Kuriozitky: 17.díl

14.1.2013 v Aluška.org 21

U dnešních kuriozitek se můžete uvolnit. Jsou totiž celkem roztomilé a srandovní… Rozhodně doporučuji 5. korespondenci, ta je opravdu výživná a stojí za to 🙂 Uznejte: Kdo by nechtěl být ta princezna z pohádek? – To je sen každé ženy a dívky!

1. Mám ráda dvojsmysly. Podporují fantazii

Přišel mi jeden e-mail, u kterého jsem tak úplně neporozuměla, co vlastně autor měl na mysli. A protože je mi 20, hádejte, co mě napadlo po delší úvaze… 🙂

Dobrý den Alue,

napadá mě mnoho úvah a v tomto okamžiku Vám mohu napsat jen jedinou. Jsem připraven.


Hodně štěstí.

O.Č.


Přemýšlela jsem, jak to nějak vtipně zaobalit, abych nepsala takové to suché klišé :,,Dobrý den, nechápu, co jste myslel”… A tak jsem to pojala jednoduše:

Dobrý den,
… Ale já asi ne, na mě se nesmí tak moc zhurta! 😀 😀

Hodně štěstí 🙂
Alue

Pán se však nedal a můj oslizlý vtípek mi s gracií hodil zpátky:

Tak to mě mrzí, jestli jsem byl příliš rychlý a hrubý. Používám krátká slovní spojení-))!!

Krásný den.

O.Č.

… a pak že dělat poradnu je nuda… Houby.

2. Jak urazit mužské ego?

Neuveřejníte mu příspěvek, kde píše o fiktivní události a zkouší, co vy na to… Já na to nic. Příspěvek zmizel v hlubinách mé administrace, aby nemátl ostatní diskutující. Reakce byla následující (mimochodem tučné zvýraznění mám na svědomí já, hrozně mě totiž pobavilo to opakování):

Ahoj Alue,
nebudu se Tě ptát, proč jsi neuveřejnila můj krátký diskusní příspěvek k Tvému poslednímu článku. Proč? Protože to vím a mám další jasné ujištění, že mi, ve vší pokoře, intuice funguje. Byl to trochu takový test, omlouvám se. A kdo Ti to píše? Není to mé uražené ego, které by se chtělo vytahovat. Tak proč Ti to tedy píšu? Protože je mým posláním – a víš co, můžeš se na to naladit a promeditovat si to. Ber prosím toto moje sdělení jako láskyplné šťouchnutí, které bych udělal jakékoliv bytosti, aby ji to třeba trochu vyburcovalo k akci se blíže napojit na Zdroj (a ne na zdroj). A neběsni prosím, nech si to projít za myslí a procítit srdíčkem. Jako každá Boží bytost jseš toho schopna.

Na tento mail neočekávám žádnou odpověď.
Světlo v srdci a duši přeje
J.

Nemyslím si, že by to bylo o intuici, ono je totiž při selském rozumu naprosto jasné, proč neschvaluji fiktivní sdělení… Zbývá jen jediná otázka: Proč píše, abych neběsnila? – Tebe soudím podle sebe? 🙂 Taky je hodně zajímavé, že když někomu zmizí příspěvek v hlubinách administrace a on na to reaguje, snaží se vždy vypadat ,,vysoce duchovně”. Tohle je vlastně takový všeobecný příklad za všechny.

Mimochodem občas o sobě čtu, že prý mažu všechno, co mi kdo napíše a že vybírám jeden příspěvek z mnoha: To přátelé není ani trochu pravda. Na cca 20 příspěvků připadá 1-2 smazaný a to jsou reklamy, spamy, nebo čisté vulgární nadávky. Nejsem taková cenzorka, jak mě někteří obviňují. Menší počet diskuzních příspěvků je tu ze dvou prostých důvodů: Zdejší čtenáři většinou nemají potřebu diskutovat, pokud si přečtou příspěvek, ve kterém se už někdo jiný za ně trefně vyjádřil. Za druhé už samotné zjištění, že je diskuze moderovaná a příspěvek se ukáže se zpožděním, odradí prakticky každého, který nemá na srdci nic důležitého. Každý se první zamyslí, jestli jeho příspěvek za to stojí… Pokud ano, píše. Pokud ne, vykašle se na to. – Což je vlastně pro nás dobré, tím diskuze získávají na své hodnotě a mají váhu.

3. E-mail, u kterého nepochopíte ani ň

Ok, chápu, že se mne pravděpodobně ptal zkrátka na to, co na PC používám… Ale na druhou stranu, na co by mu to bylo? A navíc ta odpověď… Z té jsem zmatená ještě dneska 🙂

Zdravím Aluško,
jak jsem pochopil, tak stránky Aluska.org jsou věnované bádání o ezoterice apod. předmět mého zájmu je trochu jiný, nicméně myslím, že při bádání je třeba dělat si poznámky, zapisovat závěry, zálohovat, prezentovat apod..

mám následující dotaz :
Jakou kombinaci nástrojů používáš při svém bádání ? Jde mi o toto :

– textový editor
– nástroj pro zálohování
– nástroj pro správu verzí dokumentů
– nástroj pro vytváření prezentace

používáš i něco jiného ? (Jen pro úplnost: již nějaké nástroje používám, ale zajímalo, co používají i další lidé)
Přeji příjemný den,
H.

Ahoj,

Omlouvám se, ale opravdu vůbec nechápu, na co se mě ptáš.
Já mám totiž za to, že softwarové vybavení nemá s vědomostmi nic společného, že jde jen o nástroje k reprodukování.

Hodně štěstí
Alue

Softwarové vybavením jako nástrojem k reprodukci myslíš zřejmě uměle vytvořenou digitální realitu, která by byla kopií reálného světa. Tak daleko ale nejsem :).

Spíš tak trochu bádám nad tím, v čem uchovávát výsledky bádání a jak ..
H.

No v čem v čem… v tom co ti prostě vyhovuje, co tvůj kompl snese a s čím umíš zacházet… 🙂

4. A sakra

Následující e-mail, když mi dorazil, jsem přečetla své přítelkyni nahlas, protože jsem si nebyla jistá, jestli ho chápu dobře… Odpovědí mi bylo prodloužené a znechucené ,,Fuuuj… prasák jeden….”

Dobrý den Alue,

chtěl bych se zeptat zda je možné soužití dvou andělů?

Děkuji a krásný den J.

A teď babo raď… Co to vlastně je, ,,soužití”? A jak si to má člověk v té své hlavě přebrat? Když spolu dva lidé žijí, tak přece mají společný barák, mají děti… Děti? – Že by tohle myslel? Jako jestli andělé spolu mohou být jako partneři? – Erotico fantastico?

Zkusila jsem narazit na to co nás napadlo, s tím že to pisatel nějak zkonkretizuje dodatečně a pak mi to dojde… Odpověď jsem už ale nedostala.

Dobrý den,

Jako jestli spolu souloží a mají potomstvo? – Jinak si váš dotaz neumím vysvětlit.
V tomto slovasmyslu to rozhodně nejde, jsou to éterické duchovní bytosti.

5. Těžká schíza

Tohle je těžký kalibr… Brutální konspirace… Tohle nevymyslí ani Vlastík Plamínek…

Ahoj,

já jsem Tonda a sem tam mrknu na tvůj web a chtěl bych se tě na něco zeptat.
Já sice se nepovažuju za nějak duchovně aktivního, ale určitě
nadrůměrného, to ano. Okolí mně říká Guru …

No a ted k dotazu.
Donesla se mně informace, žeprý tě někdy v minulosti věžnil nějaký černý mág, aby tě zpracoval na černou magii a aby si mu sloužila.
Nakonec se ti však podařilo utéct.

Zajímalo by mě, co je na tom pravdy ?
Děkuji za odpověď, Tonda.

… Málem jsem spadla smíchy ze židle při představě, že sedím někde ve věži a tam mě vězní nějaký zlý škaredý dědek s bradavicí, který mi říká ,,Jednou z tebe bude čarodějnice a pak si postavíme hrad z mazlavého žužu…” nebo tak nějak.

Taková moderní verze pohádky ,,Na vlásku/ Tangled” o Rapunzel, co sedí ve věži, akorát že tam ji pro změnu zneužívá babizna… A Rapunzel samozřejmě zdrhne. Jistě že ne tak úplně sama, ale ten základ tady máme…

Odpověď byla snadná:

Ahoj,

Co to je za blbost?!? 😀 – Kde jsi to vzal? 😀

Hodně štěstí 🙂
Alue

Odpověď mě úplně rozsekala:

Ahoj,
info pochází od osoby s napojením na anděle, šambalu, plejáďany …
Neznáme se, tak samozřejmě by mně postačila i odpověd, že o tom nechceš mluvit, já se tě vlastně ani na konkrétní zážitky neptám …
Jinak, nikomu jsem tuto informaci neřekl, ctím soukromí druhých (a já očekávám od ostatních totéž).

Ahoj, Tonda

To mi připomíná film Kladivo na čarodějnice: Když se přizná, máme důkaz… Když se nepřizná, ovládá ji satan a stejně ji upálíme ve jménu Pána Ježíše Krista… Noa tady to je stejně bezvýchodné: Když bych řekla že to je pravda, sežral by mi to i s navijákem a pravděpodobně bych mu mohla navyprávět kvadriliony absurdních blbostí, které by mi pravděpodobně všechny uvěřil.. a na konci toho všeho by bylo prosté: Kecám.

A takto když to popírám, je to vlastně důkaz toho že je to pravda a asi mám z toho trauma, tak o tom nechci mluvit… 😀 – Drsné, že?

Ahoj,

Je to úplná blbost 🙂 – Dotyčné osobě prosím vzkaž, ať jde radši dělat něco pořádného, například třeba pracovat. Že ji pak přejde vymýšlet podobné hovadinky a přestane se nudit.

Hodně štěstí 🙂
Alue

… Odpověď už mi nepřišla. Asi s konečnou platností uznal, že Aluška, vězněná zlým dědkem s bradavicí, je zatvrzelá a nechce o svém traumatu mluvit… – Kdo chce autogram od pravé Rapunzel? Tady mě máte! 😀

Kam dál:

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Anne 2013-01-14 05:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jááá chci autogram! :D

Ikona diskutujiciho Štěpánka 2013-01-14 05:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To jsou roztomilé kuriozitky; ohledně č. 3, Alue, si myslím, že si ten pán prostě trochu dělal legraci ze tvého termínu "reprodukování" – ono se slovem reprodukce většinou rozumí buď 1. vytváření kopií děl všeho druhu (no a ty na svých stránkách děláš určitě o mnoho víc než jen pouhé reprodukování), nebo 2. rozmnožování (no a to už tady vůbec neprovozuješ). Hezký den přeju

Ikona diskutujiciho Farah 2013-01-14 07:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Rozsek jak cyp :D na jedno zkouskovy a nocovku v nem mam zrovna vzpominku, co se tyka Vlasty Plaminka :D No po udesne nalejvarne veci/nebo ne prilis uzitecnych dat ci dat na jedno pouziti si clovek pro oddech kolem pul treti rano pusti na youtube srandicky. Natrefila jsem na parodie a mezi nimi EZO.TV …co bylo nasledujicich 10minut: bubinek a snuska kecu, ze kterych jsem myslela, ze je slysim proto, ze mi ze zkousek a uceni uz hrabe :D 😛 hori a doutna mi muj mozek :D …jako Plaminek!

Ikona diskutujiciho Dalibor Zástěra 2013-01-14 08:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No,co? Mě se líbí že je upřímný. Dalibor

Ikona diskutujiciho Ann Taylor 2013-01-14 08:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

U těch andělů mě napadá, že se asi dostal k fantasy sérii pro mládež, kde místo oblíbených upírů, vlkodlaků a čarodějů pracují s láskou člověk x anděl. Přišlo mi to jako velmi nudná a nepovedená knížka, ale možná proto se ptal.

Ikona diskutujiciho Black Blako 2013-01-14 10:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Niektorí jedinci sa asi fakt nudia ;D

Ikona diskutujiciho Karla 2013-01-14 10:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Schíza se píše s měkkým i…

Ikona diskutujiciho Divoké Vepřecí 2013-01-14 12:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ta pětka mě vážně dostala :D

Ikona diskutujiciho Babe 2013-01-14 12:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No Alue, myslím, že aspoň o to, jaký textový editor používáš, by ses se svými čtenáři podělit mohla :D.

Ikona diskutujiciho Eleonore 2013-01-14 12:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Erotico fantastico? – Tak to mě pobavilo :D:D:D:D! sem se musela ještě chvilku potom zasmát :-D

Ikona diskutujiciho Alue 2013-01-14 13:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: do řady…

Ikona diskutujiciho Monča 2013-01-14 13:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

:D:D to poslední mě fakt dostalo :D :-))

Ikona diskutujiciho Morrisst 2013-01-14 14:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ad 5. kuriozitka – Páni, už se o tobě mezi lidmi šíří hotové legendy! :-D Za chvíli budeš známá jako přemožitelka draků, dobrodruh podnikající nebezpečné výpravy po celém světě a opatrovatelka ztracených koťátek. :D

Ikona diskutujiciho Bree 2013-01-14 14:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já chci autogram! Ten guru mě rozsekal! :DDDD

Ikona diskutujiciho Rom 2013-01-14 14:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hej tak tady ještě toho Vlastíka, kdo ho nezná… :D Mrkněte!

Ikona diskutujiciho Alue 2013-01-14 14:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: A taky plagiátorka cizích líbivých přezdívek, viď Moriste? 🙂

Ikona diskutujiciho Nasgol 2013-01-14 14:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dává se k tomu autogramu i lóbanec?? :D

Ikona diskutujiciho Dragell 2013-01-14 15:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Koukám, že ty se opravdu nenudíš 🙂

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2013-01-14 16:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No, ten guru si asi něco šlehnul. Nebo spíš ten jeho kámoš, co mu to nabulíkoval :D

Ikona diskutujiciho pavel 2013-01-15 03:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Upřímně řečeno, jdou mi na nervy tihle předuchovnělí lidé, jako je ten bod 2.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek