Lekár onkológ prichytený ako podával zdravým ľuďom chemoterapiu / DOPORUČUJI

9.1.2016 v Zprávy 9

V súčasnosti stále viac a viac lekárov je prichytených, ako porušujú svoju lekárku prísahu, keď zdravým ľuďom falošne diagnostikujú rakovinu. Robia to s vidinou získania provízií za následne predpísanú chemoterapiu.

Áno, počujete dobre. Takéto niečo sa naozaj stáva a dokonca sa to stáva oveľa častejšie, ako by ste si vedeli predstaviť. Veď predsa celý rakovinový priemysel zahrňujúci farmaceutické firmy, štátne orgány, poisťovne aj nemocnice je skorumpovaný. Prečo by lekári mali byť výnimkou? Na prevencii chorôb sa totiž zarobiť nedá. Avšak na ich liečení sa dá zbohatnúť priam rozprávkovo.

Onkológ sa na súde priznal

Vezmime si príklad Dr. Farida Fata, prominentného onkológa z Michiganu, ktorý sa pred rokom na súde priznal, že chybne ľuďom diagnostikoval rakovinu.

Priznal sa tiež k tomu, že mnohým ľuďom podával chemoterapeutické lieky iba za tým účelom, aby na nich zarobil peniaze.

Boli takto postihnutí pacienti šokovaní? To si píšte, že boli!

Kto by kedy upodozrieval svojho doktora, že sfalšuje diagnózu len preto, aby na ňom zarobil viac peňazí. Je to priam nepredstaviteľné.

Napriek tomu sa také niečo v onkológii, ale aj v iných odboroch medicíny stáva. Príčinou je fakt, že lekári dostávajú prémie, prípadne aj priamo úplatky na základe toho, koľko a akých liekov predpíšu.

A čo pacienti? S tými sa zaobchádza ako s komoditou.


„Bola to moja voľba“, povedal na súde Dr. Fata, keď sa prekvapivo sám priznal. Dokonca poskytol aj názvy viacerých druhov liekov, ktoré svojim pacientom celé roky predpisoval. Vo svojom priznaní tiež uviedol:

„Vedel som, že tieto lieky boli pre pacientov medicínsky zbytočné.“

Dr. Fata je súdený za 35 miliónový podvod, ktorý zahŕňal fakturovanie štátu za nepotrebnú onkologickú a hematologickú liečbu.

Úrady uviedli, že Dr. Fata uskutočňoval túto podvodnú činnosť od roku 2009 až po súčasnosť. Celkovo počas tej doby liečil 1200 ľudí, z poisťovne dostal platby vo výške 62 miliónov dolárov a ďalších 150 miliónov účtoval priamo pacientom.

Prokurátorka sa bude snažiť, aby Dr. Fata dostal doživotný trest za to, čo nazvala „najneslýchanejší zdravotnícky podvod, aký kedy v živote videla“.

Ako ďalej uviedla, Dr. Fata nielenže oklamal štát, ako to v podobných prípadoch býva zvykom, ale dokonca zneužil a poškodil aj vlastných pacientov.

Klamanie pomocou štatistík

Ukážeme vám 2 príklady rakovinových diagnóz, u ktorých najčastejšie dochádza k podvodom.

1. Rakovina prostaty

Rakovina prostaty je skvelým príkladom, na ktorom je možné demonštrovať, ako onkológovia klamú pacientov a neposkytujú im kompletné informácie.

Vezmime si taký PSA krvný test. Ten je zameraný na hľadanie špecifického antigénu prostaty, teda bielkoviny, ktorú produkuje prostata. Jej vysoká hladina má údajne poukazovať na rakovinu prostaty.

Problémom však je, že táto asociácia nie je vždy správna. A aj keď je, tak rakovina prostaty nie je vždy nutne smrteľná. Len približne 3% mužov umiera na rakovinu prostaty.

Test PSA zvyčajne vedie k preháňaniu počtu diagnóz. To potom vedie k zbytočným biopsiám a liečbe, ktorých vedľajšími následkami sú impotencia a inkontinencia.

Opakované biopsie môžu samotné spôsobiť metastázovanie rakoviny do priestoru, kadiaľ prenikla ihla alebo rozsev rakovinových buniek priamo do krvi či lymfatického systému.

Viac ako 90% onkológov, ktorí predpíšu liečbu na rakovinu prostaty získava províziu z každej dávky liečby, ktorú pacient dostane. Pre väčšinu ľudí, ktorí sa nechajú oklamať chybnou štatistikou, to z dlhodobého hľadiska dopadne zle, často dokonca smrteľne.

Na mužoch s rakovinou prostaty boli uskutočnené mnohé veľké klinické štúdie. Ukázalo sa, že u 97% prípadoch sa rakovina nikdy nerozšírila mimo prostatu, prípadne pacient umrel na úplne niečo iné, čo s jeho rakovinou prostaty nijako nesúviselo.

No a u zvyšných 3% prípadoch sa rakovina rozšírila dávno predtým, než bola objavená. Vtedy však už bola v štádiu, v ktorom by nepomohla ani operácia.

2. Skríning prsníkov na mamografe

Podobne ako testovanie rakoviny prostaty, aj skríning na rakovinu prsníka zvýšil úmrtnosť a nepodarilo sa mu zabezpečiť prevenciu tohto ochorenia.

Napriek neexistencii akýchkoľvek vedeckých dôkazov, ktoré by podporovali odporúčania pre pravidelné prehliadky na mamografe v ktoromkoľvek veku ženy, sa dnes ženám odporúča vykonávať tieto prehliadky od 40. roku života. U rizikových pacientok dokonca aj skôr.

Výsledkom takéhoto svojvoľného a vedecky nepodloženého odporúčania sa medzi rokmi 1976 až 2009 zdvojnásobil výskyt rakoviny prsníka u žien vo vekovom pásme 25 až 39 rokov.

Takýto veľký nárast nie je možné pripísať lepšej diagnostike, ani akémukoľvek inému faktoru.

Jediným vysvetlením je, že práve stláčanie prsníkov a röntgenové žiarenie z mamografu spôsobili uvedený nárast ochorenia.

Chemoterapia nelieči rakovinu, ale pomaly telo zabíja

Je dokázané, že chemoterapia podporuje rast rakoviny. Z dlhodobého hľadiska je miera úmrtnosti pacientov užívajúcich chemoterapiu vyššia v porovnaní s výhľadom na život, ak by sa pacientom nepodávala vôbec.

Inými slovami, s bez chemoterapie by ste sa dožili viac ako s ňou.

Väčšina pacientov na chemoterapiu buď zomrie ešte počas liečby. Ak ju náhodou prežijú, do 10 až 15 rokov dôjde k rozvratu ich organizmu.

Chemoterapia totiž:

  • ničí imunitný systém
  • zrýchľuje neuro-kognitívny úpadok
  • narúša fungovanie endokrinného systému
  • spôsobuje orgánovú a metabolickú toxicitu.

Pacienti užívajúci chemoterapiu v podstate žijú v permanentnom stave choroby až do svojej smrti.

Rakovinový priemysel zľahčuje a zosmiešňuje efektívne prírodné terapie a zároveň propaguje svoje patentované, drahé a toxické liečivá, ktorých riziká ďaleko prevyšujú akékoľvek prínosy.

To je v podstate to, čo dokážu najlepšie. Samozrejme, ich motiváciou sú vždy peniaze a Dr. Fata je len dôsledkom systému.

Nie je však sám. Okrem neho existujú ďalšie tisícky legálnych lekárov a onkológov, ktorí sú vinní za tie isté zločiny. Väčšina z nich však nevystrkuje príliš rožky a tak sa na nich nikdy nepríde.

Záver

Zatiaľ čo sa tu hrá šaráda a verejnosti sa aj prostredníctvom médií či onkologických charít predostiera predstava, že jedy liečia rakovinu, ľudia naďalej zbytočne umierajú a onkológovia na nich zarábajú peniaze.

Raz za čas sa nám podarí odhaliť pár nepoctivých lekárov akým je Dr. Fata, ktorý sa sám priviedol do záhuby kvôli svojej lakomosti, keď nevedel kedy má dosť.

Jeho síce teraz odsúdime za to, že predpisoval jedy zdravým ľuďom. Avšak súčasne akceptujeme to, keď sa jedy predpisujú naozaj chorým ľuďom. No a nad týmto paradoxom sa mi doslova zastavuje myseľ.

zdroj: http://www.badatel.net/lekar-onkolog-prichyteny-ako-podaval-zdravym-ludom-chemoterapiu/

Komentáře

Ikona diskutujiciho aves passeri 2016-01-09 09:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No, nebudu říkat, že všemu věřím. Ale ani nebudu říkat, že je to blbost. Do určité míry je všechno možné. Zažila jsem lékaře, kteří dostali jako dar od farmaceutické firmy exotický zájezd. Můžete to vzít tak, že prostě byli k firmě loajální a prodávali/předepisovali její produkty. Nebo to můžete vzít tak, že předepisovali často víc než nutno. S manželem jsme včera vedli debatu o stavebnictví… o tom, jaký vliv mají peníze na kvalitu staveb…

Ikona diskutujiciho Jarka 2016-01-09 12:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No a proto bych poslala dr. do… a řekla bych mu, že ten jejich byznys nepodpořím a ani nejsem žádný pokusný králík …. kdyby mi oznámil, že mám rakovinu….žádná chemie nikdy nikomu nepomohla se uzdravit, ale určitě pomohla do hrobu hodně moc lidem

Ikona diskutujiciho Jarek Van Ek 2016-01-09 15:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Protinádorová chemoterapie používá lehce modifikovanou bojovou chemickou látku Yperit. Extrémně jedovatý Yperit. Ti starší si ho pamatují ze školy,  učili jsme se o něm v CO. Je to jedno z nejhorších svinstev, které vymyslelo lidstvo a zabilo to mnoho lidí v 1. světové válce.  

Ikona diskutujiciho Aťa 2016-01-09 16:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kolegyňa v 1995 vybrala chemoterapiu,neležala v nemocnici,vozil ju tam syn a radosť si robila tak,že si na každú ďalšiu dávku ušila novú blúzku. Žije dodnes. Sesternica pred dvoma rokmi po poslednej dávke zoslabla a do týždňa umrela. Tiež ju vozili a robila si radosť darčekmi. Za 20 rokov sa zloženie chemoterapie určite zmenilo.

Ikona diskutujiciho Jarek Van Ek 2016-01-09 16:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jen upřesním:dr.Rath, rakovina, konec jedné nemoci lidstva -  na YT.

Ikona diskutujiciho Přemek 2016-01-09 21:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Hlavně těch chemoterapií je více druhů, stejně tak je hodně druhů rakoviny. Lékař musí vybrat správný druh chemoterapie na danou rakovinu a ještě pro dané tělo, které s ní také biochemicky reaguje. To je sazka – sportka, ne vědecký přístup. Kolegyně měla kliku nebo opravdu dobrého doktora se skvělou intuicí.

Ikona diskutujiciho M. 2016-01-09 22:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já tyhle věci ani nemůžu číst jak mně to dělá špatně.

Ikona diskutujiciho Aja 2016-01-10 05:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Musim napsat ze tento clanek je naprosta pravda, vysel asi pred pul rokem v casopisu People byla to velka reportaz asi na 4 stranky. Prisla na to zdravotni sestra, ktera byla prekvapena podivnyma metodama v predepisovani leku, a jejich podavanim ale i kdyz na to upozornovala trvalo jeste pul roku nez se tim zacala zabyvat tusim lekarska komise. To bylo co me v clanku zarazilo. Jak dlouha doba utekla nez sestru nekdo zacal vubec brat vazne. Do casopisu se nechalo vyfotit a novinarum vypovidalo hodne obeti, nekteri maji dozivotni nasledky treba nemohou chodit, prisli o vsechny zuby, a nekteri zemreli a lekar v honbe za penezi skutecne vubec nikoho nesetril. Cetla jsem to a   doslova mi tuhla krev v zilach. Kdyz jsem se tady o tom bavila s nekolika lidmi tak nekteri se pousmali a rikali ze proto ma clovek chodit k lekari co ma dobre doporuceni. jenze k nemu chodili i lide skutecne nemocni a ti lecil uspesne tak proto ta duvera. Nedavno tady v usa probehla tiskem i dalsi afera kdy zubar setril na materialu a pouzival jednorazove injekcni strikacky nekolikrat po sobe bez jakekoliv desinfekce a podaval prosle leky . Vice jak sto lidi pak muselo na testy na HIV a na dalsi nakazlive nemoci. to ze mu vzali licenci a tahali ho po soudech nikomu nepomuze ale jinak zuby lecil dobre, proto ta klientela. Je to vsechno o lidech, bud je to stvura s lidskou tvari a to stvure jeste krivdim nebo slusny clovek. Muze se to stat vsude na svete ale pricina je jen jedna lidska chamtivost.

Ikona diskutujiciho Moudrávrba 2016-01-11 17:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Žádná novinka. Všechno co je v článku napsáno už vím. Proto nechodím k lékařům. Když už dostanu chřipku, tak se vyléčím sám.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek