Kuriozitky: 14.díl

19.7.2012 v Aluška.org 12

Kuriozitky: 14.díl

Další díl kuriozitek je na světě. Jak vidíte, materiálu je stále velký dostatek.

Dnes bude nejtvrdší kalibr už pod číslem jedna. Jednička je drsná, je zlá a pravděpodobně u toho budete spíš plakat, než se smát.

Pokud zrovna jíte, tuto obsáhlejší část článku přeskočte na dvojku, tam začíná to, co by vás mohlo pouze pobavit. V opačném případě vám přestane chutnat, varuji vás dopředu.

1. Ode dneška mi říkejte Kateřina

Janko K., aneb bývalý chovanec blázince, mi dal tu čest seznámit se s ním přes e-mail… nebudete věřit tomu, co v něm ale předvedl. První jeho zpráva nebyla žádný větší problém, až na pár maličkostí, kterým jsem ale nepřikládala větší váhu. Horší ale bylo to, co přišlo potom…


No člověka už při oslovení první napadlo, že asi píše mail více lidem, ale když pak postupně zjistí, co za tím druhým oslovením ve skutečnosti je, tak mu úsměv na tváři zamrzne. Nejlepší špeky máte zvýrazněné červeně.

Dobrý den Alue, Katko,

Už nějaký čas jsou pro mě tvá „poselství od zlaté dušičky “ (ze serveru „Jitřní země“) 1 kontrolním prvkem toho, co děláme v jiné skupině „bláznů“ na internetu i osobně. Vtip a razance, jak ses vypořádala s kamením od kostlivců mě přiměl procházet i tvé stránky, klobouk dolů, vidím tam spoustu udělané práce. Práce na přestavbě vnímání a myšlení – což je i moje práce. S tím rozdílem, že web „se“ mi teprve rodí. Své texty každý rok předělávám, zrání v přírodě funguje ve všech oblastech. Asi jsem zkrátka trochu pomalej….

Příroda vždycky ví, kdy a kdo se má na čem podílet, zvu tě (nebo vás, pokud na oslovení kladete důraz) na desáté, asi poslední setkání „Blabla rytířů“ – rytířů slova 2 – lidí, kteří zkoumají život a existenci jevů, pro které má věda příliš úzké okénko.

Jistě ti došlo, že přepis učebnic fyziky je na stole, jsem asi jedním z mnoha, kdo se téhle problematiky ujal – a na našich setkáních se často objeví lidé, kteří mají k dění co říct. Nedávno jsem skouknul Davida Icke, má sice jiný slovník, ale mnohé poznatky máme společné.

Tvé stránky jsou rozsáhlé, nestačím si do víkendu projít všechno, ale stojím o tvou přítomnost tady ve Vlašimi. V pátek k večeru obvykle přijíždějí ti, s kterými slepujeme paradigma pro novou společnost 3, v sobotu jdeme „nadýchávat ducha Blanických rytířů do svého těla“ (výstupem na kopec) 4, odpoledne budu cosi povídat o „vrstvách transformace člověka“ a v neděli patrně půjdeme na Malý Blaník (energie Máří Magdaleny, mimo ty další…)

Jsi velmi sympatické děvče, skoro mě mrzí, že už patřím spíš mezi „dědky“. Naštěstí náš věk nesouvisí tak moc s tím, proč jsme se sem narodili a co tu máme „spáchat“. 5

..takže – pokud ti to vyjde, jsi u „Koňásků“ vítána.

Pozvánka je v příloze, také text s grafy 4 vrstev programu, vloženého do učení egyptských kněží, známého v pokroucené podobě „učení o křestu“ (o vstupu mezi naše rozumnější kamarády v jiných soustavách).

Docela mě potěšilo, že k vybarvování (vět u mě a stránek u tebe) jsme oba využili podobné barvy. Tyhle „součty nahodilostí“ postupně vedou k přeměně nahodilosti v zákonitost – o tom je tahle doba i naše práce (a vlastně i zábava), je o průse(r)čících 6 směrování našeho vnímání a myšlení – vždy nás dovedou jen tam, na co máme kdo nárok – a odmění nás úměrně k tomu, kolik úsilí jsme do svého „směrování“ vložili. Samospád následku můžeme už jen korigovat – zas jen v míře objemu toho, co jsme z projevů vesmíru „pobrali“….

Ty jsi pobrala vedle příjemného vzhledu i kopec inteligence z datových polí – a „jemné vstřícné drzosti“, Dá se to popsat slovem MOUDR(z)OST. ….ale to se vracím do neolitu, ke slabičnému písmu a panu Horákovi, to snad až jindy.

Přeju ti hezký den i hezký život.

..na telefonu jsem pro případné otázky nebo potřeby, Honza.


Pohodu dnes i jindy přeje
Jan K.
603 ** ** **

Tak k červeným řádkům:

1. Ráda bych oznámila, že já rozhodně nejsem zlatá dušička ze serveru Jitřní země. Tuto ženu vůbec neznám, nevím kdo je, její články nesleduji, ale vím, že má vlastní stránky. Se mnou nemá nic společného a nechápu, proč si mě s ní spojil.

2. ,,Rytíř slova“, hezké… znáte to přísloví ,,slova se mluví a voda teče“, anebo ,,Pořád o tom jenom mele a skutek utek?“

3. Jakože skupina lidí někde na kopečku určuje budoucnost zeměkoule? – No to snad ne…

4. Nadýchávat ducha Blanických rytířů? … NO TO SNAD NE!

5. … Páchat.. páchat!? – Fuj, to je hnusná představa…

6. To je vtipné?

Takže moje slušná odpověď, kde jsem píchla jenom do toho, co mi přišlo divné nejvíc:

Ahoj,
Děkuji za pozvání 🙂
Vlašim je ale moc daleko, takže to bohužel nepůjde, každopádně mě tvůj zájem i tak potěšil.
(Mimochodem já se nejmenuji Katka, soudě podle obsahuji jsi to asi neposílal více lidem)
Hodně štěstí
Alue

To horší následuje teď:

…inu, tobě se nelíbí Katka, Kateřina – mě Alue zní jako „lues“ – Aluška zas jako název pro mimino. Zřejmě není čas pro bližší kontakt. Jméno, které dostaneme od předků je stejně potřebné jako to, co sis vybrala/přijala sama. …měj se jak umíš… 🙂
H.

Přátelé, tohle nepotřebuje žádný bližší komentář, jen podotknu, že ,,lues“ je anglický výraz pro Syfilis. Když jsem to viděla, skoro mě trefil šlak a měla jsem ještě nějakou snahu mu to vysvětlit:

Ahoj,
Já ale od nikoho jméno ,,Katka“ nedostala, jestli to byl nějaký pokus o křestní… a Alue není žádné ,,lues“.
– I kdybych se jmenovala ,,Vrtikuč Vylezzpopelnice“, tak by ti to přece mělo být jedno.
Alue

Odpověď?:

…někde jsem četl kateřina Loskotová – odtud pak bylo ke „Katce“ už kousek.

A nejde o to, co by by se mělo líbít mně – nebo být mi jedno – jde přeci o tebe, jméno od rodičů má velmi dlouhý „rodokmen“, překvapilo mě, že nechceš, aby tě lidé oslovovali křestním jménem. Měl jsem za to, že je to Kateřina – tož se omlouvám.

(Jméno Alue můžete brát jako moji přezdívku, ,,duchovní“ jméno, nebo pseudonym, který jsem si velmi oblíbila. Křestním mě prosím neoslovujte, opravdu mi to není příjemné ..

Zůstává ale ve vzduchu důvod pro nechuť ke svému jménu, je to ale tvá věc. každé jméno obsahuje úkol pro ten který život, odmítání je ale taky cesta…

Popsalas někde historii svého výběru jména Alue?

Z hlediska výkladem „abecedou lidštiny“ (to je zas moje práce, parketa) leží symetrie toho slova mezi písmeny „L“ (písmeno práce) a „U“ (písmeno předposledního cíle). Obě krajní písmena pak vysílají energii „E“, potřebnou k „začátku v řadě“ „A“. Což ve tvém případě funguje. Stránky děláš od roku 2006, kdy jsem víceméně dokončil své základní texty o „fyzice prostoru člověka“.

Pokud ti to nebude vadit, tak si projdu tvé poznatky a tam, kde najdu z mého pohledu „chybu“ – se ti mailem ozvu. Byl bych moc rád, abych žádnou nenašel. 7 Zatím se mi líbí číst bezprostřednost, s jakou píšeš i žiješ.

Trochu mě mate tvá spolupráce (?) s tomášem marným 8 (jeho občanské jméno mi opět vypadlo), jeho poznatky jsou často dost povrchní, se snahou se zalíbit. Jeho pseudonym je taky trapas, vypovídá o něm víc než si sám připouští.

Přesto rád navštívím nějaké tvé nebo vaše povídání – pokud tedy něco takového děláš. 9 Takhle rozumnou holku ve dvaceti letech jsem zatím nepotkal. Hlášku snad najdu na webu, ale pozvánka neurazí.

..zatím dobrou….

H.

7. On mě nazve Syfilisem, říká mi ,,Katko“, káže mi o tom, jak se mi má líbit, aby mi ostatní říkali, pak se ještě vtírá, abych ho někam zvala a pak ještě zpatra plácne, že doufá, že u mne nenajde chybu? Jsme sakra ve škole? To jsou lidi fakt tak strašně drzí?

8. Posuzuje přezdívku, u které ani neví, co v plném znění znamená? Na základě zkratky?

9. Janko, jestli se někde na nějakém mém setkání objevíš, osobně tě chytnu za límec a vyrazím. Nejsem na tebe zvědavá 🙂

To už mi to nedalo a šla jsem se zeptat právě zmíněného TM, kdo je Janko K., že mi to něco říká.. a že si do něho kopl, tak ho třeba zná, kdoví? Odpověď byla zhruba takto: ,,Jéžiš, to vůbec nečti, rovnou maž, to je ten, co skončil v blázinci, no Jirka Mašek by ti mohl poreferovat, ten taky zažil svoje…“

Tož jsem pokrčila rameny a rozhodla se to zalomit:

Když už na mě hodláš za každou cenu vytahovat moje křestní, tak to není Katka, ale Karolína… jelikož jsi mě již předešlý den urazil a nyní se navážíš i do mých přátel, tak blokuji tvůj kontakt a loučím se s tebou trvale.

– Vidím (vždy a opět se mi to jen potvrdilo), že kdo mě za každou cenu oslovuje jménem, které nepoužívám, je vždy buďto provokatér, nepřítel, anebo blb… v tomto případě (co jsem si zjistila), dokonce ještě z blázince. – Radši řeš svoje vnitřní problémy, (máš toho u sebe pořád dost na práci), než se budeš navážet do ostatních lidí. Chyby si hledej kde chceš a piš je klidně svatému dindindonovi, mě už to stejně nedorazí.
Alue

Tady naše komunikace skončila. Duchák zlatá dušička, teď si Janko bude myslet, že to byla ona, kdo ho poslal do háje… Mimochodem každý z nás má právo mít rád nějaké oslovení a naopak… a pokud někdo má rád, když mu nějak říkám, tak mu tak zkrátka říkat budu… pokud to rád nemá a já mu tak říkám, přestože mě varoval, pak se automaticky stavím proti němu a nemůžu se divit, když mě pak nebude mít rád, nebo mě pošle do háje. To je známá a úplně normální věc. Je zajímavé, že to stále tolik lidí nepochopilo, nerespektuje a hledá za tím něco, co tam ve skutečnosti vůbec není.

Tak jako tak, seznámení s bývalým chovancem blázince bylo zajímavé, ale na ten ,,Syfilis“ nemůžu zapomenout dodneška.

2. Otázka, aneb skoč do zdi

Milý Hatake Chaosi, nikoho nezabíjej a pak to nebudeš muset řešit.


3. Lenička si ze mě udělala srandu

Tohle považuji za celkem trefný a vtipný způsob, jak si ze mě utahovat

ahoj alue,ráda čtu pohádky a mám na tebe prosbu.vím,že se kamarádíš se skřítkama a vílama.prosím tě,napiš mi,kde bych v lese potkala vílu amálku a sedum trpaslíčků.chci si s nima pohrát a popovídat,děkuju a napiš.lenička

Přistupuji na hru:

😀 – Tady u toho velikýho hřibu…

A odpověď skutečně přišla:

ahoj alue,děkuju za odpověď,ještě že ne u toho bludnýho balvanu.To bych se asi ztratila a třeba nějaký bludičky by mě zavedly na špatnou cestu.co myslíš existujou?měj se krásně a napiš.lenička

… Ale dál už jsem s tím čas neztrácela, možná by se z toho nakonec mohlo vyvinout něco ještě vtipnějšího.

4. Něco hodně divného

Dobrý den,
jak pomoci vzájemnému porozumění v této společnosti je také o tom, vynechat například všechny představy, které by mohly tvořit bílou magii a nechat B.* a svaté bytosti*, svatá jsoucna*, svaté skutečnosti* i jejich srdce* svobodně působit (a v duchovních věcech se přiblížit více pravým vědcům/kyním*-těm vědcům/kyním*, kteří jsou v souladu s B.*)- rád bych znal váš názor na tohleto i na stránky: www.textuzitecnyipronevericizde.estranky.cz a www.textuzitecnyiproneverici2.estranky.cz – může být tohle předáno Alušce?
Děkuji,
hezké dny,
XY1

Rozkliknu odkazy a vidím cosi strašně obrovského o čemsi, co se mi vůbec nechtělo říct, tak jenom stručně to, co spíš zaujalo v tomto divném mailu, plném hvězdiček, mě:

Dobrý den,
Kdo myslíte, že vybírá tento e-mail, že to chcete předávat?
Hodně štěstí 🙂
Alue

Odpověď nepřišla… POČKAT, XY1??? – Hele, tak nakonec přišla, ale až po delší době…

Proč mě někdo tímto způsobem uhání na pracovním mailu, kde je ještě v kontaktu uvedené, že na dopisování nemám čas, mi zůstává stále záhadou, přestože je to celkem pravidelná věc. Ovšem v tomto případě jsem si nebyla zrovna jistá, jestli nejde o vtip, většinou to totiž tazatel popíše i s nějakým smysluplným vysvětlením, jak to moc potřebuje.

Ahoj,
nechceš víc pokecat?
Zdraví
XY1

Ahoj,
To teda fakt nechci.
Alue

Mimochodem mi to připomnělo nabídku, kterou jsem nedávno dostala ve stylu, že sice nemám čas si dopisovat, ale že bych se kvůli němu mohla obětovat alespoň na půlhodinku o víkendu a pravidelně mu zodpovídat dotazy… wtf?

Že by další verze ,,poznamenaného“, co byl ve dvanáctém díle, anebo prostě nechápu způsob této originální komunikace?

… Nebojte, mám spoustu materiálu na pokračování, ale Janka hned tak někdo po delší době nepřekoná. Díky bohu, že se o to alespoň můžu někde podělit 🙂

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Aluška.org: Ze Zákulisí“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Ela 2012-07-19 09:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No,to prvni od toho Jana K.mi taky neco pripomnelo,myslim si,ze se jedna o dopisovatele na Matrix jmenem Jan Konas.Neco jsem od nej cetla tkzv. abeceda lidstiny,o tom tam konec koncu pise,halt kdyz si zadas do googlu Jan Konas cz,tak ti to tam spousty vyplivne,ovsem jestize se nepletu a jestli je to opravdu on.Hllupak to asi zadny nebude,paklize je v ustavu pro dusevne chore tak se mu asi neco v hlave popetlo (no to vlastne neni nic noveho,tam to tak obvykle byva a kdyz si toho clovek moc bere,tak to muze dopadnout i tak,jako u Janka-no nic se nema prehanet).A Lenicka si taky pekne vystrelila,kdovi kdo se za Lenickou skryva.

Ikona diskutujiciho Farah 2012-07-19 10:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak co si posledni dny myslim a bracha mi dokonce rekl, ze to asi nejak spolknout musim a prejit to: O lidech- ano jsou drzi az na pudu a zkousi, kam az zajit. A kdyz jsi na tom energeticky hur v danou chvili, tak si jeste kopnou. A ano, je to jak na zakladce s nima, jejich mentalita je natolik omezena, ze se vse hodnoceni stahlo na reklamu.

Ikona diskutujiciho Dajw 2012-07-19 11:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Č. 4 mi přijde, že nemá ani hlavu ani patu. Ať se snažím sebevíc, nemám ponětí, co konkrétního chtěl autor sdělit (až na tu odpověd kde chtěl pokecat):D.

Ikona diskutujiciho Vesmírná Sestra Khalia 2012-07-19 11:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bože na nebesích :DDD

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2012-07-19 13:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No jo, ale ta půlhodinka dopisování by se šikla. Ale kdyby tě o tohle požádal každý, tak by to bylo časově náročné a neproveditelné.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-07-19 16:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Můžu tě ujistit, že Jak Konas není Janko. Já jsem tady nenapsala příjmení, abych mu nedělala ostudu takhle otevřeně.

Ikona diskutujiciho Aran 2012-07-19 16:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj Alue, aspoň se nenudíš a máš nějakou "zábavu" :D Ne?

Ikona diskutujiciho Lucidité 2012-07-19 17:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

– a tam, kde najdu z mého pohledu "chybu" – se ti mailem ozvu. – wtf? Za prvé, to, že s tebou někdo nesouhlasí, neznamená, že podle toho musíš opravovat svůj web. Za druhé, kdo může 100% vědět, co je správně a co je špatně? To je taková hovadina, že to svět neviděl.

Ikona diskutujiciho Coralina 2012-07-19 19:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co to vlastně znamená, když je člověk "z blázince"? Je nemocný? Nebo prostě jenom "jiný"? Co si o tom, Aluško, myslíš?

Ikona diskutujiciho Sophie L. 2012-07-25 00:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue, Jan Końas je Janko, to je ostatně dost známé jméno.(Ve svém zvacím e-mailu se zmiňuje, že tě rád uvítá ve Vlašimi u "Koňásků, mrkni se a uvidíš)..Janko kdysi diskutoval na Osudu, to je ale opravdu hodně let dozadu, kdy Osud nebyl ještě tak zjevně bulvární jako v posledních letech. Rozhodně pana J.K. nebráním, ovšem jeho dehonestaci tvými poznámkami o blázinci atp. nepokládám za projev vyspělé duchovní bytosti, která by mohla radit druhým. Není ti ale ještě ani 20 let a možná ti sláva stoupla do hlavy. Dělej, jak myslíš, ale u mě jsi (prozatím) ztratila kredit, byť ti na mém názoru zřejmě nijak záležet nebude.

Ikona diskutujiciho ok 2012-07-25 09:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Janko je Jan Koňas… Je to známá postavička z Osudu. Blábolící schizofrenik, jedna jeho inkarnace byl Imhotep atd. 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2012-07-25 09:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Já nikoho dehonestovat nemusím. Blázinec jsou čistá fakta a on si vystačil bohatě sám se sebou, mě na nějakou dehonestaci vůbec nepotřeboval. A nechaž po mě soudy na slávu a ,,duchovní vyspělost". Narozdíl od jiných lidí mám alespoň smysl pro humor.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek