Lord of the Dance – kompletní muzikál ke shlédnutí online :)

1.3.2010 v Zajímavosti 1

Před časem mě skutečně okouzlil Lord of the Dance – Mno kdo by to neznal 🙂

K tomuto dílu jsem také vytvořila speciální článek s dodatečnými daty o Lord of the Dance, dole je přiložený i popis děje tohoto muzikálu. Přiložený článek si lze přečíst ZDE.

Tento článek je takový neobvyklý speciál. – Vyhledala a vložila jsem videa ve správné posloupnosti a ke každému z nich jsem přidala i popis děje, takže výsledná sbírka dává dohromady kompletní dílo.

Bohyni Irska zpívá Anne Buckley, snánění jejích písní které do toho patří bylo dosti náročné.

Doufám, že si to všichni pořádně užijete, když už si na ně nemůžeme zrovna zajít v reálu 🙂

____________________________________________________________

 • Pláč Keltů (The Cry of the Celts) Temné napětí keltských hlasů pozvolna mizí a objevuje se malý duch, obklopený spícími dívkami Irska. Pomocí magické flétny a pokropením zlatým prachem probudí malý duch dívky ze spánku a ony nádherně tančí dokud zvuk bubnů neohlásí příchod Pána tance (Lord Of The Dance). On skáče na pódiu s oslnivou přehlídkou práce nohou, ve finále pozve na pódium celý svůj kmen a tančí společně.

 • Bohyně Irska (Erin The Goddess) Bohyně Irska vstupuje na jeviště v dlouhém plášti ze zeleného sametu a zpívá baladu o touze milovat.

 • Keltský sen (Celtic Dream) Dívky Irska tančí ve vizi klidného světa, k nim se připojuje Saoirse, ale toto snění je přerušeno temnými časy.

 • Válečníci (The Warriors) Don Dorche, pán temnot, přichází ve zlomyslné masce, a chlubí se. Na jeviště přichází jeho armáda, která tančí s dokonalou precizností a je připravena ukrást mír zemi.

 • Cikánka (Gypsy) Jemnější hrozba přichází v podobě Morrighan, smyslné, krásné a dychtivé odloudit Pána tance od Saoirse.

 • Housle ohně (Strings Of Fire) Keltský oheň a duch je roznícen Mairead Nesbitt a Corou Smyth pomocí houslí.

 • Prolomení (Breakout) Saoirse a dívky Irska tančí ve víru barev dokud nepřijde Morrighan, která svým naparováním způsobí, že se Saoirse změní ve svůdkyni. Ona a dívky Irska si strhnou šaty a jsou oblečeny jen v černém dresu a začnou tančit jako dokonalé svůdnice.

 • Bojovníci (Warlords) Pán tance a jeho bojovníci přichází na jeviště ke konci vystoupení dívek. Pán tance zkouší připravenost své armády a vede je v tvrdém výcviku.

 • Bohyně Irska (Erin The Goddess) Jakmile zmizí Pán tance a jeho armáda, přichází Bohyně Irska a zpívá píseň v galském jazyce.

 • Pán tance (The Lord Of The Dance) Saoirse a Morrighan tančí v duetu. Čtyři tanečníci se k nim připojují. Jakmile oni zmizí, nastupuje Pán tance v oslnivém tanečním výstupu. Poté zmizí z jeviště a za okamžik se vrací i se všemi tanečníky. Poté všichni spolu tančí v jedné řadě. A tím končí první jednání!

 • Nebezpečná hra (Dangerous Game) malý duch přichází na jeviště a začíná hrát na svou kouzelnou flétnu, aby uklidnil bouři. Při posledních notách přichází na jeviště Don Dorche se svým kapitánem a ukradne duchovi jeho kouzelnou flétnu. Po krátké chvíli zlého škádlení s duchem, zlomí Don Dorche flétnu a tím zničí veškerou moc ducha. Zničen ztrátou své flétny nevidí duch jak na jeviště přichází celá armáda Dona Dorcha, dokud není pozdě. Armáda terorizuje malého ducha, vězní ho a strká si ho mezi sebou. V ten okamžik se objeví Pán tance a zachrání malého ducha. Schová ho za sebe a tančí spolu s Donem Dorchem tváří v tvář. Poté přichází na jeviště i armáda Pána tance. Všichni spolu bojují. Nakonec zůstane na jevišti pouze Pán tance a malý duch. Malý duch ukazuje Pánu tanci svou zlomenou flétnu, ten ji od něho bere a za zády ji spraví. Poté ji předává duchovi a ten celý šťastný odtančí z jeviště.

 • Pekelná kuchyně (Hell’s Kitchen) Přichází Morrighan a hraje si s city Pána tance, ale jeho srdce patří Saoirse a tak se jen směje a odchází. Nezastrašena, tancuje Morrighan sama, jista si, že nakonec vyhraje.
 • Ohnivé noci (Fiery Nights) Don Dorche a několik jeho mužů tančí s dívkami. Don Darcha vidí novou příležitost jak zničit Pána tance, odchází s Morrighan, zatímco ostatní zůstávají sedět na jevišti.

 • Nářek (Lament) Na jeviště přichází Mairead Nesbitt a Cora Smyth se svými houslemi a hrají pomalou píseň o lásce.

 • Dvojčata (Siamsa) Kmen Pána tance se těší z příchodu jara a tančí společně v pestrobarevné oslavě života a lásky.

 • Bohyně Irska (Erin the Goddess) Bohyně Irska následuje tanečníky a zpívá baladu o brzké svatbě.

 • Ukradený polibek (Stolen Kiss) Saoirse a dívky Irska společně tančí a Pán tance se na ně dívá. Vzápětí dívky Irska odcházejí, nechávají Saoirse a Pána tance samotné až do okamžiku kdy přichází Morrighan. Ta přebírá Saoirse Pána tance a Saoirse se jen zarmouceně dívá. Po chvíli se ale Pán tance vrací ke své skutečné lásce a věrnost stvrzuje hlubokým polibkem.

 • Noční můra (Nightmare) Zhrzená Morrighan se rychle pomstí a rozděluje Pána Tance a jeho lásku čekajícím vojskem Dona Dorcha. Pán tance posílá Saoirse pryč, ale je chycen. Vojsko se směje nad svým triumfem a uvězní Pána tance. Don Dorche vyzývá kapitána aby přivedl Pána tance k rozsudku. Pán tance mizí v explozi, tak jak si to Don Dorche přál. Don Dorche a jeho muži oslavují vítězství a připevňují kolem pasu Dona Dorcha vítězný opasek.
 • Duel (The Duel) Ve své škodolibé radosti, zapomněl Don Dorche na malého ducha, který přibíhá a svou kouzelnou silou vrací Pána tance zpátky mezi živé. Vojsko zpanikaří a utíká. Začíná boj. Don Dorche dělá vše co je v jeho silách, aby zničil Pána tance. Ten ale překonává Don Dorcha v každém pohybu. Ve finále jsou nohy Pána tance tak rychlé, že Don Dorche se lekne a utíká pryč.

 • Vítězství (Victory) Vyčerpaný Pán tance padá na kolena. Potom se k němu vrhá malý duch a objímá ho. Přichází také Saoirse, políbí se a odchází mezi zástupy Druidů držící svíčky. Jakmile Druidové odejdou, přichází malý duch se svou vlastní svíčkou a raduje se.

 • Planeta Irska (Planet Ireland) Opakované taneční kousky jsou specializací skupiny. Michael Flatley vede své tanečníky v drsném stepovacím drilu.

Navštivte také oficiální stránky skupiny Lord of the Dance zde:

www.lordofthedance.com

Zde je přídavek:

Strhující finále, které stojí za to 🙂

Komentáře

Ikona diskutujiciho JanaJ 2010-03-07 20:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Paráda. Alue, máme podobný vkus. Milujem muzikály, tento je výnimočný. Zbožňujem i operu a nadovšetko klasickú hudbu – klasiku.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek