Korunní princ

19.1.2016 v Doporučení 13

Korunní princ

92minut, vydáno roku 2015

Na pohádku Korunní princ jsem dostala doporučení od jednoho ze čtenářů. Podívala jsem se na ni hned druhý den a vůbec jsem nelitovala.

Tato pohádka nerecykluje stará známá pohádková klišé. Sice si z nich něco vybrala, rozjede na nich děj, ale potom si jde hezky svou vlastní cestou. Do prostředí kde jsou černokněžníci, draci, princezny, princové a kouzelné lektvary zasazuje i něco z dnešní doby. Hezky a vtipně si dělá srandu z lidské hlouposti a zlomyslnosti.

V podstatě od začátku až skoro do konce sedíte a říkáte si: ,,Nelez tam… Nepij to. Ježiš kam jdeš, máš jít na druhou stranu. A zas to vypil. A je to zase v háji. No to snad není možné.“

Nechci spoilerovat, ale mnohokrát jsem během sledování měla pocit, že ten film točil tento chlápek:


Případně někdo, kdo většinu času věnoval téměř veškerý svůj důvtip na to, aby mohl trollit celou pohádku a s tím i diváka. Na mě to fungovalo, v jednom kuse jsem se pleskala do čela.

Obzvláště tehdy, kdy pověstný kouzelný nápoj, který v každé jiné pohádce jednou vypijí a tím splnil svůj účel, tady naopak kolují opakovaně a tím úplně rozkopávají děj pohádky, který se tím dostává mimo zajeté koleje, který divák běžně očekává.

Některé části byly geniálně vtipné. Moje oblíbená pasáž je recyklace kouzelného lektvaru u rybníka, kdy Korunní princ nacuclý lektvarem potkává vlasatého týpka, co mu shořel statek… To jsem myslela, že mě z těch dvou trefí šlak.

,,Jak se jmenuješ?“ – ,,… To je strašný jméno.“ – ,,Jak?“ – ,,CECIL.“ – 😀 😀 😀 😀 😀

Doufám, že někdo udělá sestřih nejlepších scén… protože ten rybník je fakt mazec.

Oficiální popis filmu na csfd.cz:

Kdesi v Zapovězeném lese žije zlý čaroděj Kruciatus (Josef Abrhám). Ten se před sto lety pokusil zničit království, kterému dnes vládne král Alexandr (Jaromír Hanzlík), jenž má dva syny – následníka trůnu Jana (Patrik Děrgel) a mladšího prince Karla (Kryštof Hádek). Karel se však nechce s rolí druhého v pořadí za žádnou cenu smířit. S pomocí svého sluhy Pakosty (Pavel Kříž) se na hradě vloupá do zakázané komnaty, získá kouzelné rekvizity, které tu po zlém čaroději zůstaly, a hodlá svého bratra zničit. Princ Jan tak vypije kouzelný lektvar, který mu jeho povedený bratr naservíruje, a ten mu vmžiku vymaže paměť. Jan se poté bezhlavě vydává na cestu do Zapovězeného lesa, ve kterém každý, kdo tam kdy vkročil, beze stopy zmizel. Od tohoto okamžiku se začíná odvíjet řetězec dramatických, ale především často komických situací.

Film nešel do kin, ale byl odvysílán v televizi na ČT1. Už teď je zdarma na internetu.

Korunní princ – celá pohádka

https://www.youtube.com/watch?v=9Tr61BbZgCQ

Komentáře

Ikona diskutujiciho Vojta 2016-01-19 07:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, taky jsme koukali. Občas trochu nuda, ale jinak se nám to líbilo. Mě na tom zaujalo, jak tam asi 5x opakovali: "Je to tradice, ale to neznamená, že dobrá." Naštěstí si toho lidi nevšimli, jinak by to zhatovali až napůdu.

Ikona diskutujiciho Lu-Aquarius 2016-01-19 08:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přeji všem krásný a vydařený den a zejména milé a velmi šikovné Alue 🙂 Tady je malá pochoutka https://youtu.be/BSmToj9VZ4s 🙂

Ikona diskutujiciho Stenly919 2016-01-19 10:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak pohádka na tom odkazu už nefakčí. Ale to nevadí, ona s ejistě najde jinde. A k obsahu, to sem se tak dlouho nenasmál jako u týhle pohádky a rok předtím u dvanácti měsíčků, které bych ti k shlédnutí taky doporučil

Ikona diskutujiciho Alue 2016-01-19 11:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:  jj, připomnělo mi to Svěráka co v Lotrandovi a zubejdě řekl: ,,Né všechny rady rodičů bývají vždy moudré." 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2016-01-19 11:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Už jede.

Ikona diskutujiciho lady Lianna Ellusive 2016-01-19 14:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tuto konkrétní jsem viděla taky, a velice se mi líbila :-) . Jak už poněkolikáté vypil to, co neměl, říkala jsem si jenom "ježišišmarjá on to zase vypil" :-)

Ikona diskutujiciho LenkaL. 2016-01-19 16:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co dokáže udělat jeden nápoj :D. Scéna u rybníka, co sleduju, je většinou nejoblíbenější. Mě se ještě líbilo, jak se představil jako Princ lavice :DD. To taky nemělo chybu.

Ikona diskutujiciho Parmi 2016-01-19 17:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Výborná pohádka. S rodinou jsme se ještě pár dní po televizní premiéře zdravili s blbými výrazy na obličejích a "Dobrý den" :D :D

Ikona diskutujiciho Ayeri 2016-01-19 19:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Viděla jsem 🙂 To je nejvtipnější pohádka ever! :D

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2016-01-19 21:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, to byla skvělá pohádka. Koukali jsme na to a řezali jsme se smíchy. Ještě teď když si na to vzpomenu, se musím smát. Já si to musím někdy pustit ještě jednou.

Ikona diskutujiciho Amálka 2016-01-19 21:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Supr pohádka, fakt vtipná 🙂 Dneska jsem si s ní zpříjemnila večer, tak díky za tip.

Ikona diskutujiciho Milan 2016-01-19 22:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, tak jsem si tedy na tvoje doporučení pohádku pustil, asi po 20 minutách jsem zjistil, jak dělám něco jiného než sleduji obrazovku, takže výsledek pro mne slabý, leč jsem měl ještě v zásobě připravenou jinou pohádku na rodinný večer, takže když už jsem si udělal filmový večer, tak na řadu přišla ta a musím doznat, že mne ten příběh bavil daleko víc, je moc hezký fantasy, má své mouchy ale opravdu Korunní princ se na to rozhodně nechytá… Asi tím jak již jsou herci ohraní z jiných bijáků (vidím tam stále básníky, vrchního a hlavně pilota z tmavomodrého světa), pak asi tím jak někdy herci přehrávají a asi tou plochou nepohádkovou kamerou a možná i dialogy mne přestal film prostě bavit, ale každý máme svůj pohled, proto těm kterým se nezalíbí nabízím alternativu v podobě – Já a moje příšera (Water Horse) – podmanivý skotský a jednoduchý příběh s podmanivou hudbou, moc hezký 😉

Ikona diskutujiciho 7Lily7 2016-02-11 18:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ouuu, chcela som si rozpravku pozrieť až teraz a už video medzitým vymazali

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek