Krásné poselství Tomáše Kluse

25.8.2013 v Zajímavosti 38

Lidé se mě ptají: ,,Jaký je tvůj názor na … “ a jmenují různé pseudohvězdy, často i komické postavičky českého takzvaného ,,Showbyznysu“. Které podle mě vesměs vůbec nic neumí (Případně to co předvádí by můj soused zvládl 10x lépe) a nechápu co kdo na nich vidí ani proč se o nich vlastně píše.

A já povětšinou odpovídám: ,,Nemyslím si nic. Tito lidé nejsou pro mě zajímaví.“

A je to tak. Třeba nadpisy bulvárních plátků, to jsou pořád ty samé titulky, jenom se tam mění jména a řeči kolem toho pořád stejné. A dnešní celosvětově nejslavnější hvězdy? Tam já taky nevidím nic, jenom ty obrovské skupiny lidí, co ladí každý pohyb, aby to bylo co nejlépe zkonzumovatelné pro to ,,stádo“. Nic mi to neříká…. Opravdu nic. Je to celé strašně moc umělé, vytřpytkované, povrchní… přirozenost zmizela.

Kdo mě ale opravdu chytá za srdce, pokud bych se držela česka a našich hvězd, je Tomáš Klus. To je člověk, který si na nic nehraje, protože to nepotřebuje. A to se mi moc líbí. Nejenom o čem zpívá a jak, ale také to, co z něj vyzařuje.

Není to žádná pseudohvězda, není to žádný machr, kterému by úspěch spadl do klína, ale moudrý člověk s dobrým srdcem, který jasně chápe o čem je svět a nebojí se to říct.


Pro dnešní den vám proto chci nabídnout krátký video-rozhovor, kde mluví o sobě, o svém životě a o tom, jak chápe svět a lidi okolo. Také mluví moc pěkně o Jaroslavu Duškovi, což je další můj srdeční oblíbenec. Zkrátka tohle je člověk podle mého gusta, člověk na tom správném místě, který má na rozdíl od ostatních ,,celebrit“ i něco v hlavě a vidí do hloubky.

Tito lidé si zaslouží naši úctu a obdiv. Hlavně za to, že umí být i skromní.

Je to krásný krátký film, ve kterém je řečeno vlastně všechno důležité.

Muži válečníci, předejme vedení ženám! – Tomáš Klus

http://www.youtube.com/watch?v=6ZmK2bzTZMs


Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Oblíbená videa“ – Zde

Máte dotaz? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Vika 2013-08-25 09:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný rozhovor, krásný člověk, tak snad

Ikona diskutujiciho Kač 2013-08-25 09:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tomáš Klus je vážně úžasný :))

Ikona diskutujiciho David 2013-08-25 09:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle už jsem viděl. Je to borec !

Ikona diskutujiciho Tauri 2013-08-25 09:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Říkejte si co chcete, ale tehle člověk mi příjde nesympatický. Jarda Dušek je hodně v pohodě, ale na tomhle mi něco dost nesedne..

Ikona diskutujiciho hajcus.ka 2013-08-25 10:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem si říkala, kdy sem o něm něco napíšeš 🙂 Ve všem s tebou souhlasím, Tom se skutečně člověk se srdcem na správném místě a moc se mi líbí, že si stojí za svým názorem a nebojí se ho říct nahlas, za což se mu bulváry "odměňují" snůškou blábolů a nesmyslných nařčení, ze kterých se mi otvírá kudla v kapse jenom o tom slyším.. Víc takových lidí, co se nebojí do světa hlásat to, čemu skutečně věří 🙂

Ikona diskutujiciho Léňa 2013-08-25 10:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, je to fajn chlap. Obdobným způsobem mě asi před rokem dostal rozhovor s Robertem Jaškówem.

Ikona diskutujiciho myší královna 2013-08-25 11:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Klus je nejen nesmírně atraktivní chlap, ale je hodně moudrý a je to podle mě takový anděl mezi námi, protože když něco nefunguje, on se ozve, ale nepředvádí se směšně jako "Žito 44", naopak vystupuje vlídně a promlouvá k lidem. Začínám věřit, že nám ho poslali blaničtí rytíři :D

Ikona diskutujiciho myší královna 2013-08-25 11:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jinak s ním souhlasím – naprosto, svět musíme měnit od sebe!

Ikona diskutujiciho K. L. 2013-08-25 11:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tomáš Klus je dycinky mocinky fajn ♥

Ikona diskutujiciho Domča 2013-08-25 14:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to je hustý, přesně to co si napsala na úvod Alue, ten první odstaveček sedí podle mě úplně na Tomáše…Býval v hudbě kdysi lepší, čistší,nezkaženější teď si pohoršil…Dělá muziku, kde jsou sice někdy hezký texty, ale to je tak asi všechno… Například písnička: Panu Bohu do oken, která byla nedávno hitem a kterou žraly přesně všechny ty stáda, já nemohla ani slyšet…Když si zkouknu jeho videa před tím a teď tak vidím obrovskou změnu k horšímu…například, že se soudí s někým o to, že měl někdo podobnou melodii na písničku jako on?trapný…Asi tak, Tauri souhlasím s tebou;-)A už jen proto že ho celej náš stát, tak nějak moc žere, ho právě já žrát nebudu…ani jemu ty jeho písničky.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-08-25 14:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Nedivím se, že se ti Pánu bohu do oken nelíbí… Lidi totiž velmi neradi slyší pravdu.

Ikona diskutujiciho hajcus.ka 2013-08-25 17:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: podobnou melodii? Oni si ale rusáci jeho písničku Dno za dnem opravdu sebrali a jenom si k ní napsali vlastní text 😉 Tomáš si to měl nechat líbit? A nakonec, pokud vím, z toho ani žádná soudní tahanice nebyla, dohodli se spolu.

Ikona diskutujiciho vlaja 2013-08-25 18:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: ego nerado slyši pravdu.Pravda ho rozpušta.

Ikona diskutujiciho Ivana 2013-08-25 20:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nedá mi to nereagovat na Tomáše Kluse, taky se mi jeho názory líbí. Nedávno mi moje teta zděšeně vyprávěla, jak se strašně změnil a jaký má teď hrozný názory. Tak jsem to nechápala a ptala se jí na vysvětlení. Ona mi odpověděla, že hlásí, že by se rodiče měli učit od svých dětí a ne naopak a spoustu kravin k tomu. Tak jsme se jí s tátou snažili vysvětlit, že určitě myslel spíš to, aby rodiče nebyli zbytečně autoritativní. Tetě to ale stejně nedalo a druhej den mi přinesla Pestrý svět, bulvár nejhoršího kalibru, kterej člověk prostě musí brát s rezervou. Tak jsem si ten rozhovor přečetla a spadla mi brada. Souhlasila jsem se všim, co tam říkal – že děti maj rodiče inspirovat a svym způsobem vychovávat, že životem je jenom rozpomínání se atd. Teta pořád nechápala a mně došlo, že pořád budou lidi, který půjdou jenom po povrchu a nikdy některý věci nepochopěj, ale už se s tim pomalu přestávám trápit, protože naštěstí mám kolem sebe spoustu úžasnejch a stejně smýšlejících lidí. A děkuju, Alue, za tenhle web. Ať se ti  daří. :-)))

Ikona diskutujiciho benetka 2013-08-25 21:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Popravdě, od tohoto muzikanta jsem dosud neslyšela jedinou písničku, vlastně jsem ho vůbec neznala, dokud jsem nenarazila na jeho rozhovor pro Tv Pohoda (odkaz v komentáři č.1) a naprosto mě okouzlil svým projevem. Jako bych poslouchala Jardu Duška. Šikovný hoch, který ví o čem je život.

Ikona diskutujiciho Roman 2013-08-26 00:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jéého – aj Alue Vera počúva Tomáše Kluse ? Tak to sme na jednej hudobnej vlne :))

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2013-08-26 11:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]:  Karel kryl zomrel na infarkt vo veku 50 rokov, takže zrovna mladík to už nebol, ale ani starý. Bohovia ho museli milovať, táto doba by sa Krylovi vôbec nepáčila.

Ikona diskutujiciho benetka 2013-08-26 12:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]:Reaguji na ten zmíněný bulvár. V jednom takovém bulvárním hnusu jsem narazila na onen úžasně inspirující rozhovor s T. Klusem, který jsem už kdysi viděla. V tom článku z něj udělali naprostého pitomce, který se definitivně pomátl na rozumu a video mělo být toho odstrašujícím důkazem. Ukázkový příklad toho jak funguje mediální propaganda – konzumuj a nemysli, tohle je naše verze reality, tohle chceme, abyste si mysleli!

Ikona diskutujiciho Kuba 2013-08-26 13:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Z nějakého důvodu mi taky nepřirostl k srdci. Energeticky si nesedíme. On je podle mě samá láska, ale něco mu uniká.

Ikona diskutujiciho Lilien 2013-08-26 14:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám hrozně ráda Jardu Duška, na jeho představeních mám pocit, že bych ho mohla jít obejmout a bylo by to naprosto přirozené.

Ikona diskutujiciho Kara 2013-08-26 14:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten kluk je prostě úžasnej a říkejte si co chcete…:D

Ikona diskutujiciho Domča 2013-08-26 15:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Tak to je ono, já jsem ta, která pravdu miluje a sama jí šíří,jinak bych ani na tvoje stránky nepáchla;)a komu se pravda nelíbí a kdo jí nerad jeho problém, jeho mínus…jeho ego:)Písnička Panu Bohu do oken se mi nelíbí právě proto, že už ten název je hovadina. Pán Bůh za nic nemůže to my samy si za vše můžeme..Melodie je mi nesympatická tak jako jeho hlas v té písni a stejně jako refrén, který je tak akorát stěžující si a obviňující. Klidně to tady rozeberu: Za co Pane Bože, za co? Trestáš tento prostý lid. Lid se trestá pouze sám.

Ikona diskutujiciho K. L. 2013-08-26 20:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: [22]: Ano, Tomáš Klus se odmítl soudit. „Zvažovali jsme žalobu a trapné soudní tahanice, ale nač se po vzoru ostatních penězochtivců pídit po rublech, když celou dobu prahnu jen po sdílení. Vyplynula mi z toho záhy férová dohoda, kdy Rus dodá obraz a Čech k němu zazpívá.“ cituji Tomáš Kluse z: http://www.youtube.com/watch?v=FfCkY1nV2SA

Ikona diskutujiciho Tereza 2013-08-26 21:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já Toma zbožňuju! Jeho písničky jsou super, on je hrozně hodnej a zábavnej, má hrozně hřejivej pohled.. :)) Ráda jeho hudbu hraju na kytaru 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2013-08-26 21:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vzkaz pro ,,Romana": Takhle se s ženami nemluví. Vrať se, až budeš umět komentovat Domču slušným způsobem.

Ikona diskutujiciho Domča 2013-08-27 12:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: Kde?já nic nevidím:D nebo tys to sem radši nedala vid?

Ikona diskutujiciho Alue 2013-08-27 13:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]:  Názory ve stylu ,,go back to the kitchen" tady publikovat nehodlám.

Ikona diskutujiciho Domča 2013-08-27 14:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jasně, ale tak docela by mě to zajímalo, když už to tedy bylo mířeno na mou osobu:D

Ikona diskutujiciho Verča 2013-08-27 22:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Toma jsem znala samozřejmě z rádií, ale kdy mě zaujal více a to jak jeho tvorba, tak on sám, byl právě díky ceně Slavík. Líbil se mi jeho úžasnej projev a cítila jsem, že je to někdo na stejné vlně, stejně jako třeba Jarda.

Ikona diskutujiciho myší královna 2013-08-27 23:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: Bereš to moc "katolicky", ta píseň byla satira a ta je v debatách o politice běžná a prakticky nutná.

Ikona diskutujiciho K. L. 2013-08-28 16:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[30]: Já mám pocit, že se na Domču nedostal na koncertě plakát s podpisem Tomáše Kluse. Tak proto takové komenty :))

Ikona diskutujiciho Domča 2013-08-28 19:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[30]:To je možný, že je to satira, ale to už není moje věc;-)jen píšu jak na mě působí píseň a zpěvák i se všemi svými detaily;-)Alue taky neposlouchá například Rammsteiny kvůli tomu co zpívají, tak proč bych já nemohla neposlouchat jednu písničku, protože mi nesedí její refrén??Opravdu nevyznávám žádné z dnešních ovečkovských vyznání ani sekt. To já zapotřebí nemám.

Ikona diskutujiciho Martin 2013-09-08 16:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Teda, Tomáš Klus je hodně dobrý chlapík s úžasnými názory:). Ale osobně mám radši, co se žánru a zpěvu týče, Vojtu Dyka. On není písničkář, ale zpěvák… No ale, abych Tomáši zase nekřivdil, slyšel jsem že je žánrově taky dovela neomezován. Ale Vojta Dyk a jeho B Side Band, to je něco pro moje uši :D

Ikona diskutujiciho Dalibor 2013-09-20 13:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc mě nenadchl. Když takhle mluví Dušek, tak od něj to zní přesvědčivě a je vidět, že Dušek tak i žije. U Kluse mi to připadá spíše jako póza a naučený kolovrátek. Navíc si chlapec tak trochu protiřečí, když kritizuje showbyznys a přitom v něm sám vehementně působí. Příště si raději podlechnu pana Duška.

Ikona diskutujiciho Karel Havlík 2014-05-03 18:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já si myslím, že Tomča Klus, je jeden z mnoha, co nám na naší planetě pomáhají. Naučil jsem se také tyto anděly v lidské kůži rozpoznávat podle vzhledu. Když se podívám na Alušku, na její krásné, hluboké modré oči, tak bych musel být ducha mdlého, abych nepoznal, že je to Anděl. Děkuji vám 🙂

Ikona diskutujiciho Kristýna 2014-09-10 18:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bohužel video nemohu nikde najít, prý bylo staženo z důvodu porušení autorských práv. Pod jakým bylo opravdu názvem?

Ikona diskutujiciho Renata 2015-01-03 23:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já Tomáše zbožňuji

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-05-12 11:33:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Všiml jsem si ale, že má křivý nos – vychýlený doprava 😯 docela mě to překvapilo, když jsem to zjistil….
https://img.cncenter.cz/img/20/normal690/3343873-img-tomas-klus-v0.jpg?v=0

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek