Křemíkem na posílení vlasů i nehtů

7.7.2014 v Léčba 11

Na tento postup jsem přišla v rámci svého nového koníčku (jak jinak!).

Jak skoro pořád nehty odškrabuji izolepu a lepím ostošest balíky se svými knihami, tak se mi začaly dost třepit na levé ruce. (Ano, jsem levák.) Předtím to nikdy nebyl můj problém, ale jak nehty pořád ohýbám, tak se ničí a třepí už i po délce.

Nemine týden, kdy bych netahala balíky na poštu, takže nehty si nemají jak odpočinout. A ten malý ,,strojek“ na lepicí pásku, abyste ji nemuseli odškrabovat, jednak něco stojí a za druhé se s ním údajně dost blbě pracuje, což mě od jeho koupě odradilo. Taky mi to přijde jako krátkozraké řešení, vždyť lepší je, zaměřit se na kvalitu nehtů. Pokud nejsou odolné tak asi něco v těle chybí…?

Dělalo mi to starosti a přemýšlela jsem, jak bych na to vyzrála? Co asi nehtům může chybět? Jak dodat těmu stavební matroš, aby více ztvrdly?

Až jsem se po nějaké té době dočetla, že na posílení vlasů i nehtů je dobré dodávat tělu křemík. Že se na to dokonce prodávají čaje pod názvem Křemíková bomba.

V obchodě jsem poté čistě ,,náhodou“ narazila na doporučovaný čaj s názvem Křemíková bomba (tento vyrábí ,,Dr. Popov“). – HEURÉKA!

To mě baví. V životě jsem nic jako ,,Křemíková bomba“ neslyšela a pak když se o něm doslechnu, tak ho najednou najdu v regále. Tak to prostě funguje: Člověk vidí to, co chce vidět…. A co nezná, toho si ani nevšimne. (Jen si vzpomeňte, jak dané problematiky neznalí lidé reagují na chemtrails? – Nijak. Prostě ty čáry vůbec nevidí.)

Samozřejmě jsem ho rovnou koupila, ale ještě před samotným užíváním jsem ho stihla trochu inovovat po svém…


Také jsem se mimo jiné dočetla, že velmi dobrý zdroj křemíku, je Přeslička rolní. Běžná nenápadná rostlinka, která roste všude možně jako plevel a obzvláště v této době je krásně čerstvá a všude hojná. Jsou o tom zmíňky na internetu, našla jsem to i ve svých knížkách… A že jich mám na podobné brdo požehnaně.

Zajímavé je, že křemíkem je nadopovaná pouze přeslička ROLNÍ. Přesliček přitom existuje asi 35 druhů, já běžně v Česku potkávám kromě rolní, také přesličku lesní (roste jich tu samozřejmě ale víc). Vypadá trošičku jinak, ale zaměnit se podle mě moc nedají. A o té jsem se přímo dočetla, že potřebný křemík v požadovaném množství neobsahuje (pokud vůbec nějaký, to už dál v písmu nestálo).

Je to podobné jako s heřmánkem pravým a heřmánkem terčovitým. Ten druhý sice krásně voní jako heřmánek a roste všude jako plevel, hlavně na staveništích a písčitých půdách. Ale jinak neobsahuje ani léčivé látky, ani nemá požadované pověstné zesvětlovací účinky na blonďaté vlasy… Ale louhovat si ho klidně můžete i pro tu vůni, jedovatý není 🙂

Křemíková bomba

Obsahuje byliny, které pročišťují organismus a udržují zdravé vlasy, kosti a pokožku:

Přeslička – pro zdravý růst vlasů, pěknou pokožku a pevné kosti

Kopřiva – pročišťuje krev

Složení: truskavec nať, kopřiva nať, máta peprná nať, konopice nať, pýr oddenek, přeslička rolní.

K čemu vlastně jednotlivé bylinky slouží?

Truskavec: Jiným jménem Rdesno ptačí. Dobrý proti průjmu, močopudný, příznivý pro plíce, pomáhá při ledvinových kamenech, Dně, cukrovce, nachlazení, revmatismu (to se z něho dělá koupel), zvenku se přikládá na zánětlivé nebo krvácející rány a otoky… Prostě kytka úplně na všechno 🙂

Kopřiva: Podporuje krvetvorbu, čistí krev, dává se při chudokrevnosti. Posiluje slinivku, snižuje hladinu krevního cukru, pomáhá i při cukrovce. Zmírňuje revma, je mírně močopudná, pomáhá při zánětech močových cest, posiluje ledviny a imunitu. Velmi dobrá na alergie…. Rostlina úplně na všechno možné a nemožné. Kdo by to rád všechno kompletně a podrobně, může googlit.

Máta peprná: Osobně velmi oceňuji, že je tam také. Křemíková bomba (alespoň ta od Popova, existují i jiní výrobci, kteří určitě budou fungovat stejně dobře) je chuťově moc příjemná, není tam nic co by mi vadilo (žádná hořkost, nebo pachy) a příjemná vůně máty po rozbalení a chuť po napití je přesně to pravé ořechové. Speciálně také proto, že křemíkovou bombu piju před spaním, takže povzbuzující a budivé bylinky by mě rušily. – Máta je totiž bylina, která se používá také na uvolnění a lepší spaní.

Ostatně její účinky jsou: Tlumí křeče (zvláště v zažívacím traktu), proti nadýmání, dezinfekční, dobrá na zažívání, podporuje vylučování žluči a trávících šťáv. Povzbuzuje chuť k jídlu, zmírňuje ekzémy.

Konopice: Není napsána jaká, ale předpokládám, že je tam konopice velkokvětá (zdobná), ta je známá pro své léčivé účinky. Podporuje vykašlávání při zánětech průdušek, působí močopudně, povzbuzuje chuť k jídlu v rekonvalescenci, rozpouští hleny.

Pýr: Někoho to možná překvapí, ale Pýr (ano, ten obyčejný plevel, co roste úplně všude a bíle kvete) JE léčivá rostlina. Léčí Dnu, revma, snižuje cholesterol, detoxikuje, čistí ledviny a močové cesty, snižuje hladiny krevního cukru, je tedy dobrý na cukrovku. Posiluje játra, má přiznivý vliv na pokožku a onemocnění kůže, jako je akné, vyrážky, ekzémy, lupénka. Dobrý při nachlazení a potížích s trávením… Takže pokud vás ve vaší zahrádce obtěžuje a vytrháváte ho, měli byste si z něj spíš udělat čaj, vyhodit ho je velká škoda.

Přeslička: Konečně se k ní dostáváme. Díky obsahu kyseliny křemičité zvyšuje přeslička pružnost a pevnost cév. Má močopudné účinky, takže se užívá při zánětech močového ústrojí a při močových a ledvinových kamenech. Má výrazné hojivé účinky, odvar se přikládá na špatně se hojící rány, na pupínky a problematickou pleť. Je účinná při padání vlasů a při hemeroidech. Ve formě kloktadla léčí angínu, nachlazení, záněty ústní dutiny, katary průdušek. Přeslička podporuje tvorbu bílých krvinek při jejich nedostatku a červených krvinek při anémii. Přesličkový odvar můžeme použít na zastavení jemných povrchových krvácení.

Existuje takové pravidlo, že ve složení by složky, kterých je v daném výrobku nejvíce, měly být na prvním místě. Že je přeslička jako poslední, mě upřímně zklamalo, ale neházela jsem flintu do žita a šla si ji prostě natrhat ven sama.

Přeslička rolní vypadá takto:

Tato vytrvalá bylinka má výšku až 70 cm a naleznete ji snad všude okolo v přírodě – podél cest, na loukách, březích, polích a podobně. Sbírají se zelené lodyhy v období od června do září, které obsahují kyselinu křemičitou, steroidních saponiny, flavonoidní glykosidy, hořčiny, organické kyseliny, silice a třísloviny.

Není těžké ji najít, stačí se dobře koukat okolo sebe. Pak se budete divit, kolik jí vlastně všude roste.

Výborné je, že když položím kytici kamkoliv na stůl, nebo poličku, přeslička neplesniví, neplihne, zachová si pěknou barvu i tvar a schne prakticky sama a velmi rychle. Pak už jenom každý večer vezmu jednu rostlinu, vložím do půllitráku s čajovým pytlíčkem Křemíkové bomby, zaliju a je to… S medem je to před spaním skvělý čaj.

Účinky této křemíkové kůry jsem na sobě pozorovala velmi rychle. Co se týče nehtů, přestaly se mi rozšiřovat poškozené odrbané části už za pár dnů. Po třech týdnech jsem odstřihla poslední části poškozeného nehtu a dál už to nepokračuje. Můžu si škrabat izolepu lde libosti… Mám dlouhá nehtová lůžka, na odrost celého nehtu bych potřebovala asi dva měsíce, ale očividně se nehet vyživuje v celém lůžku, ne jen v místě, odkud přímo vyrůstá. Takže zachránit se dá celkem rychle, člověk nemusí čekat moc dlouho na zázraky.

Co se týče vlasů, tak ty si hýčkám kde čím, takže nemůžu říct, jestli nové přírůstky jsou posílené přesličkou, či nikoliv. Věřím tomu však poté, co jsem viděla, jak to skvěle funguje na moje nehty.. A to ani nerespektuji doporučené dávkování.

Ono se sice píše, že se to má pít nadvakrát během dne a před jídlem, ale očividně to důležité není. Také se píše ,,Po 6ti týdnech přestávka 14 dnů a poté je možno kůru ještě 3x zopakovat.“ – To je poměrně známá věc, že nic se nemá přehánět. Otázka je, jestli se mi bude chtít od tohoto čaje po 4. kůře odcházet, protože mi moc chutná a i se po něm dobře spí.

Přeslička sama o sobě téměř nemá žádnou specifickou vůni nebo chuť (při vyluhování). Sama o sobě by mohla být jalová, i oslazená. Ale v kombinaci s kupovanou křemíkovou bombou chytá úplně jiné grády.

Pokud vás trápí nehty nebo vlasy, určitě návod vyzkoušejte. Rostlinky se určitě dají louhovat i s čímkoliv jiným, co si vyberete. Nemusíte hned nutně běžet do krámu pro Popova.

linka

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Přírodní krása“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Štěpánka 2014-07-07 13:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, na prvním obrázku velmi pravděpodobně není přeslička rolní, ale přeslička největší: má lodyhy nikoli zelené stejně jako větve, ale světlejší, barvy slonové kosti (viz tento velmi hezký odkaz: http://www.paukertova.cz/view.php?cisloclanku=2009070005, obrázek třeba zde:http://botany.cz/cs/equisetum-telmateia/). Ale myslím, že křemík bude obsahovat i tato přeslička.

Ikona diskutujiciho J. 2014-07-07 13:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dnes jsem vyrazila teda pro přesličku, ptala jsem se mamky a ta říkala, že se dříve sbírala mezi bylinami do školního sběru. Takový trsy přesliček :D Sem čučela.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-07-07 14:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Njn, ono je těžké vybrat na googlu ten správný obrázek. Nakonec je nejlepší kouknout do herbáře a řídit se podle popsaných rysů, pak se člověk nesekne.

Ikona diskutujiciho Kač 2014-07-07 18:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Křemíkovou bombu bych hodně ráda zkusila, škoda jen, že není určena pro děti :/

Ikona diskutujiciho Alue 2014-07-07 19:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Kde jsi to četla?

Ikona diskutujiciho Marťa 2014-07-07 20:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: ve 14 nejsi dítě 😉 je to myšleno tak, ze to není vhodné pro děti ve smyslu děti ve věku dvou let třeba. A pak ještě nejsou vhodné některé čaje pro těhotné ženy, ale to spíš jen některé bylinky. Jinak si to bez obav můžeš koupit 😉

Ikona diskutujiciho Verča 2014-07-07 23:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na tento návod jsem se těšila a je fajn, že se to dá koupit v obchodě. Já a sbírání bylinek totiž moc nejde dohromady – kdo ví, jaký čaj bych si poslepu uvařila.:D

Ikona diskutujiciho Léňa 2014-07-08 01:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

křemíkovou bombu naprosto miluju, dělá mi dobře na pleť. Poslední tři roky se ale dost těžko shání. Dříve bývala běžně ve zdravých výživách, teď občas natrefím v lékárně, ale většinou už si ji musím objednávat přes internet. Jo, a bacha ! Na podzim jsem si "chytře" řekla, že se předzásobím … ale byla to chyba, ona stačila trochu zvýšená vzdušná vlhkost v bytě a musela jsem 4 nenačatá balení po 50g vyhodit, protože mi to zplesnivělo. Jinak křemík samozřejmě není jen v přesličce, ale taky v prachobyčejné cibuli je ho taky dost. Křemíková bomba je skvělá v tom, že je kombinací bylin, která k sobě fakt výborně sedí. Musím říct, že za mě je to jednoznačně směs číslo jedna, fakt žádná jiná mi tak- za posledních 20 let co piju kdeco , nesedla. Na nehtech a vlasech nepozoruju nic zvláštního, ale cítím se lépe a je to vidět především na pleti, kterou zrovna ukázkovou nemám a nikdy jsem neměla.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-07-08 11:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Áha, tak to už jsem doma. Tohle je napsané prakticky u všech doplňků stravy. Tím se zbytečně nestrachuj 🙂

Ikona diskutujiciho Karla 2014-09-11 15:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesličku jsme s prababičkou sušily už jako děti, dávala si odvar na vlasy a měla je neskutečně pevné i ve vysokém věku.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek