Magická síla měsíce: Jak ji nejlépe využít

29.8.2014 v Zajímavosti 15

Objevila jsem tento pěkný článek o Luně, a s mírnou úpravou předávám i na Aluška.org:

Magická síla měsíce: Jak ji nejlépe využít

Jeho zázračné účinky cítíme nejenom při úplňku a novoluní. Má vliv na přírodu i chování lidí…

Měsíc je symbolem věčného koloběhu a čehosi nadpřirozeného. Zatímco dříve jeho vliv lidé využívali ve svůj prospěch – kořenářky podle něj sbíraly byliny, léčitelé míchali lektvary a zemědělci seli nebo sklízeli úrodu – dnes na jeho magickou sílu většinou zapomínáme. Jediné, co jsme ochotni s trochou nadsázky připustit, je vliv úplňku. Hůře se nám spí, zdají se nám divoké sny, bývá více dopravních nehod a také více sebevražd. Pod vlivem Luny jsme však častěji než jenom jedenkrát za 28 dnů. Ve stejně dlouhém cyklu, v jakém obíhá Měsíc Zemi, pro­bíhá také ženská menstruace. Ostatně, už Hippokrates věděl o silách Měsíce, a pro­to své žáky varoval: „Kdo vykonává medi­cín­­ské povolání, aniž bere v potaz užitek z pohybu hvězd (planet), je blázen.“

Měsíc prochází celkem čtyřmi fázemi a naši předkové si moc dobře uvědomovali jejich vliv na přírodu i chování lidí. První fáze je nov, což znamená, že Měsíc není okem viditelný. Po této fázi postupně přibývá, a to až do úplňku… Následně Měsíc couvá, nebo také mizí.

Bez ohledu na jakoukoliv fázi, prochází Luna jednotlivými znameními zvěrokruhu, kde se zdrží dva až tři dny. Podle toho, v jakém je právě znamení, si můžeme vybrat, čemu se věnovat, nebo naopak čemu se raději vyhnout… Naše duše a tělo se zkrátka otvírá pro přijetí energie, kterou znamení, v němž právě stojí, ztělesňuje. Chcete-li se v jednotlivých fázích Měsíce zorientovat podrobněji, pořiďte si takzvaný lunární kalendář. (K sehnání je v knihkupectvích nebo některých papírnictvích.)


Čarodějnické rituály
Lidé uctívají Lunu dlouhá tisíciletí. Byla ztělesňována jako bohyně a v řadě kultur svým významem převyšovala i bohy Slunce. Zatímco Měsíc představoval fantazii a tajemno, Slunce naopak zastupovalo aktivitu a racionálnost. Velkou roli hrála Luna především v čarodějnictví a magii. Proto je spojována s řadou rituálů. Mezi ty nejčastěji používané patří následující ‚kouzlo‘: Udělejte kolem sebe imaginární kruh (můžete ho také nakreslit křídou a nebo vysypat oblázky), vstup­te do něj a vyvolejte bohyni Měsíce… Následně vyslovte své přání. Chcete-li rituál umocnit, zapalte v kruhu lichý počet svíček.

Dobrá předsevzetí dělejte při novoluní.

Toužíte-li po něčem konkrétním, například novém partnerovi, zkuste úplněk, kdy je vliv Luny nejsilnější. Že se vaše přání vyplní, vám zaručit nemůžeme, ale přesně takto to dělaly čarodějky dlouhá staletí.

Návody podle našich babiček
V době, kdy si začínáme uvědomovat, že ne všechny výdobytky současnosti jsou pro lidstvo přínosem, se pomalu vracíme k přírodě a její podstatě. V měsíčním cyklu probíhá nejenom ženská menstruace, ale také obnova pokožky.

Chcete-li své pleti maximálně pomoci, pečujte o ni rostlina­mi, pěstovanými právě podle měsíčního cyklu. Pomáhají hýčkat vaši pokožku nejen zvenčí, ale také zevnitř. Ve dnech, kdy Měsíc dorůstá, je vaše pleť nastartovaná k regeneraci. To znamená, že bývá více prokrvená a schopná přijímat výživnou péči. Při ubývání Luny je naopak vhodný čas na detoxikaci – je ideální doba na čištění a peelingy. Skvělé jsou v těchto dnech čisticí bylinné čaje.

Měsíc kadeřníkem
Aby naše vlasy dobře vypadaly, vyžadují potřebnou péči. Napadlo vás ale někdy, že si můžete pomoci i výběrem vhodného ob­dobí pro návštěvu kadeřníka a nebo barve­ní? Vaše kštice roste v určitých odstupech: překvapivě 🙂 v cyklu 28 dnů. Jestliže se necháte ostříhat při přibývajícím Měsíci, vlasy vám dorostou rychleji. Pokud to ale naopak uděláte ve fázi, kdy je Luna na ústupu, docílíte pomalejšího růstu a navíc zhoustnutí. Úplně ideální bude, pokud se ke svému kadeřníkovi objednáte ve dnech Lva a nebo Panny… První ze znamení se vám postará o husté vlasy a druhé o skvělý střih. Necháváte-li si vlasy barvit, mělo by to být při dorůstajícím Měsíci, barva pak bude intenzivnější a déle vám vydrží.

Hubnutí
Bojujete-li s přebytečnými kilogramy, urči­tě jste už slyšela o půstech v době úplňku. Ještě vhodnější ovšem je, pokud bude úplněk pouze jakýmsi odrazovým můstkem, protože právě po něm je vaše tělo připraveno vylučovat škodlivé látky a zbytečné tukové polštáře… Hubnutí bude prostě v tomto období snazší, nečekejte ale, že ten zářící koláč na obloze udělá všechnu práci za vás…

Vaše kúra by měla začít zhruba dvanáct hodin před úplňkem. Na jídelníček, nebo spíše pitníček, si naordinujte pouze čistou vodu, a to bez bublinek. (pozn. Alue: Pití čaje nebo zeleninových šťáv již není žádný půst, ale hladovka, která je mnohem krutější a je větší problém ji vydržet 24 hodin. Držte se při půstu pouze vody.) Nedělá-li vám držení denního půstu pro­blémy, zařaďte si ho do týdenního re­ži­mu. To znamená, že si například každé pon­­dělí dopřejete pouze pitný režim. Mů­že se ale stát, že pokud nejste na hladovění zvyklá, budete se zpočátku cítit podrážděná a možná i hodně přecitlivělá.

zdroj: http://www.jenprozeny.cz/volny-cas/40290-magicka-sila-mesice-jak-ji-nejlepe-vyuzit?page=0,0

linka

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Zajímavosti“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Marek 2014-08-29 09:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mohol by mi niekto vysvetliť,že prečo niekedy za bieleho dňa,hlavne doobeda vidno ma oblohe súčasne slnko aj mesiac,resp.jeho časť?Veď v škole nás učili,že mesiac odráža slnečné svetlo a v noci ho vidíme celý alebo jeho časť alebo vôbec nie podľa toho,z akej časti ho tieni Zem.Ale za bieleho dňa vidíme súčasne aj slnko aj neúplný mesiac nad našimi hlavami,hoci tieň Zeme by mal logicky smerovať niekam,,dolu".Prečo teda za bieleho dňa vidíme iba časť mesiaca?

Ikona diskutujiciho Be 2014-08-29 10:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mesiac odráža svit Slnka, reguluje jeho Žiaru.  Vadí mi jeho obsadená neviditelná strana – tam nie sú fajn ľudia, čo si myslím mnoho ľudí vie a cíti. – … prababky to ale nevedeli :-)

Ikona diskutujiciho Honza 2014-08-29 12:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Marku, je vidět, že se máte co hodně ještě učit :-))  Učit například to, že lidstvo nežije na povrchu planety Země ale uvnitř Duté Země. Obyčejné školy nic moc nenaučí, spíše vymývají mozek, co nás může někdo naučit jsou exoterické školy , jak víme, pravda je úplně jinak než nás ji učili v obyčejných školách.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2014-08-29 12:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:  Preto že slnečné svetlo dopadá na mesiac v takom uhle že osvieti len jeho časť.

Ikona diskutujiciho obycejnilide 2014-08-29 13:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: dobrej dotaz. Co by tak odpověděl učitel či profesor? :-)

Ikona diskutujiciho Dawe 2014-08-29 16:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Alue 2014-08-29 17:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavé… článek je o magii měsíce, ne o duté Zemi.

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2014-08-29 17:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nebýt tohohle článku, tak bych si ani nevšimla, že na mé narozeniny byl nov. Třeba toho šlo nějak využít a já to takhle zmeškala. :-)

Ikona diskutujiciho Simona 2014-08-29 19:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já se podle lunárního kalendáře řídím už delší čas (např. střih vlasů, termín pro operační zákrok, péče o zahrádku, domácnost apod.) a opravdu to funguje!

Ikona diskutujiciho Ameline 2014-08-30 19:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Maminka mi vždycky vštěpovala: O novu nechoď k zubařovi, o úplňku zas na gyndu (ale zase ideálí den na schůzku). Prý jsou tyto póly těla v příslušný den citlivější 🙂

Ikona diskutujiciho MaddyHarry 2014-08-30 19:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sílu měsíce rozhodně nepopírám, ale zatím jsem se jí nikdy neřídil. Na mě má vliv, že při úplňku nespím moc dobře.. zajímavé, že to není vždy, ale občas. Asi bych se tím mohl začít trochu řídit. 🙂

Ikona diskutujiciho Léňa 2014-08-31 22:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Alue 2014-09-06 17:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Nechceš o tom podrobněji pojednat v nějakém článku? Tady by se vhodné publikum určitě našlo.

Ikona diskutujiciho Pavla 2014-09-06 23:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Dobrý den, moc Vás prosím napište

Ikona diskutujiciho Elda Trnimir 2014-09-08 11:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten rituál s kruhem a bohyní Měsíce funguje? (Předpokládám, že to není kouzlo v pravém smyslu.)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek