Mám obrovské výkyvy nálad a je toho víc….

24.1.2013 v Poradna 14

Dotaz:

Milá Alue,

na tvé stránky chodím často a nepřestává mě udivovat, kolik toho víš a jak radíš lidem. Musíš být také velice silná. Obdivuji tě za to, co děláš.

(zkráceno)

Dlouhou dobu jsem se potýkala se špatnými náladami. Od dětství trpím na atopický exém (podle mé kinezioložky je to kvůli nenávisti sama k sobě – mám ho v místech, kde se dotýkám – loket, koleno, také na levé, ženské polovině těla a ještě kvůli tomu, že si neumím “dělat lokty”, vymezit si svůj prostor), ale to se snažím vyřešit, nutno říci, že nyní už není na celé polovině těla, ale opravdu jen ve výše zmíněných místech.

(zkráceno)

Nicméně, musím přiznat, že mi výrazně chybí sebevědomí a často si opakuji, jak se nenávidím a jak nenávidím svoje rodiče. Vadí mi to, ale přijde to vždy tak náhle!

Dlouhou dobu jsem byla šťastná. Dokud jsem nezačala pochybovat. Začalo to tím, že jsem ztratila několik přátel a to cestou, kdy jsem zjistila, že oni mě nemají rádi. Poté se rozvedli rodiče a přidala se šikana, tentokrát od přátel nových.


Nejprve jsem to nezvládala, ale po nějakém čase (a se změnou školy) přišlo zlepšení. Byla jsem zase šťastná. Jenže najednou se zase všechno začalo vracet zpátky… Přátelé se mnou nechtěli moc mít, právě kvůli náladovosti. Vadilo jim, že přijdu šťastná a rozesmátá a za pár vteřin, div, že se nerozbrečím. (Ještě před tím se ale moje emoce řešily na kineziologii, protože jsem je nedokázala – a do teď pořádně nedokážu – dát najevo. A pokud, tak s příšerným pocitem viny.) Někdy jsem se vzbudila šťastná, při pohledu do zrcadla jsem si připadala krásná atp, ale po hodině se najednou všechno zatáhlo a bez zjevné příčiny jsem si připadala přímo odporná a hloupá, nepotřebný kus masa… Tím, že se ode mě spoustu přátel odvrátilo, se novým bojím dát najevo, jak moc mi jsou blízcí. Pořád ve mě zůstává pocit, že je otravuji a že za nimi “dolejzám” a nevidí mě rádi. I když vím, že to není pravda. I když mě sami zavolají, že mám být s nimi, nebo mi sami řeknou, že moc mlčím a že ode mě chtějí něco slyšet. Kineziologie mi tentokrát nepomohla. Pocit tu je stále a já se ho nemohu zbavit. Vadí mi to, protože pak o ty přátele přicházím právě proto, že začnou mít ten pocit ze mě. Že s nimi nechci být a podobně…

Také se mi pořád mění ty nálady.

Nedávno jsem někde zaslechla něco, co mě zaujalo. Možná by to mohlo být vysvětlení. Podle mého okolí jsem vnímavější. A prý je možné, že v rámci telepatie a s tím spojeného neustálého proudění emocí atd, vnímám a “přejímám” emoce druhých…

Pokud je to možné, jak to ovlivnit? A ještě bych se chtěla zeptat na toto: prý, pokud na někoho myslíme, cítíme vždy vedlejší pocit a že je to to, co si o nás myslí, jak nás cítí, ten druhý… Jak tedy, pokud je to pravda, poznám, který z pocitů to je, když cítím nejčastěji (většinou jde totiž o mé přátele) dva různé, často protichůdné, pocity? Vím, že já sama v sobě mívám oba, jak už jsem psala výše…

Většinu problémů mi pomohla vyřešit kineziologie, nicméně většinu z nich stále ještě řeším (například neustálý pocit zbytečnosti, méněcennosti, osamělosti, ošklivosti a další). Myslím, že jsem za tu dobu dokázala zvládnout většinu z toho, co jsem potřebovala. S mými náhlými náladami si však nevím rady…

Dost mě to trápí. Jistě, někdy za změnou nálady stojí silná vzpomínka nebo nějaká událost, ale ty mě většinou nezatíží tolik (častěji se má nálada změní z dobré na špatnou, než naopak). Občas se na ně ale nabalí i ty další, u kterých nedohledám jasný důvod…

Nemohlo by to také souviset s neschopností večer usnout? Nedokážu spát a pořád mi hlavou utíkají myšlenky. Zběsile a sama je nestíhám číst. Jako by snad ani nebyly moje…

Také mi teď má rodina říká, že se vše odehrává jen v mé hlavě. Dlouho jsem tomu nevěřila, ale čím déle mi to říkají, tím víc mě to nahlodává… Jak se tomu bránit, nebo jak zjistit, co se odehrává opravdu?

A není možné, že kolem sebe vysílám nějakou špatnou energii?

A jak se zbavit špatných pocitů, až nechutí, k našemu bytu? Náš pokoj, část ložnice a velká část obýváku. Nedokážu tam být. Něco mi tam vadí. Nejde o to, jak to tam vypadá, ale spíš o něco vnitřního…

A ještě něco – kdysi mi někdo řekl, že většina mých problémů úzce souvisí s matkou. Že dokud ona si nevyřeší své problémy, nikdy se nemohou úplně vyřešit i ty moje… Je to možné?

A pokud to již čteš, myslím, že bys mi mohla poradit i v tomto: mám ji velmi ráda, ale cítím, že se stále nevyrovnala s některými životními situacemi (rozvod a celé to nefungující manželství, například). Vidím na ní, že to v ní zanechalo stopy a že má vysloveně problém… Hrozně ráda bych jí pomohla, ale nevím jak. Zkoušela jsem pomoc v domácnosti, ale sama mě pošle pryč, protože na co sáhnu, to pokazím… Dobře se učím a tak jí pomáhám alespoň tak. Jenže je to málo… Co pro ni můžu udělat? Ona sama si problém nepřizná a kdybych se jí snažila pomoct přes psychologa/psychoterapeuta a podobné, zranilo by ji to ještě víc…

Mohu také nějak pomoci kamarádce, která se velmi trápí kvůli své váze? Není nijak obézní, dojem vyvolávají spíš velká prsa a v její rodině “normální” širší boky… Ovšem těm, kteří se jí za to posmívají, to nikdo nevysvětlí… Snažím se jí bránit, pokud tam sama není, ona na sobě většinou nic nedá znát, ale vím, jak moc se kvůli tomu trápí… A připadám si tak strašně, že jí nedokážu pomoct…

Nakonec zmíním, že jsem na tvých stránkách objevila již mnoho odpovědí. Například se mi stávalo a nyní opět stává, že mi nefungují elektrické přístroje. Moje mp3 (nejpoužívanější a pro mne snad nejpotřebnější elektrický přístroj vůbec – hudba je můj život, součást mojí osobnosti a jen díky ní jsem schopná srovnat a na okamžik uklidnit myšlenky, přenést se do jiného, vlastního světa a na veškeré špatné věci prostě zapomenout. Vždy prostoupí každičkou buňku a pokud jsem zrovna tu písničku slyšela živě, vždy je prožitek několikanásobný, jako kdybych nasávala nezředěné štěstí) mi přestává fungovat. Pokud jí zapínám, nejde, pokud ji zapíná někdo jiný, vždy funguje. Počítače, pokud jsem na blízku, zamrznou, ve škole vysloveně šílí – a jakmile odejdu a učitel udělá to samé, okamžitě to jde… Dlouho dobu mi to vadilo, dokud jsem nenarazila na tvou radu na podobný problém, vyzkoušela jsem a přístroje fungovaly dobře… Je toho ale mnohem více. Toto jsem hledala ještě nedávno, proto vzpomínám 🙂

Za tvé stránky ti musím proto poděkovat…

Pokud jsi to četla a pokud odpovíš, velmi děkuji také za tvůj čas.

Přeji krásný zbytek roku (a celý příští)

A.

Odpověď:

Ahoj,
Atopický ekzém způsobuje Gaffkya tetragena, dá se léčit homeopaticky. Tvoje kinezioložka má pravdu, o ekzémech je všeobecně známo, že znamenají konflikt v sobě a kontakt s okolím. Kdo tento problém nemá, u něj se Gaffkya nerozroste. Kdo ho má, u něj se jí daří dobře. Je to tedy související problém.
Podívej se ještě ve svém okolí po homeopatovi, který ti může dát kapky na Gaffkyu.

V nouzi poznáš pravého přítele, jak praví lidová moudrost. Pokud se k tobě tvoji přátelé v těžké době obrátili zády, potom to nebyli skuteční přátelé, ale jenom známí. Proto ti to vůbec nemusí být líto.

Náhlé změny nálad můžou mít dvě příčiny: To co popisuješ může způsobovat nákaza toxoplasmozou, ale také to může být hormonální nerovnováha, ve tvém věku úplně normální. Je proto dost možné, že až ti skončí puberta, nálady se srovnají. Hormonální nerovnováhu můžou způsobovat nadledvinky, málo jodu ve štítné žláze, slinivka, játra, nebo šišinka mozková. To by bylo na delší pátrání.
Kdyby ti ani po ukončení puberty problémy nezmizely, musela bys například: Vydetoxikovat játra od kamenů, koupit biologický jod a pravidleně ho užívat ( pozor, chemický štítnou žlázu ničí ), ale už teď je nutné vědět, že používání mobilu a jeho přikládání k hlavě vypaluje šišinku mozkovou. Pokud by to bylo od ní, její poškození je nevratné. Přestaň používat mobil už teď.
Když mi bylo 16 jako tobě, byla jsem hodně přecitlivělá a jako na houpačce. Přesně jak píšeš: ,,Nahoru, dolů. Nahoru, dolů. Nahoru, dolů. Nahoru, dolů. – Jsem krásná, jsem hnusná. Jsem krásná, jsem hnusná. Jsem krásná, jsem hnusná. Jsem krásná, jsem hnusná.” Pořád dokola, do zblbnutí.
Neboj se, mělo by se to srovnat. Hormony se bouří, tělo se vyvíjí, máš na to nárok. – Ale mobil si k hlavě nedávej, speciálně teď, když mají zdroje tvých hormonů tolik práce. Za 2-3 roky už to můžeš mít za sebou a objevíš v sobě úplně novou osobnost. Puberta je opravdu těžké období, tak vydrž. Vždyť už ji máš skoro za sebou.

Pokud cítíš blok mezi tebou a tvými přáteli, může to znamenat, že chyba je u tebe. Málo si věříš, máš špatnou zkušenost a potom automaticky očekáváš, že s tebou nikdo nechce nic mít, protože nejsi na to dost dobrá. Je to pocit méněcennosti, který tě od nich odděluje.
Takový pocit ,,vyléčíš” jedině tím, že přesvědčíš samu sebe o tom, že jsi skvělá a že si přátele zasloužíš. Nejvíce ti v tom může pomoci právě milý a citlivý přístup někoho, ke komu máš blízko.
Také to může znamenat, že ti intuice říká, že lidé, u kterých se nemůžeš toho divného pocitu zbavit, k tobě nepatří. Možná si tě nezaslouží, možná jejich city k tobě nejsou tak čisté jak se tváří. Možná zkrátka intuitivně cítíš, že něco není v pořádku.
O vnitřních pocitech se velmi těžko mluví, s tím má problém asi každý. Ale měla by sis o tom se svými přáteli promluvit. Zeptej se jich na to, co tě trápí.
Skuteční přátelé budou překvapení, ujistí tě o tom že tě mají opravdu rádi a do budoucna se pokusí k tobě chovat tak, aby ,,nedráždili” tvoje pochybnosti.
Špatní ,,přátelé” se ti vysmějí a nebudou se ani snažit tě pochopit. – V takovém případě to byla intuice a nemusí ti to být ani líto.

Mluv o svých problémech, neboj se svěřit. Nedělej si domněnky, snaž se zjistit, co za tím stojí. Osobně v tom vidím spíš blok ve tvé hlavě, než intuitivní varování.
Když svým přátelům řekneš, že jsi nejistá, že tě trápí pocit, že za nimi dolízáš, že tě nevidí rádi, o kterém víš že není pravda, ale nemůžeš se ho zbavit, ledy povolí. – Oni pochopí co se s tebou děje a to vás zblíží.
Jak sama říkáš, oni vycítí že s tebou něco není v pořádku a pak ta přátelství mají tendenci vyšumět. – Zkus se tedy konečně svěřit a říct jim to. Z nedorozumějí bývá nejvíce bolesti. Když to nemůžeš říct všem, vezmi si jednoho, komu nejvíc věříš, bokem. Řekni mu to osamotě, až na to bude vhodná chvíle. Ono se to pomalu dostane i k těm ostatním a když budou vědět na čem jsou, určitě se situace zlepší. Ty potřebuješ delší dobu být v kontaktu s někým, kdo ví že máš tento problém a ví, že potřebuješ více a častěji projevy náklonnosti. Potřebuješ se častěji ujišťovat, aby ten pocit zmizel. Sdílet spolu tajemství, nebo něco niterného, je dobrý nápad, více vás to spojí.

Pamatuj si, že stojí za to mít přátele, kterým můžeš důvěřovat a kterým se můžeš svěřit. Pokud jsou ty vztahy jenom povrchní a nic důležitého jim o sobě říct nemůžeš, nejsou to přátelé, ale obyčejní známí.
Můžeš zkusit ten pocit svěřit i někomu, s kým to přímo nesouvisí, ale komu věříš. Babičce, mamince, kinezioložce… Je to fuk. – Někde zkrátka začni. Projevovat své city je těžké, ale když to dostaneš konečně ven, ten dotyčný tě pochopí a povzbudí, strašně moc se ti uleví. Teď jsi to zvládla napsat, to je první výborný krok. Druhý krok je, říct to nahlas. Nenechávej svoje kamarády v nevědomosti, sama víš, kam to vede.

Ptáš se na tzv. ,,vedlejší pocit”. O tom už jsem vlastně psala. Je těžké ho poznat, když to může být jak intuice, tak psychický blok. Ten ,,vedlejší pocit” ti sice něco říká, ale ty musíš umět určit přesně jeho zdroj. Jinak si totiž vytváříš domněnky, můžeš věřit něčemu co je pouze tvoje vnitřní realita, ale ne opravdová realita… A pak jsi z toho zbytečně nešťastná.

Skutečně se vše děje ve tvé hlavě, ale žádnou špatnou energii okolo sebe stoprocentně nevysíláš. Na to ani nemysli.
Určitě ale dáváš najevo signály, že si sebou nejsi jistá a někdy se cítíš být na obtíž, nebo ošklivá. Lidé tyto signály cítí a znervozňuje je to.
Tak jako se lidé cítí dobře vedle klidného člověka, cítí se napjatě a nepříjemně vedle někoho, kdo v klidu není. – Na tom se dá ale úplně všechno spravit a srovnat. Nebuď na sebe tak moc přísná. Jsi mladá, otevírá se ti dospělý svět, je toho hodně nového, máš to opravdu náročné. Sama vím, jak moc to bylo těžké pro mě. – Tak na sebe tolik nespěchej. Na všechno přijde ten správný čas, nic není okamžitě. Jsi velice inteligentní, takže určitě nebudeš mít problém do budoucna všechno srovnat.

Když večer nemůžeš usnout, znamená to, že jsi nesoustředěná a roztěkaná. Můžou to být klidně opět zpropadené hormony, ale jsou lidé, kteří mají dlouhodobě potíže s usínáním. Pokud jsi ten typ, budeš si muset osvojit nějaké ,,usínací postupy”, které ti zaberou. Může se to časem samo srovnat, ale mezitím zkus tyto návody:

,,Jak perfektně usnout?”

,,Jak usnout jako špalek?”
Oba postupy jsou moc dobré, já špatně usínám vyloženě chronicky, už odmalička. Nefunkční postupy bych ti nedoporučila.

Ty prostory u vás doma, které ti vadí, by sis měla očíhnout: Máš doma virgule? Nebo vhodně tvarovatelné dráty? – Zkus tam změřit geopatogenní zony, nebo vodu. Umí to dneska kdekdo, nech si ukázat jak se to správně drží a změř si to. Je možné, že ta místa jsou nezdravá a ty to cítíš.

Taky se podívej, jestli máte doma Wi-fi. – Je umístěna někde tam? Je tam nejsilnější signál?

Pohybuje se v tom prostoru nejvíce lidi? – Není tam zkrátka rozbitá energie z příliš mnoho vyzařování? – Jak reaguješ na lidi a přelidněné prostory? – Jestli ti hodně frekventovnaá místa nedělají dobře (obchody, školy, úřady), možná že to máš i doma.
Čím víc různých lidí (hlavně destruktivních) projde jedním místem za velmi krátkou dobu, tím víc je tam rozbitá energie a senzitivní lidé se tam pak necítí vůbec dobře… Zdržuje se tam hodně někdo, kdo má vnitřní problémy? – Možná tam zanechává energetické otisky, které tě dráždí.

Můžeš tak vyzkoušet nějaké postupy na očistu prostor, třeba by to mohlo pomoci, ale pokud je tam prostě zona nebo spodní voda, tak to nepomůže: ,,Návod na odstranění destrukce z určené místnosti”

Tvoje maminka je za tebe psychicky i energeticky zodpovědná asi do tvých 15ti let. Pak už jsi ale individuální (puberta dává člověku vlastní názory) a za svůj duševní stav jsi zodpovědná ty sama. Proto nic nesváděj na mámu. Ať se chová jakkoliv, záleží jenom na tobě, jak se tím necháš ovlivnit a jak to zvládneš, nebo nezvládneš.
Nemůžeš za jiné lidi řešit jejich problémy, pokud to oni sami opravdu nechtějí. Ale můžeš řešit svoje problémy sama za sebe. Přijmi za sebe odpovědnost, ale nepřebírej ji za jiné lidi.
Pokud se nevyrovnala například s rozvodem, nepomůžeš jí. Zapomeň na to, je to předem ztracený boj, protože tento problém se tě netýká a ona si od tebe jako od své dcery ani poradit nenechá. Proto to nemůžeš jinak ovlivnit.

Své přítelkyni řekni, že je moc krásná a že ten kdo se jí posmívá, jí ve skutečnosti závidí její ženskou postavu.
Ať si nenechá od nikoho nic líbit a když na ni někdo bude něco mít, ať se brání. Ať klidně použije tvrdá slova. Párkrát je odradí a oni jí potom dají pokoj. Třeba: ,,Závidíš, že nejsem prkno jako ty.”
Řekni jí, že ženské tvary jsou znakem zdraví a plodnosti. Na to chlapi hodně reagují a kluci kterým je 16 si s tím nedokážou ještě poradit. Nedokážou se s tím chtíčem ,,alespoň koukat”, vyrovnat.. A tak ji popichují. A pokud jsou na ni zlé holky, je to prostě závist.
Ukaž jí tento článek: ,,Ideální žena dle většiny mužů nosí velikost 40″

Jsem ráda, že ti rady na nefunkční přístroje pomohly… Na zpravodajských serverech jsem za to prý dostala kartáč.
Tak to vidíš, hloupí lidé, kteří tomu nerozumí, se mi posmívají, přitom to ani nezkusili. Kdyby ano, věděli by, že mám pravdu… Je to pořád dokola.
Do budoucna pouvažuj o koupi Apple iPod classic. – On totiž zná kombinaci tlačítek, kterou ho můžeš zrestartovat, když ti zamrzne. U levných mp3, když ti zdechne, zkrátka zdechne a už s ní nehneš. Restartovací dírka, kam strčíš třeba špendlík, ti po čase přestane fungovat a můžeš to vyhodit. (To mi udělal například Creative ZEN) Ale tenhle iPod se zrestartuje a zase valí jako předtím. Už ho mám 5 let, sekne se mi jednou za rok a vždycky ho rozmrazím. I po těch letech pořád vypadá dobře. Má nadčasový design. Pro přebité lidi je tahle technologie jako požehnání.

Hodně štěstí 🙂
Alue

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna: Životní směr” pro další otázky a odpovědi

Máte otázku, se kterou vám mohu pomoci? Ptejte se do ►mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Farah 2013-01-24 14:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkujuuu 🙂 Taky mi klekla mp3 a nejde nahodit, tak aspoň příště vím, jakou značku vzít. Ještě mám tablet, ten zezačátku zlobil, asi si to napřed muselo zvyknout (JoyPlus). Jinak se spustila tlačítka, nad kterými jsem jen přeletěla rukou, než jsem teda se dotkla toho, co jsem vybírala. Ale jak dostanu do ruky jiné dotykové zařízení, tak s tím mi absolutně nejde pracovat 😛

Ikona diskutujiciho Lana Lasthovicka 2013-01-24 17:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Můžu se zeptat, kde se dá sehnat biologický jód? Jaká značka apod… Mám docela dost stejné problémy jako pisatelka. A ta toxoplazmóza, vždycky jsem se jí hrozně bála, jak se dá případně léčit? Dá se nějak poznat, bez vyšetřeních, jestli ji nemůžu mít?

Ikona diskutujiciho Lana Lasthovicka 2013-01-24 17:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

http://biocare.sk/eshop/produkt/biologicky-aktivny-jod co třeba tohle jsem našla? Zajímavé je, že jsem ho nenašla v žádném českém obchodě.

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2013-01-24 18:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tolik otázek! 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2013-01-24 18:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Na toxoplasmozu aktuálně (kromě homeopatické léčby, ta řešení má) řešení není.

Ikona diskutujiciho fog 2013-01-24 19:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, nezvazujes samostatny clanek o toxoplasmose? Prijde mi to jako zavazne tema, ktere je dost opomijene.

Ikona diskutujiciho Honza 2013-01-25 08:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ohledně návodu, jak perfektně usnout – jen jsem na to mrkl, ale zaujalo mě na tom, že tuším pravotočivé otáčení je správné a levotočivé špatné. Co by na to řekla Coriolisova síla, která způsobuje, že na severní polokouli rotace země způsobuje krapet jiný efekt než na té jižní. (tuším se to například týká směru víření vody při odtoku z umyvadla – asi si to někdy budu muset ověřit v Austrálii..)

Ikona diskutujiciho Jitule 2013-01-25 09:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Ono se dají koupit tablety z mořských řas, které obsahují jód. Našla jsem například Kelpatabs. Také jsem našla, že dělají pangamin s přídavkem jódu. Píšou, že je v něm organický jód, ale těžko říct. Mořským rybám se vyhýbám kvůli těžkým kovům.

Ikona diskutujiciho Václav 2013-01-25 12:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: otáčení(vesmíru-bytí) je podmíněno pouze z pozice tvořitele(všeho). Pokud tento časoprostor táhne zdroj k tvoření, pak se to jeví jako otáčení jedním směrem. Pokud ale táhne tvoření k sobě, pak jej vidí jako otáčení druhým směrem. Pokud se tedy spirála tvoření pohybuje příliš rychle, spirálový pohyb-tedy logaritmická funkce se mění v přímočarou-jednorozměrnou a končí v chaosu. Pokud se ale spirála tvoření netočí rovnovážným směrem a zpomaluje, opět se pozorovatel přesouvá zase k jednomu bodu, a to je opět ničení a destrukce.

Ikona diskutujiciho Honza 2013-01-26 08:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]:Původně jsem odkazoval na otáčení očí před usnutím, ale popisování evoluce pomocí spirály je asi zajímavější.

Ikona diskutujiciho Václav 2013-01-30 11:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]:čtvrtý rozměr mysl nedovede pochopit, protože mysl je sama třírozměrná(minulost, přítomnost, budoucnost) a tomu se říká časoprostor, neboli pohyb. No a podle zákona, že je všem dáno stejně a podstata tvoří všemi směry časoprostoru stejně, pak to matematici formulovali do funkce, tedy teorii podobnosti. jelikož člověk je úplným projevem božské podstaty ve hmotě, je to vlastně odraz vesmíru v malém, pak my se učíme sami na sobě toto odrazit.takže když první rozměr-úsečku, když rozdělili podle teorie podobnosti, vznikl koeficient-poměr veličiny -zlatého řezu, kterou v třírozměrném zobrazení objevili jako logaritmickou funkci, a to je ta spirála, která opět, tak jako všechno tvoření, když je v rovnováze odráží tu teorii podobnosti, to je v geometrii, v matematice je známa jako fibonačiova funkce posloupnosti. Prostě je v tom odražena nejenom fyzika a chemie, ale i tvoření, umění-krásno-viz fibonačiho posloupnost u konstrukci hudebních nástrojů a tedy i hudby-melodie a rytmu. Toto už všechny kultury znaly, stejně jako astronomii. V genech je tento zlatý řez odražen stejným principem-hledej výraz palindrom v genetice.Na atomární úrovni je tato funkce reprezentována atomy vodíku, kyslíku a uhlíku. Liské tělo se povětšinu z těchto skládá – ze základními stavebními prvky živé hmoty.

Ikona diskutujiciho Honza 2013-02-01 15:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Co myslíš tím, že mysl je třírozměrná ? To jako že jeden rozměr je minulost, jeden přítomnost a jeden budoucnost ?

Ikona diskutujiciho Václav 2013-02-05 11:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]:ano, mysl když se hýbe-myslí, tak se pohybuje ve dvou rozměrech, kmitá z levé do pravé hemisféry, na základě minulosti-vzpomínek, zkušeností, výchovy, vzdělání atd udělá vizi, plán, chtění směrem k budoucnosti, a pak se to snaží, nebo nesnaží zrealizovat. prostě klasika, pohyb, tedy levý  a pravý sympatik vydává energii. proto jsou někteří lidé zaměřeni více nebo méně na minulost nebo budoucnost. z toho vzniká napětí, a pak začíná únava, stres, musíme jít spát-utlumit sympatik. pak začíná více pracovat parasympatik, ten doplňuje, sympatik vydává. když ale vědomě se naučíme dávat mysl a pozornost do klidu-přítomnosti-dovnitř těla,, spustí se v nás mechanizmus vnímání síly z parasympatiku, to je čtvrtý stav energie. ten je již z oblasti nad parasympatikem. tato síla je nad třemi silami v nás, které reprezentují vznik-budoucnost, trvání-přítomnost, zánik-minulost. tyto síly, když nejsou v rovnováze, vzniká nerovnováha-problém. tyto tři rozměry reprezentují tělo psychické, tělesné a duchovní. toto duchovní tělo probudíme tím, že tyto síly se sjednotí ve středu, tedy ve stavu klidu mysli, kde se setkává čas a prostor v jednom bodě. pak se může naše vnitřní síla probudit a stát se vědomou v parasympatiku a sympatiku a poskytne nejsubtilnější vědění. tím je vědomí-vnímání našeho subtilního systému-to jsou čakry, kanálky a síla kundalini.

Ikona diskutujiciho Václav 2013-02-05 11:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]:Někteří lidé dělají tu chybu, že utlumí mysl, ale nevědomě nebo vědomě padnou do kolektivního poznání kolektivní mysli budoucnosti a minulost, to je ezoterika. Kolektivní vědomí je právě ta čtvrtá síla- rozměr našeho poznání-té nejjemnější úrovně, která je nad myslí-světlem(mimo světlo).

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek