Kůže, sádlo, voda a éčka

21.1.2012 v Prevence 168

Zpravodajný server http://www.cilichili.cz/ otiskl velice zajímavý a peprný článek o kvalitě českých potravin. Jen se pěkně začtěte, jaké dobrůtky denně kupujete.

Za příšernou kvalitu potravin v české republice může zkrátka to, že klasický Čech je škudlil. Jde po nejnižší ceně a většinou nemá dost koleček pohromadě, aby ho napadlo studovat obal a raději pár kaček přidat. – On totiž kolikrát stejně nemá z čeho přidat a je rád, že vůbec ještě má za co kupovat.

Potom to ale dopadá tak, že když já vejdu do obchodu, tak znám asi dvacet druhů produktů, které jsou pro mě snesitelné a zbytek jedině od zemědělců a soukromníků, protože mě na GMO sójovky a podobné sračky nikdo neutáhne.


Kůže, sádlo, voda a éčka

Vyhlášený pražský prodejce ovoce a zeleniny Jan Soukup prohlásil v rozhovoru pro časopis Instinkt, že pro ovoce a zeleninu jezdí do Drážďan, protože u nás prostě dobré zboží není k dostání. „Supermarkety musí platit za odpad. Když tedy vidí, že něčeho vzali moc a už se jim to kazí, raději to odvezou zpátky do skladu. Ten to potom prodává za cenu odpadu, a kdo to tam skupuje? Čeští obchodníci.“

Co nás nepálí

Jak je možné, že máslo z Belgie nebo česnek z Číny vyjde levněji? Klíč je v kvalitě. Máslo, které leželo v belgických mrazácích dva roky, a česnek, kterého si můžete do bramboráku nastrouhat třeba 3 kila, a stejně nebude cítit. Ale je to levné. Pokud čeští výrobci dělají kvalitní potraviny, nejsou schopni konkurovat dováženým odpadkům. To je například důvodem smutného konce českého česneku. Při ceně kolem 25 Kč za kilo, na kolik vyjde česnek z Číny, ho už skoro nikdo v Česku nepěstuje. Asi polovina masa, které se k nám dováží, je masový odpad. Laloky, kůže, odřezky a tuk, který se v Česku dále zpracovává na nekvalitní masné výrobky. Odborníci jsou přesvědčeni, že mezi rakovinou tlustého střeva a nekvalitními potravinami v ČR existuje přímá úměrnost.

Křehčené maso

Kdosi nám řekl, že kuřata jsou na rozdíl od bůčku zdravá, takže jich dnes průměrný Čech spořádá 25 kilogramů za rok. Když narazíte na maso s etiketou „křehčené“, znamená to, že zhruba čtvrtinu váhy představuje napumpovaná voda. Termín „křehčené“ patrně pochází z faktu, že po upečení se maso křehce rozpadne na třísky.

Zmrzlý margarín?

V září 2009 se časopis Instinkt pokoušel od firmy Algida zjistit, co je pravdy na tom, že svou nejluxusnější zmrzlinu Magnum vyrábí v Česku nikoliv ze smetany, ale z rostlinného tuku. Firma se vyjádřila v tom smyslu, že její zmrzliny jsou „v rámci Evropy harmonizované“.

Časopis nicméně zjistil, že španělské Magnum je podle webu firmy energeticky bohatší, a z toho usoudil, že historky o tom, jak Algida v Česku šetří, se zřejmě zakládají na pravdě. Ale pozor, dnes má Magnum stejné energetické hodnoty na českých, španělských i britských stránkách firmy. Ale třeba takové Corneto má ve Španělsku a v Británii o 140 kilojoulů a 2 gramy tuku víc než v ČR.

Tenhle bájo letní spot hlásá, že je Corneto z pravé smetany. Ale jak na to tak koukáme, ona to taky není úplně tuzemská reklama.

2011 – PÁRKY TESCO VALUE

VELKÁ BRITÁNIE
Cena:
28 Kč
Složení: maso 40 %*, voda, těsto, škrob, tuk, pšeničný protein,stabilizátory, dextróza, pšeničná mouka, kvasnicový extrakt, konzervant, antioxidant, koření, sušené byliny, šalvějový extrakt

* skutečné maso

 

Česká republika
Cena:
37 Kč
Složení: maso strojně oddělené 65 %* , voda, kuřecí kůže, bramborový škrob, směs koření, jedlá sůl, sója, stabilizátor E450, konzervant E250, antioxidant E300, zahušťovadlo E412, látka zvýrazňující chuť a vůni E621, barvivo E120, protispékavá látka E551

* strojně oddělené maso, jinak též separát, jsou semleté zbytky, které zůstávají na kostech po vykostění – tedy po oddělení kvalitního masa

 

Zahuštěný jogurt a smetana z kokosu

Pravý jogurt se vyrábí tak, že se do mléka ve sklenici přidá jogurtová kultura a nechá se zrát. V praxi se tímhle způsobem vyrábí jen mizivé procento jogurtů. Ty ostatní jsou připraveny v obří kádi, rozšlehané, a aby to aspoň trochu drželo pohromadě, zahustí se to škrobem. Podíl sušiny poklesl po zrušení závazných státních norem počátkem 90. let na polovinu (ze 16 na 8 procent). Ovoce se do jogurtů nastavuje taky zajímavě. V meruňkovém jogurtu třeba najdete cukr, kukuřičný škrob, gumu guar, pektin, paprikový extrakt, betakaroten, kyselinu citronovou, citráty sodné a vápenaté, želatinu a samotná ovocná dřeň je místo meruněk nahrazená jablky. Přečtěte si informace na smetanových výrobcích. Podle zákona musí být na prvním místě ta nejvíc zastoupená složka, na posledním ta nejméně. Není vám divné, že smetana se pravidelně vyskytuje až za „rostlinnými tuky“? To jen někdo musel ušetřit a místo krávy podojil kokos nebo sóju.

Analogový sýr

Podle české legislativy je sýr výrobek z mléka a mléčného tuku. Jenže ty jsou drahé, takže místo toho vyseparujeme kasein (hlavní protein v kravském mléce), popřípadě sójový protein, vrzneme do toho rostlinný tuk, sůl a vodu, a místo sýra máme takzvaný analog. Poznáte ho podle toho, že se ani po osmažení nerozteče a chutná přibližně jako několik dní nošené ponožky. Najdete je pod jmény, která znějí sýrovitě, ale nikde se v nich nemluví o sýru. Například si dávejte bacha na Eidam alternative. Stejně tak nečekejte mléko v máslíčku, máslanu nebo šlehačce s rostlinným tukem (ta pravá šlehačka se jmenuje smetana ke šlehání).

Chleba a rohlíci

Hmotnost rohlíků se smrskla z původních 50 gramů na 43 gramů. Obsah tuku, který dodává rohlíkům křupavost, klesl na polovinu, z osmi na čtyři procenta. U chleba se začala používat technologie na rozemílání starého chleba, který se pekárnám nepodaří prodat, a tato drť se pak přidává do těsta na další chléb. Podle pekařů jde do tzv. kvasu od 10 do 40 procent strouhanky. Místo osmnácti hodin kynutí se používají koncentrované kvasy, které vyženou těsto rychleji a koncentrát dodá chlebu i potřebné aroma, chuť a kyselost, kterou dříve zajišťovala žitná mouka. Té bývalo v konzumním chlebu až 45 %, dnes je jí s bídou 20 %.

Můžeme si za to sami

Síť obchodů Levné potraviny, kde je možné s 90% slevou koupit i tři roky starou sójovku nebo čokoládu, stále rozšiřuje počet svých prodejen. V regálech hypermarketů najdete za pár korun výkvěty alchymie, kečup, co nepoznal rajčata, nebo párky, které nevědí, co je prase. Můžeme si za to sami. Nejoblíbenějšími obchody Čechů jsou Lidly, Kauflandy a další diskonty.

Potravináři nejsou charita a jejich prvním cílem je vydělávat. Za to, že dojídáme odpadky po zbytku Evropy, může vkus „běžného zákazníka“, kterého supermarkety pravidelně testují. Až přestaneme mlaskat nad igeliťákem nacpaným sójou (říkáme tomu párek) a škrobem s jahodovým éčkem (jogurt), tak se budou muset výrobci i prodejci zlepšit.

 

Zdroj článku: http://www.cilichili.cz/temata/kuze-sadlo-voda-a-ecka-114.html

 

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Zdraví, léčba nemocí“ – ZDE

Další obrázky zvířat – ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Míša 2012-01-21 03:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Fujky, ještě že mám doma zahrádku a za barákem sad, kde bereme většinu ovoce a zeleniny. Ve vedlejší vesnici bydlí pán, který má vždy dost česneku a od sousedů kupujeme domácí med. Máme svoje vajíčka. Aspoň něco.

Ikona diskutujiciho Ann Taylor 2012-01-21 08:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Po párcích mi bylo několikrát špatně, tak je už nekupuju, ale ostatní?

Ikona diskutujiciho Kecal 2012-01-21 08:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Máte rozmlsaný jazyky, jezte jen když máte hlad a ne když máte chuť a jen to, co vašemu tělu vyhovuje… takový hovadiny co tu vymejšlíte

Ikona diskutujiciho Kecal 2012-01-21 08:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

samozřejmě ještě každý ráno se neobejdete bez jedlý sody (nebo jiný přípravek na překyselení a remineralizaci) kvůli překyselení, kterým trpí 99% obyvatel na týhle planetě

Ikona diskutujiciho Petr Hynek 2012-01-21 09:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No tak já si jezdím nakupovat potraviny do Rakouska, jsou tam levnější a hlavně kvalitnější. Zatím nejsem ve fázi, kdy bych dokázal přežít z prány a taky mi kvalitní potrava a víno přijde jako příjemné zpestření života :-)

Ikona diskutujiciho Sashay 2012-01-21 09:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ľudia nado mnou väčšinou krútia hlavou, ked zistia že nejem nič v čom sú éčka, tieto veci som čítala už dávnejšie, a fakty, že červené farbivo sa vyrába z chrobákov, či dokonca, že sa nájdu éčka aj z chlpov a vlasov… odvtedy kontrolujem zloženia, ale väčšinou  zjem len to, čo sa navarí z domácich výrobkov…

Ikona diskutujiciho Lenka 2012-01-21 10:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, to co je v článku je šílené, ale je to tak. Když jdu do obchodu nevím už co mám koupit, abysme se neotrávili. Můžeš se podělit o tvou zkušenost, co kupuješ ty? Nakupuješ pouze v bio obchodech? Myslíš si, že ty bio věci jsou skutečně bio? Děkuji.

Ikona diskutujiciho Tina 2012-01-21 11:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja som minule jedla papriku čo chutila a voňala ako krém, vôbec to nešlo umyť a aj ostatné papriky z tohto balenia chutili presne tak. Mamka mi potvrdila, že to nie je len moja halucinácia, bohužiaľ 🙁 Tu v meste máme firmu, ktorá vyrába kvalitné jogurty "Sabi" , okrem týchto jogurtov mi chutí už iba jedna iná značka  a tá je dosť drahá. Keď sa niekedy kúpi nejaký iný jogurt, tak to chutí ako zahustené niečo, dám to do úst a hneď viem, že to má z jogurtom málo spoločné. Máme doma aj jogurtovač, tak si niekedy spravíme aj vlastné jogurty. Syr kupujeme tiež len kvalitný a často jeme bryndzu namiesto syru. Tofu len bez GMO. Od kedy som si uvedomila koľko margarínu pojem v sladkostiach, tak sa ich snažím obmedzovať, no čokoládu z pravého masla si dám 🙂 My tu nemáme možnosť nakupovať z farmy či sadu, aj na trhovisku je bohužiaľ častokrát ovocie a zelenina zo skladu, väčšinou z Poľska. Málokto to má zo svojej vlastnej záhradky 🙁 Keď sa snažím, tak nájdem. Tu na východe sú ľudia chudobný a nechcú dať viac. Rozhodla som sa, že budem šetriť na iných veciach ako na zdraví. Ja sa nemôžem sťažovať, vždy som mala peniaze na všetko čo som potrebovala, aj na svoje koníčky :D

Ikona diskutujiciho Septik 2012-01-21 11:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super článek, díky za něj ;-)

Ikona diskutujiciho bigbiz 2012-01-21 11:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S tím jídlem je to fakt děs a musím jedině souhlasit. To, co se prodává v supermarketech, je opravdu odpad. Ale teď mám pro všechny jednu kontrolní otázku. Víte, co jde cítit ze zkaženého jogurtu Florian? Nevíte, co? Tak já vám to teda řeknu. Ze zkaženého jogurtu Florian jde vážně cítit aceton. A tohle se tady prodává, jako kvalitní jogurty.

Ikona diskutujiciho Terka 2012-01-21 12:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Proč jsi proti Lidlu? Právě slýchám od lidí, že potraviny se dovážejí z Německa a jsou kvalitnější a složení bývá lepší.

Ikona diskutujiciho Míša 2012-01-21 12:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Já jsem zase na druhou stranu nejednou slyšela a četla, že ať už se jedná o jídlo, či jiné věci -  nejsou ty samé, co se prodávají v našich obchodech a třeba německých, i když mají ty obchody i potraviny stejný název.

Ikona diskutujiciho bigbiz 2012-01-21 12:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale to je u všeho, to není jen u jídla. Kupte si v Rakousku třeba prací prášek a ten stejný si kupte u nás. Rozdíl je nesrovnatelný.

Ikona diskutujiciho Suny 2012-01-21 12:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Článek mě nepřekvapuje, protože co se v Německu (nebo jiných zemích) nespotřebuje, frčí k nám. Kde supermarkety vydělat můžou, tak tam vydělají. A myslím, že by se mohlo s výčtem podbně řešených potravin, jako je chleba, pokračovat, viz kečupy atd.

Ikona diskutujiciho Krasivija 2012-01-21 12:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

J8 vím jak je to s našema potravinama bídné. Brambory tak hnusné, že by to normální člověk ani prasatům nedával, ale měsťáci si to kupují, protože nic jeného se nikde poblíž sehnat nedá.

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2012-01-21 13:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Uh. Teď si budu pečlivěji číst složení.

Ikona diskutujiciho Lady Rovena 2012-01-21 13:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: přesně tak :o) a když si to ještě vypěstuješ na zahrádce podblíž Ostravy nebo Karviné, tak to máš ještě obohacené o těžké kovy :o) Tak mě napadá jestli nám to "zdravé" jídlo neublíží víc než ty sračky, protože v jídelně ve školce, škole, v práci vaří z těch sraček a člověku nic jiného nezbývá než si ty sračky dát. Protože vařit si v práci vlastní jídlo, to se poštěstí jen málokomu :o) a nebo snad nikomu :o) No a když si dá takovou "zaručeně zdravou" potravinu, tak pak na to chytne alergii :o)

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-01-21 13:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nielen české ale aj ostatné, hlavne polské (tie sú najlacnejšie) sú nekvalitné. Potraviny sa vyrábajú zo všetkého, čo sa dá spracovať,  a lacné potraviny neexistujú, ich výrobná hodnota nieje zďaleka taká za akú ich predávajú. Kupujeme drahý odpad! Cena potravín rastie ale nerastie kvalita. Väčšina ľudí na to nemá a nakupuje viac tie lacnejšie.  Drahšie potraviny sú kvalitnejšie a chutnejšie, ale sú naozaj také zdravé? Sú zrejme vyrobené podobne ako tie lacné, z lepších surovín, ale je tam asi stále tá nezdravá chémia, nezdá sa že by ľudia ktorí jedia drahšie potraviny boli o moc zdravší. Najkvalitnejšie, najzdravšie a najlacnejšie potraviny sme mali za komunizmu, vtedy nepasterizovali ani pivo, nezabíjali živiny a pivo bolo často už v obchode pokazené, zlatý komunisti. Teraz máme konzum a nehľadí sa na kvalitu, ale kvantitu, hlavne že sú regále stále plné, luďí nakŕmime nezdravím odpadom, potom zarobíme na ich "liečení" a ušetríme aj dôchodky, keďže sa ich väčšina ani nedožije.

Ikona diskutujiciho Lady Rovena 2012-01-21 13:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: Tomu říkám štěstí :o) jinak to složení čtu už pár let a občas se člověk diví co do toho jídla vůbec dávají :o)

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2012-01-21 13:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

já bydlím poblíž Karviné. Hodně lidí tady má zdravotní problémy. Já nemám žádnou alergii ani nic podobného. Poslední nemoc byla chřipka asi před rokem :DD

Ikona diskutujiciho Míša 2012-01-21 13:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: To mi připomíná naše brambory. Léta jsme je pěstovali na takovém našem menším poli a oni si vedle postavili fabriku ze které do okolních potoků tečou nějaké hnusy. Jeden ten potok si takhle teče kolem toho políčka, dnes už tedy zrušeného. To se nedalo.

Ikona diskutujiciho Lady Rovena 2012-01-21 14:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: už jsi zřejmě zakonzervovaná :o)

Ikona diskutujiciho Kecal 2012-01-21 14:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Nemusím tu nic rozepisovat, všechno je naprosto jasný. Řešíte tu hovadiny, stejně jako zbytek světa ohledně jídla.

Ikona diskutujiciho Lady Rovena 2012-01-21 14:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[23]: sákryš nepiju víno, tak jsem asi out :o)píšeš, že nejíš nic těžkého před spaním a jíš tedy něco těžkého v průběhu dne? a co to je, to něco těžkého?

Ikona diskutujiciho Míša 2012-01-21 14:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[23]: Promiň, ale tohle mi připadá trochu extrémní … jíst více méně jen ovoce a vitamíny?

Ikona diskutujiciho Kecal 2012-01-21 15:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: Pij si co chceš, mě víno chutná… pro mě jsou třeba ořechy a sušený ovoce celkem těžký, si třeba dám o všední den takovej ořechovej mix: mandle, sezamky, pravej včelí med, kokos, pomerančová šťáva a málem to se mnou jeblo o zem, jak to bylo dobrý… 🙂 na večer by se správně nemělo jíst vůbec nebo jen lehký ovoce – míň trávíš, míň energie spotřebuješ na trávení -> míň spíš a líp se ti vstává

Ikona diskutujiciho Lady Rovena 2012-01-21 15:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: takže to víno je o chuti? a ne o potřebě? … a ovoce si sám sušíš? a ty proteiny jsou v jaké formě? Ptám se protože mě to zajímá … přítel je kulturista, takže by ho tvé rady určitě mohly zajímat

Ikona diskutujiciho Lucidité 2012-01-21 15:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: jej, ovoce nemám ráda, ale asi s tím něco udělám, protože nemůžu popřít, že je to vpodstatě to nejlepší, co můžeme jíst.

Ikona diskutujiciho Kecal 2012-01-21 15:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: Syrovátkovej protein, dělanej ze sušených syrovátek… maso je prakticky nepotřebný, protože jeden drink = 200kg tvých řízků na talíři, v přepočtu na bílkoviny…

Ikona diskutujiciho Kecal 2012-01-21 15:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jinak samozřejmě jen červený víno… a moje chuťe jsem myslím trošku přenastavil poslední dobou :-D takže potřeba a chutě se často doplňujou a překrývaj

Ikona diskutujiciho Huntmaster 2012-01-21 15:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[23]:To jsou zajímavé "teorie" :-D.

Ikona diskutujiciho Kecal 2012-01-21 15:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[31]: Pro někoho teorie, pro někoho fakt. :-)))

Ikona diskutujiciho Míša 2012-01-21 15:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: Já Ti to přeji, ale asi bych se bála být živa jen z tohohle. Pokud seš si jistý, že Ti to neublíží … Hodně štěstí do budoucna 🙂

Ikona diskutujiciho Vesmírná Sestra Khalia 2012-01-21 15:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[23]: Vskutku velice zajímavé! 🙂

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-01-21 16:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Potraviny sú nekvalitné aj preto, že sa nedá vyrobiť toľko kvalitných, aby bolo pre všetkých. Jednoducho nechovajú pre každého prasa, aby sme mohli všetci jesť ozajstné mäso.

Ikona diskutujiciho Kecal 2012-01-21 16:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[35]: Ano, furt tu ale máš dualitu… zdravý a nezdravý… jablko a hranolky… no já to spíš nazývám, pro tělo potřebný a odpad nebo jed… pokud se ti nepovede vystoupit z duality, tak si to můžeš řikat nad vším :-D samozřejmě to svůj efekt má, ale ne takový jaký by každý chtěl aby mělo

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2012-01-21 18:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: A smrděl jako použité ponožky :D

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-01-21 18:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja som zas počul že na dlhovekosť sa má pridávať hrudka másla do čaju. (čo z toho keď ani to máslo neni máslom)

Ikona diskutujiciho Weri 2012-01-21 19:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[23]: no jo… každý to vidí jinak, ale tohle mi připadá přehnané…

Ikona diskutujiciho Mirek 2012-01-21 20:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj. Já už nejím asi skoro nic, co obsahuje nějakou chemii, skoro žádé průmyslové výrobky. Maso se snažím omezovat, ale když, jedině kus masa v celku, domácí vajíčka, ze sýrů kvalitní trvdý nebo hermelím, dobré máslo, sádlo, na slazení med od včelaře, obilniny luštěniny, ořechy, ovoce zeleninu, hlavně, co si vypěstuju, když roste zeleň, natrhám si občas trochu jedlých planých rostlin na jídlo, na čaj…Když jdu do hospody, dám si většinou taky červeny víno(když je hnusny na chut, naředím to vodou).

Ikona diskutujiciho CHantall 2012-01-21 21:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to veľmi smutné, ale tak ľudia nemajú poriadne z čoho žiť 🙁

Ikona diskutujiciho Kecal 2012-01-21 21:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[37]: Jasně, jíst se má všechno… a klidně i ze všeho, když už všechno, rovnou z podlahy, na co talíře? :-D 84 let je mladice, pro mě je stovka ani ne polovina života a je mi 17… proč nežít několik set let? Co nám k tomu překáží? Buňky se po každou určitou chvíli regenerujou, lidský tělo je prakticky nesmrtelný… opotřebovávají ho 4 faktory – Strava, prostředí, psychika, víra v to, že 84 let je vysokej věk

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2012-01-21 22:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[43]: Tím jsem chtěla naznačit to, že v dnešní době 84 plná zdraví a energie to se už dnes moc nevidí 🙂

Ikona diskutujiciho Lady Rovena 2012-01-21 22:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[43]: tak jsem tvůj jídelníček konzultovala s přítelem a hodně ho to zaujalo a chtěl by se tě zeptat jaká je tvá výška a jaká byla výchozí váha a kolik jsi teda přibral na svalové hmotě

Ikona diskutujiciho Alue 2012-01-22 09:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Můžu napsat článek.

Ikona diskutujiciho Arien 2012-01-22 10:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[43]: Jeden malý dotaz. Kecale, kde kupuješ(získáváš) to o jíš? Jinak řečeno, pěstuješ si na zahrádce ovoce pro které tak horuješ? A ty oříšky apod., ty ti taky asi nevyrostou pod okny, což? Že bys je kupoval v onom odporném supermarketu???

Ikona diskutujiciho hel 2012-01-22 11:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doporučuji ke shlédnutí video "Raději vidličky než nože"- vyhledávač vám nabídne hned několik možností ke stažení. P.S. z vašich příspěvků se ty Kecalovy nejvíce blíží zdravému pohledu

Ikona diskutujiciho katrin 2012-01-22 11:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Náhodou dávám za pravdu Kecalovi, protože když se ptám intuice co si dát, tak je to hodně podobný tomu, co tu popsal jako svůj jídelníček. Ale bohužel mám často chuť na něco co jedí ostatní, takže jsem se podle intuice řídila max 1 den :D

Ikona diskutujiciho Lenka 2012-01-22 13:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Česká republika je odpadlištěm potravin, to je všeobecně známo. A nejen těch, týká se to i jiných výrobků. Co se mne týče- než mít v puse každý den levnou slátaninu, které někdo říká salám a ve skutečnosti je to směs sójové mouky a jiných sračiček, které mi zanesou střevo, raději si 2krát týdně koupím něco pořádného a připlatím za kvalitu. Ať salám, nebo párek, chci v puse a v žaludku mít maso, ne nějakou hloupou náhražku. Kvalita nad kvantitou.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek