Kuriozitky: Vyhrožovali mi soudem za slovo TAMPÓN!

16.4.2019 v Aluška.org 18

Kuriozitky z mailů a diskuzí, aneb vaše pravidelná dávka emocí, jsou zpátky! Začneme asi největším skandálem a to je hrozba žaloby za to, že jsem si dovolila zdarma a v dobré víře doporučit něčí produkt. Vzhledem k tomu, že je firma přecitlivělá, mažu z korespondence všechny názvy a jména. I tak se ale můžete solidně pobavit.

7.2.2019: Uvařím si ráno čajíček, sednu k mailu a PRÁSK mě mezi oči následující zpráva:

Předmět: negativní reklama na〈název produktu〉

Čučím na to a říkám si, že to musí být nějaký omyl. Já přece produkty zejména doporučuji, nejsem žádný troll web, ani ubožák co by si na druhých lidech a jejich práci léčit svoje komplexy tím, že by je pomlouval, nebo po nich šlapal… Tak otevřu ten mail a čtu:.
Dobrý den, paní Loskotová.
Náhodně jsem se dostala na vaše stránky, kde prezentujete náš produkt 〈název produktu〉. V podstatě bych Vám mohla za doporučení poděkovat, ale bohužel.
Čtenářky informujete bez jakéhokoliv svolení naší firmy a ještě co je daleko horší, že je svými tvrzeními uvádíte v omyl.
〈název produktu〉 přírodní péče pro ženy, je zdravotnický prostředek registrovaný na SÚKL a ŠÚKL a splňuje všechny zákonem dané předpisy vč. PIL ( příbalové informace).
Náš produkt má klinické studie, které jsou zaměřeny na specifickou oblast gynekologie.
Rozhodně se tedy nejedná o tampony, což je velmi závažné tvrzení.
Uvádíte v omyl i prezentaci doc. Unzeitiga. Nemáte svolení na autorská práva ve vašem kontextu.
Vyjmenovala jsem Vám dost závažných pochybení, proto Vás žádám o výmaz všech informací spojených s naším produktem.
V případě, že nebude odstraněno do 14 dní, obrátím se naše právní oddělení.
Naopak , pokud byste měla nadále zájem náš produkt prezentovat, nejsem samozřejmě proti, ale musí být v souladu s legislativou a našimi tvrzeními.
Prodáváme v gynekologických ordinacích, lékárnách, e -shopech zaměřených na zdraví.
Děkuji za pochopení.
S pozdravem
〈jméno〉
.

Tím mě firma solidně dožrala, protože veškerý problém byl v tom, že jsem udělala recenzi na bylinné vaginální tampony a zároveň napsala, že existuje ještě jiný produkt s jiným názvem, který je však účinkem i vzhledem naprosto totožný, akorát se to nejmenuje tampon, ale tělísko. V nadpisu taky bylo slovo tampon. Jinak byl můj článek naprosto pochvalný, doporučující a jsem si jistá, že oběma výrobkům zvedl poptávku, protože článek měl velikou čtenost a veliký ohlas. Naštěstí jsem si pamatovala kde ten článek najdu, přestože už byl několik let starý. A říkala jsem si, co to je za demenci, reklamovat někomu článek (bez ohledu na důvody stížnosti), žádat o jeho přepracování a přitom neuvést URL, o kterou se jedná? Když už nic, když už vás nezajímají takové věci jako slušnost a vděk, tak je to přinejmenším prakticky potřebné.
Co mě na té zprávě také dožralo je, že zatímco prodejce prvního výrobku s názvem tampon mi napsal srdečné poděkování za zvednutí obratu, stejně tak jako jeden z největších e-shopů v republice (kterému by to přece mohlo být putna při jeho obratech), tahle firma, místo aby mi poděkovala za to že zadarmo nezjištně propaguji jejich produkt, mi za to vyhrožuje! Tak ať si to strčí za klobouk…. smazala jsem tedy část článku, která doporučuje jejich výrobek a promázla i diskuzi. Hodnota sdělení zůstala totožná, ale no more money for u baby když si stěžuješ, teď už bude doporučována tvoje konkurence. Jak si přeješ.
Nehledě na to, že i já jsem zákazník a ke spokojenému zákazníkovi by se opravdu firma měla chovat jinak. Navíc ty jmenované důvody, ve spojení s kontextem pochvalného doporučujícího vyznění článku, byly naprosto k smíchu. Největší konina jsou ,,autorská práva v kontextu“. Oni si snad myslí, že jsem úplně blbá a skočím na takové nesmysly?

Přepisuji článek na reklamu čistě pro konkurenci a píšu zpátky:

.

Dobrý den,
Pokud je něco nepřesné, nejde o špatný záměr a není důvod mi kvůli tomu vyhrožovat. Nechápu, proč jste agresivní kvůli takové banalitě. Negativní reklama to v žádném případě nebyla a k porušení autorského práva nedošlo. Na citaci způsobu použití se nikoho ptát nemusím a video vložené na youtube.com spadá pod AP která spravuje s uživatelem youtube a vkládání formou externího odkazu na weby je naprosto v pořádku a v souladu se zákonem. Vypsané důvody nemá smysl komentovat, žádosti však vyhovuji, protože nemám zájem dělat zadarmo reklamu někomu, kdo se chová takto nevhodně.
Asi máte na mysli tento článek:
Bylo by alespoň vhodné pro příště poslat url a uvést konkrétní stať se kterou máte problém, aby se dala dohledat a upravit. Je to nutné pro správné vyřízení žádosti.
Váš produkt už rozhodně nikomu doporučovat nebudu, ani si ho už nekoupím, když vidím jaký máte přístup. Normální slušné firmy a e-shopy mi děkují, když je doporučím a zvednu jim obrat. Takže ode dneška budu jednoznačně všem lidem doporučovat pouze konkurenční produkty, jejichž výrobci nejsou hákliví na slovíčko tampon.
Článek jsem promazala tak, aby v něm o vaší firmě nebyla žádná zmíňka a dám si veliký pozor, abych o ní už nic nepsala.
Kdybyste měla ještě nějaký problém pí 〈jméno〉, žádám vás abyste byla alespoň konkrétní a uvedla přesnou url a citace, které ráda promažu. Vyhrožovat mi kvůli tomu určitě nemusíte.
s pozdravem
Alue
.

BAM. A máš to. Psala jsem to tak hodinu, byla jsem fakt naštvaná a pořád vymýšlela jak to napsat co nejlíp, aby je to koplo zpátky mezi oči. Ale přitom slušně. Konkurenční firma to má stejně lepší, protože je cenově o dost výhodnější a přitom udělá stejnou službu… Nakonec se ale ukázalo, že celá kauza je jenom jedno nafouknuté hloupé nedorozumění z toho, že si paní od nezmíněné firmy nepřečetla můj článek a napálila mi výhružku rovnou do mailu poté, co viděla jenom nadpis..
Dobrý den, paní Alue.
Děkuji mnohokrát, že jste smazala kontakt na naši firmu ve spojitosti s vaginálními tampony.:-)
Ráda bych se Vám omluvila, že jsem zřejmě zvolila „ostřejší“ formu vyjádření a celkem Vás chápu, že jste do mě „obula“.
Bohužel jsem k tomu měla své důvody, kdy v minulosti se proti našemu prostředku zcela nejapně, lživě, klamavě,…. strefoval Zdravotnický deník.
Celá kauza se vyostřila až podáním trestních oznámeních na všechny osoby, které se nepravdivě, zkresleně vyjadřovaly.
Včera jsem si podrobně prohlížela Vaše příspěvky na youtube a moc se mi vše líbilo vč. Vašich knih,četla jsem si ukázku. Mám v plánu si nějakou objednat.
Každou práci ctím, obduvuji, protože je za ní spousta práce a osobního nasazení.
Sociální sítě jsou ale někdy dost tvrdé, protože každý má svůj názor a často hodnotí, co nezná.
Všimla jsem si taky Vaši správné reakce na samozvaný prapodivný Spolek Sisyfos, který vůbec nechápu. Mám za to, že se zcela zbláznili a beztrestně škodí.
Proto Vám přeji, ať se daří v každém směru a máte hodně příznivců.
Na závěr si ještě dovolím Vás upozornit, že vag.tampony firmy GW nejsou na našem trhu povoleny, nemají registraci a prodávají se tak nelegálně.
Je třeba si uvědomit, že jde především o zdraví ženy. Zavádí se na 3 dny do pochvy, proto jsou klasifikovány ve ZD vyšší rizikové třídy, což se musí legislativně prokázat. ( A to stojí nejen nemalé finanční prostředky).
Jak jsem psala, spolupracujeme s největšími odborníky v oboru gynekologie. O účincích se přednáší na gynekologických konferencích a veškerá sledování jsou odborně podložená.
Mějte se krásně:-)
〈jméno〉

.
Aha, tak to je hezké. Alespoň že se firma omluví, ALE: Toto je naprosté nezvládnutí krizové komunikace. Není přece možné, abyste někomu poslali takovou zprávu jenom proto, že máte červeným praporem zamávané před obličejem a jako býk sveřepě googlíte a rozdáváte facky padni komu padni. Já přece nejsem žádný podplacený deník a nejsem hloupé propagandistické noviny. Já jsem naprosto nezávislý autor a především jejich (teď už bývalý) zákazník, který naprosto nezávisle a bezplatně napsal doporučení na základě své dobré zkušenosti a zkušeností mých kamarádek, které mě k tomu dokonce přivedly. Firma tedy s vaničkou vylila i dítě a měla by si začít dávat pozor, komu rozdává facany. To, že vás někdo pomlouvá, ještě neznamená, že je proti vám celý zbytek světa a všichni budou slepě papouškovat nějakou pomlouvačnou škváru bez toho, aniž by si ověřili fakta. To dělají jenom primitivové, já rozhodně ne. Nesolidní je také to, že se snaží žehlit průšvih lichotkami, lhaním o zájmu o mé knihy, asi abych nakonec držela pusu a pomluvením konkurenčního produktu, který je levnější.
Nic proti jejich produktu. Že je na něho bambilion certifikátů je sice roztomilé, ale je mi to upřímně jedno. Službu to udělá pořád stejnou a certifikáty akorát nafukují výslednou cenu produktu.
Když čelí pomluvám od podplacených zaujatých novin, měli by si o to více hýčkat nás spokojené zákazníky a naše konstruktivní doporučení a ne nás fackovat za něco, co jsme ani neudělali.

Pokud jste obchodník, pamatujte si jedno: Základem je vstřícnost a solidní přístup k zákazníkovi. Můžete prodávat jakýkoliv zázrak, ale pokud se nebudete umět chovat k lidem, přejdou jinam, i kdyby to tam mělo být o něco horší. Platí to pro obsluhy restaurací i pro e-shopy nebo výrobce kosmetiky a zdravotnických prostředků úplně stejně a bez rozdílu.Komentáře

Ikona diskutujiciho dexter 2019-04-16 15:34:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No, ono by bylo dobrý si uvědomit, že nejsi jediná na světě. Ta firma má od právníků připravený mustr, který posílá tam, kam je potřeba. A možná šlo přímo o iniciativu dané právníka dané firmy. A jelikož je dneska třeba počítat s tím, že každej druhej je vyčůranej jako mraky, je třeba chovat se asertivně, až agresivně. Ono to taky může být tak, že firma se snažila jednat mile, ale neneslo to výsledky. Agresivní komunikace však výsledky nese, takže je asi jasný, co pro příště zvolí.

Ikona diskutujiciho octomaník 2019-04-16 18:54:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zkušenost s jedním eshopem:
objednal jsem si novou kurkumu – 1 kg – výsledek –
skončila spláchnutím – nějaká kontaminace – chuťově to nebyla kurkuma……..připletla se jim tam nějaká chemie……

Ikona diskutujiciho Klára 2019-04-16 22:18:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Normálně nepíšu komentáře ale tohle… 😅 paní neotálela, hned se oháněla po konkurenci a to s knihama… v téhle firmě se asi hodně nudí. Výraz tuleně to krásně podtrhl 😂 Zůstaň silná Alu ❤️

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-04-17 03:21:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Heh, lol. Jak ti pak začali, dá se říct, podlézat…

Ikona diskutujiciho hanka 2019-04-17 08:40:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to je bláznovství. Blahopřeju k super odpovědi, já bych měla problém udržet emoce na uzdě, ale je fakt že v takových situacích s asertivní a věcnou argumentací člověk udělá nejvíc.
Je neskutečné jak lidi převlíkají kabáty, nejdřív člověku bezdůvodně vynadají a hned v dalším mailu valí lichotky a snaží se vetřít do přízně. Té paní bych už nikdy nic nevěřila, tímto na mě udělala fakt hodně špatný dojem. Cholerismus a naštvání na celý svět se prostě nevyplácí.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-17 09:15:57
Ikona diskutujiciho
sipka

Však jsem v klidu vůbec nebyla. Ten mail jsem několikrát přepisovala, ale krásná věc na psaném textu je, že ho můžeš desetkrák změnit, než odešleš finál. Telefon tento luxus na delší rozmyšlení odpovědi nenabízí, proto ho taky nesnáším 🙂

Ikona diskutujiciho 🙂 2019-04-17 10:30:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to je psycho, absolutne nechapu o co jim slo, takovy vykrik do tmy…napsala bych jim to stejne jako ty, ja o tech tamponech taky psala recenzi, a koupila jsem si je na zaklade tebe, takze ted odto nich mam v e-mailu cekat podobnou chujovinu jo? 😀pockej aby ti jeste neco nepsali kvuli tomuhle clanku…😂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-17 10:38:10
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemají co psát, není tu nikde jejich jméno. Ať mi vlezou na záda i s jejich amatérskými zaměstnanci kteří ani nechápou základy autorského práva.
Mimochodem kamarádka zjistila že ten vaginální tampon se dá koupit za pusu na ebay, že to prakticky vůbec nic nestojí. Jenom čecháčkům se to prodává za obrovský ranec, protože jsou prostě dost blbí na to to zaplatit. Jednoduše se obšlahla stará receptura ze zahraničí a teď se hřeší na to, že to neznáme a myslíme si jak je to luxusní a ono to přitom má hodnotu 5kč za kus!!!
NAPŘÍKLAD: Tady koupíš 10 slovy DESET!! těch tamponů za úplně směšná tři eura!!
https://www.ebay.com/itm/10Pcs-Set-Chinese-Herbal-Tampon-for-Women-Clean-Point-Tampons-Vaginal-Detox-Pear/332893168011?hash=item4d81faa18b:g:pZIAAOSwXWhb9BDN
Takže kdo má kreditku a eura, hurá na ebay. Dostala jsem od ní vzorky. Vypadá to po vybalení úplně stejně a dělá to úplně to samé.

Ikona diskutujiciho 🙂 2019-04-17 14:18:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super, diky 👌ja to znam i s kaliskama, ty se taky cenove natahujou na uplne nesmyslny castky, ale to je holtse asi se vsim tady…vonavky, obleceni – znacka a jmeno no

Ikona diskutujiciho Jana 2019-04-17 17:17:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nechápu, jak takovým lidem vůbec můžou svěřit komunikaci s médii nebo se zákazníky. Bych myslela, že na to je potřeba mít alespoň nějaké základní znalosti, nebo školení.

Ikona diskutujiciho Dalibor 2019-04-17 17:17:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle je nejvíc 😀

Ikona diskutujiciho Eva 2019-04-17 20:04:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to je jedlý. Co je tak těžkýho na tom říct, omlouvám se, sekla jsem se a mrzí mě to (nechcete vzorečky zdarma? :-D)? Njn, někdy si prostě musí udržet tvář i za cenu ztráty tak cenného klienta.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-17 21:01:38
Ikona diskutujiciho
sipka

Místo aby byli o to raději za pochvalné články, tak si ještě postřílejí i fanoušky, to je na hlavu 😀

Ikona diskutujiciho Moudravrba 2019-04-18 10:13:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to vypadá, když u lidí převládá blbost a ne moudrost.

V podstatě ta paní po tobě chce, aby jsi byla odborníkem na Gynekologii a měla na to vystudované tří vysoké školy + roční školení u jejich firmy a jejich produktech. Nevím co je špatného na tom, že doporučíš něčí výrobky a řekneš to vlastními slovy. Hlavní je podstata sdělení a ne slovíčkaření. Kdybych byl majitelem té firmy, tak ji z fleku vyrazím ze dveří.

Jinak mě osobně se také stalo, že jsem pro někoho něco dělal, doporučoval a za to jsem jenom dostal kudlu do zad. Však ti lidé na to doplatí.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-18 10:35:03
Ikona diskutujiciho
sipka

To je právě ta věc, já v tom článku neudělala nic špatně a nenapsala jsem ani špatně název jejich výrobku. V nadpisu byl tampon, protože ten původně recenzovaný výrobek to tak má v názvu, ale ta jejich firma používá jiné slovo, dole byla zmíněná spíše dodatečně (protože je to zbytečně drahé od nich), nadepsaná správným názvem. A ti blbci si to nepřečetli a vadil jim nadpis, který ale původne referoval o jiné firmě. Já jsem nepochybila v ničem, jenom jsem dostala sprda za imaginární nic, které neexistovalo.

Ikona diskutujiciho Moudravrba 2019-04-18 10:20:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo a to jak ti pak začala lézt do p*dele, tak to bylo dost ubohý. Je vidět, že ve firmě musí každou situaci důkladně analyzovat, takže si paní musela přečíst všechny tvé knihy a články o tobě, aby ti byla schopná odpovědět. Přitom stačilo napsat „Děkujeme za nápravu“. Možná si také uvědomila s kým má tu čest a chtěla se s tebou skamarádit : )

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-18 10:35:56
Ikona diskutujiciho
sipka

Lhala jak když tiskne, nic si nekoupila 😀

Ikona diskutujiciho ⚜ aston 405 2019-04-20 22:05:08
Ikona diskutujiciho
sipka

Pff. Ubohé. A celý ten její mail nedává smysl – místo, aby byli rádi, si ještě stěžují – cože?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek