Malejša – skalní déva

13.6.2011 v Bytosti 28

Malejša – skalní déva

Malejša je bytost sídlící ve skále nedaleko mechových porostů, kde jsem potkala i Mechové skřítky.

Po pravdě řečeno toho o ní příliš mnoho nevím, protože Malejša není zrovna velká mluvka.

Spíše sedí a pozoruje mě, místo aby vyprávěla co a jak u ní funguje.

Když už promluví, bývá jí špatně rozumět. Ne, že by nebyla ochotná mluvit, nebo byla nějak nepříjemná, ale zdá se, že není zvyklá na kontakt s člověkem a proto se neumí na něj tak výborně naladit, jako třeba Galeara, se kterou jsem vedla sáhodlouhé rozhovory.

Ne každá bytost má zkrátka dar promlouvat, ale u Malejši to bude asi i jejím původem. Když přiložíte ucho na kámen, nebo skálu a snažíte se z něj dostat nějakou myšlenku, nebývá většinou příiš obsáhlá.

Většinou je to pocit, nebo krátká pravdivá věta, nějaké moudro.

Kameny nejsou ukecané, skály nejsou ukecané a proto ani Malejša toho moc nenamluví.

Tato skalní déva je velice tajemná. Vyšla z hory, aby se se mnou mohla potkat, ale za normálních okolností bych ji nemohla zahlédnout.

Ačkoliv má velmi milé vyzařování a chová se něžně, je z ní cítit takový zvláštní nádech mohutnosti a síly. Když jsem ji viděla, jak jde pomalu ke mně, hned jsem cítila, že patří ke skále, nad kterou sedím. Hodně to dokresluje také její vzhled.

Šedé jednoduché šaty, pronikavé oči a blond vlasy stáhnuté do vysokého drdolu. Rovný římský nos a chůze s řádnou dávkou grácie, to vše mi hodně připomínalo, jako bych se objevila kdesi v dávných časech v Řecku.

Nemá žádná křídla, ani vlající závoje, ani okolo ní nepoletují provázky energie, nebo světla. – Je krásná ve vší jednoduchosti.

Ptala jsem se jí, jestli ve skále s ní žijí také jiné bytosti, ne jen ty, které jsou jí podobné.

Řekla, že pod skálou sídlí také salamandří, ale že se s nimi moc nebaví, protože nejsou zrovna příjemní společníci. Vypadají prý jako ohnivé ještěrky, což zapadá, protože bytosti ohně často vyčkávají v podzemí na ,,svou příležitost“. – Tou příležitostí myslím požáry, táboráky, zapálené krby, nebo svíčky.

Malejša je první vyloženě ,,skalní“ bytost, se kterou jsem se kdy setkala. Jiné bytosti, spojené se skálou, byly spojené s vodou, a to je Geladra s Gaurien. Je velmi zvláštní pozorovat, jak každá bytosti jinak vyzařuje a jak její chování, vzhled i pocity, které z ní máte, přesně odpovídají živlu a úkolu, který plní.

Nevěděla jsem ani, jak jí mám nazvat, až o ní budu psát článek, musela jsem se jí zeptat, aby se představila, protože je skutečně neobvyklá, tajemná. Těžko ji přirovnávat ke kterékoliv jiné bytosti, kterou jsem potkala.

Kam dál:

Zobrazit portrét skalní dévy v Galerii: Aluščiny kresby ◄

Otevřít rubriku ,,Nehmotné bytosti osobně“ ◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Navštivte chat

Své dotazy směřujte do E-mailu ◄

Komentáře

Ikona diskutujiciho Daniela 2011-06-13 08:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, všetky tie bytosti Ti vytvárajú nádherné pocity v živote, nech sa Ti krásne žije.

Ikona diskutujiciho Saracén 2011-06-13 11:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Projekce?

Ikona diskutujiciho Alue 2011-06-13 13:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Všechny moje kresby kopírují můj obličej a lidi, které potkávám každý den, protože ty rysy mám nejvíce v paměti a nadvědomě je kreslím pořád dokola. Už si toho všimlo hodně lidí, není na tom nic divného. A co se týče tvého skeptického pohledu, ochuzuješ jen sám sebe… 🙂

Ikona diskutujiciho cajovnaprozeny 2011-06-13 13:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

má nádherný oči…..

Ikona diskutujiciho marryangel 2011-06-13 14:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Rozhodně si nemyslím že by to celé byl jenom nějaký fantasijní výplod, na to je to až moc rozsáhlé a takové upřímné. Já taky kreslím všechny bytosti jedním stylem vždyt' to nevadí, ale každá má jiné vyzařování a je z nich cítit invidualita. Možná že to tak i není ale nezdá se mi že by todle všechno byly nějaké vymyšlené skomoleniny

Ikona diskutujiciho Boikana 2011-06-13 14:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevím proč, ale přijde mi zatím jako nejzajímavější bytost(z dosud představených). Asi je to tou málomluvností:)-jako já

Ikona diskutujiciho Khira 2011-06-13 16:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na tom obrázku málo pravdu milý upřímný pohled. Úplně vidím, jak tam tiše seděla a pozorovala, jak ji kreslíš 🙂

Ikona diskutujiciho Khira 2011-06-13 16:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: *má opravdu milý… chyba se vloudila :D

Ikona diskutujiciho Nelča 2011-06-13 17:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Každý malíř má přece svůj styl, jmenovitě třeba Adolf Born nebo Helena Zmatlíková. Všimni si, že ti taky kreslí všechny tak nějak stejným stylem…

Ikona diskutujiciho Bo 2011-06-13 17:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kazdy tkvie v inej osobnej dimenzii, vibracnom poli atd.

Ikona diskutujiciho Laia 2011-06-13 18:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc krásný obrázek 🙂

Ikona diskutujiciho Saracén 2011-06-13 18:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když si přečtete Theosofii, tak skutečně částečně hmatatelnou formu mají jen bytosti vzešlé ze zemního živlu. Ostatní existují ve formě pohybu, proudů apod. Pokud se nějak zhmotňují, je to ve vztahu s tím, kdo pozoruje. Projekce tam určitě bude hrát roli. Na éterické úrovni, kde se tyto bytosti pohybují, není rovněž komunikací řeč. Atp. atp. Ale nebudu nikomu brát jeho světy nebo představy.

Ikona diskutujiciho Giorgio 2011-06-13 19:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ty samé bytosti ( a nejen bytosti, ale i věci v běžném životě :)) vidí různí lidé jinak, protože vidět objektivně nelze 🙂 Veškeré naše vnímání je v podstatě subjektivní.

Ikona diskutujiciho Suny 2011-06-13 19:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nádherný obrázek, moc pěkně kreslíš.

Ikona diskutujiciho Veronika 2011-06-13 19:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Neřekla bych, že takový sněžný nebo mechový skřítek je Alušce podobný 🙂 A ikdyby byla třeba konkrétně Malejša podobná Alue, na obrázku se jasně projevuje povaha Malejši a to jaká asi je a jak se projevuje , je jí to vidět v očích, proto kresba podle mě splnila svůj krásný účel 🙂

Ikona diskutujiciho Lady Hestia 2011-06-13 19:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

krelíš vážně nádherně, déva se asi neukazje jen tak někomu, viď :D

Ikona diskutujiciho Saracén 2011-06-13 20:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Re 13: Zajímavé postřehy, ale s jedním nesouhlasím "abychom se je zapamatovali, musíme si je převést do jazyka našeho mozku". Můžeme je vidět tak, jak jsou, ale úměrně tomu člověk musí rozvinout svůj vnitřní vývoj a vnitřní pozorovací smysly. Samozřejmě si vše můžeme stahovat na naši úroveň a přizpůsobovat si to. Potom všechno bude mít hlavu, dvě ruce, dvě nohy a bude říkat spoustu věcí, které mj.budou i z naší hlavy:)

Ikona diskutujiciho Luz 2011-06-13 20:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc krásný text i kresba, za posledních několik měsíců jsi opravdu udělala pokrok! 🙂

Ikona diskutujiciho Bo 2011-06-13 20:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Giorgio 2011-06-13 20:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]:: No a tak vnitřně vyvinutých moc lidí není … pokud bysme se na ně dívali pak, rozhodně by nevypadali jako lidé. Nicméně bych řekl, že je příjemnější mluvit s blonďatou slečnou, než se shlukem energie 🙂

Ikona diskutujiciho Saracén 2011-06-13 21:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Re 20: Ano, ale nějací byli, a ti tyto bytosti popsali v jejich skutečné podobě. Stačí si otevřít některé knihy. To není jen shluk energie, přijde na to, to je zase pohled od nás. Jiná dimenze, jiné zákony. Jak se píše v jedné knize, i my jsme vnímáni jinými sférami a bytostmi úplně jinak než se vidíme sami..a asi bychom byli překvapeni, jak nás vidí.

Ikona diskutujiciho Saracén 2011-06-13 21:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dodatek: nějací zasvěcenci, kteří tyto bytosti popsali v jejich skutečné podobě.

Ikona diskutujiciho Giorgio 2011-06-13 21:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]:: Naprosto souhlasím 🙂 až budu mít čas, kouknu na tu Theosofii.

Ikona diskutujiciho Ivette 2011-06-13 22:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No jako každej má svůj styl kreslení – ale u Malejši mě hned napadlo, jaká asi bude už z toho obrázku, ikdyž tu nebyl článek ještě. A vypadá fakt mile! 🙂

Ikona diskutujiciho Farah 2011-06-14 09:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: To s tim povidanim se shlukem energie- musim priznat, ze pri modleni to opravdu tak mam, jen je na mne, kolik jsem ji schopna v danou chvili prijmout a do jake hloubky komunikovat. To Allah vzdycky pozna a kdyz je zle, pak do cesty prijdou veci, ktere mi muzou pomoct. Nebo Andilci a tu najednou v situaci, kterou bych neumela normalne resit, jakobych tusila: co, kdy a jak.

Ikona diskutujiciho lina 2011-06-23 10:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

,,Řekla, že pod skálou sídlí také salamandří, ale že se s nimi moc nebaví, protože nejsou zrovna příjemní společníci. Vypadají prý jako ohnivé ještěrky,''- no mloci, ne? salamandr je mlok a fakt vypadá jako ohnivá ještěrka s těmi žlutými až oranžovými fleky. to nebude žádná divná bytost…

Ikona diskutujiciho draco 2013-11-11 20:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

miluju tyhle stránky, a o téhle dévě nepochybujte sám sem ji vnímal na starém kameni v lese porostlém zelenou kapradinou, byl večer a ja se po cestě domů odhodlal k meditaci asi po pěti minutách sem slyšel kroky v listí ale jemné jako kdyby našlapovalo samotné peříčko a pak sem cítil velmi intenzivně její pohled nepŕipadal mi néčím vyjímečný ale cítil sem neskonanou krásu obyčejné ženy a v tom najednou promluvila na mě néžným hlasem a řekla: ´´Směju se ti,, protože já tam seděl jak truchlík s plnou hlavu problémů a bylo mi velmi smutno. Nemyslím si že to myslela špatně já šla domů a nevěděla jsem že to byla nějaká víla ale hned jak jsem došel domů tak jsem si zde o ní přečetl a uvédomil jsem si že to vlastně byla ona protože nikdo jiný tam nebyl a já to slyšel opravdu nahlas, miluji ji ať už má jakýkoli charakter jsem velice rád že jsem jí mohl být nablízku

Ikona diskutujiciho draco 2013-11-11 20:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

miluju tyhle stránky, a o téhle dévě nepochybujte sám sem ji vnímal na starém kameni v lese porostlém zelenou kapradinou, byl večer a ja se po cestě domů odhodlal k meditaci asi po pěti minutách sem slyšel kroky v listí ale jemné jako kdyby našlapovalo samotné pírko a pak sem cítil velmi intenzivně její pohled nepŕipadal mi néčím vyjímečný ale cítil sem neskonanou krásu obyčejné ženy a v tom najednou promluvila na mě néžným hlasem a řekla: ´´Směju se ti,, protože já tam seděl jak truchlík s plnou hlavu problémů a bylo mi velmi smutno. Nemyslím si že to myslela špatně já šla domů a nevěděla jsem že to byla nějaká víla ale hned jak jsem došel domů tak jsem si zde o ní přečetl a uvédomil jsem si že to vlastně byla ona protože nikdo jiný tam nebyl a já to slyšel opravdu nahlas, miluji ji ať už má jakýkoli charakter jsem velice rád že jsem jí mohl být nablízku

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek