Království lesních strážců

12.4.2014 v Nezařazené 10

Království lesních strážců (originálním názvem ,,Epic”) je překrásná pohádka s výbornou animací i zápletkou.

Vypráví o malých mužíčcích žijících v lese, muži který se snaží jejich existenci celý život dokázat a jeho dceři. Která je zpočátku zcela skeptická vůči všemu co její otec tvrdí i co našel, ale nakonec do světa lesních bytostí sama pronikne. V konečném důsledku je to ona, kdo pomůže svému tátovi dokončit jeho výzkum a navázat s bytostmi v lese komunikaci. Takže vše končí skvělým, veselým a barevným Happy endem.

Film je nejkrásnější hlavně na začátku. Scény s lesní královnou a její komunikace s rostlinami jsou tak krásné a tak úžasně animované, až se člověk u obrazovky dojme blahem.

Jediný problém tohoto filmu je všudypřítomné násilí. Aby pohádka měla to ,,správné napětí” pro konzumního diváka, byli do příběhu přidáni tzv. ,,Bažiňáci”, kteří jsou ve své záporácké roli velice aktivní. Takže každou chvíli, kdy se zrovna rozplýváte nad něčím krásným co film ukazuje, vám skazí nějaký nával ,,bažiňáků”. A pak už se všichni jenom honí, rubou, mydlí hlava nehlava. Přitom děj filmu by se v pohodě obešel i bez nich. To je jediná věc, která celou pohádku hodně kazí.

I přesto je film hodně nápaditý a vtipný, takže když si člověk odmyslí záporáky a soustředí se jen na hlavní myšlenku filmu a na to co je v něm krásné, užije si to. Film rozhodně stojí za vidění 🙂


Oficiální text distributora

Bystrá, statečná a tvrdohlavá dívka, taková je sedmnáctiletá Mary, která prožije dobrodružství, o jakém se jí nezdálo ani v nejdivočejším snu! Po návratu do rodného domu se snaží sblížit se svým otcem Bombou, který se jí odcizil. Svérázný a roztržitý profesor Bomba je posedlý zkoumáním pozoruhodné civilizace drobných lesních mužíčků žijících v lesích. Mary dochází trpělivost. Poté, co se kouzlem ocitne v tomto podivném lesním společenství, je ovšem nucena svůj pohled přehodnotit. Pokud se chce dostat zpátky domů, musí partičce zábavných zelených postaviček pomoci, uvěřit v jejich tajuplný svět a zachránit ho. Boj o záchranu lesa se však promění v boj o náš lidský svět. Díky odvaze, kterou Mary prokáže, získá nejen nazpět svého otce Bombu, ale i nové přátele. Královnu lesa – krásnou, bystrou a silnou Taru, která vždy panuje s úctou a vtipem. Obří housenku Nim Galů, známou svou vášní pro večírky, které rovněž nechybí moudrost a praktičnost. Komediální duo hlemýždě a slimáka Hňupa a Hruba, přičemž Hrub se považuje za největšího lamače dámských srdcí v lese. Ostříleného bojovníka Ronina, šéfa elitní lesní jednotky, muže s ostře řezanou tváří a suchým humorem, ochotného za svou královnu položit i život.

Královna Tara je naprostý TOP celého filmu…

Kam dál:

Další doporučené filmy – ZDE

Znáte skvělý film, který stojí za zmíňku? – Doporučte mi ho ►mailem◄

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho fluttershine 2014-04-12 07:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vypadá to celkem dobře :-) Viděla jsi Frozen (ledové království)? Popř. chceš se podívat, jak se ti líbilo? Já jsem ho totiž viděla a moc se mi líbilo :-)

Ikona diskutujiciho Coloray 2014-04-12 14:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

:-) nedávno jsem se na to dívala, mě to přišlo jako pěkná pohádka.

Ikona diskutujiciho Arten 2014-04-12 14:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na tom jsme byly v kině :D 4 puberťačky v sále plném malých dětí :D. Ale taky jsme řekli, že to je asi ta nejhezčí pohádka za poslední dobu 🙂

Ikona diskutujiciho Luz 2014-04-12 17:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Líbí se mi některé novější animované filmy, např. Groodsovi nebo Frozen, takže to asi není tak, že by mě obecně nebavily filmy pro děti.

Ikona diskutujiciho Leniculiincecka 2014-04-12 17:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vím že se to netýká článku, ale změnila sis fotku v záhlaví, nebo se mi to zdá? 🙂

Ikona diskutujiciho lissabonka 2014-04-12 21:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: ja som si myslela, že sa mi asi zmenil zrak alebo čo, ale ak to nevidím len ja, tak asi si naozaj upravila fotku :D 🙂 teraz vyzerá farebnejšie 🙂 ale pripadá mi tam Alue, akoby mala make-up… ale možno je to len tou farbou…

Ikona diskutujiciho Alue 2014-04-12 21:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Aria Keboke 2014-04-12 22:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já se včera koukla na Ledové království 3x mě rozbrečel. 🙂 Fakt krásná pohádka pro mě. Taky nemám ráda násilí. Zato ale miluju muzikálové pohádky. Doporučuji.

Ikona diskutujiciho Kandee 2014-04-13 13:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

úžasný film 🙂

Ikona diskutujiciho fluttershine 2014-04-13 19:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Já s mojí sestřenicí taky, viděla to skoro celá rodina a všem se jim to líbilo, což o něčem vyppovídá :-)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek