Laurej prostě ví… na toho je spoleh.

10.6.2008 v Zážitky 3

Za posledních pár dní se toho semlelo mnoho… možná až moc, na můj vkus 😀

No každopádně, jen přelétnu to, čeho se tento zápisek týká: už týden nejím… zcitlivěly mi schopnosti…sňatek mojí mámy…. následný smutek na svatbě… zklamanost… opila jsem se… zvracela jsem jako beruška… pak jsem z toho byla něšťastná… pak přijel jeden velmi zajímavý pán, který říkal naprosto úžasné věci, – takže jsem zase měla mocný zážitek… a pak jsem si o otm všem potřebovala popovídat.

Tolik věcí… tolik dojmů… ale nikdo zde dostupný není vhodný pro takovou konverzaci… já si chci popovídat z očí do očí… chci to rozebrat otevřeně s někým, kdo mě pochopí a bude vědět.. ale s kým herdek… s kým… – no, a tak jsem si hopla domů pro tužku a papíry, usadila jsem e pěkně venku za domečkem na zahrádce a dala se do rozhovoru s Laurejem… (můj anděl)

Přemýšlím, jestli pro vás budou jeho slova nějak přínosná, nebo jestli jim budete rozumnět, ale každopádně já si to někam zapsat prostě musím, abych to nezapomněla a někde neztratila.

Začala jsem já… takovou krátkou úvahou a počkala jsem, co on na to řekne…

,,Mám asi trochu šok. Ale stejně jsem ráda, že vím pravdu. Nemůžu běhat po světě bez základního vzdělání.”

,,A TO JE PŘESNĚ TEN DŮVOD, PROČ PŘIŠEL ,, .PÁN Z HVĚZD’ “. (pánem z hvězd myslí Laurej toho úžasného pána, který je původem mimozemšťan, což je na něm velmi zřetelně patrné.)

,,Vy jste nám ho sem poslali?”

,,PŘECI TVOJI TOUHU PO PRAVDĚ NEMŮŽEM NECHAT BEZ ODEZVY.”

,,A vážně je to všechno pravda? Ty krize a to… to všechno…”

,,ANO.”

,,A jak mám žít? Jak mám s tímhle žít?”

,,ŽIJ STEJNĚ, JAKO DOPOSUD. POCHOP, PROSÍM, ŽE ZPŮSOB, JAK ŽÍT, TU ZÁKLADNÍ INFORMACI O TVÉM ŽIVOTĚ A JAK S NÍM NAKLÁDAT, TU MÁŠ ULOŽENOU V SRDCI. JE TO TVŮJ ZÁKLADNÍ KÁMEN. NE MY. NE BŮH. NE MAMKA. ALE TY SAMOTNÁ JSI TEN ZÁKLADNÍ KÁMEN PRO TVŮJ ŽIVOT.”

,,Co tím chceš říct?”

,,TÍM CHCI ŘÍCT, ŽE TY SAMA MOC DOBŘE UVNITŘ TVÉHO SRDCE VÍŠ,CO MÁŠ DĚLAT.”

,,Pravda… ale co to moje ,,nechutenství”, nebo jak to nazvat? Došlo mi to až dneska… že nejím… po takové době… víš… už je to přeci jen dlouho a já nevím, jestli se mi tím něco nestane… třeba žaludeční vředy… nebo.. něco…”

,,ŽIJ, JAK TO CÍTÍŠ. AŽ PŘÍJDE ČAS, SAMA SE S RADOSTÍ ZAKOUSNEŠ DO VŠEHO, CO JEN POTKÁŠ… NEBOJ.”

,,Neublíží mi to?”

,,COPAK TY NIC NECHÁPEŠ?”

,,Co mám chápat?”

,,ZAMYSLI SE. ZASTAV SE NA CHVILKU A MYSLI!”

………….. *myslím* *myslím*

………….*a cvak*

,,A sakra. Já su jelito!”

,,PŘESNĚ TAK. PŘESNĚ TO, CO TĚ TEĎ V TVOJÍ HLAVIČCE TRKLO, PŘESNĚ TO JE TO, CO MÁŠ CHÁPAT.

ROZVZPOMEŇ SE TROCHU. NĚKOLIK DNÍ BEZ JÍDLA. PRAKTICKY. MY OBA VÍME, ŽE UŽDIBUJEŠ OVOCE ZE STRACHU PŘED PROBLÉMY DOPROVÁZEJÍCÍMI ŽALUDEK, KDYŽ SE DLOUHO NESETKÁ S NIČÍM POŘÁDNÝM.

VTIP JE V TOM, ŽE HLEDÁŠ ODPOVĚDI. A HLEDÁŠ JE TAK INTENZIVNĚ, ŽE TVÉ PODVĚDOMÍ SE ROZHODLO PRO TO UDĚLAT TOHLE. TVŮJ PŮST JE VYŠŠÍ ZÁLEŽITOST. ANI SIS TO NEUVĚDOMOVALA, ALE TRKLO TĚ TO V TU PRAVOU CHVÍLI.

ALE VRAŤME SE: NĚKOLIK DNÍ JSI NEJEDLA. – UŽ JSI BYLA NA PŮLI CESTY NA TÍM, CO JSI HLEDALA. ALE BYLO TŘEBA TĚ OČISTIT. – TO PROTO JSI SE OPILA NA SVATBĚ SVOJÍ MAMINKY. NEJSI ZÁDNÉ ,,JELITO”, ANI JSI NIKOHO NEZKLAMALA. BYL TO PROSTĚ DALŠÍ TAH, JAK DOSÁHNOUT SVÉHO CÍLE. BYLO TO ROZHODNUTÍ TVOJÍ DUŠE, KTERÁ USOUDILA, ŽE TOTO JE NEJLEPŠÍ CESTA. – OPILA JSI SE A PAK NÁSLEDOVAL SAMOTNÝ BOLESTIVÝ PROCES OČISTY. PROTO PŘIŠEL KUBA. POTŘEBOVALA JSI TROŠKU POHLÍDAT.

ČIŠTĚNÍ OD STRESŮ… STRAŠLIVÝCH ZÁŽITKŮ… ZBAVOVÁNÍ SE STRACHŮ…. TO PROBĚHLO SKRZE ZVRACENÍ. – NEBYLO TO OBYČEJNÉ ZVRACENÍ. TOLIK JSI TOHO NEMĚLA. ROZHODNĚ NE, ABYS ZA TĚCHTO PODMÍNEK TÍMHLE PROŠLA… DOKONCE SI VŠE DOBŘE PAMATUJEŠ… NEZAMLŽENĚ… – BER TO JAKO DŮKAZ.

…A PAK PŘIŠEL PLÁČ… PROŽÍT SI VŠE TO, CO JSI POTLAČOVALA.. CO JSI SCHOVÁVALA PŘED SVĚTEM… V OPILÉM STAVU JSI TO UŽ NEVYDRŽELA, ODHODILA MASKU ,,MISTRA” A DALA SE DO PLÁČE. PLÁČE TAK USEDAVÉHO, ŽE I KUBA PLAKAL. – TAKTO JSI SE ZBAVILA VĚCÍ, KTERÉ JSI SAMA ZA STŘÍZLIVA NEBYLA SCHOPNA ODSTRANIT.

NIKOHO JSI NEZRADILA – A UŽ VŮBEC NE SEBE! – JEN TVOJE OČISTA PROBĚHLA NEČEKANÝM ZPŮSOBEM PRO TVOJI VĚDOMOU MYSL, KTERÁ OPÍJENÍ SE NAPROSTO ODSUZOVALA. – TO JE KRÁSA TOHOTO SVĚTA, ŽE? TO, CO JSI ODSOUDILA TI NAKONEC POMOHLO NA TVOJÍ CESTĚ. BYL TO DOKONCE ROZHODUJÍCÍ TAH, BEZ KTERÉHO BY JSI NEBYLA TAM, KDE JSI TEĎ.

A TY JSI TO DOKÁZALA!

A VČEREJŠEK… TO NEBYLA OPICE… JAK ŘÍKÁM, TOLIK JSI TOHO NEVYPILA, ABY JSI BYLA V TAKOVÉM STAVU.

,,To není možný… to není možný! To prostě není možný! – JAK JE TO MOŽNÝ? Jak to, že máš pravdu?”

,,VĚŘ, JE TO TAK. -CELÝ DEN JSI PROSPALA… TOULALA JSI SE S NÁMI OBLOHOU, KDE JSME TĚ LÉČILI Z TVÉHO ZÁŽITKU. – PROTO SI NEPAMATUJEŠ, ŽE BY SE TI NĚCO ZDÁLO.

NEBYLA TO ŽÁDNÁ OPICE. BYLA JSI ZESLÁBLÁ Z TAK VELKÉHO VÝKONU. VZPOMEŇ SI. OPRAVDU CELÝ DEN JSI SPALA A JEN VŽDY NA PÁR MINUT VSTALA, ABY JSI SE NAPILA.

AČKOLIV JSI SPALA POŘÁD, TVOJE SLABOST SE NEZMÍRŇOVALA – JAK TO NORMÁNĚ BÝVÁ, ALE AŽ NA VEČER, KDY JSI USNULA NAPOSLEDY… TEN POSLEDNÍ SPÁNEK, AČ BYL KRATŠÍ, NEŽ SI MYSLÍŠ, BYL PRO NÁS POSLEDNÍM ZÁVĚREČNÝM KROKEM K PLNÉMU ZOTAVENÍ TVÉHO TĚLA A DUŠE. – POCHOP, NEMOHLI JSME TĚ PŘECI NECHAT POBÍHAT PO SVĚTĚ, KDYŽ JSI JEŠTĚ NEBYLA DOST SILNÁ A NAŠE PRÁCE NESNESLA ODKLADU. TAKÉ PROTO, ŽE JSME POTŘEBOVALI, ABY JSI BYLA V POŘÁDKU, AŽ PŘÍJDE PEN PÁN, ZE KTERÉHO JSI TAK NADŠENÁ. KDYBY JSME TĚ ,,NEDALI DO KUPY”, JAK TY RÁDA ŘÍKÁŠ, TAK BY JSI TO, O ON VYPRÁVĚL, PROSTĚ NEZVLÁDLA.

,,Tak moc je to promyšlený? To je úžasné!”

,,MYSLÍŠ, ŽE BYCHOM TĚ NECHALI PO TOM VŠEM? MYSLÍŠ, ŽE BYCHOM SE NEPOSTARALI VE SPOLUPRÁCI S TVOJÍ DUŠÍ O CO NEJLEPŠÍ VÝSLEDEK? VŽDYŤ TO JSI CELÝ ŽIVOT HLEDALA! CHTĚLA JSI NĚCO, NA CO BUDE SPOLEH. MY SVÉ SLIBY PLNÍME… A PLNÍME JE S LÁSKOU A V PLNÉM SOULADU S TVÝMI TOUHAMI. PROTOŽE POTOM BYCHOM TI NEBYLI NIC PLATNÍ, KDYBYCHOM TI NEBYLI NEUSTÁLE PO BOKU.”

,,Tyjo… jak to říct… jak správně poděkovat?… tyjo… hej.. dík!”

,,NEDĚKUJ NÁM, TO TY JSI TO VŠE DOKÁZALA, NE MY. PODĚKUJ SOBĚ. PODĚKUJ SÍLE VÉ TVÉM SRDCI, KTEROU JSI PŘINESLA S SEBOU ZE SVÉHO DOMOVA. MY JSME TVOJI POMOCNÍCI. MY ZA TEBE NEKONÁME.

…A TĚCH STÍNŮ A VNUKNUTÍ SE NEBOJ. TO PŘEJDE, MUSÍŠ SI JEN ZVYKNOUT NA NOVÉ ROVINY VNÍMÁNÍ.”

,,Co s tím drakem?”

,,TOHO DRAKA DEJ PRYČ. JAK S NÍM NALOŽÍŠ, TO JE JEN NA TOBĚ, ALE ROZHODNĚ NA JEHO MÍSTO POSTAV NOVÉHO… TOHO, KTERÉHO JSEM TI UKÁZAL.. TOHO, KTERÉHO JSI DNESKA NAMALOVALA DO ZÁPISNÍČKU.. NAMALUJ HO.

,,Proč jsem namalovala něco, co jsem nechtěla?”

,,ALE CHTĚLA.”

,,NE! Nechtěla! Opravdu nechtěla!”

,,TO ŘÍKÁŠ TY. ALE TVOJÍ DUŠE JSI SE PTALA? CO KDYŽ TO BYLA PRO TVÉ NADVĚDOMÍ MOŽNOST, JAK DÁT NAJEVO NĚCO, CO TVÁ MYSL NECHTĚLA? TY VÍŠ HODNĚ VĚCÍ… VÍŠ VŠECHNO… ALE TVÁ MYSL.. TVÁ VĚDOMÁ MYSL NENÍ PŘIPRAVENÁ NA VŠE. ONA CHTĚLA DRÁČKA PRO MAMINKU… NECHTĚLA TEN DRAHÝ PAPÍR POUŽÍT JAKOPROSTŘEDEK, JAK ŘÍCT ,,HELE HELE HELE… JÁ VÍM, ŽE TADY JSTE A JÁ VÍM, JAK VYPADÁTE! A JÁ TO ŘEKNU SVĚTU! HELE!” – TO JSI CELÁ TY!,, VŠECHNO UKÁŽU, VŠECHNO POVÍM…” – JE TI PROTI SRSTI ZATAJOVAT INFORMACE. OBČAS TI TO HOLT ULÍTNE.

ALE MOŽNOSTÍ JE NESPOČET. NYNÍ MÁŠ PŘÍLEŽITOST VYTVOŘIT TO, CO JSI CHTĚLA SKUTEČNĚ. DEJ SE DO TOHO.”

,,To mě vždycky překvapíš, jak o mě všechno víš… promiň, příště nebudu oponovat… noa když jsme se tak pěkně rozhovořili… co dělat s tím, co mi pověděl ,,Pán z nebes”? – tak jsi ho nazval.”

,, TO, CO TI PŘEDAL, NEŠIŘ DO ÉTERU… HLAVNĚ NE PŘES TVŮJ MILOVANÝ BLOG. UCHOVEJ TO VE SVOJÍ MYSLI. TYTO INFORMACE NEJSOU PRO ZDEJŠÍ LIDI. NEMLUV O TOM VE SVÝCH ČLÁNCÍCH. NEŘÍKEJ JIM TO. UŽ TAK JSI ,,DOST SILNÝ KŮŇ NA ŠACHOVNICI” PRO NAŠI STRANU. NEMYSLI SI, ŽE TEMNÉ BYTOSTI O TOBĚ NEVÍ… NEMYSLI SI, ŽE NEVÍ, CO DĚLÁŠ, CO UMÍŠ, JAKÁ JSI… ONI O TOBĚ VÍ HODNĚ.. A JSI PRO NĚ NEBEZPEČNÁ… VOLEJ DO SVĚTA… OTVÍREJ LIDEM OČI… POMÁHEJ… ALE CHRAŇ SE.

VÍME, ŽE PRO TVOJI DUŠI NENÍ ROZHODUJÍCÍ, JESTLI TVÉ TĚLO PŘEŽIJE… ČASEM SE VŠE STANE ZKUŠENOSTÍ… ALE TENTO SVĚT NEMŮŽE ČEKAT… JE POTŘEBA DOKONČIT ZAPOČATOU PRÁCI. NEBOJ, POSTUPEM ČASU SE STANEŠ TÍM, O ČEM CELÝ ŽIVOT SNÍŠ. TAKŽE SE NEBOJ… UČ SE, SNAŽ SE, ALE HLAVNĚ ŽIJ A CHRAŇ SE, ALUENKO… A KDYBY PŘECI JEN, STÁLE MÁŠ NÁS. A NAŠE LÁSKA… A NAŠE SPOLEČNÉ DOHODY PLATÍ.”

,,Tyjo.. co říct… děkuju ti! Děkuju ti Laureji!”

,,TEĎ SI BĚŽ ODPOČINOUT, ALUENKO… MILUJI TĚ”

,,Ano… papa.” 🙂

Komentáře

Ikona diskutujiciho karantava 2008-06-10 23:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Proč se sem podívám pokaždé, když něco přidáš? :-)

Ikona diskutujiciho jila 2008-06-12 10:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přečetla jsem to se zatajeným dechem…a něco si z textu tvé zkušenosti odnesla…obdivuji tě a jsem ráda že JSI!

Ikona diskutujiciho Alue 2008-06-12 13:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

pro karantavu: třeba potřebuješ právě ten druh informací, který vypouštím do éteru 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek