Léčitelské schopnosti stromů, podle jejich druhů

20.10.2013 v Energie 10

Milí čtenáři, našla jsem zajímavý článek, který vypadá, jakoby ho částečně někdo opsal ode mě – nebo opsal podle videa o komunikaci s dévy stromů -, částečně tam i přidal něco odjinud… Výsledek je poměrně dobrý, také proto, že se zde dočteme i něco nového. V originálu je bohužel pár dost fatálních nesmyslů, takže jsem ho pro naše účely mírně opravila. Osobně nerozlišuji stromy podle druhu, jednám intuitivně, pro někoho jiného by to však mohlo být zajímavé. Také si zde můžete najít charakteristiku svého stromu, pokud máte nějaký vlastní oblíbený, ke kterému chodíte pravidelně.

Každý strom žije, má svoji duši a také svou životní sílu. Lidé ji v minulosti dokázali využívat a pomáhala jim. To jen my, moderní lidé, zapomínáme na své kořeny.

O tom, že les i samotné stromy mají pozitivní vliv na lidskou psychiku, jsi se jistě přesvědčila už sama. Když je ti smutno, teskno, nebo třeba jen nevolno, stačí si vyjít na procházku do lesa a brzy se cítíš lépe.

Ale stromy mají vliv i na zdraví člověka, a na toto téma se již dokonce začínají objevovat nějaké vědecké výzkumy. Například vědci v Rusku zjistili, že větve sibiřské jedle umístěné poblíž nemocného, snižují množství mikrobů až o 50 procent. Borovicové a jalovcové větve zase urychlují uzdravování pacientů s nemocnými plícemi. Přinášely úlevu také při nepříjemných migrénách.

Než se pokusíš přijímat sílu stromu
Ujisti se, zda na něm neroste jmelí nebo zda nemá nějaké výrůstky, protože takový strom je pravděpodobně nemocný. Pak strom obejmi a přitiskni se k němu celým tělem. Zavři oči, zapomeň na všechny problémy a soustřeď se jen na spojení se stromem. Představuj si, jak do tvého těla přechází životní energie stromu. Protože se doporučuje zůstat ve spojení asi 15 až 20 minut, měla by sis vybrat místo, kde budeš mít klid a budeš se moct soustředit jen na sebe. Nakonec nezapomeň strom pohladit a poděkovat mu za jeho pomoc a za sílu, kterou ti předal.

Protože každý druh stromu má jiné vlastnosti, měla bys vědět, s jakým stromem máš v jaké situaci navázat spojení.

Borovice
– je symbolem síly, zdraví, dlouhověkosti a plodnosti, má hojivé účinky a pobyt v blízkosti tohoto stromu napomáhá k vyostření intelektu, posiluje paměť a navrací emocionální rovnováhu. Také zklidňuje zlost a stres a dokonce je prospěšný i při hubnutí. Borovice mají také antiseptické účinky, léčí a chrání před infekcemi a v jejich blízkosti se můžeme snadněji zbavit rýmy či nachlazení.

Bříza
– zahání chmury, uklidňuje a způsobuje dobrou náladu. Pokud se cítíš vyčerpaná nemocí či prací, měla by sis dopřát odpočinek právě pod tímto stromem. Dobije tě to energií. Objímání břízy napomáhá také při rozvíjení intuice a vnímavosti.


Buk – pomáhá od stresu, bolestí hlavy. Potřebuješ-li získat nadhled nad svými problémy, vyraz do bukového lesa. Buk také posiluje v člověku schopnost tolerance k ostatním. Máš problémy s někým ve svém okolí, chceš mít ve všem pravdu? Objímání buku ti pomůže najít společný jazyk s ostatními a dovede vás ke kompromisu.

Dub
– dodává zdraví a sílu, podporuje myšlenkové procesy a pomáhá s rozhodováním v obtížných situacích. Pobyt pod ním se proto doporučuje těm, kteří si nevědí rady. Dub jim dodá sílu a napoví to nejlepší řešení.

Jedle – chrání před přepracováním, takže by ji měli objímat lidé zavalení prací, ve stresu a s nízkým sebevědomím. Tento strom je dokáže zklidnit a dopřeje jim odpočinek. Ale pozor, jedle pomáhá i se sexuálními blokacemi, takže pokud potřebuješ pomoct, vyhledej v okolí tento strom.

Kaštan – uklidňuje, zmírňuje napětí a pomáhá především ve chvílích, kdy prožíváme z něčeho velké obavy a strach. Tento strom léčí nemocnou duši a pomáhá najít ztracené sebevědomí a jistotu.

Lípa – zajišťuje zdravý odpočinek a přivolává věštecké sny. Také dokáže usmířit dva (nebo skupinu) hádajících se lidi. Je to strom lásky, který urovnává mezilidské vztahy. Dokáže i pozvednout náladu, takže se objímání lípy doporučuje lidem, kteří vidí všechno černě a domnívají se, že je neustále někdo pronásleduje a chce jim ublížit.

Modřín – dodává energii a povzbuzuje sebejistotu. Je symbolem obnovy a lepšího života, omlazuje jak fyzicky tak i psychicky. Potřebuješ-li zvednout náladu, pomůže ti právě modřín. Též ti pomůže zlepšit vlastnosti, jako je trpělivost, vytrvalost, a napomůže vyřešit komplikované záležitosti.

Smrk – má ochrannou moc, takže se na něj můžeš obráti vždy, když potřebuješ pomoct – ať už psychickou, či fyzickou. Vysazoval se u domů, aby chránil jeho obyvatele od všeho zlého, ale pokud ho obejmeš, dokáže ti ulehčit od tvých starostí.

Zdroj: krasna.cz

Kam dál:

Otevřít rubriku: ,,Energie“ – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE


Komentáře

Ikona diskutujiciho Markéta 2013-10-20 17:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prosím prosím mě by moc zajímalo, jaké vlastnosti má třešeň. Mám jednu moc oblíbenou, která si mě zavolala 🙂 děkuji

Ikona diskutujiciho aves passeri 2013-10-20 20:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Mně tu zase chybí javor. Stojí u nás v parku a já mám k němu nějaký zvláštní vztah. Je takový zajímavý a impozantní a vždy, když jdu kolem, tak zvláštně mě imponuje, oslovuje. Nedávno v parku prořezávali staré stromy, na chvíli jsem měla dojem, že bych nesla velmi těžce, kdyby měli pokácet i jeho.

Ikona diskutujiciho Marta 2013-10-21 15:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak nevím, poslední dobou chodím k dubu, ale zdá se mi, že od nějaké doby chřadne, možná je to  jen můj pocit, nebo za to může osekávání větví, které se tu provádělo, ale když si k němu sednu, tak je mi u něj asi celkem dobře, jmelí nevím jestli na něm je, je totiž dost vysoký, a výrůsky, možná nějaké jsou, ale stejně je to asi tak jedinný strom, pod kterým sedím, dál do lesů jsem si ještě netroufla :-).

Ikona diskutujiciho Eva 2013-10-21 15:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

My máme doma na zahradě mladý ořešák. Ráda se na něho dívám a moc se mi líbí, takže mě tu chybí zase ten. Jinak moc užitečné, řekla bych.

Ikona diskutujiciho tarantule* 2013-10-21 17:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavé 🙂

Ikona diskutujiciho Sarkita 2013-10-21 18:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tady jsou některé další stromy, co hledáte: http://www.stromyazivot.cz/lec-ucinky-stromu/lec-ucinky-stromu.html

Ikona diskutujiciho Dany 2013-10-23 14:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V tomto článku nevidím napsáno nic z toho co jsi řekla v tom videu…

Ikona diskutujiciho Naty 2013-11-18 16:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Lípa ty její vlastnosti jsou hezké , ale na to že je to "náš" strom tak se k nám moc nehodí co? :D

Ikona diskutujiciho witchandwarlock 2014-10-31 20:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Stromy mluví, ovšem ne na každého. Záleží na energetické vibraci, strom pozná kdy jste nervózní, uzavření, veselí, smutní, všechno to ví, a nemusíte být nijak blízko. Když se vám podaří přiblížit se vibraci vesmíru – Brahmy, potom si Vás strom vybere sám, pozná tu vibraci, protože je to vibrace Brahmy, vibrace všeho. Uvidíte, že vítr v jeho listech proudí silněji a silněji čím jste k němu blíž. To Vás volá, chce Vám předat sílu nebo cosi sdělit.

Ikona diskutujiciho JiriB 2015-08-06 12:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Osobně si myslím a ze svých zkušeností mohu potvrdit, že více než na druhu stromu záleží na místě kde roste a jakou historii má za sebou. Přijímám jednu energii, kterou využiji k čemu sám potřebuji. Je to asi o individuálním vnímání.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek