Kuriozitky 22. díl

28.2.2016 v Aluška.org 11

Dnešní kuriozitky se nesou 3x v duchu nimrání se v mém soukromí – nimrání v mém soukromí bytostně nesnáším, tak se hezky pobavte na můj účet – a na konec jedno zpestření, opět se vrátíme k nešťastnému včelímu obchodu, na který jsem si před dvěma roky stěžovala. Ale já dopadla ještě velmi dobře oproti ženě, která mi napsala svoji zkušenost. To budete fakt zírat.

1. Odlitky do… školky?

26.12.

,,Ahoj Alue

Zatím se neznáme. Zaujala jsi mě velmi, ač si myslím, že se v některých věcech mýlíš , zraješ a vyvíjíš – což je vlastně zákonité.

Například těžko uvěřit v nefunkčnost spalování špatné energie ohněm, aniž by léčitel došel újmy.

Jasně, zkušenost je zkušenost,ale osobní, nikoliv obecná.

-například významný český léčitel, pan Pfeiffer,který je žákem a pokračovatelem díla největšího našeho léčivého zářiče – pana Zezulky právě oheň používal a vyléčených byly zástupy…

Pro někoho to může být vhodný živel.Každopádně jsem rád za informaci, že ledová voda s křišťálem je to vhodná.Děkuji

Hlavně však píšu proto, že Ti chci poslat balíček sádrových, malovaných motýlů, andělek a květin.

Jak se zdá, tak se budu zabývat odléváním různých hmot a jejich malováním. Něco jsem už daroval na hearth.net

Pokud to chceš, tak napiš adresu na níž mám poslat.(Třeba i ke známé nebo P.O.Box, aby nebylo odtajněno soukromí,když jseš tak zneklidněna muži.)


Jinak na pana Pfeiffera a Zezulku Ti doporučuji se zaměřit, protože to je to nesmírné vědění, které dokáže jak máš v mottu – osvobozovat!!!

Je to systém velice pokročilý s dlouhodobými potvrzováními a myslím, že by jsi mohla být skvělá žačka tohoto učení Bytí, jak je to nazváno.

V Tvém případě asi z důvodu jakéhosi asi mustang-charakteru, hodně nezávisle se učící – něco jako dálková vysoká řekl bych , by mohla připadat v úvahu.Mají na youtube vysílání – Univerzita Bytí.

Domnívám se, že máš pro to vlohy.

Navíc právě pan Zezulka a teď Pfeiffer byli a jsou úspěšní právě v léčbě rakoviny,tedy taková safisfakce za matku, pakliže by si se dala na to léčitelství.Vlastně je dost pravděpodobné,že mohly být těmi pravými rádci pro to co ji potkalo.Také se tvrdí, že MMS a vegetariánství jsou skvělými zbraněmi.

Co možná nejlepší vývoj všemu přeji

XYZ z Plzně“

Začalo to vlastně docela nevinně. I když je mail trochu divný, četla jsem rozhodně už divnější, neměla jsem z něho vůbec dobrý pocit. Po rozkliknutí obrázků jsem viděla tohle:

Nebudu shazovat ničí výtvarnou práci (ono to mluví hodně samo za sebe), řeknu k tomu jenom to, že se mi to opravdu nelíbí a nevím k čemu to vlastně je. Nemám ráda lapače prachu a když už, tak to musí být fakt něco nádherného, abych to nehodila do koše, což standardně nemilosrdně dělám.

Ta nabídka na výuku léčitelství mě upřímě pobavila. Ale to spíš tak sobě pod vousy, člověk co nezná tyto stránky pořádně a není stálý čitatel prostě neví jakou mám praxi, to zase není tak nepochopitelné. Jinak to občas vyvře mezi řádky.

….. Nad odpovědí jsem seděla dlouho. Tahala jsem ji až z paty a vůbec jsem nevěděla jak slušně někomu říct že nechci jeho sádrový lapač prachu, aniž by se naštval. No nakonec jsem něco splácla, zdvořilostně, aby se neřeklo (ty zelené věty jsou poznámky, ne originální mail):

6.1.

Ahoj,

Děkuji ti za pěkný mail.

Snad se na mě neurazíš, ale o odlitky zájem nemám, protože nevím kam bych je dala. Neříkám že nejsou pěkné (tady vyloženě lžu, přiznávám se :D), ale jsem typ člověka co neskladuje nic co se nedá prakticky používat.

Co se týče léčitelství – teď mám na mysli alternativní medicínu, já se v tomto oboru pohybuji už mnoho let a léčbou lidí se intenzivně zabývám, akorát takto nevystupuji veřejně na internetu.

– dál tady pokračuje stručné shrnutí jak jsem na tom s alternativní medicínou, ale jsou tam osobní údaje, tak mažu, na internetu to nechci.

s pozdravem
Alue

No jasně že se pak urazil, nepomohla mi ani milosrdná lež… Špeky jsem vypíchla, jsou červeně:

7.1.

Ahoj Alue

Jasně.Odlitky daruji.Ostatně tak jsi to mohla pojmout i Ty a darovat někomu, třeba do školky…určitě by si Tě mile zapamatovali.

Co se týče léčitelství, tak by bylo dobře svou vyšší kvalitu nějak světu odtajnit, protože za školou pana Zezulky jsou vyléčení z rakoviny.Určitě by se rádi poučili a navíc je tajení vlastně i sobecké. Konečné poznání všeho zní totiž – Bůh je ve všem , sám sebe poznává a také osvobozuje.Co se tají, to nepomáhá- nýbrž hermetismus je z jistého tvrzení zkušeného meditátora přesně ten důvod, proč na Tibet začli dopadat rány osudu.Tajil totiž informace určené světu.Tak nevím zda to neděláš špatně.Ostatně chybějící mužská energie bude,vedle Tvého mládí,a sebejistoty asi dostatečnými mementy.

Aby jsi se nemýlila.

Vedel Tvého tvrzení o nechtění to dávat ven, tedy nevím proč dáváš ven věci jiné a to velice veřejně.No třeba hermetismus částečný a třeba to tak máš někým nadiktováno…Možné je ledaccos.Ovšem možné je i to, že informace nejsou čisté,ovlivňováné směsicí entit…a tudíž nikoliv přímo ze Zdroje.

Lidé jako Eva Puklová,Vladimír Kafka…mají jasně poznatelné plody svých činností a jsou otevření.Uzavřenost a něčeho tajení bývá průkazem druhé strany.Pokud se nejedná třeba o Nostradama, který musel tajit kvůli inkvizici.Což může být logický důvod pro Tvé tajení, pakliže něco jako moderní inkvizice je.

O „lásce“ pana Grygara k Tobě vím.To ale asi ten pravý důvod tajení nebude, spíš zdroj Tvého pobavení…

Tak se měj,jak optimálně třeba

XYZ

… Ty brďo, už se vidím jak jdu do nějaké školky s tou sádrou, fakt bych se styděla. Takže pán vlastně vyrábí takové putovní předměty, které nikdo nechce a každý rozdává dál, místo aby to vyhodil, nebo řekl rovnou že to nechce.

Mě taky fascinuje, jak jsou skoro všichni, co sotva přišli na moje stránky zničehonic experti na můj osobní a milostný život. A hlavně mi to cpou, nebo mě na základě jejich domněnky posuzují a odsuzují… Tak jsem si píchla.

7.1.

Ahoj,

Taky bych měla pro tebe jednu radu, neposuzuj lidi které neznáš. Působí to trapně a dost vlezle.

s pozdravem
Alue

Odpovědi přišly dvě:

7.1.

Aha

Tak jo. Pokud je poznaná zkušenost letitých léčitelů s výsledky a jejich srovnání s Tebou vlezlé a trapné,tak jsi mi dala kvalitní důvod Tvou uraženou ješitnost brát jako Tvůj průkaz.Ostatně posuzování lidí,které neznáš je hlavně Tvůj problém.Zatímco já tak činím v korespondenci osobní,Ty tak činíš naprosto veřejně.

Tak se měj všeználko.Čas Tě vyučí.

naprostý hlupák a blbec

8.1.

A ještě k Tvým posledním slovům:

Neposuzování je samozřejmě nesmysl.Souzení je druhá věc!

Poznání je podmíněno dostáním se in – tedy chceš-li, tak vlezením.To může být nevítáno a zejména ženami vnímáno jako vlezlost Nezkoumání je však na druhou stranu nezájem o pravdu a tedy vědění,které osvobozuje

Vnímání vlezlosti, či vyhodnocení jako zájmu, či ZKOUMÁNÍ!!!, je pak odvislé nejen na osobě, ale také na pohlaví.Protože to, co je přísná logika mužská vyžaduje, bývá vnímáno ženským pólem emocí a pocitů (dvě kvality) jakožto vlezlost a netaktnost…apod.

Není úplně pravda, že Tě neznám.Dokonale samozřejmě ne.

(Ostatně znáš se dokonale sama? Pro variantu odpovědi ANO, Tě upozorňuji, že doposud jeden z největších mudrců Indie Mahariši (v překladu velký riši) strávil svůj život hledáním odpovědi na otázku Kdo jsem?, takže předpoklad pro zkoumání jež požaduješ je z logiky proměnlivosti života a nesmírné mnohovrstevnosti,kooperacemi mezi těmito vrstvami a dalšími složitostmi interakcí,dost nesplnitelné.Kdo jsi, totiž nevíš ani dokonale ani sama.To je prostě jistý axiom.Máš řekněme o sobě nějaký přehled.Ve 30 to uvidíš jinak, ve 40,50…)

Jinak Tvé pravidlo, by jsi měla uplatnit u celého svého díla.

Například Tvá nechtěná urážka mužů ve článku ,jež pojednával o tom co jsou muži zač…a co byste měly(vy slečny a ženy) vědět dříve, než si ho pořídíte…zvířátko atd. Tak to je fakt vtipný svou obecností, ale jako tvrzení všeobecné nepravdivé a tím špatné následky u čtenářek beroucí tě doslova pro každý případ katastrofální a blok vytvářející!

Takže neposuzuj ty, co neznáš – a ty všechny muže neznáš, tedy všechny nebagatelizuj .Ostatně Tomáš Klus je krásný důkaz mého tvrzení.

U nových článků, že muž poznává skrze ženu je pochopitelně pravda, až třeba na vyjímky,které poznávají skrze lásku k Bohu apod…Jsou to tedy částpravdy.Nikoliv dokonalost! Pan Zezulka je ale nejen panem Pfeifferem považován za dokonalost a za nádobu s darem Ducha Pravdy !

Nicméně i za části ti děkuji.Osvěží to.

S jistotou to nepřeháněj. Nejsi BABA-Ji, ani Kristus, takže k celému poznání cesta dlouhá

Čau a jak potřeba měj se Ty

XYZ

Dál už jsem se s odpovědí neobtěžovala, nemám si co říct s někým takovým, ani nevím proč bych vůbec měla vyvíjet nějakou snahu. A to jsem vlastně skoro nic ani neřekla, pán si asi neměl s kým pokecat, respektive neměl na koho plivnout žluč, tak použil moji adresu.

2. A další takový

Toto mi došlo jako reakce na můj nedávný úspěšný článek:

,,Prosím konstruktivní bytosti Vesmíru, buďte se mnou, chraňte mě, pošlete mi energii…“ / DOPORUČUJI

Ahoj Alu,

četl jsem tvůj poslední článek a měl jsem dojem, že kdybych byl Laurejem, také bych nepřišel. Skoro jako bych se chtěl dát prostor tomu, že pohlazení, které chybí, by ve skutečnosti být od někoho jiného, reálného. A jestli je tohle ta otázka, která tě provází, pak schází snad jen vymést pár předsudků o mužích a cesta je volná.

Jemní muži jsou, navzdory možným špatným zkušenostem.

Dobou .. ráno 😀

J.

Víte… když si za jeden den přečtete hned dva-tři maily od chlapů co se vám tímto způsobem snaží lézt do soukromí, trpělivost fakt dojde, takže pak dostanou sprchu i ti co vlastně špatný úmysl ani neměli, jenom neodhadli co si ještě můžou k neznámým lidem dovolit…

Ahoj,

Dám ti dobrou radu, nemontuj se do osobního a intimního života lidí, o kterých nevíš vůbec nic. Speciálně u člověka, který na internet propouští jenom to, co veřejnost vědět může a soukromí si nechává pro sebe. Nejsem žádná celebrita, abych vám vypisovala s kým jsem nebo nejsem. Ani nevím proč bych někomu z vás měla něco z toho svěřovat.
s pozdravem
Alue“

,,Ahoj,

o Tvojí intimitu a osobní život nemám zájem, ani nenabízím svůj/svoji. Tomu jsme (a zůstaneme) vzdáleni.

Reagoval jsem spíše na něco, co není ve slovech, ale z článku, přijde mi, prosakuje – něco právě osobního, co veřejnosti nepatří. Něco jako vyjádření osobní touhy skrze veřejná slova. Neumím to lépe popsat.

Moje prvotní spontánní reakce se po několika hodinách „ne, nebudu reagovat“, stejně nakonec do emailu promítla. Nemám k tomu co víc říct. Co se stalo na tvojí straně nepotřebuji vědět.

Bylo to v dobrém, bez postranních úmyslů.

Tvá druhá část odpovědi patří spíš na web. Nejsem my nebo oni – to jenom pro pořádek.

Ať se daří.

J.“

,,Ahoj,

Pokud tě můj osobní život nezajímá, potom nedává smysl, abys mi kvůli němu vypisoval maily a řešil ho. Pro mě jsi jeden z ,,těch“, cizí člověk, co se snaží mluvit mi do věcí, o kterých nic neví.
s pozdravem
Alue“

No a případné poučení pro čtenáře? – Jestli chcete ušetřit svoje i moje nervy, přestaňte moje osobní vztahy pořád řešit a radši se zaměřte na to co je důležité. Malí lidé mluví o jiných lidech, velcí lidé mluví o velkých věcech.

3. Pomluvy vládnou světu

,,Ahoj Aluška! Čítam ťa od tvojich začiatkov, nikdy som neprestal. Ale v poslednej dobe sa niečo deje. Prosím neprestaň čítať Nechcem ti nijak radiť… ale predsa… Duchovno ma veľmi zaujíma… Ale nikdy som nič praktické nespravil, až dnes… Čítal som kritiku na tvojho partnera… Neveril som tomu. Skúsil som však sa na neho nejak napojiť a čo som videl ma vyľakalo. Bol tam on na stoličke pripojený k nejakému temnému kameňu a v pozadí hrozný smiech. Preto ti to tu píšem aby si dávala na seba pozor prosím. Keď chceš buď s ním, ale nezabudni: Láska a život je najsilnejšie a nekonečné! Keď sa bojíš tak kľudne napíš akejkoľvek tvojej kamarátke, určite ti pomôžu. Bojím sa o teba… Hoci ťa osobne nepoznám ale budem ti posielať energiu aby si mala silu vzoprieť sa satanovi

S pozdravom Tomáš 13 rokov“

Hm… Tomáš se po přečtení nějakého nejmenovaného článku stal skoro z hodiny na hodinu expertem na moje vztahy. To byl koukám už třetí jenom za posledních pár dnů. – Umíte si představit, něco takového dostávat do mailu? A já na toto mám mít trpělivost? Jako fakt? Jako REALLY?

Ahoj,

Uklidni se, žádného satana doma nemám a jestli o mně někdo zase něco píše na internet, tak si to na 100% vymyslel, protože o svém osobním životě nemluvím ani se svou nejlepší kamarádkou.
s pozdravem
Alue

Dále to myslím bylo bez odpovědi.

A je to tak… No pleskla jsem se do čela, to jsou situace kdy člověk fakt neví jestli se smát nebo brečet.

4. ,,Odlehčení“ na konec?

Toto je KONEČNĚ něco fakt zajímavého. Od ženy. Jako reakce na moji starou naštvanou recenzi na e-shop ProVcely.cz, který je opravdu, ale OPRAVDU OTŘESNÝ nejenom v kvalitě provozovaných služeb, ale nehorázně se chová i k vlastním platícím zákazníkům. Tu starou recenzi najdete zde, jistě i dnes bude šťavnatá, pokud jste ji nečetli: ,,Když maily váznou a děje se prd“

Ten článek je dva roky starý. Psala jsem to, aby se nenachytali další. Ale chytají se dál. A ta paní co mi poslala následující e-mail, to s nimi chytla fakt brutálně, to nebudete stačit valit oči, co si dneska k lidem nepoctiví obchodníci dovolují!

To co jsem zažila já je úplný čajíček oproti následující zkušenosti: (Jo a prosimvás, ještě jednou: Na tom e-shopu nenakupujte jestli si chcete zachovat zdravý rozum a jestli nechcete aby vás okradli jako tuto paní)

Přeji hezký den,

předem se musím omluvit, že jsem se rozhodla Vám napsat. Dnes jsem si ( musím říct s obrovskou chutí) přečetla Váš již starší článek popisující zážitek s nákupem v e-shopu ProVčely.cz. Ubezpečuji Vás, že Vy jste dopadla přímo skvěle, to já bohužel říct nemohu. Škoda jen, že jsem si tento obchod předem neprověřila, no nic mě k tomu nenutilo. Nakupuji celkem často přes internet a doposud k maximální spokojenosti. Až teď, obchod ProVčely.cz. Jestli se nebudete zlobit dovolím si Vám popsat můj zážitek.

V prosinci jsem se rozhodla, že si na stará kolena pořídím pár úlů. Hledala jsem na internetu, hledala a našla – skvělé ceny, doprava zdarma, logo včelař pro včelaře – no nevyberte si takový obchod. Udělala jsem objednávku za 16 000,- Kč, odeslala, došlo potvrzení a ať uhradím cenu ( většinou platím převodem, tak jsem to chtěla). 27.12.2015 jsem poslala peníze, 3.1.2016 mi přišlo, že jim platba dorazila.

A já se těšila, trpělivě čekala. Na konec ledna, na 27.1.2016 jsem si naplánovala cestu do Prahy, do archivu, pátrám po předcích. Předem zakoupila jízdenky, objednala jsem se v archivu a stále jsem se těšila. Úly – říkala jsem si, asi mají hodně zakázek, do jara času dost. Ráno 27.1.2016 ( v 5.00 hod.) jsem měla cestovní horečku, pro jistotu jsem ještě rychle zapnula počítač, abych se ujistila, jak vlaky jedou. Samozřejmě jsem nakoukla do pošty – zděšení, měla jsem tam z obchodu ProVčely.cz e-mail odeslaný 26.1.2016 ve 20.53 hod. Sdělovali mi, že 27.1.2016 mi budou v dopoledních hodinách doručovat objednané zboží. Slušně jsem jim hned odepsala, že bohužel nebude 27.1.2016 nikdo doma, jestli by mi nemohli doručit zásilku jindy. Ve vlaku zhruba o půl sedmé volal někdo z obchodu, jestli opravdu nemohu zásilku převzít, že řidič už je na cestě. Ptala jsem se, proč mi nezavolali místo toho e-mailu, že jsem se tu zprávu nemusela ani dozvědět, byl špatný signál, tak byl hovor celkem brzo ukončen. Doufala jsem, že situaci pochopili.

V archivu jsem měla v 11.35 zmeškaný hovor – okamžitě volám zpět a tam dopravce, že už ví, že nejsem doma a že zásilka bude doručena nejspíš příští týden. A opět jsem čekala. 14.2.2016 jsem napsala do obchodu e-mail ( velmi slušný), dotazovala jsem se, jak to s mou objednávkou vypadá. A opět nic.

Ve středu jsem to již nevydržela a zavolala jsem do obchodu, paní mi sdělila, že toto řeší již pan Honzák, ať mu zavolám. Zavolala jsem a opět nic, nikdo se neobtěžoval vzít telefon nebo třeba zavolat zpět. Volala jsem znovu ve čtvrtek, hurá, pan Honzák mi telefon vzal. Dovolila jsem si vyslovit můj dotaz ohledně zboží a pan Honzák začal – jestli chci zboží, tak musím uhradit marnou dopravu, novou dopravu a pokutu za nepřevzetí zásilky.

Mou odpovědí bylo, že to přeci nemůže myslet vážně, že jsem se dodání dozvěděla vyloženě náhodou a hned jsem jim dala vědět, zeptala jsem se proč mi nezavolali místo e-mailu, že počítač nemám stále zapnutý. Na to pan Honzák odpověděl, že mám smůlu, že oni mi to oznámili a já pokud neuhradím zmíněné položky, tak zboží nebude, já jsem jim způsobila škodu – marnou dopravou, řidič u nás byl, mají GPS. Přiznám se, dál jsem v hovoru nebyla schopná pokračovat, hovor jsem ukončila.

Až jsem se uklidnila (částečně) znovu jsem napsala e-mail a snažila se o domluvu a hlavně jsem pana Honzáka ubezpečila, že jsem jejich firmu nepoškodila a tak něco dalšího nemíním platit.

Místo domluvy mi přišla faktura na 2600,-Kč, pak ve večerních hodinách oprava faktur – částku rozdělil na novou dopravu a marnou dopravu s pokutou. Vyjádření na e-maily ( v pátek jsem znovu psala) jsem se dočkala až v neděli, opět večer. Vlastně mi jen opět sdělil, že pokud chci zboží, musím uhradit faktury. Odepsala jsem, že za takových podmínek zboží nechci, nejsem si vědomá žádného prohřešku, a že požaduji vrácení peněz. Pan Honzák mi najednou obratem odpověděl, že peníze pošle až po úhradě faktury za marnou dopravu a pokutu ( 1392,-Kč), pokud neuhradím bude následovat penále až do výše mé zálohy. Uhradila jsem a čekám, kdy mi vrátí peníze. Totiž od takového člověka nelze očekávat nic kloudného a přijít o celých 16 000,- Kč se mi opravdu nechce, pro mne je to dost velká částka.

Pokud jste přečetla celou mou zpověď, děkuji a nezlobte se na mne. Vypovídala jsem se, ulevilo se mi. Ale Vám jsem tímto chtěla vlastně sdělit, že obchod ProVčely.cz se nepoučil a jede stále ve stejných kolejích.

S pozdravem nespokojená a zklamaná zákaznice obchodu ProVčely.cz.

Mějte se krásně

Dagmar

PS: ještě jsem si dovolila ohodnotit tento obchod na HEURECE. Pan Honzák mi za ohodnocení poděkoval a připsal, že to postoupili k analýze jejich AK.

No co na to říct… Paní jsem doporučila, aby udělala na e-shop bu bu bu a pohrozila jim kontrolou z patřičných úřadů, protože na žádnou pokutu nikdo nemá právo. Pochopila bych ještě když e-shop chce znova platit dopravu když třeba balík ležel někde 14 dnů a zákazník se neobtěžoval s vyzvednutím a pak to chce poslat znova. Jenomže toto bylo předplacené na 16 tisíc, čekala bych že za takovou objednávku vám bude prodejce ručičku líbat!

A proč GLS nenechalo balík někde na depu v kleci, aby si zákazník mohl říct o znovudoručení? Mají na to krucipísek i formulář… Já to takhle dělám a funguje to bez příplatků. Prostě je to divné…

A vlastně je to mimo zákon. Takže hezky upozornit na protiprávní jednání, pohrozit jim kontrolou a hezky podat podnět za českou obchodní inspekci, protože toto je naprosto nehorázné.

Já si třeba před lety v e-shopu dost zažila problémy s jednou paní co vždycky objednala a nechala to dva týdny ležet, na urgenci nereagovala a když se mi balík vrátil, objednala znova a to se opakovalo 3x, až jsem jí napsala, že v jejím případě už nic na dobírku posílat nebudu, protože nepřebírá balíky a mně tak vzniká škoda. A byly to prostě objednávky za 1-2 stovky, takže obrat žádný, jenom piplačka, plýtvání obaly, nosit na poštu a platit poštovné… Pak došla další dobírka, rovnou jsem to stornovala… A paní toho šprýmování pak už konečně nechala… V životě by mě ale nenapadlo, vymýšlet si na ni pokutu a vyhrožovat jí s penále!!! V životě ne!

A když je třeba zákazník náročný a vymýšlí si čulibrky, radši si zaremcám doma kde mě nikdo neslyší a udělám to jak chce, vždyť přece náš zákazník náš pán, když ho naštvu, znova nepřijde, jednoduchá věc!

… Ale to asi platí pro nás malé, co si lidí váží. Ti velcí na nějakou slušnost a službu vysloveně a do písmene kadí. Přímo na zákazníkovu hlavu.

Paní byla pohotová a ještě tendýž den přišlo následující:

Přeji pěkný ( i když u nás deštivý) den,

děkuji za zájem a reakci na moje postěžování si. Já jsem to tam asi nezmínila, ale v tom mém případě jsou dopravní služby typu PPL, atd. z obliga.

Doprava byla zdarma a zmíněný obchod si ji zajišťuje v tomto případě vlastními dopravními prostředky. A to tím způsobem, že vezmou např. zboží na Moravu a tady zase naloží potřebné věci pro jejich podnikání. Tak si myslím, že pan „obchodník“ si potřeboval „nechat“ zaplatit cestu na Moravu.

Podnět na ČOI jsem již podala, brala bych to jako nekalé obchodní praktiky. To víte, že to tak nenechám, tu marnou dopravu a pokutu jsem zaplatila hlavně z toho důvodu , že pan Honzák by mi jinak nevrátil těch mých 16000,-. Určitě by toho byl schopen. Teď už mám své penízky (16000,- Kč )na svém účtu, to mě celkem překvapilo. Počkám, co mi odpoví ČOI a pak určitě budu jednat.

Shodou okolností dnes v rádiu mluvila právnička Sdružení na obranu spotřebitelů a odpovídala na dotaz, jak je to s odstoupením od smlouvy. Řekla, že kupující, pokud zboží nepřevzal,může odstoupit kdykoliv, ať je v obchodních podmínkách obchodníků cokoliv. Že zákon ( v tomto případě Občanský zákoník) by se měl ctít, je nad obchodními podmínkami, které si často obchodníci upravují k obrazu svému..

Informovala jsem se i v bezplatné právní poradně ( přes internet), poradili mi obrátit se na sdružení typu Sdružení na obranu spotřebitelů, ČOI atd… A také na rovinu řekli, že pokud by to člověk chtěl řešit soudně, tak by to bylo dost drahé, a myslím si finančně i časově, to já si už v mém věku nemohu dovolit. Také se mi vybavil citát pana Wericha o srážce s blbcem……

Mějte se krásně, ještě jednou děkuji za Váš zájem o mé trampoty. Pokud vybojuji tu uhrazenou marnou dopravu a pokutu , dám Vám vědět.

Krásné dny bez srážek s blbcem přeje

Dagmar

No, tak myslím že s průbojnou paní Dagmar tito vydřiduchové nepočítali. Doufám že bude jejich poslední oběť a že už nikoho nebudou takto sprostě vydírat. A ještě jeho vlastními penězmi.. to je fakt hnus.

Docela zajímavé jsou i ty zmíněné recenze na heuréce. Údajně hodně lidí doporučuje, no když člověk začne listovat, zjistí, kolik lidí je nespokojeno a jak arogatně a z patra se k nim vyjadřují, jak k debilům s IQ tykve.

Komentáře

Ikona diskutujiciho mg 2016-02-28 07:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pozdravujem.

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2016-02-28 13:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takže kdybych si někdy chtěla nakupovat přes internet nějaký med či úly, tak u nich nebrat. To by mi asi přišlo draho i u položky za stovku. :-)

Ikona diskutujiciho Aneta 2016-02-28 14:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Proc mam pocit ze v sfere "duchovnich' veci se vyskytuji sami uchylove? ?

Ikona diskutujiciho Jarka 2016-02-28 18:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na mě se kdysi přisál energetický upír na facebooku. Psal, že je léčitel, ale choval se jak idiot. Ten mejl co došel Tobě mi to individum připomělo. Nevím jak se jmenuje doopravdy, ale na fb má nick Mark Janovsky. A když jsem viděla koho má v přátelích, tak jsem brala zpátečku do týdne a zablokovala jej. A k tomu upírství z jeho strany neměla jsem dobrý pocit jen když něco psal. Večer z ničeho nic bez toho abych měla otevřené okno v mistnosti cítila jsem chlad a strach i když nebyl důvod. Řekla jsem o něm i mojí známé a snad působil i na ni, ten týden se jí zdály hnusné sny a necítila se taky dobře. Já jsem byla unavená, ošklivé sny jsem měla taky i když já sny mívám často, ale vždy pěkné. Ohledně toho jeho léčitelství mi psal, že musím věřit v boha chodit do kostela, že jsem jako žena něco podřadného, že na dálku cítí, že potřebuji jeho lásku, že on je ten pravý a takové bláboly. Pak mi psal citáty z bible no prostě magor. Jo a že Walt Disney byl jeho otec a že taky maluje jako on když jsem mu napsala, že se mě líbí animované pohádky. Ten týden komunikace s ním byl děsný a to i mému synovi se zdály ošklivé sny.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2016-02-28 21:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě dostalo toto: Ostatně tak jsi to mohla pojmout i Ty a darovat někomu, třeba do školky…určitě by si Tě mile zapamatovali.

Ikona diskutujiciho Libros 2016-02-28 22:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Odlitky do školy? :D to by spíš děti ve školce měli dělat a ne jim to tam dávat..

Ikona diskutujiciho Alue 2016-02-29 10:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:  Spíš mám dojem že úchylové v duchovní sféře mají dojem že je všechno povoleno, kdežto normálně by si tohle nedovolili. Takže můžou být pak i nebezpečnější než normální úchylové… ale tady zrovna v těchto kuriozitkách nejsou, to byly hlavně dřívější díly.

Ikona diskutujiciho BE 2016-02-29 11:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zažila som takého . V každej druhej vete mi pripomenul, "že tomu nerozumiem". Vytiahol bielu knihu, vraj "Druhý príchod Ježiša Krista". čítal si pred spaním i v posteli.

Ikona diskutujiciho Václav 2016-03-06 03:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

já si myslím, že podle zákonů vesmíru každý dostává, co vydává. takže vesmír poslal pouze to, co bylo objednáno(hezké lapače prachu). a nebo je to nějak jinak?

Ikona diskutujiciho áťa 2017-05-31 17:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Alšuka by si do mailu určitě dobrovolně nepřitáhla kupu láskopatlalů snažících se z ní dostat věci ze soukromí :D.

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-11-25 15:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: "Takže můžou být pak i nebezpečnější než normální úchylové" no ty vado, tak teď jsem se zasmála :D  :D  :D ale jako pravda, no.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek