud se například zajímáte o čtení z kávy, což je disciplína založená kompletně jen na čtení symbolů, káva má jazyk velmi pestrý a může se tam ukázat prakticky kdykoliv cokoliv. (Seriál o čtení z kávy najdete ZDE, v rubrice Návody) Naopak mediální, illuminátská nebo erbovní symbolika se většinou pohybuje v určitých zajetých vzorcích a symboly se tam hodně opakují.

(pokračování příště)

Komentáře

Ikona diskutujiciho Gabby 2018-04-10 07:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já zase cítím ochranu a velkou konstruktivitu ze slonů ?

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2018-04-10 09:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A opice?

Ikona diskutujiciho Ayeri 2018-04-10 10:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ze zvířecích symbolů mám nejradši sovu, i když nejsem do ničeho zasvěcená. Zrovna dneska mám na sobě soví tričko, hezky se to sešlo 🙂 ta soví móda se mi od začátku moc líbí. Ještě se hodně objevují jeleni, to se zase líbí kamarádovi a chtěl by jelení tetování, protože je to majestátní zvíře. Jako význam na celý život by mi to nestačilo, ale co se týká symboliky, myslím, že je to v pořádku 🙂 Jak je na tom vážka, nezneužívá ji někdo? Připadá mi taky jako konstruktivní zvíře. Hadi konstruktivní nejsou, to je jasné, ale hodně diskutovaní jsou netopýři  (děsivý význam, ale samo zvíře neškodné, zavinil si to max svým vzhledem) a pavouci (dřív symbol moru, dnes štěstí) jaký máš na ně názor ty?

Ikona diskutujiciho Gray 2018-04-10 10:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Orla bych přirovnala ke slunci a sovu k měsíci, ostatně u jednoho z indiánských kmenů je sova "noční orel" (nevzpomenu si teď u kterého přesně).

Ikona diskutujiciho Kypulka 2018-04-10 13:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj,moc krásné články! Díky. Moc by mě zajímala symbolika perly…..

Ikona diskutujiciho hanka 2018-04-10 13:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sovy jsou krásné, nosím skoro už 15 let přívěšek sovy na klíčence. Preference zvířecích symbolů se mi během života mění. Teď mám třeba vlčí období, vybrala jsem si domů obrazy vlka a vlčí smečky a cítím z nich velkou podporu a jak jsem si je vybírala, věděla jsem přesně co od nich budu potřebovat a taky že mi to dávají 🙂 Jinak jsem celoživotně velký milovník velkých severských psů – haskyové, malamuti, akity.

Ikona diskutujiciho Dave 2018-04-11 21:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak tohle mě baví ta konstruktivní symbolika 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek