Křišťálový skřítek

7.2.2011 v Bytosti 23

Křišťálový skřítek

Křišťálový skřítek

Tato zvláštní bytost by se dala nazvat ochrannou bytostí křišťálu.

Každý kámen, ať už je léčivý, drahý, či není, má v sobě vědomí a často o něj pečuje nějaký skřítek, nebo víla.

Minimálně u větších kamenů a hlavně minerálů jsem podobných skřítků viděla mraky. Liší se v maličkostech, vesměs jsou si hodně podobní.

Křišťálový skřítek je tichý. Moc toho nenamluví a když se ukáže, nikdy se nepouští ani nevzdaluje od krystalu.

Vypadá velmi neobvykle. Je celý čistě bílý.

(Modrá barva na obrázku je čistě mé umělecké cítění, ve skutečnosti skřítek modrý vůbec není.)

Jeho tělo a korunka na hlavě se zdají být ze stejného materiálu jako samotný krystal, jen energetického, nehmotného charakteru. Na tenkých ramínkách má skřítek velmi jemnou kožešinku, která vypadá jako sněhová. Je nadýchaná a připomíná kožešinku skřítka Sněžného. Dělá mu takový roztomilý ozdobný límec.

Obličej tohoto skřítka je velmi jednoduchý. Velké průzračné oči, malý špičatý nos a uzoučké usměvavé rty.

Vlasy skřítek žádné mená, jeho hlavu zdobí pouze korunka, u jiných to může být i čepička.

Často okolo skřítků a víl poletují světélka, nebo mlhavá energie. Ani toto stvoření není výjimkou, ale protože Krystal vzniká v podzemí, je jeho ,,aura“ odlišná, než u pozemských víl. Skřítek doslova ,,srší jiskrami“.

Zdá se, jakoby směrem od něj všemi směry létaly bílé jiskry, jedna přes druhou.

Křišťálový skřítek je právě ta bytost, ke které by lidé měli promlouvat, když používají silnější kameny pro léčení. Je to on, kdo člověka poslouchá a pomáhá směrovat energii tam, kde je potřeba.

Tento skřítek se zjevuje u mého křišťálu a ačkoliv jsem ho potkala už mnohokrát, nikdy po mě nic nechtěl, ani se nepředstavil. I když někdy krystal zapomenu vyčistit po léčení, nevzteká se, ale nenápadně se připomíná v podobě vnuknutí, že by bylo dobré dát ho pod ledovou vodu.

Jednou se mi stalo, že se na křišťál spustila horká voda za mé nepřítomnosti. Slyšela jsem ránu a nechápala to, co jsem uviděla, když jsem přiběhla. Křišťál nějakým záhadným způsobem odskočil z polohy ve které jsem ho nechala tak, aby na něj teplá voda nemohla. Musela jsem se mu tenkrát omluvit, ale dodnes se divím, kde bere skřítek sílu, aby zvedl takový velký křišťál a uhnul s ním, aniž by ho porušil.

Schopnosti těchto bytostí mi jsou občas skutečnou záhadou, zvláště, když mi mizí voda ze sklenic.

Skřítek - portrét

Portrét křišťálového skřítka

Komentáře

Ikona diskutujiciho Janka 2011-02-07 08:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je úžasný. Ty je jako fakticky vidíš, na vlastní oči Alue? Já nikdy žádné takové bytosti něviděla.. :/

Ikona diskutujiciho quonax 2011-02-07 09:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No jo, dovedou někdy překvapující věci.. Jednou jsem si z mineralogické burzy přinesl velký křišťálový krystal,skoro 20 cm vysoký. Když svítilo sluníčko, tak jsem všechny své kamínky naskládal na desku k oknu, aby se nabíjely, a když jsem přišel za chvíli, byla deska převržená a všechny kamínky na zemi. Konzultovali jsme to pak s kamarádem, který krystalům rozumí, a vnímali jsme to oba tak, že ten velký kámen chtěl být sám – je to takový solitér, chce mít prostor. Zajímavé bylo, že skoro snad ani jeden křišťál nezůstal po tom pádu nepoškozený, ale jiným kamínkům se nestalo nic – i když třeba amytesty byly taky docela křehké, žádný neměl ani škrábaneček.

Ikona diskutujiciho quonax 2011-02-07 09:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě jsem zapomněl dodat, že tomu velkému krystalu se pochopitelně taky nestalo nic.

Ikona diskutujiciho Alue 2011-02-07 10:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Já bych to spíš pochopila tak, že nabíjet kameny nebo vodu na slunci je hloupost. Ale je taky zajímavé, že mají sílu hýbat hmotou nejen u mě.

Ikona diskutujiciho bo 2011-02-07 10:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skriatkov nevidim – mam ale svoj milovany kamen – je to ruzenin.

Ikona diskutujiciho quonax 2011-02-07 10:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Já to cítím – vnímám tak, že ne všechny kameny mají rádi přímé slunce. Některým, hlavně těm, které jsou přinesené přímo z přírody a taky velkým kamenům to je skoro jedno. Ale malé kamínky, obzvlášť z nějaké burzy nebo takové, které byly dlouho v lidském prostředí, potom úplně svítí, když se nechají pár hodin na slunečním záření. Taky samozřejmě záleží na druhu kamene; třeba ametysty, černý obsidián apod. sluníčko moc nemusí. Ale třeba červené karneoly a podobné "jangové" kamínky si na sluníčku úplně lebedí.

Ikona diskutujiciho quonax 2011-02-07 10:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A ještě jednu příhodu můžu přidat: pracuju v muzeu a mám na starosti právě přírodovědné sbírky. Chtěl jsem do expozice instalovat sluňák – sluňáky jsou takové zvláštní kameny, jakési oblázky z křemenné hmoty, které celkem vzácně a ojediněle leží někde v lese nebo na poli, kde vlastně z geologického hlediska nemají co dělat – pocházejí z úplně jiné doby, jiných míst a jiných vrstev, než kde se nacházejí. Bývají velmi světlé a hladké, na slunci se lesknou a teple září, proto se jim říká "sluňáky".

Ikona diskutujiciho Bylinka 2011-02-07 10:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavý článek, Alue, milá ilustrace a zároveň moc zajímavá diskuze tady pod článkem. Já jsem nikdy nic podobného nezažila…

Ikona diskutujiciho Mitsuko 2011-02-07 11:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Asi před 2 týdny se k nám neuvěřitelnou náhodou dostaly 3 křištálové drůzy (a 4. je na cestě :)), každá má cca 25 – 30 kg. Ta energie, to je naprostá pecka. Zvláštní bylo, že jsem je cítila, jak k nám jedou, kde přesně jsou a že se těší stejně jako my. Neviděla jsem jejich skřítky, jenom auru, obrovskou a zářivě bílou. Přála bych si někdy vidět i bytosti popsané v článku, ale zatím to u mě funguje tak, že se s kamenem propojím a on mě nabíjí i na různé vzdálenosti a hlavně, je to, jako kdybych vnímala jejich povahu, rozpoložení a to mi zatím stačí. Slunáky máme doma taky, dva jsme našli náhodou v lese a je to také moc příjemná energie. Díky za skvělý článek, Alue, vykouzlil mi úsměv na rtech. :-)

Ikona diskutujiciho Babe 2011-02-07 17:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško? Jsou skřítci i u už upravených kamenů?

Ikona diskutujiciho Marry 2011-02-07 18:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Sice ses ptala Alušky ale odpovím ti já. Musíš to brát tak že i přesto jestli byly upravené tak pořád potřebují nějakou svou strážnou bytost. Stejně jako ji potřebuje sníh,voda,déšt',ohen' atd. a především my lidé

Ikona diskutujiciho Alue 2011-02-07 18:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: To bych si netroufala říct. Já osobně je vidím jenom u velkých kamenů, na které nikdo bruskou nešahal. Jestli u nějakých pidižvíků, které jsou uřezané, nějaké bytosti bývají, tak já je nevidím.

Ikona diskutujiciho Marry 2011-02-07 19:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mno ona se ptala jestli u upravených a ne u malinkých nechci být za nějakou chytrou ale zdá se mi že tam občas musí zaskočit přece ho nenechají jen tak bez dozoru, mám pravdu Alue?

Ikona diskutujiciho Alue 2011-02-07 21:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Proč? Broušené a malé kameny ztrácejí sílu. Jsou znehodnocené.

Ikona diskutujiciho Verča 2011-02-07 21:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem se ještě nikdy s žádnou bytostí nesetkala, ale to, co tady Aluška píše není nic zvláštního. Kámen, rostlina, zvíře a člověk mají v sobě energii, kterou můžeme vnímat různými způsoby.

Ikona diskutujiciho Marry 2011-02-07 22:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

aha 🙁 já žádné větší kameny nemám 🙁 a to sem se těšila že se budu pokoušet vid

Ikona diskutujiciho Marry 2011-02-07 22:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

otevřít si jasnovidění,cítění atd

Ikona diskutujiciho Alue 2011-02-08 08:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: Však to není jenom okolo kamenů, můžeš je sledovat i jinde, okolo rostlin… jenomže to počkej do jara, oni teď vesměs spí.

Ikona diskutujiciho kamienky 2011-02-08 13:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jaký je krásnučky 🙂

Ikona diskutujiciho Lilien 2011-02-08 19:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavý článek. Musím říct, že mě nepřestává překvapovat, kolik podobných bytostí je kolem nás. O kamenech a jejich energii nevím vůbec nic, i když mám takovou minisbírku jenom pro radost. Nejdůležitější je z toho ale malý růženín, který nosím na krku téměř pořád. Když zavolám na svého andílka, přijde mi, že "vyleze" právě z toho kamínku. Možná je to hloupost, ale cítím to tak.

Ikona diskutujiciho Laigo 2011-02-09 22:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Úžasné!.. Nenapadlo mě, že ai kamínky mají své ochranitele 🙂

Ikona diskutujiciho dimensions 2012-12-14 18:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja som dnes kúpila svoj prvý krištáľ 🙂 Je malý, a nemá správny tvar, no ja mám z neho úžasný pocit a hlavne že je nebrúsený…

Ikona diskutujiciho Gabriela 2015-07-24 21:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja som si kúpila neobrúsený kryštál nie príliš veľký ale je v potobe špicatej čiapky a v ten den alebo na druhý som si v duchu povedala že vyzerá ako nejaký škriatok a teras viem že v nom ten škriatok je :D

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek