Kvůli geneticky upraveným potravinám lidstvo zdegeneruje už v 21. století (2/2)

3.12.2014 v Prevence 2

2. DÍL

GMO pesticidy souvisí s vrozenými vadami, poruchami mužských hormonů a rakovinou

(NaturalNews) Četné studie v posledních měsících ukazují vliv zemědělských pesticidů na reprodukci a další vážné zdravotní problémy. A nová studie z Argentiny přidává ještě více důkazů o tom, že tyto chemické látky jsou rozšířené jako pandemie.

Andres Carrasco, vedoucí oddělení molekulární embryologické laboratoře na univerzitě v Buenos Aires, nedávno představil zprávu, která vysvětluje, že glyfosát (účinná látka herbicidu Roundup firmy Monsanto) je odpovědný za způsobení vrozených vad, neplodnosti, ničení spermií a rakoviny.

Pro účely této studie Carrasco a jeho tým testovali účinky glyfosátu na zvířecích embryích a zjistili, že chemicky mění a narušuje správný embryonální vývoj. Dokument také vysvětluje, že „glyfosát sám byl zodpovědný“ za příčinu vrozené vady, a že výsledky této studie naznačují podobné výsledky i u lidí.

Krátce po tom, co Carrasco vydal svou zprávu, The Ecolo gist (britský ekologický časopis) vydal svou vlastní zprávu o zničujících účincích glyfosátu jak na životní prostředí, tak i na život lidí a zvířat, také citoval Carrascovu zkušenost, že byl „napaden davem“ při příjezdu do města, kde měl prezentovat své výsledky.

„Neobjevil jsem nic nového,“ řekl Carrasco v rozhovoru pro www.GMWatch.org. „Jen jsem potvrdil to, co jiní vědci objevili. Navzdory důkazům, se snažili kritizovat 30 let mé pověsti jako vědce … Vědí, že nemohou zakrýt Slunce jednou rukou. Existuje vědecký důkaz, a především jsou stovky postižených měst, které jsou živým důkazem tohoto ohrožení veřejného zdraví.“

Kromě glyfosátu celá záplava dalších toxických chemických látek používaných v běžných a geneticky modifikovaných (GM) plodinách je také vážnou hrozbu pro lidské zdraví. Zpráva zveřejněná v časopise Scientific American již v únoru vysvětluje, že většina pesticidů jsou endokrinní disruptory. Chemických látek mající vliv na mužské hormony zejména blokováním nebo napodobováním, a nakonec vedou k různým druhům velmi závažných zdravotních problémů.


GMO kontaminace světa je mnohem horší než únik ropy v Mexickém zálivu
(NaturalNews) Jako součást pokračujícího úsilí varovat veřejnost před nebezpečím GMO znečišťování naší planety, výkonný ředitel Institutu pro zodpovědné technologie Jeffrey Smith vydal nové video jménem Cap the Gene Spill“.

VIDEO:
http://naturalnews.tv/e-video.asp?v=29315DF17DC44267949234EA7262ED2F &s=2

V tomto videu Jeffrey srovnává geneticky modifikovanou kontaminaci naší planety s katastrofou v Mexickém zálivu. Genetické znečištění naší planety je ve skutečnosti mnohem horší než ropa v zálivu, protože genetické znečištění nemůže být „vyčištěno“. Přetrvává v životním prostředí … snad po celou budoucnost života na planetě Zemi.

(Pozn.Alue: Video – jak sami vidíte – nelze načíst. Možná mezitím došlo k cenzuře.)

Zde úryvek z toho, co Jeffrey Smith říká ve videu:

,,GMO znečištění způsobuje intenzivní a zákeřné poškozování životního prostředí, které nemůže být nikdy vyčištěno. A stejně jako u úniku ropy, můžete zpětně zjistit vládní neschopnost, tajné dohody a průmyslové manipulace – použití technologií, které nejsou bezpečné dávno před tím než je věda připravena.

A co samorozmnožující se genetické znečištění? Jakmile se dostane ven, pak se rozšíří a křížením se opyluje… stane se samorozmnožujícím se znečištěním, které by mohlo přečkat dopady globálního oteplování, nebo jaderný odpad. To je věc, kterou nelze vyčistit a my odkážeme všem budoucím generacím pošetilost této generace.

Nikdy předtím jsme nekrmili celou populaci výrobky kojenecké vědy, nebo nepustili do životního prostředí něco, co by pak nešlo zvrátit.

Takže potřebujeme uzavřít genetické znečištění. Dát jej zpět do laboratoře, kam patří.

Možná někdy budeme moci předvídatelně a bezpečně manipulovat s DNA rostlin a vědět, jaké budou jeho dopady na životní prostředí a v naše tělo, ale tento den je daleko.“

Osobně se domnívám, že Jeffrey Smith má být jednou z nejdůležitějších osob v čele boje proti geneticky modifikované kontaminace našeho světa. Tento muž si zaslouží Nobelovu cenu za mír za své statečné úsilí na ochranu lidstva od toho, co se doslova stává semeny naší vlastní zkázy.

Tajná historie Monsanta: Agent Orange a mrzačení nevinných Vietnamců
(NaturalNews) Stále je obtížné zcela zapomenout na nejošklivější a dalekosáhlá zvěrstva války ve Vietnamu – šíření smrtícího herbicidu Agent Orange. Ale zatímco máme filmy jako Apokalypsa a celou řadu válečných románů připomínajících většinou nechutné akce v 60. letech, následky Agenta Orange stále rostou a rozšiřují se – skrze světová média.

Bez ohledu na to, jak těžké je se zastavit a poslouchat příběhy veteránů americké armády z Vietnamu, nemůžeme nebrat v úvahu nesčetná množství poškozených osob a zatajování, která se od té doby děla.

Jeden nedávno představený příběh stanicí KPHO (zpravodajská stanice ve Phoenixu) uvedl několik veteránů z Vietnamu, kteří naznačovali, že jim americká armáda nařídila zakopat sudy Agenta Orange v Camp Carrollu (vojenská základna v Jižní Koreji).

Veterán Steve House trpící řadou nemocí, které jsou často spojeny s Agentem Orange, popisuje vykopání dvou akrového příkopu a poté jeho zaplnění sudy, na které sedí popis sudů obsahujících Agenta Orange.

House trpí neuropatití, poměrně neobvyklou nemocí u každého, kdo vyrůstal bez jedů. Karpální tunel je jedním z nejvíce známých a menších typů neuropatie. Nemoc se vyskytuje při poškození nervových buněk a vyúsťuje ve ztrátu citu, brnění nebo v pocit pálení postižených nervech, slabost, nebo v extrémních případech i v ochrnutí.

Voják, který sloužil s Robertem Travisem potvrdil tento příběh: „Bylo tam asi 25 sudů, všechny OD zelené…Na sudech bylo napsáno „chemický typ Agent Orange.“ Na nich byl dokola pruh s datem z roku 1967 pro Republiku Vietnam.“ Travis v současné době zažívá extrémní slabost v rukách a nohách, artritidu v krku a v zádech.

Spousta amerického vojenského personálu, která překročila území, které bylo bombardováno Agentem Orange, hlásila v následujících týdnech neuropatii ve svých nohách . Byli vystavení herbicidu po relativně krátkou dobu a k tomuto dni přesto mají omezené některé funkce svého těla.

Většina veteránu z Vietnamu vystavených Agentu Orange dostává federální pomoc, aby se vypořádali s následky expozice. Trpícím, kteří mají nemoci spojené s tímto škodlivým herbicidem, vláda USA plánuje vyplatit 67 miliard dolarů v příštích deseti letech.

Zatímco američtí veteráni stále bojují s účinky herbicidu, děti s genetickými vadami nadále připomínají občanům Vietnamu dalekosáhlé a děsivé účinky tohoto chemického jedu, který ovlivnil tři generace potomků. USA utratily 43 milionů dolarů za tuto postihnutou populaci, neboli desetinu toho, co utratily za své veterány.

Místa s výskytem Agenta Orange musí být vyčištěna, aby se zabránilo dalšímu vyvolávání chorob a genetických vad. V roce 2010 byl představen desetiletý plán pro vyčištění míst s Agentem Orange ve Vietnamu – míst, která stále obsahují nebezpečné množství této směsi.

Plán v ceně 300 milionů dolarů je plně financován Spojenými státy, nicméně se našla řada cenných přispěvatelů, kteří pomohli zajistit další potřebné finance. Zatím se utratilo 37 milionů dolarů za vyčištění, USA ukázaly aspoň část své odpovědnosti za své akce v minulosti.

Když Hillary Clintonová minulý rok navštívila Vietnam, propojila projekt, aby vyléčil ty nejhorší škody způsobené Vietnamu, aby se posílila aliance mezi USA a Vietnamem, při té příležitosti řekla: „…sdílíme bolestné dědictví minulosti, ale projekt, který zde provedeme – stejně jako naše dva národy pracující ruku v ruce na vyčišťování těchto míst – je znamením naděje budoucnosti, kterou společně budujeme.“ Mezitím herbicid pokračuje ve způsobování neléčitelných deformací na vietnamské mládeži.

I přes tyto očividné znepokojivé náznaky, že herbicidy můžou být velmi škodlivé, společnosti, které vyráběly Agenta Orange, stále rostou a rozvíjejí se, zvětšují své řady produktů a příjmy – a to nejen v USA, ale napříč světem. Letmý pohled na web Monsanta 20. června 2011 ukazuje, že společnost rostla od roku 2007 průměrně o 8% ročně. Monsanto společně s Dow Chemicals byly dvě největší společnosti, které vyráběly Agenta Orange – dohromady přibližně 12 milionů galonů, které armáda USA použila ke zničení 14% přírodního prostředí Vietnamu.

Společnosti snadno odrazily všechny protesty a požadavky. Konec konců – prostě splnily objednávky, stejně tak jako výrobci zbraní. Můžeme je vinit z toho, že americká armáda rozptýlila jejich produkt?

Možná ne. Nicméně je zde stále možnost na nečistou hru. Pokud Monsanto a Dow Chemicals věděly přesně, jak je jejich produkt nebezpečný, pak byla jejich povinnost informovat vládu o dlouhodobých a katastrofických následcích masového rozšíření. Pokud nevěděli tato základní fakta o nebezpečí jejich produktu, pak se jedná o nekontrolovatelnou nedbalost.

Tyto společnosti by měly alespoň uznat svou úlohu v tom, co se lidé bojí nazvat genocidou.

Len Aldis, zakladatel Britsko-Vietnamské přátelské asociace, který přispěl množstvím svých vlastních prostředků, vidí vinu na hlavách Monsanta a Dow Chemicals. V dopise adresovaném radě Monsanta pan Aldis píše: „Nemusíte si být vědomi role, kterou hrají společnosti v tomto trestném činu, ale bylo mnoho protestů ve Velké Británii a v mnoha dalších zemích kvůli použití Agenta Orange ve Vietnamu… Viděl jsem výsledky jejich produktu ve sklenicích obsahujících nenarozené děti, pohled na který mnoho lidí nemá žaludek.“

Do této doby pan Aldis neobdržel žádnou odpověď – postoj, který je potvrzen na webových stránkách společnosti Monsanto a Dow Chemicals. Tyto weby vůbec nijak nezmiňují Agenta Orange. Pokud se to snaží zamést pod koberec, je možné jim věřit když vyrábí GM semena, herbicidy a jiné produktové řady? Jaký impuls je donutí testovat tyto laboratorní mutace?

Pokud si hrajeme s ohněm, který náš již popálil, můžeme očekávat něco jiného než být znovu popálený?

Kantýna Monsanto nepodává geneticky modifikované potraviny svým zaměstnancům

(The Guardian)

Kateringová firma nanejvýš urazila Monsanto zákazem geneticky modifikovaných potravin ve vlastní kantýně pro zaměstnance giganta GMO „jako odpověď na obavy našich zákazníků“.

Organizace Přátelé Země, která pořádá kampaň proti GMO, s nadšením přivítala volbu „nedůvěry“ v novou technologii, mezitím Monsanto, na které dopadají celosvětové finanční obavy o budoucnost GMO, si stěžovalo, že toto rozhodnutí zabraňuje volbě jeho zaměstnancům.

Kantýna v centrále Monsanta v High Wycombe, Buckinghamshire je provozovaná kontraktorem SutCatering, který patří pod Granada Food Servicescliffe. Mike Batchelor, manažer kvality v Granada, v prohlášení zákazníkům uvedl, že firma pracuje na tom, aby „odstranila, do nejvyšší možné míry, GMO sóju a kukuřici ze všech potravinových produktů podávaných v naší restauraci.“

Firma prý bude pokračovat v prodeji produktů, jako jsou sladkosti, které jsou zabaleny a označeny výrobcem, že obsahují přísady GMO, „v případech, kdy je to vhodné“. Pan Batchelor dodal, že byly podniknuty kroky k tomu, „aby bylo zajištěno, aby zákazník měl důvěru v nezávadnost jídla, které podáváme.“

Adrian Bebb, který s Přáteli Země vede kampaň za nezávadnost potravin, řekl: „Veřejnost vyjádřila své obavy o nezávadnost přísad GMO velmi jasně. Nyní to vypadá, že dokonce kateringová firma Monsanta nemá důvěru v tuto novou technologii.“ Dále řekl, že kateringové firmy a výrobci musí udělat další krok a zajistit, aby neprodávaly maso a mléčné produkty ze zvířat, které jsou krmeny GMO krmivem.

Tony Combes, ředitel korporátních záležitostí pro Monsanto v Británii odmítl, že by toto rozhodnutí bylo ostudou. Ganada toto rozhodnutí učinilo paušálně. „Toto nemá nic společného s tím, že provozují kantýnu Monsanta. U každé kateringové firmy naleznete to samé.“

V úřadu Monsanta v Cambridge byla provozována uvnitř a zákaz GMO potravin v ní nebyl.

„Věříme ve volbu. V naší restauraci v Cambridge je na produktech upozornění, že „můžou obsahovat GMO“, protože naši zaměstnanci raději jí jídla méně postříkané chemikáliemi.“

Maďarsko zničí všechna geneticky modifikovaná kukuřičná pole od Monsanta
V březnu Maďarsko představilo nové nařízení, podle kterého musí být geneticky modifikovaná semena kontrolována před jejich uvedením na trh. Nicméně některá geneticky modifikovaná semena byla dána farmářům, aniž by si toho byli vědomi.

Jako výsledek bylo nalezeno a zničeno skoro 1 000 akrů (cca 404 hektarů) kukuřice z geneticky modifikovaných semen napříč Maďarskem. Zástupce státního tajemníka ministerstva pro rozvoj venkova Lajos Bognar řekl, že GM kukuřice byla zaorána a pyl se z ní nerozšířil.

Planetsave hlásí:
„Na rozdíl od některých členských států EU, jsou GM semena v Maďarsku zakázána. Kontroly budou pokračovat navzdory tomu, že jsou obchodníci povinni zajistit, aby jejich semena nebyla geneticky modifikovaná, řekl Bognar.“

Spojené státy mezitím začínají vidět následky široce rozšířených geneticky modifikovaných organismů. V polovině 90. let Monsanto představilo geneticky modifikovaná semena odolná vůči vlastnímu herbicidu Roundup. Dnes jsou tyto plodiny po celých Spojených státech – 94 procent sójových bobů a více než 70 procent kukuřice a bavlny obsahuje gen rezistentní vůči Roundupu.

Ale když je půda dávkována jen jedním herbicidem po celá léta, ekosystémy se přizpůsobí. Roundupu odolné superplevely se dostávají mimo kontrolu. A problém se jen zrychluje, protože odolné plevele jsou hnací silou jejich neodolné protějšky.

Podle Mother Jones:
„Tyto plevele se přizpůsobují rychleji a důrazněji, dusí pole a tak zanáší zavlažovací kanály, že voda nemůže projít.“

NA ZÁVĚR, JAK JSME NA TOM U NÁS?
(POSLEDNÍ AKTUALIZACE: 15.6.2005)
Od vstupu České republiky do Evropské unie 1. května 2004 vstoupila i u nás v platnost nová legislativa, týkající se povinného označování geneticky modifikovaných potravin a krmiv. Jde o velké plus zejména pro spotřebitele, kteří jsou takto důkladněji informováni o původu potravin a mají možnost výrobky z GMO odmítnout.

Podle nové legislativy musí být totiž označeny všechny výrobky, které obsahují či jsou vyrobené ze složek s obsahem více než 0.9% geneticky modifikovaných organismů. To se týká i geneticky modifikovaného krmiva pro zvířata. Pokud však ve složení výrobku najdete např. „modifikovaný škrob“, nejedná se o GM výrobek. Výrobek, který je z GM, může mít ve složení uvedeno např.: vyrobeno z geneticky modifikované sóji MON-04032-6. Mezi nejčastěji geneticky upravované plodiny patří sója, kukuřice a řepka olejná.

V legislativě se však vyskytly jisté mezery. Například výrobky ze zvířat (maso, mléko, vejce), která jsou krmena geneticky modifikovaným krmivem, označeny být nemusí. Ve skutečnosti se větší část geneticky modifikovaných plodin používá právě jako krmivo. V nejbližších dvou letech se na půdě Evropské unie bude projednávat i problém potravinových přísad (např. vitamíny, dochucovací prostředky, sladidla, stabilizátory), které se vyrábějí za pomoci GM technologií. Ani tyto produkty podle současné legislativy není třeba značit.

Zdroje:

http://english.pravda.ru/science/health/113350-genetically_modified-0
http://www.guardian.co.uk/science/1999/dec/22/gm.food
http://articles.mercola.com/s ites/articles/archive/2011/08/09/hungary-destroys-all-monsanto-gmo-corn-fields.aspx?np=true
http://www.aaemonline.org/gmopost.html
http://www.biointegrity.org/

http://www.gmwatch.org/archive2.asp
http://www.greenpeace.cz
Překlad: www.freepub.comehere.cz

Kam dál:

Otevřít rubriku ZDRAVÍ: ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Ruprecht 2015-02-17 04:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S názory blogerky plně souhlasím. Škoda že o upozorňování na GMO potraviny se v mainstreamu  nedočteme. Pokud podepíšeme Transatlantickou smlouvu s USA tak budeme zavaleni americkými specialitami z GMO plodin a také kuřaty proplachovanými chlorem apod. Američani z 41% umírají na rakovinu. Tohle tedy bude exportováno i k nám. Výsledek je nabíledni.viz video.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek