Konstruktivní a ochranné symboly v praxi 6.díl: Známé symboly / Doporučuji

18.4.2018 v Symbolika 18

6. díl

V posledním díle se posuneme trochu od přírodních symbolů ke klasickému symbolismu, který vídáme často ve svém okolí, pokud jsme bdělí, ale ještě jeden důležitý přírodní symbol zmíním, ke kterému jsem se v předelšých dílech nedostala.

MOTÝL

Motýl je symbol transformace, přechodu z jedné fáze do druhé.

Je to konstruktivní symbol a dlouho to byl i můj symbol, než jsem začala více rezonovat na jiných. Synchronicita byla hodně poznat, dokud jsem byla v přechodové fázi vývoje, hodně jsem kreslila motýlky a hodně jsem se jimi obklopovala. Člověk to intuitivně cítí a vyhledává symboly, které ho v jeho cestě a konstruktivním procesu podpoří. Dodneška mi zůstal i název kanálu na youtube AlueButterfly. Děti se smějí že je to létající máslo, ale butterfly znamená motýl.


Symbol motýlka jsem použila i na obálku své druhé knihy Svítání a také to není náhoda. Je tam motýlek, který sedí na rozkvetlé květince a za ním vychází sluníčko. Obálka tak symbolizuje poslání a účel knihy, jelikož učí sebelásce, sebevědomí a mnoha užitečným technikám pro další osobní rozvoj. Je to tedy průvodce od housenky po motýlka, transformační kniha, která má čtenáře pozvednout.

Pokud se vám symbol motýla líbí a rezonujete na něm, v poklidu se motýlky obklopujte, pomůžou vám dozrát na vaší cestě životem a dovršit přechod z jedné životní fáze do druhé. Můžete je nosit na špercích, pouze si pohlídejte, aby motýlek neobsahoval nějakou další dodatečnou symboliku, která by mohla měnit jeho význam.

Tak jako téměř vše, i symbolika motýla je zneužívána okultními spolky. Pokud se velmi okatě ozdobí motýly nějaká globálně slavná celebrita, zejména ve svém hudebním videoklipu, je to znamení toho, že prošla programem MK Ultra a dovršila přeměnu a rozklad své osobnosti z původního vzoru na zcela nový model. Tehdy jde samozřejmě o destruktivní proces, ale původní význam motýla to nijak nemění. Jen je potřeba naučit se být pozorný a umět rozlišovat kde a proč se motýlci vyskytují. Je logicky jasné, že v showbyznysu prolezlém drogama nemůže motýlek vyprávět o cestě dobra a konstruktivního vývoje, ale význam bude opačný.

FLEUR DE LIS

Symbol fleur de lis nosí strážci a ochránci nejvyššího tajemství. Z toho důvodu se symbol lilie hodně vyskytoval v symbolice královských a šlechtických rodů, jelikož toto tajemství bylo vždy předáváno pouze určitému okruhu vyvolených a vzdělaných. Je to tedy symbol zasvěcenců.

Jde o vysoce konstruktivní symbol který stráží vysoce konstruktivní poselství a svého nositele do jisté míry i chrání. Pro běžné lidi sice nemá až takový význam když dané tajemství neznají, ale pokud se vám symbol líbí, nosit a malovat ho samozřejmě můžete také.

Fleur de lis se vyskytuje v příběhu i na obálce knihy Svět za oponou a není to náhoda. Když navíc ozdobíte některý předmět vysoce konstruktivním symbolem, většinou docílíte toho, že si jej budou vybírat vysoce konstruktivní lidé.

V souvislosti s fleur de lis mi to nedá a musí zmínit firmu Rieker, která ho používá ve svém znaku:

Je to náhoda, nebo účel? Firma Rieker je pro mě velice zajímavá v tom, že jako jedna z mála šije velikosti i na moji nohu, téměš cokoliv co si od Riekeru obuji je velmi pohodlné, měkkoučké, nebolí z toho nohy. Boty jsou hezké i na pohled a nemívají defekty, nosívám je do roztrhání. V prodejnách bývají větší velikosti rychle rozebrané, tak chodím na e-shop. Letos jsem si u nich na zimu koupila zimní vysoké kozačky, které mě uchvátily tím, že jsou vystlané ovečkou úplně všude v celém vnitřku boty. Bota je velmi pohodlná a úžasně teplá. Jinde koupím zimní boty s tenkou podrážkou, údajný kožíšek je jenom kolem kotníku aby se neřeklo, jinak je bota zevnitř hladká a úplně studená…. (a prodávají to přitom také jako ,,zimní“). Ještě má moje oblíbená zimní kozačka veliký kovový znak lilie na straně.

Na tomto příkladu chci jenom demonstrovat zcela jednoduchý princip. Když znáte symboliku, můžete si vybírat lidi, firmy i společnosti podle symbolů, které používají. Často právě firmy, které mají konstruktivní loga na kterých rezonujete i vy, budou k užitku konstruktivním lidem (a naopak), tedy i vám. Často to tak bývá.

Takže od restaurace ,,Ďábelsky dobrá pizza“ si pizzu nekoupím, ale koupím si boty od Riekera, který nosí znak královské lilie a ještě mi ten parádní znak dává na každou botu, takže ho můžu mít s sebou kdykoliv vyjdu ven.

VŠEVIDOUCÍ OKO

Vševidoucí oko existuje v mnoha různých variantách, a záleží na další symbolice se kterou se spojí.

Vševidoucí oko, nebo oko obklopené světlem, je znak vidoucích lidí, tedy zasvěcenců. Je to konstruktivní symbol, ale je hodně zneužíván okultními spolky, chronicky známí jsou v tomto Illumináti. Přestože je tedy vševidoucí oko dobrý symbol, není moc dobré ho používat, aby si vás někdo nespletl a nemyslel si že patříte k těm zlým zasvěcencům. Existují Zasvěcení a ,,zasvěcení“, jestli mi rozumíte.

Pamatujete na klip The Different Story? vystupuje tam vidoucí muž, který je charakterizován právě kartou kterou ukazuje a na ní je oko, ze kterého jde světlo. Pokud vám rozbor klipu utekl, moc doporučuji se k němu vrátit, souvislosti vám tak lépe zapadnou do sebe: Rozbor videoklipu The Different Story / Doporučuji

Vševidoucí oko může také symbolizovat doslova a do písmene fyzicky vševidoucí oko, tedy ne z rovině spirituálního zasvěcení, ale v rovině kontroly fyzického dění.

PYRAMIDA

Pyramida ukrývá tajemství, nebo se týká nějakého tajemství a existuje ve dvou variantách. Pyramida na špici a pyramida v základu. Hodně často se pyramidy objevují ve čtecí kávě a je dobré jim věnovat pozornost, protože tehdy pyramidy udávají, v jaké rovině vyprávějí další symboly.

Pyramida sedící na základně se týká tajemství věcí zjevných a fyzických.

Pyramida stojící na špici mluví o tajemství skrytém, nejvyšším, hermetickém, nefyzickém a je tedy významem a váhou důležitější a významější než ta klasická.

Je dobré pyramidy znát, ale tak jako v případě oka ani ty není zrovna ideální používat a už vůbec ne do svého firemního loga, nebo na šperky. Opět by si vás někdo mohl splést s Illuminátem, protože stejně jako vševidoucí oko, je pyramida stejně tak zneužívána okultními spolky. Pyramida není destruktivní symbol, mluví o tajemstvích zjevných a skrytých, ale vždy je otázckajaká jsou to tajemství která ukrývá a jaký je to spolek, který pyramidu používá.

A ještě než se zeptáte, odpovím rovnou. Znak Illuminárů je pyramida v základu s vševidoucím osvíceným okem. Po absolvování tohoto dílu už určitě chápete, proč si vybrali zrovna tuto kombinaci symbolů.

Přece aby jim tyto silné symboly dodaly sílu pro jejich manévry a záměry. Osobně si dávám pozor na firmy a společnosti které používají tyto kombinace symbolů, protože nikdy nevíte, jestli k nim náhodou nepatří. Na tyto symboly je však potřeba dívat se jinak, pokud se například objevují v mracích či v kávě a namalovali je pro nás konstruktivní duchové Vesmíru.

(konec série)

Komentáře

Ikona diskutujiciho Karloon 54 2018-04-18 08:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavá série, Zajímalo by mě, co vlastně značí atlanský znak, podle mě ty tři čáry znamenaj spojení nebo propojení ale čeho s čím nebo jestli to opravdu tak je nevím, rád bych tomuto symbolu rozuměl protože podle mě je vysoce konstruktivní.

Ikona diskutujiciho Jana 2018-04-18 09:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue. Veľmi sa mi séria o symbolike páčila,zistila som že používam správne symboly vo svojom živote,niektoré sa stali mojimi obľúbenými,keď už viem aj ich význam :-) Mám ale otázku-Čo symbol ,,srdce"-je to naozaj len symbol lásky alebo je za ním viac? Myslela som že sa v sérii objaví tiež.

Ikona diskutujiciho ketty 2018-04-18 10:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Boty od Riekera taky ráda kupuji, zjistila jsem, že od nich mám nějakou obuv dříve, než si se tu o nich zmínila, ale teď už kupuji většinu od nich, jsou opravdu pohodlné a krom jedné vyjimky mi vždy sedí, i když je objednám přes net.

Ikona diskutujiciho Verča 2018-04-18 12:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tahle serie mě bavila! děkuju:-)

Ikona diskutujiciho Alice 2018-04-18 13:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to je gol. Symbol motýla som dlho hladala čo znamená. A dokonca presne modrého. Ako som písala o tých jednorožcoch čo su pri mne, bolo obdobie keď mi to bolo veľmi ťažko tu na svete. a dostala som zrazu dar vo sne. Do pravej ruky modreho motýľa. Stále ho v tej dlani cítim. Bledunko modreho motýla. Nechápala som prečo motýla a ešte modreho . Tak už viem.

Ikona diskutujiciho :) 2018-04-18 13:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Znacku Reiker miluje moje mamka a babicka, nedaji na ni dopustit :-D jen mi ten jejich znak pripada jeste trosku jiny nez je primo lilie, maji tam nektere veci obracene. Mam kamaradku ktera se motylu boji a ma z nich strach, tak ma mozna strach ze samotneho prerodu a zmeny. A ten prstynek toho motyla je nadherny. Vsevidouci oko jsem tuhle kreslila intuitivne na jeden ze svych obrazku. :-D

Ikona diskutujiciho Alice 2018-04-18 15:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja by som sa chcela spýtať čo presne treba chápať pod konštruktívnou silou alebo kontruktivnym symbolem? Neviem ako to pochopiť.lebo aj keď mam nejake akoby v straly nemam pocit ochrany alebo pomoci v svetskom svete. Akoby je to vlastne jedno či ich mam alebo nie. Jedine čo by som v tom chapala že je to potvrdenie toho že idem správnou cestou i keď je to velmi ťažke.

Ikona diskutujiciho aston 2018-04-18 17:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, toto byla naprosto úchvatná série. Opravdu moc ti děkuji za tvůj čas a tvou energii, které jsi k sepsání vynaložila. Konečně jsem si mohl na jednom místě přečíst tolik důležitých věcí ze symboliky, mnoho z nich pro mě bylo novinkou.

Ikona diskutujiciho Ayeri 2018-04-18 17:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuju za celou tuhle sérii, byla úžasná 🙂 z těchto symbolů mám zimní boty od Riekera. Jsou super pohodlný, nedám na ně dopustit. Chodila bych v nich klidně pořád, ale nejsem úplně milionář, abych mohla mít celý botník od Riekera a navíc se specializují spíš na větší velikosti, takže mám často problém najít menší než 38.

Ikona diskutujiciho Dave 2018-04-18 20:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, máš nějaký tipy, jak konkrétně ty symboly používat??

Ikona diskutujiciho hanka 2018-04-18 21:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: nakreslit, obraz do bytu, do kanclu, do pouzdra, do peněženky, na oblečení, do auta pověsit, na ledničku, na dveře od domu, na pracovní stůl, na hrnek, na koberec, namalovat průhlednou barvou na okno, na sešit, do diáře, logo na web, firemní symbolika, symbol pro projekt…..asi milion možností 🙂

Ikona diskutujiciho misa 2018-04-19 02:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Fleur de lis – mluví se o něm ve filmu Šifra mistra Leonarda, dále o kalichu (ženství), ostří (mužství), co to je svatý grál(nemusíme s filmem souhlasit). Proč byly ženy pro církev hrozbou a upalovali je. Odpověď říkají ve filmu a odpověď leží v ženském lůně. Skrze milování se ženou (z lásky kdy se spojíte fyzicky, srdcem a intuicí) muž zažívá spojení s "nebesy", vesmírnou silou. To církev tají a nechce. Jen oni mají přeci monopol na setkání, spojení s tzv. bohem. Film je v symbolice poučný, ale na koukání drastický. Stačí však zakrýt obrazovku a poslouchat pouze zvuk.

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-04-19 03:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé! Motýlci :-) Jedna z věcí, které teď vídám. A ještě ptáčky. No, k mé situaci to nyní sedí. Díky za super sérii! :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2018-04-19 07:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]:  děkuji 🙂

Ikona diskutujiciho Dave 2018-04-19 22:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho LenkaL. 2018-04-19 22:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, děkuju za tuto sérii. Věřím, že si každý z toho, včetně mě, něco odnese :). Doufám, že bude i další díl, protože konstruktivních a ochranných symbolů neni nikdy dost :D. Ikdyž, jsou takový ty nejzákladnější :), tohle téma mě velmi oslovilo.

Ikona diskutujiciho Lulu 2018-04-20 15:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Motýlie obdobie som mala asi pred pol rokom,keď som objavila tieto stránky,prestala byť kresťankou(nepáčilo sa mi to už vtedy no bola štipka nádeje),objavila pravých pár priateľov a pod.zmeny.Táto séria sa mi páčila asi najviac.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek