Má být člověk věrný, nebo ne?

13.10.2010 v Poradna 61

Otázka:
Milá Alue,
posílám dotaz do tvé rubriky…
vrtá mi hlavou jedna věc a četba o nešťastné lásce na webu mě v tom ještě podpořila.
Křesťanství, obecná morálka nám velí najít si jednoho partnera a toho věrně milovat až do smrti. Z nevěr a rozvodů máme špatný pocit, protože je to v nás obecně zásadami zakořeněno. Vědci tvrdí, že nejsme monogamní druh a že i ty labutě jsou si čas od času nevěrné.
A já do toho vtáhnu své pocity a možná i anděly.
Za náš život potkáme lidí, jež nám jsou srdci blízcí mnohem víc, než jednoho. Ženy, muže, děti, starce… Nebudu se bavit přímo o mužích jakožto sexuálních objektech, ale o lidech jakožto o duších, s nimiž jsme v nějakém hezkém vzájemném vztahu.
Žít v páru celý život je výhodné ekonomicky, pro stabilitu rodiny a pro dobrý vklad o lásce dětem… a je to jistota. V dnešní době nejistot jiných, je to jistě jistota velmi cenná….
To beru a je to rozumné.
Není ale náhodou lidská duše (nechme pro tuto chvíli stranou tyhle materiální a citově společenské jistoty stranou) stvořena k tomu, aby tyto hezké vztahy s dalšími dušemi pěstovala? Proč odmítat přátelská setkání s někým, kdo je nám blízký jen proto, abychom nebyli obviněni z nevěry? Proč se netěšit z přítomnosti toho druhého a kam až lze zajít v případném fyzickém kontaktu, abychom zůstali na nějaké přijatelné rovině duchovní a nebyli obviněni z promiskuity a fyzické nevěry? Je náš úkol v životě opravdu v souladu s křesťanskými hodnotami nebo to ezoterika a jemnohmotné bytosti vidí jinak?
Možná zvláštní úvaha takhle zvečera, že, Aluško? Moc zdravím a přeji krásný podzim.

Odpověď:

Ahoj,

Odpověď na tuhle otázku je jednoduchá. Každý pes jiná ves a každý z nás to vidí a chce jinak. Rozhodně je dobré ctít svobodu člověka. Tedy pokud chce, může zůstat celý život s jedním člověkem, ale také nemusí. Člověk je svobodná bytost a má právo milovat a vybírat si podle toho, kam ho srdce táhne. Já osobně neuznávám, aby se člověk musel přikovat k jednomu člověku na celý život a vedle něj chtě nechtě zůstal do konce života. Tohle by si každý měl umět sám rozhodnout a domluvit se svým partnerem, jak to vidí on a podle toho se zařídit. Není možné lidem přikazovat, s kým vším budou a nebudou žít, protože život je cesta a vývoj, nemůžeme stagnovat neustále v jedné lekci. Z pohledu dětí je samozřejmě důležité mít rodinné zázemí, ale i tohle by si rodiče měli dopředu jasně v hlavě rozhodnout, jestli spolu chtějí být až do konce a jestli je rozumné zakládat rodinu. Pak tu máme telegonii. Tedy energetický otisk prvního partnera ženy, podle kterého se potom energeticky rodí děti bez ohledu na dalšího partnera. Jak říkám, tohle téma se nemá přikazovat, tohle by si každý měl určit sám za sebe. Jestli máš vyčitky svědomí, že chceš nebo jsi byla někde někomu nevěrná, určitě nehledej odpověď v mém mailu, hledej odpověď v sobě. Protože tak jak cítím vztahy já, tak je nemusíš cítit ty. Základ je rozhodovat se svobodně, určitě ne na základě nějakého náboženství.

Hodně štěstí
Alue

Další obrázky jednorožců – ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho slnecnica 2010-10-13 07:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"Pak tu máme telegonii. Tedy energetický otisk prvního partnera ženy, podle kterého se potom energeticky rodí děti bez ohledu na dalšího partnera."

Ikona diskutujiciho katrin 2010-10-13 09:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: taky by mě zajímalo, jak to probíhá – četla jsem o tom něco v Anastasii – že podle prvního sexuálního partnera (i když nemáte děti?) se rodí děti všech ostatních partnerů? A jak energeticky?

Ikona diskutujiciho Alue 2010-10-13 09:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Udělám článek. Zatím co jste napsaly, tak to je ono, přesně to co jsem myslela v článku. A ano, bylo o tom v Anastasii, pamatuji si to. Vůbec jsou to skvělé knihy.

Ikona diskutujiciho cajovnaprozeny 2010-10-13 10:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, já nevím, je-li zvolen vhodně název článku. Víte… pod pojmem promiskuita si představuji lidského jedince, jež hnán pouhopouhým chtíčem či touhou po bohapusté zábavě střídá partnery jako ponožky. V dotazu je řeč o lásce, jež člověka potká nikoliv jednou, někdy zkraje, jak by to bylo asi bezproblémové, ale třeba i vícekrát za život. Jde o souznění duší, o vztahy, jež mají své kořeny v minulých životech a jde o vztah na úrovni ducha, nikoliv jen těla…

Ikona diskutujiciho katrin 2010-10-13 10:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: super, tak to se těším na článek, v noci na dnešek se mi o podobný věci zdál totiž sen:)

Ikona diskutujiciho Laigo 2010-10-13 10:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky jsem přemýšlela nad otázkou jako tazatelka, co ti psala, Aluško :)..

Ikona diskutujiciho Katka 2010-10-13 11:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

3) Moc se těším na zmíněné téma. Zajímalo by mě v té souvislosti jestli jde destrukci duše, která si vybrala být mým dítětem a já to tehdy v nevědomosti neovlivnila, změnit. Tedy jestli existuje nějaký způsob pomoci takovému člověku. Zrovna tak co se týká již zmíněné energie. Takže děkuji za budoucí článek. Katka

Ikona diskutujiciho cajovnaprozeny 2010-10-13 11:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: já přemýšlím taky, ale spíš nad tím, jestli je to ten, s nímž máš první fyzický styk nebo ten, do něhož se prvně zamiluješ – a to nemusí být totožné osoby ;-)?

Ikona diskutujiciho Alue 2010-10-13 11:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Tak navrhněte lepší název, klidně ho změním. Mě dalo docela práci vymyslet nadpis. Máte-li něco lepšího, šup tam s tím.

Ikona diskutujiciho lllll 2010-10-13 12:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ak zena nema sex 7 rokov tak sa vsetky otlacky nielen prveho sexualneho pratnera zmazu.

Ikona diskutujiciho ok 2010-10-13 13:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: mnohem vhodnější je polygamie.

Ikona diskutujiciho Luz 2010-10-13 13:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Četla jsem taky o tom, že se při sexu partneři navzájem hodně ovlivňují tak, že ta energetická stopa na nich dlouho zůstává (ale není to napořád a netýká se to jenom prvního partnera ale všech), takže i z tohoto hlediska je vhodná uvážlivost a zdrženlivost, než se rozhodneme s někým mít něco intimního.

Ikona diskutujiciho Lady Rovena 2010-10-13 13:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: článek by se mohl třeba jmenovat

Ikona diskutujiciho cajovnaprozeny 2010-10-13 13:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Co dělat, potká-li nás "souběžná" láska? :-( ne já fakt nevím, mám sama problém to nějak definovat slovy, to je spíš o emocích….

Ikona diskutujiciho putující oblak 2010-10-13 13:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Luz to krásně naznačila na konci. Vše je vždy něco za něco. Jakékoliv vztahy jsou v podstatě obchod-dohoda, no a když jsme dobří obchodníci, tak to mezi dvěma šlape a když špatní, tak to skončí. Nebo už není s čím obchodovat a jede se dál…

Ikona diskutujiciho Alue 2010-10-13 13:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

.. a tenhle název už nikoho nebouří?

Ikona diskutujiciho Lady Rovena 2010-10-13 14:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: "souběžná láska" ??? zajímavý pojem. Spíš takový nezvyklý. Možná jsem staromódní nebo divná, ale pojmy "láska" tedy "milovat" a "mít rád" jsou pro mě dva různé pojmy. Pokud někoho miluju, tak nemůžu jít s jiným. Nejde mi to. Takhle to je u mě. Hezky to bylo řečeno v jednom filmu. Lidé jsou jako obrazy. Normálně ty obrazy vidíme, ale když jsme zamilovaní, tak obraz toho koho milujeme máme stále před sebou. A ten obraz je stále větší a větší a pro jeho obraz už nevidíme obrazy dalších lidí :o) tak nějak to bylo :o)

Ikona diskutujiciho cajovnaprozeny 2010-10-13 14:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: mě nebouřil ;-), jen docela neodpovídal podstatě věci…

Ikona diskutujiciho cajovnaprozeny 2010-10-13 14:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: o mnohomužství už jsem někde četla nebo slyšela, jen nevím kde… hned mě napadlo, že by to nebylo špatný v době ekonomický krize – dvě a více výplat do domácnosti, že? ;-)

Ikona diskutujiciho Alue 2010-10-13 15:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: Tobě by se to líbilo? Mě to příjde zvrhlé :D

Ikona diskutujiciho Lady Rovena 2010-10-13 16:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: mohlo by to být zajímavé :o) akorát bych si k tomu prvnímu chlapovi vzala i kuchaře, protože vařit pro dva a více chlapů by mě asi "zabilo" :o))

Ikona diskutujiciho Elin 2010-10-13 16:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím, že by bylo fajn, kdyby byl člověk k sobě upřímný a k partnerovi pravdivý. Pokud chci pohladit, políbit cizího muže, tak to udělám, bez výčitek! Nevyčítejme si naše touhy a myšlenky, třeba touží být probuzená část naší bytosti, u ženy muž, u muže žena. Nemusí takovéto poznávání skončit fyzickým spojením, neboť vědomý člověk pamatuje, že je třeba určtié hloubky, např. ctíme tělo svého partnera, vážíme si jeden druhého, jsme si odevzdáni a před sebou zranitelní.. Buďme k sobě upřímní, je to jen vývoj a část cesty.. Tak jen tak :-)

Ikona diskutujiciho septik 2010-10-13 18:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Telegonie se probírala na Osudu-cz, pro nedočkavce doporučuju si to najít na netu (např.wiki), aspoň z hlediska genetiky (ano,je to věděcky ověřené).

Ikona diskutujiciho malé srdce 2010-10-13 20:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak psala Alue, každý jeden člověk je jiný a cokoliv bych řekl na toto téma, nebudou s tím souhlasit stovky lidí, kteří sem chodí na tento vzácný blog. Ale i tak bych vám rád řekl, jak to vidím a cítím já. Je to názor jen z mého pohledu, proto bude jiný.

Ikona diskutujiciho cajovnaprozeny 2010-10-13 20:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: zvrhlé to je…naprosto stejně jako mnohoženství a jako tahle materialistická konzumní doba… :-( to by se mi líbilo leda tak v zoufalých myšlenkách, kdy přemýšlíš o tom, kam neustále tečou peníze…. a jako recese, samozřejmě.

Ikona diskutujiciho cajovnaprozeny 2010-10-13 20:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: dovedu si, milé malé srdce, tuto ženu představit… dokážu se do ní vcítit. Sex byl asi stvořen proto, aby byl krásný a povznášející, ale věř mi, že když jednou poznáš jeho odvrácenou tvář, už nikdy se do té povznesené tváře lásky nepodíváš. Určitě ne při této činnosti. Napadá mě, že taková zraněná bytost by byla ideálním partnerem pro podobně smýšlejícího člověka.

Ikona diskutujiciho putující oblak 2010-10-13 21:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavé…když přestanete fungovat v programu Nevěra, či ho zrušíte. Pak už neprožíváte stavy nevěry ani věrnosti, netvoříte si z toho v sobě další vnitřní znečištění…

Ikona diskutujiciho Domácí čajovna, Renata 2010-10-13 21:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: něco jako Čtyři dohody? ;-)

Ikona diskutujiciho putující oblak 2010-10-13 22:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[28]: to jsem nečetl, vím o tom, ale zatím mě to nijak neláká, bude-li vůbec někdy..:-)

Ikona diskutujiciho malé srdce 2010-10-13 22:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: Právě proto, že jsem tu tvář poznal, vím, jakou pustinu to ve mně zanechalo. A jaký děsivý smutek mi zaplavil duši po milování. Ten smutek byl tak hluboký, tak nekonečně hluboký a tak zraňující!!! A když říkám nekonečně hluboký, tak to nekonečně hluboké nevystihuje celou tu propast nekonečné hloubky. Hmm, nebyl jsem vždycky "svatý". Kdysi jsem do toho nějak spadl a miloval se s rozvedenou ženou. Neříkám, že to bylo zlé, ale nebylo to ani správné, protože tam nebyla láska, jen ukojení pudů a nic víc. Nyní po těch letech se na to dívám tak, že všechno je, tak je. Kdyby možná nebylo té ženy, nikdy bych se neosvobodil od závislosti na sexu a nikdy bych nedosáhl absolutní čistoty a osvobození od sexu, protože do určité doby jsem od sexu závislý byl. Prostě tak to bylo a ne jinak. A měl jsem i jiné tmavé okamžiky. Jako malého mě větší chlapec v lese znásilnil a nebylo to vůbec nic příjemného. Byla to temnota ve své nejtemnější podobě! Hnus! Byly doby, kdy jsem se dokonce dvakrát miloval s chlapem. Nechutné? Ano!!! Maximálně nechutné, ale stalo se to a kdo chce, ať do mě hodí kamenem. A že jsem určitý počet roků masturboval? Ano, i toto peklo jsem si užil a i jiné zvěrstva jsem spáchal. Ano, i takové doby byly. Je mi jedno, co si kdo o mně bude myslet. Nemohu popřít to, kým jsem byl. Ale ani nemohu popřít, kolik utrpení, samoty a prázdnoty jsem si užil!!! Ještě teď pláču nad tou nehostinou pustinou. Ale také si říkám, že kdyby nebylo toho co bylo, nebyl bych nyní tím kým jsem. Myslíš si snad, že si neuvědomuji svou minulou bídu? Ó, jak si to jen uvědomuji. Asi proto jsem určité období sebepoškozoval své tělo řezáním a psaním krvavých modliteb, kdy jsem nevěděl, co si mám se svým hnusným životem počít a navíc mě neskutečným způsobem stravoval i duchovní oheň v mém srdci. To bylo vůbec pro mě nejtěžší, kdy se tento duchovní vnitřní oheň dostával do kontaktu s mými vlastními selháními. Nu, myslíš si, že se nestydím za to, co jsem tu na sebe řekl? Ano, stydím se, ale i takovýto jsem býval kdysi člověk a já toto vše říkám jen proto, protože už nechci a ani nebudu nic skrývat. Už nemám důvod a nemám důvod něco skrývat právě proto, že jsem již jiným člověkem a ne tím, kým jsem býval. Ten člověk minulosti už dávno zemřel a namísto něho se narodil člověk, který žije TU a TEĎ osvobozený od minulosti, i když určité bloky z minulosti mi ještě zůstaly jako pozůstatek mých vlastních chyb. Ale pracuji na jejich odstranění, i když to není lehké, protože některé bloky jsou velmi, velmi hluboké a některé si člověk ani neuvědomí.

Ikona diskutujiciho Martin Havran 2010-10-13 22:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Telegonie. To takhle jednou chtěli zkřížit čistokrevnou klisnu se zebrou a nepovedlo se. Potom ta samá klisna měla hříbě s čistokrevným hřebcem a ejhle, to hříbě mělo pruhy.

Ikona diskutujiciho cajovnaprozeny 2010-10-14 07:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[30]: nehodím kamenem, jen pošlu jedno malé duchovní pohlazení….

Ikona diskutujiciho Alue 2010-10-14 09:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[30]: Nechci se tě nijak dotknout, ale stojíš v extrému. Předtím to bylo špatně, bylo toho moc a bylo to násilné a teď jsi se toho ve strachu zřekl. Ani jedno ani druhé není dobře. Určitě bys měl povolit uzdu a zkusit se normálně zamilovat, zapomenout na to, že tě někdy někdo zneužil. A věř, že vím, o čem mluvím.

Ikona diskutujiciho putující oblak 2010-10-14 10:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho malé srdce 2010-10-14 12:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[33]: Nejsem už schopný někoho milovat světskou láskou, která je až příliš nedokonalá. V mém případě je to nemožné, protože tak jako jsem kdysi spadl až na samé dno pekla, tak jsem i vyletěl do závratných duchovních výšek. Poznal jsem ticho za tichem, živé ticho a prázdno. Poznal jsem blaženost v srdci, která se nedá popsat. Už nedokážu milovat jinou láskou než láskou duchovní. Jsem schopný milovat jedině láskou ducha. Žádná jiná láska v mém případě nepřichází do úvahy. Kdybych se opravdu měl někdy zamilovat, bylo by to jen na úrovni duší a ne jinak. Jak jsem řekl výše, dovedl bych si představit žít s někým, ale nesmělo by to být na tělesné úrovni, ale na úrovni ducha. Prostě takové uvědomělé duchovní souznění.

Ikona diskutujiciho malé srdce 2010-10-14 12:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[34]: Putující modrý oblaku, ty mě vždycky nasměřuješ k tomu středu:-)))Díky!!!

Ikona diskutujiciho putující oblak 2010-10-14 12:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je velmi zajímavé, že jakmile kdokoliv čemukoliv věří, víra ho žene kupředu až toho jednou dosáhne- tento či další život, je to jedno, vše existuje jen v Jednotě…

Ikona diskutujiciho astrologiezdarma 2010-10-14 13:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: Nemohu souhlasit. Vsechno je vyvoj a vse je pomijejici. Jestlize mate napr ve 13 letech sex s muzem, o ktereho by jste si dnes jiz ani kolo neoprela, tak jste vyrostla osobnostne a deti vase jiz budou odpovidat vasi soucasne situaci a ne davne detske zkusenosti. A taky-jestlize vam jednou sex ukaze svou odvracenou tvar-neznamena to, ze vam jiny muz zase nemuze ukazat jeho krasou cast a nadchout vas. Tzn. uzdravit vasi sexualitu.

Ikona diskutujiciho astrologiezdarma 2010-10-14 13:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[35]: A co tantra? Píšeš, že nemuzes milovat-jen duchovne. Ale – vsichni jsme duchovni bytosti. Potom s tebou nemohu souhlasit. Chce to jen povysit videni lidskych bytosti. Videt v nich tu krasu, do ktere je mozne se zamilovat a byt ji okouzlen.

Ikona diskutujiciho astrologiezdarma 2010-10-14 13:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[35]: Ja si myslim, ze ty se jen bojis lasky a vztahu se zenou. Ono je to logicky prubeh. Clovek se pak schovava za duchovno. Ale potom vetsinou zjisti, ze zije v pretvarce pred sebou samotnym. Zijeme na Zemi. Proto zijme vsechny jeji urovne, cim nam nabizi, jak byti stastnymi. Chce to jen prekonat strach. Tohle je podle mne psychologicky model a ja jich znam ze sveho okoli vice nez dost. Vetsinou se ale tyhle ledy prolomi a ty dane osoby se uzdravi, aby mohly zit i svetsky.

Ikona diskutujiciho putující oblak 2010-10-14 14:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A proto i na tomto webu, jako i na jiných povstala ona hluboká otázka:

Ikona diskutujiciho astrologiezdarma 2010-10-14 15:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mohu o sobě napsat, že já sama k sobě upřímná jsem. Nic si nezakazuji a netabuizuji. Ta otázka je nejaká zcestná. Je snad duvod zdraveho cloveka nebyt k sobe uprimný?

Ikona diskutujiciho putující oblak 2010-10-14 15:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tzv. duševně zdraví člověk tuto otázku řešit nebude, nemá co řešit… ;-)

Ikona diskutujiciho malé srdce 2010-10-14 16:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[40]: Myšlením nikdy nepochopíš malé srdce, protože malé srdce nezůstává na úrovni myšlení. Tam on prostě není! Tam ho nikdo nenalezne. Jak někoho přesvědčit ( a proč bych to vůbec měl dělat – nemám tu potřebu cokoliv vysvětlovat ), že ne každý člověk potřebuje ten klasický vztah mezi mužem a ženou na úrovni smyslů. Otázka však byla položena a je potřebné ji doplnit odpovědí, aby harmonie mohla plynout. Tak tedy, proč bych měl mít strach ze vztahu?!? Myslíš si snad, že jsem nikdy neměl vztah a že nevím co obnáší, se vším všudy? Však jsem nepřišel z Marsu, ani z Pluta, možná ještě tak z Venuše:-)Nikdy nikdo nepochopí malé srdce, pokud nezažije to živé TICHO, to živé PRÁZDNO, ve kterém není nic a přesto je to vším naplněné, celou existencí i neexistencí.  Všechno stvořené spočívá v tom živém Tichu.  

Ikona diskutujiciho astrologiezdarma 2010-10-14 16:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

proboha, ty si opravdu myslis, ze vztah se zenou je jen na telesne urovni, jak jsi napsals? A k te otazce-kdo chce, za vsim si najde to, co mu zrovna pasuje. Je nutne vychazet z reality. A neprekrucovat prosim 🙂

Ikona diskutujiciho malé srdce 2010-10-14 17:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[45]: Uznávám, ta věta byla nešťastně řečena. Proto ji beru zpět:-)Psal jsem to narychlo, takže se vloudila nepřesnost. Určitě bych si však nemyslel takovou blbost, že vztah se ženou je založen jen na tělesné úrovni. Ok, beru tuhle připomínku.

Ikona diskutujiciho putující oblak 2010-10-14 17:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když vycházím z toho, že je fyzické tělo tou nejposvátnější branou do toho slavného duchovna, tak jsem tenkrát přijal vše, tak jak to je, jaká je skutečnost, ale pouze v tomto okamžiku…

Ikona diskutujiciho malé srdce 2010-10-14 18:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Proč mám dojem, že si lidé myslí, že jsem proti tělu? Není tomu tak. Moc dobře si uvědomuji, že tělo je chrámem pro projevení našeho ducha. Ale trvám na tom, že na určitém stupni vývoje se člověk své nižší přirozenosti vzdá. Prostě, chcete-li udělat další krok na vaší cestě, přijdete jednou do bodu, kdy se této nižší přirozenosti vzdáte. Pochopte, že to nebude žádná ztráta, ačkoliv můžete mít takový pocit. Mám takový dojem, že někteří lidé zapomínají na to, že nejsou jenom tělem. Opět opakuji: Já nejsem proti tělu. Naopak, jsem přesvědčený, že člověk může žít zdravý pohlavní život, který je založený na vzájemném respektu a lásce. Zkusím to říct jinak. Lidská bytost má tělo ( ale není tělem ), má duši a je Duchem. DUCH=pravé Já A tento Duch nemá přeci pohlaví. Když žijeme pohlavní život, kdo ho žije? Pouze těla! Co je tělesné, patří tělu a co je duchovní, patří Duchu. Ten kdo se stane probuzeným či ve svém duchu uvědomělým – tedy celkem, nemá již potřebu hledat druhou polovinu. Proto to vyhasnutí jeho tělesných potřeb.

Ikona diskutujiciho putující oblak 2010-10-14 19:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[48]: Reaguji na ten konec:

Ikona diskutujiciho Domácí čajovna 2010-10-14 20:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[48]:já tohle vyhasnutí docela chápu. Nejprve mi v hlavě najelo to "zranění", kdy je tenhle způsob nejlepší ochranou, ale zas Aluška má pravdu, že je to extrém a že to není dobré, protože si neprojdeš tím středem. Možná lidské bytosti směřují svým duchovním vývojem k asexualitě, ale teď, v této fázi vývoje ji potřebujeme, viz tantra… to je v podstatě dobíjení vzájemných energií, dobří milenci jsou si vzájemně léčitely…. a možná v dalším krůčku po žebříčku duchovního vývoje už tyhle pudy mít nebudeme, protože nebudou potřeba. Možná je to jen proto, že neumíme vyjádřit lásku jinak, než "v posteli", možná v dalším životě už budeme umět lásku vyjádřit telepaticky a pomilujeme se telepaticky… a umím si představit, že to bude lepší, než nějakej blbej orgasmus v posteli :-D… a pokud jsi k tomu, milé malé srdce, dospěl už nyní, třeba to tak je… a třeba ne, já nevím. Ale v každém případě je to důležité poznání ve tvém vývoji a bude-li se tento názor vyvíjet dál či měnit, to už je věc jen tvé vlastní osoby a nikomu do toho nic není. Držím palce!

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek